1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
П О С Т А Н О В А
19.09.2001 N 37
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 19 від 04.03.2004 )
Про порядок часткового фінансування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та штатні нормативи санаторіїв-профілакторіїв
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 51 від 26.09.2002 )
Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та штатні нормативи санаторіїв-профілакторіїв, що фінансуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (додаються).
2. Вважати такими, що втратили чинність:
2.1. Положення про порядок фінансування санаторіїв-профілакторіїв та оздоровлення в них за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 28 грудня 1994 року N 46.
2.2. Постанову правління Фонду соціального страхування України від 17 квітня 1997 р. N 3 "Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок фінансування санаторіїв-профілакторіїв та оздоровлення в них за рахунок коштів Фонду соціального страхування України".
2.3. Штатні нормативи санаторіїв-профілакторіїв, що фінансуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджені постановою правління Фонду соціального страхування України від 15 грудня 1995 року N 17.
2.4. Нормативи кількості місць в санаторіях-профілакторіях, що фінансуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування України по галузях народного господарства, затверджені постановою правління Фонду соціального страхування України від 5 вересня 1996 року N 12.
Голова правління В.А.Куліченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
соціального страхування
з тимчасової втрати
працездатності
19.09.2001 N 37
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
1. Загальні положення
1.1. Дана Інструкція визначає умови та порядок часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, організацій або установ різних форм власності (далі - підприємство) за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд), відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням".
1.2. Санаторій-профілакторій діє на підставі статуту (положення), що затверджується власником (власниками) або уповноваженим ним (ними) органом (далі - власником) і узгоджується з виконавчою дирекцією відділення Фонду.
1.3. Санаторій-профілакторій є структурним підрозділом підприємства і підпорядковується його власнику.
Взаємовідношення між санаторієм-профілакторієм, підприємством та представником застрахованих осіб підприємства обумовлюються спільною угодою, в якій визначаються обов'язки сторін щодо забезпечення роботи санаторію-профілакторію, порядку організації на його базі санаторно-курортного лікування застрахованих осіб, членів їх сімей і студентів.
Відділення Фонду надає методичну допомогу, здійснює контроль за організацією санаторно-курортного лікування, використанням коштів, які виділяються Фондом на часткове утримання санаторію-профілакторію.
Питання, пов'язані з наданням соціальних послуг (виділення путівок до санаторію-профілакторію на санаторно-курортне лікування застрахованим особам, членам їх сімей і студентам, утримання санаторію-профілакторію) вирішуються комісією (уповноваженим) підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням (далі - комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства).
Медичний відбір осіб для направлення в санаторії-профілакторії на санаторно-курортне лікування провадиться лікарями лікувально-профілактичних закладів за участю лікарів санаторіїв-профілакторіїв відповідно до Інструкції по організації відбору і направлення громадян в санаторії-профілакторії, послідовності та взаємодії в роботі лікувальних закладів і санаторіїв-профілакторіїв, затвердженої Міністерством охорони здоров'я України.
1.4. Будівництво, ремонт, благоустрій території і господарське утримання санаторію-профілакторію (опалення, освітлення, прибирання території і приміщень, охорона, водопостачання, абонентна плата за користування телефоном, витрати на придбання і транспортування палива, постачання продуктів харчування, медикаментів, придбання пломбіровочних матеріалів, медичного устаткування, інструментарію та медапаратури, канцелярських приладів, транспортні витрати на перевезення осіб, які перебувають в санаторії-профілакторії, придбання кухонного обладнання, м'якого інвентарю, а також інші господарські витрати) здійснюються за рахунок власних коштів підприємства.
Обладнання санаторію-профілакторію провадиться підприємством відповідно до типового Табелю оснащення санаторіїв-профілакторіїв з урахуванням особливостей виробництва, рівня і структури захворюваності працівників підприємств (галузі, регіону).
Власник підприємства, відповідно до колективного договору, може:
- здійснювати додаткове фінансування з метою поліпшення харчування і лікування осіб, які перебувають в санаторії-профілакторії, виділяти додаткові штатні одиниці за рахунок коштів підприємства, стимулювати працю персоналу санаторію-профілакторію шляхом встановлення доплат, надання матеріальної допомоги, преміювання тощо;
- провадити в санаторії-профілакторії лікування та оздоровлення працівників разом з членами сім'ї за рахунок коштів Фонду, організовуючи необхідну кількість заїздів для батьків з дітьми;
- організовувати в санаторії-профілакторії оздоровлення дітей, які знаходяться в дитячих дошкільних закладах, а в канікулярний період - дітей шкільного віку за рахунок коштів Фонду;
- зберігати в санаторії-профілакторії, який у період роботи оздоровчого табору функціонує на його базі, штати медичних працівників і забезпечувати роботу лікувальних кабінетів для амбулаторного лікування хворих і ослаблених дітей.
1.5. У відповідності до статті 48 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" за рахунок коштів Фонду в межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні його бюджету на наступний фінансовий рік, здійснюється часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв на організацію харчування, лікування та культурне обслуговування осіб у рамках нормативів, затверджених правлінням Фонду, проведення консультацій спеціалістами, оплату праці та підвищення кваліфікації працівників санаторіїв-профілакторіїв, що утримуються за рахунок коштів Фонду.
1.6. Штати санаторію-профілакторію встановлюються відповідно до штатних нормативів санаторіїв-профілакторіїв, що фінансуються за рахунок коштів Фонду.
1.7. Власник підприємства, при можливості, може утримувати штат санаторію-профілакторію за рахунок власних коштів. У цьому випадку витрати за рахунок коштів Фонду провадяться тільки на харчування, лікування та культурне обслуговування осіб, які проходять санаторно-курортне лікування і оздоровлення в санаторії-профілакторії, консультації спеціалістів.
1.8. Розпорядниками коштів Фонду в санаторії-профілакторії є його головний лікар та головний бухгалтер.
1.9. Контроль за використанням коштів Фонду в санаторії-профілакторії здійснюють органи Фонду та комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства.
2. Вимоги до санаторіїв-профілакторіїв, що частково фінансуються за рахунок коштів Фонду
2.1. Санаторії-профілакторії відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я N 114 від 22.06.95 р.
відносяться до лікувально-профілактичних закладів санаторно-курортного типу, основною функцією яких є надання послуг, пов'язаних із санаторно-курортним лікуванням застрахованих осіб, членів їх сімей і студентів.
2.2. Згідно з діючим законодавством санаторій-профілакторій повинен мати акредитаційний сертифікат, ліцензію Міністерства охорони здоров'я України на право провадження медичної практики та сертифікат відповідності на послуги харчування їдальні, які оформляються власником санаторію-профілакторію.
2.3. Санаторій-профілакторій має рахунок в установах банків, круглу печатку із своєю назвою та штамп.
2.4. Санаторій-профілакторій може функціонувати як заклад стаціонарного, амбулаторного (з харчуванням або без харчування) та змішаного типу з стаціонарною і амбулаторною формами обслуговування з безперервним або сезонним графіком роботи.
2.5. Санаторій-профілакторій має забезпечити:
- лікування (у тому числі відновлювального) працівників одного або кількох підприємств, організацій чи установ різних форм власності, незалежно від місця їх розташування та галузевого і відомчого підпорядкування без відриву від виробництва та в період їх відпусток;
- проведення різноманітних лікувальних і оздоровчих заходів, переважно за допомогою немедикаментозної терапії, у тому числі нетрадиційних методів діагностики і лікування;
- безперервність і повноту лікувального процесу, його належну ефективність, послідовність та взаємодію в роботі з лікувально-профілактичними закладами;
- надання повноцінного раціонального та дієтичного харчування.
2.6. Санаторій-профілакторій очолює головний лікар, який призначається та звільняється з посади власником підприємства за погодженням з представником застрахованих осіб підприємства та виконавчою дирекцією відділення Фонду.
На посаду головного лікаря призначається особа, яка має вищу медичну освіту, відповідну підготовку по фізіотерапії і курортології та практичний досвід роботи з організації управління охороною здоров'я.
2.7. Терміни санаторно-курортного лікування в санаторії-профілакторії (заїзди) встановлюються головним лікарем згідно рекомендацій, затверджених Міністерством охорони здоров'я України.
Між заїздами повинна бути перерва до 2 днів для проведення санітарної обробки приміщень санаторію-профілакторію.
2.8. Кількість місць в санаторії-профілакторії встановлюється підприємством-власником санаторію-профілакторію, але не менше ніж 50 місць.
3. Порядок часткового фінансування за рахунок коштів Фонду, обліку та звітності санаторіїв-профілакторіїв
3.1. Рішення про часткове фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду приймається правлінням Фонду на підставі подання правління відділення Фонду.
До подання додаються копії наступних документів:
- спільне подання власника та представника застрахованих осіб підприємства (при наявності попередньої згоди трудового колективу) про відкриття санаторію-профілакторію;
- клопотання представника застрахованих осіб на регіональному рівні про відкриття фінансування санаторію-профілакторію;
- акт державної приймальної комісії про прийняття санаторію-профілакторію в експлуатацію;
- гарантійний лист власника підприємства про забезпечення фінансування на господарське утримання і обслуговування санаторію-профілакторію, вирішення транспортних проблем, пов'язаних з його функціонуванням;
- заключення відповідних органів про дозвіл на експлуатацію медичного устаткування, апаратури та її обслуговування.
3.2. Рішення про припинення часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду приймається правлінням Фонду на підставі:
а) спільного подання власника і представника застрахованих осіб підприємства (при наявності попередньої згоди трудового колективу) та виконавчої дирекції відділення Фонду про закриття санаторію-профілакторію;
б) подання виконавчої дирекції відділення Фонду у випадках:
- невідповідності рівня лікувально-профілактичного обслуговування в санаторії-профілакторії існуючим вимогам для закладів такого типу;
- при припиненні роботи санаторію-профілакторію на термін, що перевищує два місяці, у зв'язку з відсутністю коштів на його господарське утримання;
- при переході санаторію-профілакторію на самостійну господарсько-фінансову діяльність або утримання його за рахунок коштів власника.
3.3. Рішення про зменшення або збільшення обсягів часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду у випадку збільшення або зменшення його потужності, змін у штатному розкладі приймається правлінням Фонду на підставі:
а) спільного подання власника і представника застрахованих осіб підприємства та виконавчої дирекції відділення Фонду про зміну потужності санаторію-профілакторію або штатного розкладу;
б) подання виконавчої дирекції відділення Фонду про зменшення обсягів часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду з одночасним корегуванням штатів і потужності у випадку систематичного невиконання санаторієм-профілакторієм плану лікування, встановлених норм навантаження медперсоналу, зменшення лікувальної бази або відсутність попиту на путівки.
3.4. Планування коштів на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв проводиться у розрізі регіональних програм відновлення здоров'я застрахованих осіб і членів їх сімей та розрахунків до них, які щорічно розробляються і затверджуються правлінням відділення Фонду.
У межах затверджених асигнувань виконавчі дирекції відділень Фонду на підставі затверджених штатних розкладів санаторіїв-профілакторіїв, розмірів заробітної плати персоналу, який утримується за рахунок коштів Фонду, запланованої кількості людино-днів і встановлених правлінням Фонду норм витрат на харчування, лікування та культобслуговування з розрахунку на один людино-день, проведення консультацій спеціалістами з розрахунку на одну путівку, запланованих витрат для підготовки кадрів - з розрахунку діючих норм витрат на відрядження працівників санаторіїв-профілакторіїв, що фінансуються за рахунок коштів Фонду, для проходження передатестаційного циклу та атестації на присвоєння /підтвердження/ кваліфікаційних категорій; запланованих витрат для оплати послуг та інших видатків (за виконані уповноваженим банком розрахунково-касові операції та надані ним банківські послуги, що здійснюються за рахунок коштів Фонду, згідно з затвердженими тарифами банку, обов'язкові платежі до бюджету у вигляді комунального податку з фонду оплати праці працівників санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду, придбання дискет для подання державним органам звітів в електронному вигляді, відрядження по затвердженню кошторисів та здачі звітів про роботу санаторіїв-профілакторіїв) затверджують кошториси по кожному санаторію-профілакторію, які згідно з укладеними договорами між власниками санаторіїв-профілакторіїв і виконавчими дирекціями відділень Фонду задіяні в регіональних програмах.
( Абзац другий пункту 3.4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 51 від 26.09.2002 )
3.5. Кошти на утримання санаторію-профілакторію щомісяця перераховує на його розрахунковий (поточний) рахунок підприємство - власник санаторію-профілакторію за рахунок нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Фонду, а при їх нестачі - відділення Фонду.
При цьому фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду зменшується на суму коштів, що надійшли від продажу та часткової оплати за путівки (за вилученням з них частини витрат власника на господарське утримання санаторію-профілакторію).
3.6. Якщо за пропозицією органів охорони здоров'я в санаторії-профілакторії відкривається відділення реабілітації, то фінансування його проводиться за рахунок коштів Фонду, передбачених на фінансування регіональних програм відновлення здоров'я застрахованих осіб і членів їх сімей.
3.7. Витрати на підвищення кваліфікації працівників санаторіїв-профілакторіїв здійснюються відділеннями Фонду за рахунок централізованих коштів, що передбачаються кошторисом виконавчої дирекції відділення Фонду, а витрати на проведення навчання медичних працівників санаторіїв-профілакторіїв новітнім методам діагностики і лікування провадяться виконавчою дирекцією Фонду за рахунок централізованих коштів, сума яких визначається кошторисом виконавчої дирекції Фонду.
3.8. Фінансування за рахунок коштів Фонду штатної одиниці головного лікаря санаторію-профілакторію, який після завершення будівництва вводиться в експлуатацію, може бути проведено і до його відкриття, але не більше ніж за один місяць до відкриття санаторію-профілакторію.
Фінансування штатних одиниць головного бухгалтера, старшої медичної сестри, молодшої медичної сестри (сестри-хазяйки) або завідувача господарством, шеф-кухаря або кухаря проводиться за 2 тижні до відкриття санаторію-профілакторію.
При закритті санаторію-профілакторію на капітальний ремонт правлінням Фонду на підставі клопотання виконавчої дирекції відділення Фонду приймається рішення про припинення його часткового фінансування за рахунок коштів Фонду на весь період ремонту, а такі посади, як головний лікар, головний бухгалтер, молодша медична сестра (сестра-хазяйка) або завідувач господарства можуть утримуватися за рахунок бюджету Фонду в цей період терміном до 3-х місяців.
3.9. При роботі санаторію-профілакторію за сезонним графіком штатні одиниці його персоналу утримуються за рахунок коштів Фонду лише у передбачений графіком період. У разі потреби такі штатні одиниці, як головний лікар, головний бухгалтер, старша медична сестра, молодша медична сестра (сестра-хазяйка) або завідувач господарства, шеф-кухар або кухар, крім передбаченого графіком періоду, можуть додатково утримуватися за рахунок коштів Фонду протягом двох тижнів до початку першого заїзду і не більше одного місяця після закінчення останнього заїзду.

................
Перейти до повного тексту