1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
29.03.2018 № 32
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку № 31 від 05.02.2019 )
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
Відповідно до статей 6, 7, 15, 44, 45, 56 Закону України "Про Національний банк України" , статей 6, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", з метою вдосконалення підходів до проведення Національним банком України валютних інтервенцій Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року № 281, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 року за № 950/11230 (зі змінами), що додаються.
2. Пункт 4 глави 2 Правил функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та перерахування (зарахування) коштів за окремими операціями з іноземною валютою і банківськими металами , затверджених постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року № 281, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 року за № 951/11231 (зі змінами), викласти в такій редакції:
"4. Уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) подає заявку на участь у Системі підтвердження угод для проведення операцій з купівлі-продажу іноземних валют з Національним банком України, якщо валютна інтервенція здійснюється Національним банком України з використанням засобів Системи підтвердження угод.
Національний банк України (у разі прийняття рішення про здійснення валютних інтервенцій з використанням засобів Системи підтвердження угод) установлює час подачі уповноваженими банками заявок на участь у Системі підтвердження угод для здійснення операції з купівлі/продажу іноземної валюти з Національним банком України в повідомленні про здійснення валютної інтервенції, яке надсилається уповноваженим банкам засобами електронної пошти Національного банку України.
Уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) у заявці на участь у Системі підтвердження угод для здійснення операції з купівлі/продажу іноземної валюти з Національним банком України зазначає інформацію, необхідну для участі у валютній інтервенції певної форми, визначеної в пункті 35 розділу I Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою , затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року № 281, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 року за № 950/11230 (зі змінами).
Заявка для здійснення операцій з купівлі/продажу за гривні банківських металів з Національним банком України повинна містити інформацію щодо виду банківського металу, курсу та обсягу купівлі та/або продажу.".
3. Департаменту відкритих ринків (Пономаренко С.В.) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
4. Постанова набирає чинності з 02 квітня 2018 року.
Голова Я.В. Смолій
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
29.03.2018 № 32
ЗМІНИ
до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою
( Див. текст Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою )
1. У розділі I:
1) пункт 35 викласти в такій редакції:
"35. Національний банк здійснює валютні інтервенції на міжбанківському валютному ринку України у формі:
1) інтервенції за єдиним курсом;
2) валютного аукціону;
3) інтервенції за найкращим курсом;
4) адресної інтервенції.
Національний банк здійснює валютні інтервенції на міжбанківському валютному ринку України з використанням засобів Системи підтвердження угод та/або функціоналів торговельно-інформаційних систем (Bloomberg, Thomson Reuters тощо).";
2) доповнити розділ після пункту 35 шістьма новими пунктами 36 - 41 такого змісту:
"36. Національний банк здійснює інтервенцію за єдиним курсом шляхом:
1) збирання заявок суб'єктів ринку на купівлю/продаж/обмін іноземної валюти за єдиним визначеним обмінним курсом та подальшого їх пропорційного задоволення в межах визначеного обсягу валютної інтервенції;
або
2) розміщення пропозиції з купівлі/продажу іноземної валюти в торговельно-інформаційній системі за єдиним визначеним обмінним курсом та укладення угод із суб'єктами ринку в порядку акцептування ними пропозиції до вичерпування обсягу валютної інтервенції. Якщо правила роботи функціоналу торговельно-інформаційної системи, за допомогою якого проводиться інтервенція за єдиним курсом шляхом розміщення пропозиції з купівлі/продажу іноземної валюти, передбачають можливість здійснення автоматичного акцептування наявних у системі котирувань за обмінним курсом, який є кращим за запропонований Національним банком обмінний курс інтервенції, то такі угоди укладаються за курсом акцептування. Кращим обмінним курсом для валютної інтервенції з продажу іноземної валюти є такий курс, за яким за одиницю іноземної валюти пропонується більша кількість гривень. Кращим обмінним курсом для валютної інтервенції з купівлі іноземної валюти є такий курс, за яким одиниця іноземної валюти купується за меншу кількість гривень.

................
Перейти до повного тексту