1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КРИМСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
м. Сімферополь,
№ 575 від 17.12.2009
Зареєстровано
в Головному управлінні юстиції
Міністерства юстиції України
в Автономній Республіці Крим
15.01.2010 р.
за № 1/589
Про затвердження та введення в дію Порядку розміщення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання, що розташовані у зоні діяльності Кримської митниці
( Сборник нормативно-правовых актов Автономной Республики Крым 2010, N 1 ст. 44 )
Відповідно до Положення склади тимчасового зберігання, затвердженого наказом Державної митної служби України від 07.10.2003 № 674 (реєстрація в Міністерстві юстиції України 19.11.2003 за № 1061/8382), з метою організації процедури розміщення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання й обліку таких товарів і транспортних засобів,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розміщення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання, що розташовані у зоні діяльності Кримської митниці (додається).
2. Відділу організації митного контролю (Кричевський Р.Б.) і юридичному відділу (Сінгаєвський О.В.) забезпечити надання цього наказу на державну реєстрацію до Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим.
3. Установити, що цей наказ набирає чинності в порядку, передбаченому законодавством України.
4. Відділу організаційного та документального забезпечення (Шилов Є.Є.) забезпечити тиражування цього наказу серед відповідних структурних підрозділів митниці.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника митниці, який відповідає за питання організації митного контролю.
ТВО Начальника Кримської митниці В.І. УДОД
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Кримської митниці
17.12.2009 № 575
Зареєстровано в
Головному управлінні юстиції
Міністерства юстиції України
в Автономній Республіці Крим
15.01.2010 р. за № 1/589
ПОРЯДОК
розміщення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання, що розташовані у зоні діяльності Кримської митниці
1. Загальні положення.
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до статей 99109 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 1.02.2006 № 80 "Про перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України" і Положення про склади тимчасового зберігання (далі – Положення), затвердженого наказом Держмитслужби України від 07.10.2003 № 674 (реєстрація в Міністерстві юстиції України 19.11.2003 за № 1061/8382).
1.2. В цьому Порядку терміни вживаються відповідно до Митного кодексу України та Положення .
Під підрозділами митного оформлення (далі – ПМО) в цьому Порядку розуміються – відділ митного оформлення № 1 Кримської митниці, митні пости та відділи (сектори) митного оформлення, що входять до їх складу.
1.3. Цей Порядок визначає процедуру розміщення товарів і транспортних засобів (далі – товари) на складах тимчасового зберігання (далі – СТЗ), що розташовані в зоні діяльності Кримської митниці (далі – КМ), та процедуру видачі таких товарів і транспортних засобів зі СТЗ.
1.4. Рішення про розміщення товарів на СТЗ приймається:
СТЗ відкритого типу (крім розташованих безпосередньо в пунктах пропуску через державний кордон) – начальником чи заступником начальника ПМО, розташованого на території цього СТЗ;
СТЗ відкритого типу, що розташовані безпосередньо в пунктах пропуску через державний кордон для повітряного сполучення – посадовою особою ПМО, розташованого на території цього СТЗ, або ПМО, що контролює переміщення товарів з повітряного судна до СТЗ та з СТЗ до повітряного судна.
СТЗ відкритого типу, що розташовані безпосередньо в пунктах пропуску через державний кордон для морського сполучення – начальником чи заступником начальника ПМО, розташованого на території цього СТЗ;
СТЗ закритого типу – начальником ПМО, яким здійснюється митне оформлення цих товарів, а у разі його відсутності, особою, яка його заміщує на посаді чи заступником начальника цього ПМО.
1.5. При виявленні та підтверджені фактів порушення власником СТЗ вимог статей 104106 Митного кодексу України або інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність СТЗ, ПМО повинен ініціювати питання щодо анулювання дії Дозволу на право використання складського приміщення, резервуара, майданчика як складу тимчасового зберігання (далі – Дозвіл).
При виявленні передбачених Положенням підстав для скасування Дозволу ПМО повинен невідкладно ініціювати питання щодо проведення процедури скасування Дозволу. Таке ініціювання направляється в письмовому вигляді до відділу організації митного контролю з наведенням вичерпної інформації про обставини, що його спричинили.
1.6. Загальний контроль за дотриманням строків зберігання товарів на СТЗ здійснюють посадові особи ПМО, посадові обов’язки яких передбачаються таку функцію.
Зазначені вище посадові особи ПМО контролюють своєчасне та правильне подання власником СТЗ до ПМО звітів про товари, що зберігаються на СТЗ, функціонуючих у зоні діяльності певного ПМО, при необхідності готують та надають керівництву ПМО та/або КМ узагальнену інформацію щодо таких товарів, з використанням Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України та за допомогою відповідного програмно-інформаційного комплексу контролюють рух товарів на СТЗ.
1.7. Власники СТЗ забезпечують ведення звітності по товарах, що зберігаються на СТЗ, яка передбачена Положенням та Порядком ведення обліку та подання митним органам звітності щодо товарів на складах тимчасового зберігання , затвердженого наказом Держмитслужби України від 13.05.2009 № 443 (реєстрація в Міністерстві юстиції України 29.05.09 за № 471/16487).
2. Процедура розміщення товарів на СТЗ закритого та відкритого типів (крім розташованих у пунктах пропуску через державний кордон).
2.1. Розміщення товарів і транспортних засобів на СТЗ закритого та відкритого типів (крім розташованих у пунктах пропуску через державний кордон) здійснюється за заявою суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності (далі – ЗЕД), на адресу якого надійшли такі товари (далі – Заява).
Заява приймається безпосередньо ПМО у двох примірниках за формою, що встановлена у Додатку 1 до цього Порядку.
2.2. До Заяви подаються оригінали або копії:
- товаросупровідних документів на товари;
- договору з власником СТЗ на зберігання товарів на СТЗ (для СТЗ відкритого типу);
- зовнішньоекономічного договору (контракт) або іншого документу, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), на підставі якого товари надійшли на адресу суб’єкта ЗЕД;
- інших документів, підтверджуючих законні підстави перебування таких товарів у особи, яка бажає розмістити їх на СТЗ.
2.3. Заява про розміщення товарів на СТЗ реєструється в ПМО згідно з вимогами Інструкції з діловодства в митній службі України , затвердженої наказом Держмитслужби України від 28.12.2002 № 747, посадовими особами, які згідно з посадовими обов’язками відповідають за ведення діловодства. Після цього Заява передається на розгляд начальнику або заступнику начальника ПМО.
2.4. Надання дозволу на розміщення товарів на СТЗ здійснюється з урахуванням наявності відповідних умов зберігання для товарів, що потребують особливих умов зберігання; аналізу можливості розміщення (фізичного знаходження та одночасного зберігання) всього обсягу товарів з урахуванням наявних складських потужностей (площа, об’єм складу, вага товарів).
Рішення начальника або заступника начальника ПМО щодо розміщення товарів на СТЗ, відображається шляхом накладення відповідної резолюції у Заяві.
2.5. Розміщення товарів на СТЗ здійснюється під контролем посадової особи ПМО, яка призначена на це начальником або заступником начальника ПМО.
Розміщення товарів на СТЗ здійснюється зі складанням Акту про розміщення товарів на тимчасове зберігання під митним контролем на СТЗ, форма якого встановлена у Додатку 2 до цього Порядку (далі – Акт). Зазначений Акт складається у двох примірниках. Акту присвоюється порядковий номер згідно з окремим журналом реєстрації, що ведеться у кожному ПМО з наскрізною нумерацією протягом календарного року.
В процесі розміщення товарів на СТЗ та випуску товарів з СТЗ посадова особа вживає також заходів з контролю за дотриманням власниками СТЗ вимог статей 104106 Митного кодексу України.
2.6. Після розміщення товарів на СТЗ один примірник Заяви та Акту зберігаються в ПМО у окремій теці "Товари, що розміщені на СТЗ" до видачі товарів з СТЗ, а другі примірники Заяви та Акту передаються власнику СТЗ.
2.7. У разі виявлення при розміщенні товарів на СТЗ порушень чинного законодавства України посадова особа ПМО зобов’язана вжити заходи для притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: терміново доповісти про факт чи ознаки порушення керівникові ПМО та провести відповідні дії, що передбачені Митним кодексом України.
Факт виявлення невідповідності відомостей, вказаних у товаросупровідних документах на товари, із фактично наданими товарами, за умови, якщо при цьому не має ознак порушень митних правил, посадова особа ПМО в обов’язковому порядку відображає в Акті.
3. Видача товарів з СТЗ закритого та відкритого типів (крім розташованих у пунктах пропуску через державний кордон).
3.1. Товари можуть бути видані з СТЗ під контролем посадової особи ПМО після їх повного митного оформлення згідно з заявленим митним режимом або для передачі на зберігання КМ.
Після видачі товарів з СТЗ примірники Заяви та Акту підшиваються до першого примірника вантажної митної декларації або іншого документа, згідно з яким такі товари оформлені відповідно до обраного митного режиму.
3.2. Видача зразків товарів, що розміщені на СТЗ, або відбір проб з них, може здійснюватися на підставі вимог статей 75, 314 та 316 Митного кодексу України, Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 № 1862, наказу Держмитслужби України від 23.12.2002 № 719 "Про затвердження Нормативів відбору проб і зразків товарів для проведення досліджень (аналізу, експертизи) митними лабораторіями" (реєстрація в Міністерстві юстиції України 30.01.2003 за № 79/7400) та інших відповідних нормативно-правових актів:
При наданні проб і зразків товарів складається Акт, форма якого встановлена наказом Держмитслужби України від 18.04.2005 № 302 "Про затвердження форми акта про взяття проб і зразків товарів" (реєстрація в Міністерстві юстиції України 29.04.2005 за № 457/10737).
Інформація про факт видачі зразків або відбору проб наводиться на зворотному боці примірника Заяви, який зберігається у ПМО.
Після видачі зразків або відбору проб, письмові звернення зацікавлених осіб про це або відповідне розпорядження начальника чи заступника начальника КМ про це зберігається разом із відповідною Заявою на розміщення товарів на СТЗ.
3.3. Мотивована заява суб’єкта ЗЕД чи уповноваженої ним особи про видачу зразків або відбір проб подається у довільній формі та повинна містити зобов’язання про повернення в установлений строк відібраних зразків на СТЗ або проведення їх митного оформлення, якщо повернення зразків чи проб є неможливим через їх руйнування (знищення). До такої заяви додаються оригінали або копії документів, підтверджуючих необхідність отримання зразків або відбору проб.
4. Процедура розміщення товарів на СТЗ відкритого типу, що розташовані безпосередньо в пунктах пропуску через державний кордон.
4.1. Розміщення товарів на СТЗ відкритого типу, що функціонує в пункті пропуску для повітряного сполучення здійснюється за умови:
- наявності передбаченого Стандартною Угодою про наземне обслуговування (1998р.) вiдповiдного договору мiж авiакомпанiями та власником такого СТЗ;
- подання відповідному ПМО авiацiйної вантажної накладної (Air Waybill), вантажної вiдомостi (каргоманiфесту) та інших передбачених законодавством товарно-супровiдних документів.
Дозволом для розміщення товарів на вказані СТЗ є наявність на авiацiйнiй вантажній накладній, вантажній вiдомостi (каргоманiфестi) та інших передбачених законодавством товаросупровiдних документах відбитка штампа "Пiд митним контролем" посадової особи ПМО, розташованого на СТЗ, або ПМО, що контролює переміщення товарів з повітряного судна та до нього.
Документи, на пiдставi яких товари були розмiщенi на СТЗ, реєструються в ПМО, що розташований на СТЗ, та зберігаються в справах цього ПМО.
4.2. Розміщення товарів на СТЗ відкритого типу, що функціонує в пунктах пропуску для морського сполучення, здійснюється за письмовою заявою власника СТЗ (далі – Заява власника СТЗ).
Заява власника СТЗ приймається безпосередньо ПМО у двох примірниках за формою, що встановлена у Додатку 3 до цього Порядку.
До Заяви власника СТЗ додаються документи, реквізити яких зазначені в неї.
Рішення посадової особи ПМО, яка вповноважена надавати дозвіл на розміщення товарів на такому СТЗ, відображається шляхом накладення відповідної резолюції у Заяві.
Посадова особа ПМО, яка контролює переміщення товарів на СТЗ, у визначеному чинним законодавством України порядку, проставляє на товаросупровідних документах відтиск відповідного особистого митного забезпечення.
Факт розміщення товарів на СТЗ відображається шляхом заповнення відповідних граф, наведених на зворотному боці Заяви власника СТЗ із проставленням відтиску штампу "Під митним контролем".
Перший примірникЗаяви власника СТЗ зберігається разом із товаросупровідними документами у справах ПМО, розташованого на території СТЗ. Другий примірник Заяви власника СТЗ передається заявнику.
При виявленні факту невідповідності відомостей, вказаних у товаросупровідних документах на вантаж, із фактично наданим вантажем, за умови, якщо при цьому не має ознак порушень митних правил, посадова особа ПМО в обов’язковому порядку складає Акт, форма якого наведена у Додатку 2 до цього Порядку.
4.3. У разі виявлення при розміщенні товарів на СТЗ порушень чинного законодавства України посадова особа ПМО зобов’язана вжити заходів для притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: терміново доповісти про ознаки порушення керівникові ПМО та провести відповідні дії, передбачені Митним кодексом України.
5. Видача товарів з СТЗ відкритого типу, розташованих у пунктах пропуску через державний кордон.
5.1. Розміщені на таких СТЗ товари, які призначені для вивезення за межі митної території України, можуть бути видані зі СТЗ під контролем посадової особи ПМО на підставі документів, що підтверджують повне митне оформлення таких товарів згідно з заявленим митним режимом та/або є підставою для переміщення через митний кордон України.
5.2. Розміщені на таких СТЗ товари, які призначені для ввезення на митну територію України, можуть бути видані зі СТЗ під контролем посадової особи ПМО на підставі документів, що підтверджують повне митне оформлення таких товарів згідно з заявленим митним режимом, або на підставі належним чином оформлених документів контролю доставки вантажів згідно з вимогами Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення , затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.1998 № 771 (реєстрація в Міністерстві юстиції України 22.01.1999 за № 42/3335), або на підставі заяви щодо їх розміщення на іншому СТЗ, функціонуючому в зоні діяльності цього ж ПМО за умови переміщення таких товарів на інший СТЗ під контролем посадової особи ПМО.
5.3. У визначених чинним законодавством України випадках та на підставі відповідного рішення начальника чи заступника начальника КМ можуть бути видані зразки або проби товарів, розміщених на таких СТЗ та призначених для ввезення на митну територію України.
Видача зразків або відбір проб товарів здійснюється у відповідності до пунктів 3.2. і 3.3. цього Порядку.
6. Заключні положення.
6.1. Посадові особи ПМО періодично перевіряють цілісність накладеного на СТЗ митного забезпечення.
6.2. Накладення митного забезпечення на СТЗ закритого типу фіксується у відповідній графі Акту.
Кожний факт зміни митного забезпечення на СТЗ закритого типу після розміщення в ньому товарів фіксується відповідною посадовою особою ПМО в Акті, за яким на СТЗ розміщувалася остання партія товару. Для цього, на вільному місці вказаного Акту вчиняється запис зі стислою інформацією про: реквізити нового митного забезпечення, дату його накладення та причини зміни митного забезпечення. Цей запис засвідчується особистим підписом посадової особи ПМО.
6.3. Накладення митного забезпечення на СТЗ відкритого типу фіксується у відповідній графі Акту (якщо він складається у відповідності до цього Порядку) та в окремому журналі фіксації накладення та зняття митного забезпечення, форма якого встановлена Додатком 4 до цього Порядку.

................
Перейти до повного тексту