1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 2392 від 19.12.2003
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження КМДА N 304 ( ra0304017-13 ) від 12.03.2013 )
Про деякі питання функціонування офіційного
Веб-порталу Київської міської влади
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 N 3 ( 3-2002-п ) "Про Порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади", постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 N 1302 ( 1302-2002-п ) "Про заходи щодо подальшого забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади":
1. Затвердити Положення про функціонування офіційного Веб-порталу Київської міської влади, що додається.
2. Визначити Головне управління з питань взаємодії з засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) замовником виконання робіт із забезпечення функціонування, наповнення та розвитку офіційного Веб-порталу Київської міської влади.
3. Головним управлінням, управлінням та іншим структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районним у місті Києві державним адміністраціям, організаціям, підприємствам, підпорядкованим виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
3.1. Забезпечувати розміщення і постійне оновлення інформації на офіційному Веб-порталі Київської міської влади у мережі Інтернет відповідно до Положення про функціонування офіційного Вебпорталу Київської міської влади, затвердженого цим розпорядженням.
3.2. Щоквартально, до 5 числа місяця наступного за звітним, подавати до Головного управління з питань взаємодії з засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) звіти про хід виконання завдань, передбачених цим розпорядженням.
4. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Київської міської державної адміністрації від 25.09.2001 N 1996 ( ra1996017-01 ) "Про затвердження Тимчасового положення про подання міста Києва на офіційних ВЕБ-сторінках в мережі Інтернет".
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Данькевича І.П.
Міський голова О.Омельченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 19.12.2003 N 2392
ПОЛОЖЕННЯ
про функціонування офіційного Веб-порталу
Київської міської влади
1. Загальні положення
Оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність Київської міської влади здійснюється з метою підвищення ефективності висвітлення діяльності Київської міської влади шляхом впровадження та використання сучасних інформаційних технологій для надання інформаційних та інших послуг громадськості, забезпечення її впливу на процеси, що відбуваються у державі.
Постачальниками інформації є: головні управління, управління та інші структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київська міська рада, районні у місті Києві державні адміністрації, районні у місті Києві ради, організації, підприємства, підпорядковані виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2. Визначення термінів
2.1. Веб-портал - веб-сайт, організований як системне багаторівневе об'єднання різних ресурсів та сервісів для забезпечення максимальної можливості доступу до інформації та послуг.
2.2. Веб-сайт - сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою у мережі Інтернет разом з інформаційними ресурсами, що перебувають у розпорядженні певного суб'єкта і забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів та інші інформаційні послуги через мережу Інтернет.
3. Класифікація та структура інформаційного наповнення
офіційного Веб-порталу Київської міської влади
3.1. Класифікація інформаційних матеріалів.
3.1.2. Матеріали, що складають інформаційне наповнення офіційного Веб-порталу Київської міської влади (далі - Веб-портал), за своїм характером можуть бути розподілені на три категорії:
- статичні матеріали;
- динамічні матеріали;
- потокові матеріали.
3.1.3. До категорії статичних належать матеріали, які повинні зберігати свою актуальність значний проміжок часу.
3.1.4. До категорії динамічних належать матеріали, актуальність яких зберігається лише протягом обмеженого часу, через що вони повинні систематично оновлюватися. Характерною рисою динамічних матеріалів є те, що рішення про їх оновлення, навіть повністю зумовлене зовнішніми обставинами, приймається і виконується відповідальною особою, що виконує наповнення власної частини Веб-порталу.
3.1.5. До категорії потокових матеріалів належать такі, що втрачають актуальність свого змісту за короткий час (кілька днів, а іноді і годин). Оновлення потокових матеріалів здійснюється регулярно, за порядком надходження. Ці матеріали надходять на Веб-портал зовнішніми каналами в автоматичному (або автоматизованому) режимі. Потокові матеріали зберігаються на Веб-порталі лише до чергового оновлення. Вони відображаються на статичних чи динамічних HTML-сторінках у вигляді одного з їхніх структурних елементів.
3.2. Структура інформаційних матеріалів.
3.2.1. Організація інформаційних матеріалів на Веб-порталі має ієрархічну структуру, що передбачає розміщення даних на декількох рівнях в розділах порталу (на Веб-сторінках). Усередині Веб-сторінок допускаються впорядковані або окремі перехресні посилання на будь-які рівні ієрархії, у залежності від тематичного зв'язку між даними. Такий взаємозв'язок становить гіперструктуру порталу і забезпечує максимальну прозорість його структури. Контроль за актуальністю гіперпосилань здійснюється програмно та візуально.
3.2.2. Визначення одиниць структури.
3.2.2.1. Частина - найбільша одиниця розподілу сайта, що відповідає одному з головних об'єктів.
3.2.2.2. Розділ - сукупність даних та супутні їм елементи структури і дизайну, що відповідають окремій темі. Розділ може включати декілька сторінок.
3.2.2.3. Підрозділ - сукупність даних та супутні їм елементи структури і дизайну, що відповідають окремій темі та упорядковані у ієрархічну структуру певного розділу.
3.2.2.4. Сторінка - окрема сукупність даних HTML-структури. Елементи сторінки: текст, таблиця, зображення. Елементи сторінки є складовими частинами або "одноосібними" носіями блоків (елементів) інформації.
3.2.2.5. Документ - файл відмінної від HTML-сторінки структури, на який є посилання зі сторінок сайта.
3.2.3. Типи розділів, сторінок та елементів сторінки.
3.2.3.1. Типи розділів:
- інформаційний - розділ, основне призначення якого надавати інформацію; він містить усі дані, що стосуються відповідної тематики, посилання на зовнішні Веб-ресурси та ресурси інших розділів;
- комунікаційний - розділ, основне призначення якого одержати інформацію від користувача і після первинної її обробки надати відповідь у вигляді сторінки;
- обов'язковий - розділ, наявність якого обумовлена вимогами нормативно-правових актів, зокрема постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 за N 3 ( 3-2002-п );
- необов'язковий - розділ, наявність якого обумовлена важливістю відповідної інформації та функцій для досягнення мети та виконання завдання Веб-порталу. Технічна реалізація механізму створення структури сайта передбачає можливість довільного включення такого розділу до складу Веб-порталу.
3.2.3.2. Типи сторінок:
- за принципом необхідності:
обов'язкова;
необов'язкова;
за ознакою представлення державною, англійською та іншими мовами:
багатомовна - сторінка, що має примірник кожною мовою;
одномовна - сторінка, що має усталений зміст та не передбачає перекладу;
- за місцем в ієрархії:
кінцева - сторінка, на якій відсутні упорядковані переліки посилань;
перелікова - сторінка, яка має упорядковані переліки посилань на інші сторінки сайта;
- за засобом відображення:
повна - сторінка, яка займає максимальне відведене параметрами браузера вікно і заміщує попередню;
обмежена - сторінка, яка має додаткове значення, займає задану сервером площу при збереженні попередньо викликаної сторінки;
- за включенням загального стилю:
стильова - сторінка, на якій присутні елементи загального дизайну сайта;
унікальна - сторінка, яка має унікальний вигляд з метою збільшення інформативності, зручності для роздруку, підкреслення особливостей змісту;
- за механізмом їх створення:
статична - сторінка, яка зберігається на сервері у вигляді файла;
динамічна - сторінка, яка створюється у відповідь на дії користувача;
- за критерієм можливості їх тиражування:
примірник - сторінка, яка, маючи власний інформаційний зміст, може бути еталоном для створення сторінки такого типу шляхом копіювання;
окрема - сторінка, яка створюється в одному примірнику для відображення конкретної інформації унікальної структури;
- за призначенням:
блок-схема - карта частини сайта типу блок-схеми:
загальна - загальні дані теми та переліки посилань;
стаття - монолітний текст із зображеннями об'єктів, що розглядаються на сторінці;
набір статей - структурований текст, що вміщує заголовки статей, тексти статей, ілюстрації;
мапа - мапа регіону;
інтерактивна мапа - інтерактивна мапа регіону;
схема - схема проїзду;
вільна схема - схема умовно вільної структури;
презентація - таблиці, графіки та діаграми в супроводі тексту;
текст для друку - текст для друку;
комунікаційна - сторінка, яка є лише місцем для розміщення форми.
3.2.3.3. Типи елементів сторінки:
- за принципом необхідності:
обов'язковий;
необов'язковий;
- за принципом включення до атрибутів загального стилю сайта: атрибут загального стилю;
звичайний атрибут (можна не вказувати).
3.2.3.4. Типи тексту:
заголовок - короткий, певним чином виділений текст;
короткий опис - загальна інформація, скорочений виклад тексту;
абзац - текст значного обсягу, відокремлений від інших елементів сторінки;
перелік - структурований текст, кожен елемент якого являє собою відокремлений заголовок або один з послідовності ординарних рядків;
текстове меню - сукупність словосполучень, на кожне з яких пов'язано декілька посилань.
3.2.3.5. Типи таблиць:
зовнішня - таблиця, як правило, без рамок, для структурного розміщення інших елементів, що включають тексти, зображення, таблиці;
внутрішня - таблиця, призначена для структурного відображення таблично орієнтованих даних.
3.2.3.6. Типи форм:
повна - багатоелементна форма для виконання великої кількості операцій введення та вибору даних для передачі на сервер, як правило, займає значну частину сторінки;
вбудована - форма, у складі якої лише декілька елементів, що призначені для багаторазової передачі на сервер коротких повідомлень, наприклад, запитів для пошуку.
3.2.3.7. Типи зображень:

................
Перейти до повного тексту