1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
19.09.2005 N 3гн
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 3гн від 18.10.2010 )
Про організацію прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів щодо захисту прав і свобод громадян, державних та публічних інтересів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Генеральної прокуратури N 7гн-1 від 28.12.2005 N 3гн-1 від 22.11.2007 N 10гн-1 від 11.12.2009 )
З метою підвищення ефективності наглядової діяльності за додержанням і застосуванням законів відповідно до Конституції України та Закону України "Про прокуратуру", керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Заступникам Генерального прокурора України, Головному управлінню нагляду за додержанням законів щодо прав і свобод та захисту інтересів держави, Головному управлінню військових прокуратур, другому відділу Головного управління нагляду за додержанням законів на транспорті та підприємствах оборонної промисловості, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, військовим прокурорам регіонів і Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним і прирівняним до них прокурорам вважати основним завданням наглядової діяльності захист гарантованих Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина, державних та публічних інтересів.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 10гн-1 від 11.12.2009 )
2. З цією метою забезпечити нагляд за додержанням законів, передусім у діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів.
3. Встановити, що основними напрямами наглядової діяльності щодо захисту прав і свобод людини і громадянина є:
- оплата та охорона праці;
- охорона здоров(я;
- соціальне та пенсійне забезпечення;
- права і свободи осіб, які потребують державної підтримки та допомоги;
- виконання законів у сфері запобігання та протидії корупції.
( Пункт 3 доповнено абзацом шостим згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 10гн-1 від 11.12.2009 )
3.1. Військовим прокурорам забезпечити нагляд за додержанням законів про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, загальний військовий обов'язок і порядок проходження військової служби.
4. Зосередити зусилля на додержанні законів, спрямованих на захист економічних інтересів держави від неправомірних посягань, зокрема щодо:
- бюджетної сфери;
- збереження державного та комунального майна, законності його приватизації й відчуження;
- інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності;
- банкрутства суб'єктів господарювання;
- запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом;
- банківської діяльності;
- реформування агропромислового комплексу;
- земельних ресурсів та природного середовища;
- енергозбереження.
4.1. Військовим прокурорам вважати першочерговим нагляд за додержанням законів щодо збереження військового майна (зокрема при реалізації військових містечок), зброї, боєприпасів, вибухових речовин та їх утилізації, цільового використання бюджетних коштів.
4.2. Другому відділу Головного управління нагляду за додержанням законів на транспорті та підприємствах оборонної промисловості, підрозділам (другим відділам, старшим помічникам прокурорів) з питань нагляду за додержанням законів у сфері оборонної промисловості прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя здійснювати нагляд за додержанням законів про:
( Абзац перший пункту 4.2 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 10гн-1 від 11.12.2009 )
- національну безпеку;
- державне оборонне замовлення;
- збереження мобілізаційного резерву;
- державну таємницю.
5. Забезпечити нагляд за додержанням законів про адміністративні правопорушення органами та посадовими особами, які уповноважені на виконання функцій щодо притягнення громадян до відповідальності в межах та на підставах, встановлених Кодексом України про адміністративні правопорушення, за винятком спеціально уповноважених суб'єктів, які в межах своєї компетенції безпосередньо здійснюють заходи щодо виявлення, припинення та розслідування корупційних правопорушень і з питань нагляду за додержанням законів при притягненні до адміністративної відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень. Своєчасно опротестовувати незаконні постанови про накладення адміністративних стягнень.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 10гн-1 від 11.12.2009 )
5.1. В органах внутрішніх справ, спецприймальниках, приймальниках-розподільниках та ізоляторах тимчасового тримання щодекадно перевіряти законність доставлення та затримання порушників, проведення їх особистого огляду, огляду речей і вилучення речей та документів.

................
Перейти до повного тексту