- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального
прокурора України
23.05.2007 N 8гн-1
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної
прокуратури
N 8гн від 05.05.2011 )
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок розгляду в органах прокуратури України запитів про видачу правопорушників
1. Загальні положення
Інструкцію розроблено відповідно до вимог наказу Генерального прокурора України
N 8-гн від 26.12.05 "Про організацію роботи органів прокуратури України у галузі міжнародного співробітництва і правової допомоги".
Передбачений цією Інструкцією порядок розгляду в органах прокуратури України запитів про видачу правопорушників має на меті встановити єдині підходи до виконання запитів слідчих і судових органів України, іноземних держав про видачу, забезпечення належного розгляду та підготовки необхідних документів, дотримання прав і законних інтересів осіб, щодо яких запитується екстрадиція.
Установлений даною Інструкцією порядок може змінюватись у зв'язку з прийняттям відповідних нормативно-правових актів України.
Керівництво управління(начальник управління, заступник начальника управління, начальник відділу або заступник начальника відділу відповідно до компетенції) несуть відповідальність за дотриманням підпорядкованими працівниками строків і порядку розгляду запитів про видачу правопорушників та прийняті у зв'язку з їх розглядом рішення.
Відповідальний працівник - прокурор, старший прокурор або інший оперативний працівник управління, якому доручено безпосереднє вирішення конкретного звернення, - несе персональну відповідальність за підготовку, розгляд, виконання запитів про видачу правопорушників.
2. Порядок розгляду запитів слідчих та судових органів України
2.1. При надходженні до Генеральної прокуратури України повідомлення про встановлення місця знаходження (затримання) за кордоном особи, яка перебуває у розшуку у зв'язку зі скоєнням злочину, відповідальний працівник не пізніше доби з дня отримання ним зазначеної інформації готує та після підписання керівництвом управління надсилає центральним апаратам слідчого органу, у провадженні якого перебуває справа (Державній податковій адміністрації, Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеки України), Міністерству юстиції України (щодо справ, котрі перебувають у провадженні суду), а також відповідному структурному підрозділу Генеральної прокуратури України та прокуратурі області доручення про передачу міжнародно-правовому управлінню Генеральної прокуратури України до певної дати запиту про екстрадицію розшукуваної особи в Україну, підготовленого з дотриманням вимог міжнародних договорів та відомчих нормативних актів.
У разі необхідності відповідальний працівник одночасно забезпечує підготовку та передачу компетентному органу іноземної держави звернення з проханням застосувати до особи тимчасовий арешт строком на 40 діб в порядку, передбаченому ст.
16 Європейської конвенції про видачу правопорушників або відповідними положеннями інших міжнародних договорів, що регулюють питання екстрадиції.
2.2. При надходженні запиту про видачу відповідальний працівник за дорученням керівництва міжнародно-правового управління вивчає документи з точки зору їх відповідності вимогам міжнародних договорів України та іншим нормативним актам з цих питань.
За результатами вивчення він складає мотивований висновок щодо обґрунтованості запиту про видачу, який обов'язково має містити інформацію щодо:
- громадянства особи;
- екстрадиційності злочину за чинним законодавством України;
- наявності строків давності притягнення особи до кримінальної відповідальності;
- відповідності оформлення запиту вимогам міжнародного договору.
Указаний висновок підлягає погодженню з начальником відділу та затвердженню начальником управління.
У разі належної підготовки запиту про видачу відповідальний працівник готує проект звернення до центрального органу іноземної держави, який разом з висновком та наявним листуванням доповідається заступнику Генерального прокурора України, відповідальному за організацію роботи органів прокуратури у галузі міжнародного співробітництва і правової допомоги.
За необхідності організовується оперативне доопрацювання запиту про видачу.
Запит про видачу правопорушника в Україну за підписом заступника Генерального прокурора України надсилається за кордон згідно з порядком, встановленим двосторонніми або багатосторонніми договорами, учасницею яких є Україна.
2.3. При надходженні до Генеральної прокуратури України повідомлення іноземної установи про задоволення запиту щодо видачі правопорушника в Україну, відповідальний працівник у 3-денний строк готує за підписом заступника Генерального прокурора України доручення МВС та Державному департаменту України з питань виконання покарань щодо організації прийому та етапування особи до місця проведення розслідування у справі. За наявності застережень іноземного компетентного органу щодо межі кримінального переслідування виданої особи, у дорученні вимагати від керівництва центрального органу слідчого апарату та прокуратури області забезпечення виконання цих вимог іноземної держави та інформування Генеральної прокуратури України про кінцеве рішення у справі.
2.4. Повідомлення компетентній установі іноземної держави про результати провадження у справі стосовно виданого в Україну правопорушника відповідальний працівник готує протягом 5 днів з моменту надходження відповідної інформації з прокуратури області.
3. Порядок розгляду запитів іноземних держав
3.1. За інформацією про затримання на території України особи, розшукуваної за вчинення злочинів в інших країнах, відповідальний працівник негайно, але не пізніше, ніж через 3 дні готує про це відповідне повідомлення компетентній установі іноземної держави, в якому також вимагається підтвердження наміру надсилати запит про видачу особи. При цьому, для з'ясування питання щодо екстрадиційності правопорушення, без зволікання встановлюється кваліфікація протиправних дій, за вчинення яких буде вимагатися видача затриманого правопорушника, а також перевіряється, чи не скінчилися строки давності притягнення особи до кримінальної відповідальності за законодавством України.
Одночасно з метою забезпечення прав затриманої особи факсимільним зв'язком та поштовим відправленням прокуратурам відповідного рівня надсилається доручення щодо проведення ґрунтовних перевірок законності затримання такої особи, наявності обставин, які можуть перешкодити видачі затриманого правопорушника.
Від підпорядкованих прокуратур вимагається надання: у 15-ти денний термін - ксерокопій процесуальних документів про затримання особи, її пояснення, інформації, надісланої до дипломатичного представництва держави, громадянином якої є затримана особа, ксерокопії подання про застосування до особи тимчасового арешту та відповідної постанови суду; у місячний термін - висновків щодо громадянства та відсутності/наявності обставин, які унеможливлюють видачу, з висвітленням позиції прокуратури області щодо екстрадиції затриманої особи.
................Перейти до повного тексту