1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
26.12.2011 N 13
Про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 11.10.2010 N 2 "Про деякі питання практики застосування розділу XII-2 Господарського процесуального кодексу України"
( Постанова фактично втратила чинність у зв'язку з втратою чинності Постанови Вищого господарського суду N 2 від 11.10.2010, до якої вносились зміни )
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 36 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" пленум Вищого господарського суду України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
У зв'язку зі змінами, що сталися в законодавстві України, та виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних із застосуванням розділу XII-2 Господарського процесуального кодексу України, пленум Вищого господарського суду України вважає за необхідне внести такі зміни і доповнення до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 11.10.2010 N 2 "Про деякі питання практики застосування розділу XII-2 Господарського процесуального кодексу України".
1. Абзац другий вступної частини після слова і цифри "пункту 6" доповнити словами "частини другої".
2. Пункт 2 доповнити абзацом такого змісту:
"За змістом частини першої статті 25 ГПК процесуальне правонаступництво можливе на будь-якій стадії судового процесу, а отже, й на стадії перегляду судових рішень господарських судів Верховним Судом України. Відтак, зокрема, із заявою про перегляд Верховним Судом України відповідних рішень можуть звертатися й правонаступники осіб та/або органів, зазначених у цьому пункті постанови".
3. В абзаці третьому пункту 3 слова "предмета спору, підстав позову" замінити словами "предмета і підстав позову".
4. В абзаці першому пункту 5 слова "одного місяця" замінити словами "трьох місяців".
5. Абзац перший пункту 6 викласти в такій редакції:
"6. Строки для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів, встановлені частинами першою і другою статті 111-17 ГПК, є процесуальними і можуть бути поновлені з причин, визнаних судом поважними, за клопотанням особи, яка подала відповідну заяву (частина третя тієї ж статті). Поновлення цих строків з ініціативи суду законом не передбачено. Про поновлення строку постановляється відповідна ухвала, зміст якої може бути викладено в ухвалі, постановленій про допуск справи до провадження (стаття 111-21 ГПК) . Що ж до річного строку з дня ухвалення судового рішення, про який ідеться в частині першій цієї ж статті, то він процесуальним не є, а має присічний характер і тому поновленню не підлягає".
6. Абзац другий пункту 9 викласти в такій редакції:
"Відсутність клопотання про поновлення пропущеного строку або відмова в його поновленні тягне за собою залишення заяви про перегляд судового рішення без розгляду, про що згідно з частиною третьою статті 111-17 ГПК постановляється ухвала".

................
Перейти до повного тексту