- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної
прокуратури
N 119 від 15.03.2016 )
Про організацію роботи з питань правового забезпечення в органах прокуратури
( Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з Наказом
Генерального прокурора України
N 820ц від 21.04.2008 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Генеральної
прокуратури
N 3/2/1гн від 04.10.2011
N 1гн-2 від 12.07.2012 )
Враховуючи важливість завдань, які покладено на органи прокуратури, активний законотворчий процес у державі, особливого значення набуває правове забезпечення діяльності прокуратури. З метою підвищення рівня організації діяльності органів прокуратури в реалізації її конституційних повноважень. удосконалення роботи з правової інформації та. систематизації законодавства, посилення ролі впливу прокуратури на формування державної правової політики, керуючись пунктом 7 статті
15 Закону
"Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити і ввести в дію з 1 червня 2004 року Інструкцію про порядок ведення систематизації законодавства в органах прокуратури, Класифікатор систематичної картотеки нормативних актів, Класифікатор судової практики та Класифікатор публікацій з правової тематики (додаються).
2. Управлінню правового та методичного забезпечення Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, Дніпровському екологічному прокурору, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам організувати роботу з правової інформації та систематизації законодавства відповідно до вимог Інструкції та Класифікаторів, затверджених цим наказом.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Генеральної
прокуратури
N 3/2/1гн від 04.10.2011,
N 1гн-2 від 12.07.2012 )
2.1. Забезпечити належний облік нормативно-правових актів, своєчасне внесення до них змін і доповнень та підтримання їх у контрольному стані.
2.2. Вжити заходів щодо регулярного інформування працівників прокуратури про прийняті нові законодавчі акти, забезпечення належної консультативно-довідкової роботи з правових питань, своєчасного придбання і передплати необхідних офіційних видань нормативно-правових актів і юридичної літератури.
2.3. У роботі з правового забезпечення повною мірою використовувати можливості комп'ютерних правових програм, активно впроваджувати сучасні технології отримання, обробки, зберігання і систематизації інформації.
2.4. Роботу з питань правового забезпечення та систематизації законодавства в прокуратурах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокуратурах регіонів та Військово-Морських Сил України, Дніпровській екологічній прокуратурі покласти на старших помічників (прокурорів з питань правового забезпечення), а в прокуратурах міст, районів, міжрайонних та прирівняних до них прокуратурах - визначити відповідальних за цю ділянку роботи працівників (старших помічників, помічників прокурора).
( Пункт 2.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної
прокуратури
N 3/2/1гн від 04.10.2011 )
3. У прокуратурах районів, міст та прирівняних до них прокуратурах за наявності необхідної технічної бази і постійно поновлювальних комп'ютерних правових програм питання ведення картотеки нормативних актів вирішувати керівникам відповідних прокуратур. Картотеки судової практики і публікацій з правової тематики вести відповідно до потреб практичної діяльності цих прокуратур.
4. Прокурорам усіх рівнів роботу з правової інформації узгоджувати з практикою діяльності органів прокуратури. Забезпечити належну якість, юридичну обґрунтованість та відповідність актам чинного законодавства документів прокурорського реагування, процесуальних та відомчих документів.
5. Вважати критерієм оцінки ефективності роботи на цьому напрямі належне, своєчасне і якісне забезпечення працівників прокуратури всіх рівнів необхідними актами законодавства, оволодіння ними чинною нормативно-правовою базою та участь у роботі з удосконалення законодавства. При атестуванні працівників прокуратури враховувати і відображати в атестаціях знання ними законодавства та рівень їхньої правової культури.
6. Усім працівникам прокуратури брати активну участь у правотворчій діяльності. Заохочувати працівників, які виявляють ініціативу у цій роботі. Пропозиції з необхідним обґрунтуванням і наданням конкретних проектів нормативних актів надсилати до Генеральної прокуратури України за підписом керівників прокуратур після їх попереднього обговорення в прокуратурах обласного рівня. Законодавчі пропозиції вивчати у галузевих підрозділах Генеральної прокуратури України для визначення їх актуальності і можливого використання у правотворчій діяльності.
................Перейти до повного тексту