- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження методологічних положень з організації проведення державного статистичного спостереження щодо оплати населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії
1. Затвердити схвалені Комісією з питань удосконалення методології та звітної документації Держстату України Методологічні положення з організації державного статистичного спостереження щодо оплати населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії (далі - Методологічні положення), що додаються.
2. Департаменту статистики послуг (Калачова І.В.) здійснювати організаційне керівництво щодо застосування на практиці Методологічних положень, затверджених цим наказом.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
статистики України
13.01.2014 № 9
МЕТОДОЛОГІЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
з організації державного статистичного спостереження щодо оплати населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії
1. Загальні положення
Ці Методологічні положення визначають порядок організації та методологію проведення державного статистичного спостереження щодо оплати житлово-комунальних послуг та електроенергії, порядок розробки й поширення його результатів, принципи формування сукупності статистичних одиниць, які охоплюються державним статистичним спостереженням за
формою № 1-заборгованість (ЖКГ) (місячна).
Методологічні положення ґрунтуються на нормах законів України
"Про житлово-комунальні послуги", законів України
"Про державну статистику",
"Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", постанов Кабінету Міністрів України
від 21.07.2005 № 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення",
від 09.12.1999 № 2246 "Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання",
від 22.01.1996 № 118 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.2005 № 499) "Про затвердження Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України" а також наказів Держкомстату
від 16.12.2009 № 481 "Про затвердження Положення про Реєстр статистичних одиниць та формування основ сукупностей одиниць статистичних спостережень за діяльністю підприємств" і від 29.12.2009 № 498 "Про затвердження структури плану статистичного спостереження та глосарія до нього".
2. Основні визначення та поняття
Житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.
Власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпоряджання приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване у встановленому законом порядку.
Комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.
Утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.
Централізоване водовідведення - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових централізованих систем водовідведення.
Централізоване постачання холодної та гарячої води - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у холодній та гарячій воді, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем холодного та гарячого водопостачання.
Централізоване опалення - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу), яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання.
Газопостачання - послуга, яка передбачає реалізацію природного або скрапленого газу шляхом транспортування його до споживача.
3. Організація та проведення державного статистичного спостереження
3.1. Мета, основні характеристики, інструментарій та система показників державного статистичного спостереження
Метою проведення державного статистичного спостереження щодо оплати житлово-комунальних послуг та електроенергії є отримання статистичної інформації про оплату населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії.
Основні принципи організації державного статистичного спостереження щодо оплати житлово-комунальних послуг та електроенергії базуються на єдиних методологічних підходах, що забезпечує співставну динаміку інформації про оплату населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії.
Державне статистичне спостереження щодо оплати населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії має такі основні характеристики:
Вид державного статистичного спостереження:
за ступенем охоплення одиниць: суцільне;
за часом реєстрації даних: поточне;
періодичність: місячна.
Організаційна форма державного статистичного спостереження:
статистична звітність.
Спосіб державного статистичного спостереження:
документальний облік.
Одиниця державного статистичного спостереження:
підприємство.
Респонденти державного статистичного спостереження:
юридичні особи.
Органи, які здійснюють проведення державного статистичного спостереження:
Держстат України, територіальні органи державної статистики.
Місце проведення державного статистичного спостереження:
Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь.
................Перейти до повного тексту