1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
06.08.2012 N 8гн-1
Про внесення змін та доповнень до наказу Генерального прокурора України від 05.05.2011 N 8гн "Про організацію роботи органів прокуратури України у галузі міжнародного співробітництва і правової допомоги у кримінальних справах"
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Генеральної прокуратури N 8гн від 05.05.2011, до якого вносились зміни )
У зв'язку зі структурними змінами у центральному апараті Генеральної прокуратури України та з метою подальшого удосконалення діяльності органів прокуратури України у галузі міжнародно-правового співробітництва, керуючись статтею 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Внести такі зміни та доповнення до наказу Генерального прокурора України від 05.05.2011 N 8гн "Про організацію роботи органів прокуратури України у галузі міжнародного співробітництва і правової допомоги у кримінальних справах":
1.1. Назву наказу викласти у редакції: "Про організацію роботи органів прокуратури України у галузі міжнародно-правового співробітництва".
1.2. У тексті наказу слова "міжнародно-правове управління" у всіх відмінках замінити словами "Головне управління міжнародно-правового співробітництва" у відповідних відмінках.
1.3. Преамбулу наказу викласти у такій редакції:
"З метою забезпечення належної організації роботи органів прокуратури України у галузі міжнародно-правового співробітництва, здійснення ефективного прокурорського нагляду та правозахисної діяльності у цій сфері, додержання прав і свобод людини та інтересів держави при вирішенні питань, що регулюються нормами міжнародного права, керуючись статтею 15 Закону України "Про прокуратуру".
1.4. Пункт 1 наказу викласти у редакції:
"1. Установити, що міжнародно-правове співробітництво, наглядова та правозахисна діяльність у цій сфері здійснюються органами прокуратури України відповідно до Конституції України, чинного законодавства і міжнародних договорів, а також на бездоговірній основі у випадках, коли для належної реалізації завдань і функцій прокуратури необхідне застосування норм міжнародного права або взаємодія з іноземними державними установами чи міжнародними організаціями. При здійсненні міжнародно-правового співробітництва та наданні міжнародно-правової допомоги органи прокуратури України повинні дотримуватися принципів взаємної поваги до національного суверенітету і прав людини, добросовісного виконання зобов'язань та невтручання у внутрішні справи іноземних держав".
1.5. Доповнити наказ пунктом 2.4 такого змісту:
"2.4. Здійснення правозахисної діяльності щодо забезпечення прав і свобод людини та інтересів держави у сфері зовнішніх відносин України, забезпечення реалізації яких віднесено до компетенції Міністерства закордонних справ України".
1.6. У пунктах 3, 7, а також у останньому абзаці наказу слова "військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, Дніпровському екологічному прокурору" замінити словами "спеціалізованим прокурорам (на правах обласних)".
1.7. У пункті 4 слова "старших помічників прокурорів областей" замінити словами "старших прокурорів прокуратур областей".
1.8. Пункт 5 наказу викласти у такій редакції:
"5. На Головне управління міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України покласти:
5.1. Забезпечення визначених законодавством функцій органів прокуратури, виконання яких вимагає застосування норм міжнародних договорів України у сфері правової допомоги у кримінальних справах або взаємодії з компетентними установами іноземних держав та міжнародними організаціями.
5.2. Здійснення постійного контролю за діяльністю підпорядкованих прокуратур щодо нагляду за додержанням вимог міжнародних договорів та законів України, якими врегульовано питання надання міжнародної правової допомоги у кримінальних справах та їх застосуванням, а також надання необхідної методичної та практичної допомоги на місцях.
5.3. Організацію, безпосередній розгляд, у межах компетенції, та підготовку рішень за зверненнями про правову допомогу, екстрадицію і передачу кримінального переслідування на підставі законодавства України, міжнародних договорів України, відомчих угод, а в окремих випадках - на бездоговірній основі.
5.4. Розгляд матеріалів, підготовку висновків і пропозицій, а також документів, спрямованих на їх реалізацію, щодо:

................
Перейти до повного тексту