1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія VII скликання
РІШЕННЯ
24.07.2014 року N 29/29
Про зміну найменування дитячо-юнацької спортивної школи "Школа боротьби" на комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу "Школа спорту"
( Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням Київської міської ради від 28 липня 2020 року N 76/9155 ( ra0076023a-20 ) )
Відповідно до статті 137 Господарського кодексу України, статті 90 Цивільного кодексу України, статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008 року N 993, з метою розширення основної діяльності дитячо-юнацької спортивної школи іншими видами спорту Київська міська рада вирішила:
1. Змінити найменування дитячо-юнацької спортивної школи "Школа боротьби" на комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу "Школа спорту".
2. Затвердити статут комплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Школа спорту" згідно з додатком до цього рішення.
3. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) здійснити організаційно-правові заходи щодо виконання пункту 1 цього рішення.
4. Комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі "Школа спорту" зареєструвати статут в установленому порядку.
5. Пункт 2 рішення Київської міської ради від 25.05.2011 N 188/5575 "Про створення дитячо-юнацької спортивної школи "Школа боротьби" виключити.
6. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".
7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань сім'ї, молоді та спорту.
Київський міський голова В. Кличко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Київської міської ради
24 липня 2014 року N 29/29
(в редакції рішення Київської міської ради
від 28 липня 2020 року N 76/9155)
СТАТУТ
КОМПЛЕКСНОЇ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ СПОРТИВНОЇ ШКОЛИ "ШКОЛА СПОРТУ"
Ідентифікаційний код 37924086
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. КОМПЛЕКСНА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "ШКОЛА СПОРТУ" (далі - спортивна школа) є позашкільним навчальним закладом спортивного профілю, закладом фізичної культури і спорту, що заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва та підпорядкований Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент).
1.2. Спортивна школа утворена відповідно до рішення Київської міської ради від 25 травня 2011 року N 188/5575 "Про створення дитячо-юнацької спортивної школи "Школа боротьби" та рішенням Київської міської ради від 24 липня 2014 року N 29/29 "Про зміну найменування дитячо-юнацької спортивної школи "Школа боротьби" змінено найменування на комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу "Школа спорту".
1.3. Засновником та власником спортивної школи є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
1.4. Діяльність спортивної школи спрямована на виконання соціально важливих функцій і не має на меті отримання прибутку.
1.5. Спортивна школа у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства культури, молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), розпорядженнями Київського міського голови, наказами директора Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також іншими нормативно - правовими актами та цим Статутом.
1.6. Спортивна школа є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в органах державної казначейської служби, може мати печатку, штампи, бланки, інші реквізити, необхідні для її діяльності, веде бухгалтерський облік в установленому порядку.
1.7. Повне найменування спортивної школи: КОМПЛЕКСНА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА "ШКОЛА СПОРТУ".
Скорочене найменування спортивної школи: КДЮСШ "ШКОЛА СПОРТУ".
1.8. Спортивна школа співпрацює з іншими навчально-виховними закладами, товариствами, клубами, фондами, трудовими колективами і окремими громадянами України.
1.9. Місцезнаходження спортивної школи: 01033, м. Київ, вулиця Жилянська, будинок 46.
II. Мета та завдання діяльності спортивної школи
2.1. Метою діяльності спортивної школи є створення умов для забезпечення розвитку здібностей вихованців в обраному виді спорту, визнаному в Україні, для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, національно-патріотичного виховання, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортсменів для резервного спорту.
2.2. Головними завданнями спортивної школи є:
пошук, виявлення, підтримка дітей та юнацтва, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту з метою досягнення високих спортивних результатів;
сприяння в створенні умов для безперешкодного доступу вихованців до фізкультурно-спортивних закладів;
формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадянської позиції;
проведення заходів з національно-патріотичного виховання задля формування у дітей та юнацтва цілісних орієнтирів, національно-патріотичного та громадського виховання;
створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей та юнацтва;
формування у вихованців свідомого й відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я оточуючих, навичок безпечної поведінки;
вдосконалення фізичного розвитку юних талантів, підготовка спортивного резерву для збірних команд міста Києва та України з певних видів спорту;
організація, пошук нових форм дозвілля дітей та юнацтва, профілактика бездоглядності, правопорушень;
пропаганда здорового способу життя.
III. Організація діяльності спортивної школи
3.1. Спортивна школа у своїй структурі має відділення з певних видів спорту, інші підрозділи, що відповідають меті діяльності спортивної школи.
3.2. Відкриття (закриття) відділень з певних видів спорту здійснюється за рішенням власника спортивної школи, погодженим із Департаментом.
3.3. Відділення з певного виду спорту спортивної школи може включати такі групи:
у початкової підготовки, в яких здійснюється навчально-тренувальний процес на початковому етапі підготовки для виявлення здібностей вихованців з урахуванням специфіки обраного виду спорту, забезпечення мотивації щодо продовження занять, опанування основ техніки і тактики обраного виду спорту, всебічної загальної та фізичної підготовки, формування морально-етичної і вольової поведінки;
базової підготовки, в яких продовжується підготовка вихованців, що завершили навчання у групах початкової підготовки, та/або здійснюється додатковий набір до груп за встановленими контрольними нормативами на етапах попередньої базової підготовки протягом першого - третього років навчання та спеціалізованої базової підготовки протягом четвертого - п'ятого років навчання для виявлення майбутньої спеціалізації обраного виду спорту із застосуванням способів, що дають змогу підвищувати функціональний потенціал спортсменів для поступового виконання тренувальних та змагальних навантажень;
спеціалізованої підготовки, в яких продовжується навчально-тренувальний процес на етапі спеціалізованої базової підготовки перспективних вихованців, які пройшли спортивну підготовку в групах базової підготовки з метою розвитку спеціальних фізичних якостей та підвищення фізичної працездатності за рахунок поступового збільшення обсягу тренувальних навантажень, для поповнення складу збірних команд для участі у змаганнях відповідного рівня;
підготовки до вищої спортивної майстерності, в яких здійснюється удосконалення індивідуальної техніки та тактики в обраному виді спорту на етапі підготовки до вищих досягнень, збільшення обсягу навчально-тренувальної роботи та змагальної практики для максимальної реалізації індивідуальних можливостей на всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях.
3.4 Навчально-тренувальна та спортивна робота спортивної школи проводиться за навчальними програмами з видів спорту, що затверджуються Міністерством культури, молоді та спорту України.
Основними формами навчально-тренувальної роботи є групові навчально-тренувальні заняття, тренування за індивідуальними планами, виховні заходи, медико-відновні заходи, навчально-тренувальні збори, практика суддівства спортивних змагань.
Основною формою спортивної роботи є участь вихованців у спортивних змаганнях різного рівня.
Навчальний рік у спортивній школі починається з 1 вересня.
Річний навчальний план для кожної групи розраховується на 52 тижні. У межах зазначеного плану передбачається проведення протягом шести тижнів навчально-тренувальних занять в умовах спортивно-оздоровчого табору та/або за індивідуальними планами вихованців на період їх активного відпочинку.
Тривалість навчальної години в спортивній школі становить 45 хвилин.
Тривалість одного навчально-тренувального заняття не може перевищувати:
у групах початкової та фізкультурно-реабілітаційної підготовки - двох навчальних годин;
у групах базової підготовки першого - третього років навчання - трьох навчальних годин;
у групах базової підготовки четвертого - п'ятого років навчання, спеціалізованої підготовки та підготовки до вищої спортивної майстерності - чотирьох навчальних годин.
Допускається проведення в один день двох занять в одній групі залежно від встановленого для групи тижневого навантаження та проведення занять з групами на громадських засадах. Сумарна тривалість занять в один день не може перевищувати шести навчальних годин.
3.5. Режим щоденної роботи спортивної школи визначається розкладом занять, що затверджується на навчальний рік директором спортивної школи, правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором між адміністрацією спортивної школи та профспілковим комітетом, а у разі відсутності профспілкового комітету - представниками трудового колективу, що обрані та уповноважені ним.
У період канікул у закладах загальної середньої освіти спортивна школа працює за окремим планом, затвердженим її директором.
Адміністрація спортивної школи створює для вихованців, тренерів-викладачів та інших працівників безпечні умови для навчально-тренувальної, спортивної та іншої роботи.
3.6. Норми наповнюваності груп відділень з видів спорту і тижневий режим навчально-тренувальної роботи спортивних шкіл установлюються Міністерством культури, молоді та спорту України.
Наповненість груп початкової підготовки та груп базової підготовки у канікулярний період корегується директором спортивної школи і повинна становити не менше 50 відсотків норми наповнюваності.
3.7. Проект плану комплектування відділень з видів спорту на наступний навчальний рік подає директор спортивної школи Департаменту до 25 серпня поточного року для затвердження.
Списки вихованців груп відділень з видів спорту затверджуються директором спортивної школи до 1 вересня, а для груп початкової підготовки - до 1 жовтня поточного року. Протягом навчального року у зазначені списки у разі потреби можуть вноситися в установленому порядку зміни.
Списки вихованців груп спеціалізованої підготовки і груп підготовки до вищої спортивної майстерності погоджуються з Департаментом.
3.8. До спортивної школи приймаються всі особи, що бажають займатися фізичною культурою і спортом, які виконали нормативи з загальнофізичної та/або фізичної підготовки, встановлені навчальними програмами з видів спорту, та не мають медичних протипоказань.
Зарахування до спортивної школи здійснюється на підставі заяви батьків або осіб, що їх замінюють, та/або дитини, яка досягла 16-річного віку, медичної довідки про стан здоров'я та відсутність медичних протипоказань для занять спортом з медичного закладу.
Мінімальний вік дитини, що підлягає зарахуванню до спортивної школи, залежить від специфіки виду спорту та визначається Міністерством культури, молоді та спорту України за погодженням з Міністерством охорони здоров'я України.
Переведення вихованців спортивної школи відповідно з групи початкової підготовки до групи базової підготовки, групи спеціалізованої підготовки та групи підготовки до вищої спортивної майстерності здійснюється після виконання ними встановлених вимог, зазначених у навчальних програмах з видів спорту.
Вихованці, які досягли 18 років, залишаються у спортивній школі у групах базової підготовки четвертого і п'ятого року навчання, групах спеціалізованої підготовки та групах підготовки до вищої спортивної майстерності за наявності позитивної динаміки показників підготовленості та високих спортивних результатів за погодженням з Департаментом. Вихованці можуть перебувати у спортивній школі до 23 років включно. У разі досягнення вихованцями граничного віку під час навчального року вони мають право продовжити навчання до закінчення поточного навчального року.
3.9. Вихованці спортивної школи, які направлені для підвищення рівня спортивної майстерності до спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки і команд з ігрових видів спорту, які беруть участь у чемпіонатах України серед команд вищих ліг, не включаються до кількісного складу груп спортивної школи, але можуть брати участь у спортивних змаганнях у складі команд спортивної школи протягом двох років з часу їх направлення за рахунок коштів такої спортивної школи, виходячи з її фінансових можливостей. За тренером-викладачем спортивної школи зберігаються протягом двох років з часу направлення зазначених вихованців раніше встановлені надбавки (доплати) за їх підготовку.
Для доукомплектування відповідних груп підготовки, з яких вихованці направлені для подальшого підвищення рівня спортивної майстерності, до таких груп можуть зараховуватися вихованці з нижчим рівнем підготовки, які виконують обсяг навантажень, передбачений навчальними програмами з видів спорту для відповідного етапу підготовки, з дотриманням при цьому тижневого режиму навчально-тренувальної роботи та вимог до наповненості груп.
3.10. У разі потреби у закладах загальної середньої освіти можуть відкриватися спеціалізовані класи з видів спорту з продовженим днем навчання для проведення додаткової навчально-тренувальної та спортивної роботи за умови забезпечення вихованців харчуванням і додержання норм санітарно-гігієнічного законодавства на підставі відповідної угоди, укладеної між спортивною школою та навчальним закладом. Спеціалізовані класи відкриваються в установленому порядку до початку навчального року.
В угоді зазначаються обов'язки сторін щодо фінансового забезпечення, комплектації класу, раціонального поєднання навчання із заняттями відповідним видом спорту, організацією медичного контролю, проведення медико-відновних заходів, харчування вихованців тощо.
Директор спортивної школи за погодженням з педагогічною радою закладу загальної середньої освіти та батьками учнів або особами, що їх замінюють, може вносити пропозиції щодо зміни в установленому порядку строку закінчення навчального року, початку та закінчення півріччя, складення іспитів з урахуванням результатів виконання учнями спеціалізованого класу навчальної програми з виду спорту.
3.11. Для забезпечення безперервності навчально-тренувального процесу та активного відпочинку вихованців організовуються спортивно-оздоровчі табори на власній або орендованій базі у канікулярний період. Під керівництвом одного тренера-викладача може займатися 15 - 20 вихованців у денних спортивно-оздоровчих таборах та 10 вихованців - у цілодобових.
3.12. Спортивна школа, виходячи із своїх фінансових можливостей, має право проводити відповідно до вимог законодавства навчально-тренувальні збори для підготовки команд, спортсменів до місцевих, обласних, всеукраїнських, міжнародних змагань та організовувати спортивно-оздоровчі табори із забезпеченням вихованців харчуванням, фармакологічними медико-відновлювальними засобами, вітамінами, білково-глюкозними препаратами, спортивною екіпіровкою та інвентарем, необхідними транспортними засобами і пально-мастильними матеріалами до них для супроводження і забезпечення безпеки вихованців під час навчально-тренувального процесу відповідно до порядку та норм, затверджених Міністерством культури, молоді та спорту України та інших нормативних актів.
Тривалість навчально-тренувальних зборів становить у групах базової підготовки не більше 100 днів, у групах спеціалізованої підготовки - не більше 150 днів на рік.
Для вихованців, які входять до складу національних збірних команд України з видів спорту відповідних вікових груп, затвердженого наказом Міністерства культури, молоді та спорту України, та груп підготовки до вищої спортивної майстерності і спеціалізованої підготовки, можуть проводитися постійно діючі навчально-тренувальні збори строком до 24 днів на місяць, але не більше 250 днів на рік.
Спортивна школа відповідно до затвердженого календарного плану може проводити внутрішкільні і відкриті першості, матчеві зустрічі, турніри та інші змагання.
3.13. Організація медичного супроводження підготовки вихованців спортивної школи здійснюється відповідно до спільних нормативних документів Міністерства культури, молоді та спорту України і Міністерства охорони здоров'я України.
Лікар або середній медичний працівник спортивної школи забезпечує здійснення медичного контролю за проведенням навчально-тренувальної та спортивної роботи, а також у разі потреби надає першу медичну допомогу вихованцям.
З метою запобігання погіршенню здоров'я вихованців спортивної школи лікар або середній медичний працівник здійснює:
контроль за проходженням вихованцями диспансерного обстеження (не менше двох разів на рік);
додатковий медичний огляд перед участю у змаганнях, після захворювання або травми;
контроль за використанням вихованцями медико-відновлювальних та заборонених до вживання засобів;
відсторонення вихованців від занять за станом здоров'я; контроль за додержанням строків поновлення занять після захворювання або травми;
контроль за додержанням санітарно-гігієнічних норм у місцях проведення навчально-тренувальних занять та змагань, а також під час їх проведення;
облік та аналіз нещасних випадків і травм учнів під час занять.
3.14. Робота медичних працівників спортивної школи повинна бути організована відповідно до вимог законодавства.
IV. Учасники навчально-тренувальної та спортивної роботи
4.1. Учасниками навчально-тренувальної та спортивної роботи в спортивній школі є:
вихованці;
тренери-викладачі, медичні працівники та інші фахівці;
батьки або особи, що їх замінюють;
директор та його заступники.
4.2. Вихованці спортивної школи мають право на:
здобуття позашкільної освіти спортивного профілю, одержання свідоцтва про закінчення спортивної школи та оригіналу особистої картки спортсмена, форми яких затверджуються Міністерством культури, молоді та спорту України та Міністерством освіти і науки України;
добровільний вибір виду спорту;
проходження підготовки відповідно до навчальних програм з видів спорту під керівництвом тренера-викладача;
безпечні та нешкідливі умови для навчання;
користування матеріально-технічною, спортивною базою та за наявності - оздоровчою базою спортивної школи;
одержання в установленому порядку спортивного інвентарю індивідуального користування, виходячи з фінансових можливостей спортивної школи;
забезпечення в установленому порядку, виходячи з фінансових можливостей спортивної школи, спортивним одягом та спортивним взуттям, а також харчуванням, організації проживання під час навчально-тренувальних зборів і спортивних змагань, проїзду до місця проведення таких зборів і змагань;
медичне обслуговування та фармакологічне забезпечення відповідно до законодавства виходячи з фінансових можливостей спортивної школи;
одержання нагород, цінних подарунків, призів, премій, грамот, дипломів та на інші види заохочення за досягнуті спортивні успіхи;
представлення в органах громадського самоврядування спортивної школи;
захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій працівників школи, які порушують їх права, принижують честь і гідність.
4.3. Вихованці спортивної школи зобов'язані:
поєднувати заняття в спортивній школі з навчанням у закладі загальної середньої освіти та інших навчальних закладах;
виконувати навчальні програми з метою досягнення запланованих спортивних результатів;
підвищувати свою спортивну майстерність та загальний культурний рівень;
додержуватися здорового способу життя, норм морально-етичної поведінки, установленого спортивного режиму та правил особистої гігієни;
брати участь у змаганнях та навчально-тренувальних зборах, передбачених індивідуальними і календарними планами;
додержуватися вимог медичного контролю та проходити двічі на рік диспансерне обстеження, починаючи з навчання у групах базової підготовки;

................
Перейти до повного тексту