- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія VI скликання
РІШЕННЯ
( Рішення скасовано на підставі Рішення Київміськради
№ 135/1191 від 02.04.2009 )
Про розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд у м. Києві
1. Затвердити Положення про розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд у м. Києві, що додається.
2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):
2.1. Визначити оператором з розміщення тимчасових споруд у м. Києві комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство".
2.2. Провести інвентаризацію наявних тимчасових споруд до 31 січня 2009 року.
При виявленні тимчасових споруд, встановлених з порушеннями законодавства і Положення про розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд у м. Києві, вживати заходи щодо їхнього демонтажу.
2.3. У межах наданих повноважень забезпечити до 1 січня 2010 року приведення зовнішнього вигляду тимчасових споруд, торговельних рядів, малих архітектурних форм, в тому числі тих, що розміщуються на ринках м. Києва, у відповідність до затвердженого в установленому порядку дизайн-проекту сучасних типів тимчасових споруд.
2.4. Привести до 1 січня 2009 року у відповідність до цього рішення всі нормативно-правові акти виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що регулюють питання розміщення тимчасових споруд, малих архітектурних форм.
2.5. Розробити до 1 березня 2009 року Комплексну схему зонування розміщення тимчасових споруд у м. Києві.
3. Головному фінансовому управлінню виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрацій) забезпечити фінансування розробки Комплексної схеми зонування розміщення тимчасових споруд у м. Києві.
4. Заборонити розміщення на території м. Києва нових торговельних рядів, тимчасових споруд, малих архітектурних форм, в тому числі тих, що розміщуються на ринках м. Києва, що не відповідають типовим дизайн-проектам сучасних типів тимчасових споруд, затвердженим виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), з 1 січня 2009 року.
5. Внести зміни до рішення Київської міської ради від 08.11.2001
№ 95/1529 "Про питання передачі земельних ділянок в оренду в межах червоних ліній в м. Києві" (із змінами і доповненнями, внесеними рішеннями Київської міської ради від 11.07.2002
№ 126/126 та від 26.09.2002
№ 5/165 ), а саме:
5.1. У назві рішення, преамбулі та пункті 1 слова "передачі земельних ділянок в оренду" замінити словами "постійного користування земельними ділянками".
5.2. Назву додатка до рішення викласти у такій редакції:
"Положення про використання земельних ділянок у межах червоних ліній в м. Києві".
5.3. Додаток до рішення доповнити пунктом 3 такого змісту:
"3. Земельні ділянки в межах червоних ліній можуть надаватись у постійне користування суб'єктам господарювання державної та комунальної форми власності для розміщення споруд функціонального призначення, окремих елементів транспортної інфраструктури, окремих елементів благоустрою".
6. Внести зміни до Правил забудови м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 27.01.2005
№ 11/2587 , виклавши підпункт 13.2 пункту 13 в такій редакції:
"13.2. Розміщення тимчасових споруд (в тому числі малих архітектурних форм) в м. Києві.
13.2.1. Розміщення тимчасових споруд в м. Києві здійснюється відповідно до Положення про розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд у м. Києві.
13.2.2. Тимчасові споруди зводяться відповідно до типових форм, затверджених наказом Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
13.2.3. Дозволи (в тому числі тимчасові) на розміщення тимчасових споруд видаються Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)".
7. Внести зміни до рішення Київської міської ради від 18.11.2004
№ 678/2088 "Про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг" та Положення про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг, а саме:
7.1. Пункт 1 рішення Київської міської ради від 18.11.2004
№ 678/2088 "Про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг" викласти в такій редакції:
"1. Встановити у м. Києві збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг і зараховувати ці кошти до міського бюджету м. Києва".
7.2. Підпункт 4.2 пункту 4 Положення про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг викласти в такій редакції:
"4.2. Кошти збору за видачу дозволів на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг, а також за видачу дозволів на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг на новий термін перераховуються до міського бюджету".
7.3. Підпункт 7.3 пункту 7 Положення про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг викласти в такій редакції:
"7.3. Контроль за повнотою, правильністю та своєчасністю сплати збору за видачу дозволу здійснюється державними податковими службами м. Києва та Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головним управлінням з питань торгівлі та побуту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у межах наданих повноважень".
7.4. Підпункт 8.1 пункту 8 Положення про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг викласти в такій редакції:
"8.1. Дозвіл на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг в тимчасових спорудах видає Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Дозвіл на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг, що не відносяться до тимчасових споруд, видає Головне управління з питань торгівлі та побуту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)".
7.5. У підпунктах 8.10, 8.11, 8.12 та 8.15 пункту 8 Положення про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг слова "районна у м. Києві державна адміністрація" замінити словами "виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація)".
7.6. Підпункт 8.17 пункту 8 Положення про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг викласти в такій редакції:
"8.17. Контроль за правильністю видачі суб'єктам господарювання дозволу здійснюють Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головне управління з питань торгівлі та побуту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головне управління контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)".
7.7. Підпункт 8.18 пункту 8 Положення про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг викласти в такій редакції:
"8.18. Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) веде журнал обліку дозволів на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг у тимчасових спорудах".
7.8. Доповнити пункт 8 Положення про збір та видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг підпунктом 8.19 такого змісту:
"8.19. Головне управління з питань торгівлі та побуту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) веде журнал обліку дозволів на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг, що не відносяться до тимчасових споруд, та Єдиний реєстр підприємств торгівлі та сфери послуг у м. Києві".
8. Київській міській раді привести свої рішення у відповідність до Положення про розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд в м. Києві, затвердженого цим рішенням.
9. Встановити, що це рішення набуває чинності з 1 січня 2009 року.
10. У разі невиконання цього рішення відповідними структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальними підприємствами за поданням постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури порушувати питання перед Київським міським головою про притягнення їх керівників до відповідальності, передбаченої законодавством України.
11. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.
Київський міський голова |
Л.Черновецький |
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Київської міської ради
від 27.11.2008 № 657/657
ПОЛОЖЕННЯ
про розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд у м. Києві
1. Загальні положення
Це Положення визначає основні вимоги щодо розміщення, облаштування та утримання тимчасових споруд у м. Києві і є обов'язковим для виконання всіма учасниками господарської діяльності - фізичними та юридичними особами незалежно від їхньої відомчої підпорядкованості та форми власності.
1.2. Дія цього Положення не поширюється на тимчасові споруди, встановлені до набрання чинності цим Положенням, що експлуатуються відповідно до законодавства та мають необхідну дозвільну документацію, документ, що посвідчує право на земельну ділянку на підставі рішення Київської міської ради, висновки відповідних служб, дозвіл на встановлення тимчасових споруд.
2. Терміни та поняття
У Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
2.1. Тимчасова споруда (далі за текстом - ТС) - споруда функціонального (в тому числі для здійснення підприємницької діяльності), декоративно-технологічного призначення, в тому числі мала архітектурна форма, яка виготовляється з полегшених збірних конструкцій та встановлюється без улаштування заглибленого фундаменту тощо.
За цим Положенням до тимчасових споруд відносяться:
окремі елементи благоустрою - альтанки, у тому числі бюветні комплекси артезіанського водопостачання, спортивно-фізкультурне обладнання, засоби візуальної інформації (вказівники, карти, годинники на опорі, номери будинків та покажчики назв вулиць), дитячі ігрові комплекси, кабіни для перевдягання, душові кабіни та пристрої для миття ніг (розташовані на пляжах та в зонах відпочинку) тощо;
окремі елементи транспортної інфраструктури - паркомати, антипарковочні пристрої, інформаційні вказівники та/або засоби візуальної інформації, елементи облаштування зупинок громадського транспорту, зупинки громадського транспорту, зупинкові комплекси, мобільні паркувальні системи тощо;
споруди функціонального призначення - майданчики з контейнерами для сміття, мобільні туалетні кабіни, туалетні модулі, туалети контейнерного типу, телефонні будки та пристрої, стенди (крім рекламних), кіоски, павільйони, намети, холодильне обладнання, ларі, ларьки (в тому числі ті, що розміщуються в підземних переходах), палатки для сезонного продажу товарів, автомагазини, авторозвозки, автокафе, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне торговельно-технологічне обладнання, розноски, лотки, торговельні автомати, сезонні майданчики тощо.
2.2. Дозвіл на розміщення ТС (в тому числі тимчасовий) - це документ, обмеженого терміну дії, виданий Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), який дає право на розміщення ТС.
2.3. Заявник - суб'єкт господарювання або фізична особа чи інвестор, що уклав в установленому порядку інвестиційну угоду, який має намір розмістити або привести існуючу ТС у відповідність до цього Положення.
2.4. Інвентаризаційна комісія - комісія, створена наказом Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що проводить інвентаризацію всіх ТС, розміщених на території м. Києва, та вирішує окремі питання щодо розміщення ТС.
2.5. Комплексна схема зонування розміщення ТС у м. Києві (далі за текстом - Комплексна схема) - текстові та графічні матеріали зонування розміщення ТС в м. Києві відповідно до визначених типів та функціонального призначення, затверджених виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією).
2.6. Оператор з розміщення ТС (далі за текстом - Оператор) - комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство", визначене рішенням Київської міської ради для здійснення повноважень щодо розміщення ТС, яке діє за принципом "Єдиного вікна".
2.7. Паспорт прив'язки ТС (далі за текстом - паспорт) - документ, що включає план прив'язки ТС на чинній топографо-геодезичній основі М 1:500, текстові та графічні матеріали щодо архітектурно-планувального, колористичного вирішення інженерного забезпечення об'єкта та схему благоустрою прилеглої території.
2.8. Типові ТС - це типи ТС, схвалені архітектурно-містобудівною радою, затверджені наказом Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), які допускаються до встановлення на території м. Києва.
3. Порядок розміщення ТС в м. Києві
3.1. Заявник, який має намір розмістити та/або експлуатувати ТС у м. Києві, підпадає під один з таких варіантів розміщення ТС:
3.1.1. Розміщення ТС відповідно до інвестиційного договору з Оператором на місці, запропонованому заявником.
3.1.2. Розміщення ТС за результатом інвестиційного конкурсу, організованого та проведеного Оператором.
3.1.3. Отримання дозволу на розміщення ТС на земельній ділянці, що знаходиться у власності або в користуванні Заявника.
3.1.4. Приведення у відповідність до цього Положення існуючої ТС шляхом отримання Тимчасового дозволу (тільки для ТС, що встановлені до набрання чинності цим Положенням та враховані в акті Інвентаризаційної комісії).
3.2. Розміщення ТС на місці, запропонованому заявником:
3.2.1. Заявник звертається до Оператора з заявою про намір розмістити ТС у визначеному ним місці. У разі необхідності Заявник додає документи, що дають змогу визначити можливість розміщення ТС (витяг з земельного кадастру, витяг з топографічної основи М 1:500 тощо).
3.2.2. Оператор протягом 15 робочих днів розглядає заяву та надає інформацію щодо можливості встановлення ТС в місці, обраному Заявником. У разі неможливості розташування ТС на обраному Заявником місці Оператор надає мотивовану відмову.
3.2.3. У разі надання позитивної відповіді Заявник укладає договір з Оператором на надання послуг щодо розміщення ТС.
3.2.4. Після укладання договору з Оператором на надання послуг щодо розміщення ТС Оператор за погодженням Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) через організацію-розробника Комплексної схеми в установленому порядку вносить до неї зміни.
................Перейти до повного тексту