- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Н А К А З
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державного комітету
України із земельних ресурсів
N 441 від 04.06.2010 )
Про організацію проведення державної експертизи землевпорядної документації
З метою забезпечення якісного та своєчасного проведення державної експертизи землевпорядної та землеоціночної документації удосконалення порядку видачі землевпорядної та землеоціночної документації, яка надійшла для усунення зауважень, забезпечення прозорості процедури, керуючись частиною третьою статті
7 Закону України
"Про державну експертизу землевпорядної документації", підпунктами 2.2, 3.5.9 Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, затвердженої наказом Держкомзему України від 03.12.2004
N 391, Положенням про Державний комітет України із земельних ресурсів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2008
N 224,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації проведення державної експертизи землевпорядної та землеоціночної документації у Держкомземі (далі - Порядок), що додається.
2. Для проведення державної експертизи землевпорядної документації, яка надійшла до Держкомзему, залучати як виконавців державної експертизи з правом експерта спеціалістів, зазначених у переліку згідно з додатком.
3. Начальнику Управління державної експертизи землевпорядної документації та ліцензування Сігітовій Н.В. у разі виникнення виробничої необхідності забезпечити залучення спеціалістів з правом експерта, зазначених у пункті 2 цього наказу, для проведення державної експертизи землевпорядної та землеоціночної документації, яка надійшла до Держкомзему, шляхом її розподілу між структурними підрозділами Держкомзему з урахуванням напрямів їх діяльності.
4. Начальникам структурних підрозділів Держкомзему при надходженні землевпорядної та землеоціночної документації забезпечити її своєчасний, якісний розгляд у відповідності до вимог законодавства і нормативно-технічної документації та надання висновків до Управління державної експертизи землевпорядної документації та ліцензування у визначені строки.
5. Цей наказ набирає чинності з 16 лютого 2009 року, одночасно наказ Держземагентства від 17.10.2007 N 236 "Про організацію проведення державної експертизи землевпорядної документації" втрачає чинність.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Держкомзему
29.01.2009 N 51
ПОРЯДОК
організації проведення державної експертизи землевпорядної та землеоціночної документації у Держкомземі
1. Порядок організації проведення державної експертизи землевпорядної та землеоціночної документації у Держкомземі (далі - Порядок) встановлює процедуру організації проведення державної експертизи землевпорядної та землеоціночної документації у Держкомземі.
2. Державна експертиза землевпорядної та землеоціночної документації здійснюється Держкомземом на підставі Закону України
"Про державну експертизу землевпорядної документації", Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, затвердженої наказом Держкомзему України від 03.12.2004
N 391, Положення про Державний комітет України із земельних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2008
N 224, Порядку реєстрації об'єктів державної експертизи землевпорядної документації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2006
N 974.
3. Приймання від замовників експертизи та видача їм землевпорядної та землеоціночної документації здійснюється за умови посвідчення особи замовника експертизи (представлення паспорта, іншого документа, що посвідчує особу), або надання іншою особою довіреності на здійснення представництва.
4. Заступник Голови згідно з розподілом обов'язків направляє документацію до експертного підрозділу.
5. У разі потреби керівник експертного підрозділу готує пропозиції заступнику Голови згідно з розподілом обов'язків щодо залучення спеціалістів структурних підрозділів Держкомзему, як виконавців державної експертизи з правом експерта, для проведення державної експертизи землевпорядної та землеоціночної документації.
6. Експертний підрозділ готує бланк висновку державної експертизи землевпорядної документації та передає його разом із документацією спеціалісту, виконавцю державної експертизи землевпорядної документації з правом експерта структурного підрозділу Держкомзему, який безпосередньо здійснюватиме державну експертизу, про що робиться відповідна відмітка у журналі обліку (реєстрації) об'єктів експертизи.
7. За результатами розгляду документації спеціаліст, виконавець державної експертизи землевпорядної документації з правом експерта, не пізніше ніж у 10-денний термін викладає у висновку свої зауваження та пропозиції до документації і подає його до експертного підрозділу.
8. Висновки державної експертизи землевпорядної документації після їх підпису експертами, керівником експертного підрозділу передаються керівництву Держкомзему на затвердження та скріплення гербовою печаткою.
9. Договори на проведення державної експертизи землевпорядної та землеоціночної документації укладаються у двох примірниках згідно з формою, зазначеною у додатку 1, після погодження в юридичній службі Держкомзему підписуються керівництвом Держкомзему та зберігаються в експертному підрозділі.
10. Управління фінансової політики на підставі договору на проведення державної експертизи землевпорядної документації видає замовнику рахунок-фактуру для сплати за здійснення державної експертизи.
11. Висновок державної експертизи землевпорядної документації передається замовнику за актом здачі-приймання згідно з додатком 2 після здійснення ним оплати за проведення державної експертизи.
12. Контроль за усуненням зауважень державної експертизи, проведеної Держкомземом, здійснюють виконавці експертизи (експерти) чи, за їх дорученням, керівники підпорядкованих територіальних органів земельних ресурсів.
13. Для усунення зауважень, викладених у висновку державної землевпорядної експертизи, замовник державної експертизи звертається з відповідним листом та оригіналом доопрацьованої землевпорядної або землеоціночної документації.
У листі зазначається інформація про усунення висловлених експертом зауважень або обґрунтовується неможливість їх врахування.
До листа замовника додається коректурний аркуш, підготовлений за зразком, наведеним у додатку 3.
Перевірка усунення (врахування) зауважень і пропозицій, викладених у висновку державної землевпорядної експертизи, відбувається під час прийому документацій у визначені приймальні дні.
У разі надходження землевпорядної та землеоціночної документації до Держкомзему поштою перевірка усунення зауважень здійснюється протягом п'ятнадцяти робочих днів.
14. Факт внесення виправлень, врахування зазначених у висновку зауважень та пропозицій після перевірки експертами, про що робиться запис на висновку експертизи, посвідчується керівником експертного підрозділу, з відображенням у коректурному аркуші. Підпис керівника експертного підрозділу посвідчується печаткою "для довідок".
15. Якщо замовник державної експертизи врахував зауваження не в повній мірі, а необхідність усунення окремих зауважень обумовлюється певними умовами щодо додаткового опрацювання цих питань та внесення коректив, виконання яких не потребує суттєвих доробок, контроль за усуненням таких зауважень може бути покладений на керівників підпорядкованих територіальних органів земельних ресурсів, про що робиться відповідний запис на висновку державної експертизи.
16. Перевірена землевпорядна та землеоціночна документація та висновок державної експертизи повертається замовнику у визначені приймальні дні, про що робиться відповідна відмітка у журналі обліку (реєстрації) об'єктів експертизи.
Землевпорядна та землеоціночна документація та висновок державної експертизи, які надійшли до Держкомзему поштою, повертається замовнику у визначені приймальні дні або Управлінням документального та матеріального забезпечення на прохання замовника рекомендованим листом поштою.
17. Керівник підпорядкованого територіального органу земельних ресурсів, на який Держкомземом покладено контроль за усуненням зауважень державної експертизи, про факт усунення зауважень повідомляє Держкомзем письмово.
Начальник Управління державної експертизи землевпорядної документації та ліцензування | Н.В.Сігітова |
Додаток 1
до пункту 9 Порядку
ДОГОВІР N ___
на проведення державної експертизи землевпорядної та землеоціночної документації
м. Київ "___" ____________ 200_ року
Підприємство, установа, організація, приватний підприємець,
громадянин ______________ в особі
_________________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
що діє на підставі ______________________________________________,
далі - Замовник, з однієї сторони, Державний комітет України із
земельних ресурсів в особі
_________________________________________________________________,
що діє на підставі Положення про Державний комітет України із
земельних ресурсів, далі - Виконавець, з іншої сторони, уклали
цей Договір про наступне:
1. Предмет Договору
1.1. Цей Договір укладено відповідно до ст. 123, 124
Земельного кодексу України, другого пункту Порядку виконання
земельно-кадастрових робіт та надання послуг на платній основі
державними органами земельних ресурсів, затвердженого постановою
Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 N 1619, та Закону
України "Про державну експертизу землевпорядної документації"
(далі - Закон), Методики проведення державної експертизи
землевпорядної документації, затвердженої наказом Держкомзему
України від 03.12.2004 N 391, зареєстрованим в Міністерстві
юстиції України 21.12.2004 за N 1618/10217 (далі - Методика).
1.2. Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується виконати
таку роботу: здійснити державну експертизу землевпорядної та
землеоціночної документації
__________________________________________________________________
(зазначається точне найменування об'єкта експертизи)
__________________________________________________________________
(далі - робота).
1.3. Результатом виконаних робіт за Договором є висновок
державної експертизи землевпорядної документації.
1.4. Робота за Договором виконується у відповідності до вимог
Закону та Методики.
2. Права та обов'язки Сторін
2.1. Замовник подає Виконавцю заяву із клопотанням про
виконання роботи по здійсненню державної експертизи
землевпорядної та землеоціночної документації та матеріали, що
підлягають експертизі.
2.2. Замовник забезпечує фінансування роботи згідно з
п. 3.1 - 3.3 Договору, вносить обов'язкові виправлення на
зауваження експерта щодо відповідності чинному законодавству
поданих матеріалів, по закінченні приймає роботу.
2.3. Виконавець відповідно до цього Договору зобов'язується:
у 20 робочих днів із моменту реєстрації документації здійснити
передбачену Договором роботу; виконати роботу, передбачену цим
Договором; під час виконання роботи згідно з умовами цього
Договору дотримуватися вимог нормативно-правових актів та
технічної документації.
3. Вартість робіт та порядок розрахунків
3.1. Вартість виконання роботи визначається згідно зі статтею
39 Закону, п. 8 Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та
послуг, затверджених наказом Держкомзему України, Міністерства
................Перейти до повного тексту