- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Порядок
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
КОМІТЕТ З ПИТАНЬ СЕРТИФІКАЦІЇ АУДИТОРІВ БАНКІВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Національний банк України
Комітет з питань
сертифікації аудиторів
банків
Голова Комітету
____________ В.Л.Кротюк
20.03.2006
ПОГОДЖЕНО
Аудиторська палата України
Голова Спостережної ради
____________ С.О.Столярова
18.05.2006
ПОРЯДОК
складання кваліфікаційних іспитів з сертифікації аудиторів банків
1. Загальні положення
1.1. Порядок складання кваліфікаційних іспитів з сертифікації аудиторів банків (далі - Порядок) розроблено відповідно до Законів України
"Про банки і банківську діяльність" та
"Про аудиторську діяльність", нормативно-правових актів Національного банку України та Аудиторської палати України з питань, що регулюють порядок проведення сертифікації аудиторів, та на виконання спільного з Аудиторською палатою України Плану заходів щодо проведення у 2005 - 2006 рр. сертифікації аудиторів банків.
1.2. Цим Порядком встановлюються єдині вимоги щодо проведення сертифікації аудиторів банків з метою об'єктивного визначення кваліфікаційної придатності аудиторів для здійснення аудиторської діяльності шляхом складання кваліфікаційних іспитів з сертифікації аудиторів банків (далі - кваліфікаційні іспити).
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються відповідно до визначень, що наведені у Законах України
"Про банки і банківську діяльність" та
"Про аудиторську діяльність", нормативно-правових актах Аудиторської палати України, Положенні про Комітет з питань сертифікації аудиторів банків, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 09.09.2003
N 387 і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 29.09.2003 за N 872/8193 із змінами (далі - Положення N 387), та Положенні про сертифікацію аудиторів банків, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 09.09.2003
N 388 і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 29.09.2003 за N 873/8194 із змінами (далі - Положення N 388).
1.4. Дата та місце проведення кваліфікаційного іспиту визначається Комітетом з питань сертифікації аудиторів банків (далі - Комітет) за погодженням з Аудиторською палатою України.
1.5. Рішення Комітету про визначення дати складання аудиторами кваліфікаційного іспиту має бути доведене до Аудиторської палати України та оприлюднене на офіційному веб-сайті Національного банку України протягом 10 робочих днів з дати його прийняття але не пізніше ніж за місяць до дня складання кваліфікаційного іспиту.
1.6. Виконані аудитором екзаменаційні завдання (робота) і документи щодо кваліфікаційних іспитів є власністю Комітету та зберігаються у його архіві протягом трьох років.
2. Порядок оформлення дозволу на участь у кваліфікаційному іспиті
2.1. Для прийняття участі у складанні кваліфікаційного іспиту аудитор має подати до Комітету встановлений у нормативно-правових актах Національного банку України комплект відповідних документів та отримати дозвіл на складання кваліфікаційного іспиту.
2.2. Дозвіл на складання кваліфікаційного іспиту надається Комітетом у разі відсутності зауважень щодо поданих документів аудитора та надсилається аудиторам не пізніше ніж за місяць до дати складання іспитів рекомендованим листом за підписом голови Комітету або його заступника.
2.3. Відповідальний секретар Комітету надсилає аудитору дозвіл на складання кваліфікаційного іспиту, у якому зазначається дата, час та місце проведення кваліфікаційного іспиту, а також формує групу аудиторів для складання кваліфікаційного іспиту.
Чисельність групи аудиторів для складання кваліфікаційного іспиту не повинна перевищувати 30 осіб.
2.4. Відповідальний секретар Комітету не пізніше ніж за місяць до дати складання іспитів надсилає Аудиторській палаті України перелік аудиторів, які згідно з рішенням Комітету отримали дозвіл на складання кваліфікаційного іспиту.
3. Порядок складання аудиторами кваліфікаційного іспиту
3.1. У день складання кваліфікаційного іспиту аудитор має з'явитись в зазначене у дозволі місце проведення кваліфікаційного іспиту у встановлений час. Особи, які мають складати кваліфікаційний іспит, при собі обов'язково повинні мати паспорт або документ, що його замінює, та оригінал дозволу на складання кваліфікаційного іспиту.
Особи, у яких відсутні паспорт або документ, що його замінює та/або які відсутні у списку осіб, що отримали дозвіл на складання кваліфікаційного іспиту, до складання кваліфікаційного іспиту не допускаються.
3.2. До початку складання кваліфікаційного іспиту аудитори повинні ознайомитися з Правилами поведінки аудиторів на кваліфікаційному іспиті, що затверджуються Аудиторською палатою України та погоджені Комітетом (далі - Правила поведінки).
3.3. За годину до початку складання кваліфікаційного іспиту аудитор повинен зареєструватись. Після реєстрації аудитор має отримати примірник Правил поведінки для ознайомлення. Після ознайомлення з Правилами поведінки та підтвердження цього своїм підписом аудитор має повернути їх групі фахівців із забезпечення проведення кваліфікаційного іспиту при отриманні екзаменаційного завдання (роботи).
3.4. За п'ятнадцять хвилин до початку кваліфікаційного іспиту аудитори запрошуються до аудиторії (приміщення) та пред'являють при вході паспорт або документ, що його замінює, та оригінал дозволу Комітету.
3.5. Кваліфікаційний іспит проводиться у два етапи. Перший - письмове тестування (або тестування на ПК) за переліком екзаменаційних питань (тестів), що затверджуються Комітетом. Другий - письмове розв'язання ситуаційних завдань.
3.6. Результати першого етапу кваліфікаційного іспиту (тестування) повідомляються аудиторам персонально відповідальним секретарем Комітету протягом 15 календарних днів з дня його проведення. Аудиторам, які успішно склали перший етап кваліфікаційного іспиту (тестування), одночасно повідомляється дата та місце проведення другого етапу кваліфікаційного іспиту.
До другого етапу кваліфікаційного іспиту (тестування) допускаються аудитори, які за результатами складання першого етапу кваліфікаційного іспиту (тестування) набрали не менше 70 відсотків правильних відповідей.
Загальний термін складання аудиторами кваліфікаційного іспиту (перший та другий етап) не може перевищувати три місяці.
3.7. Контроль за проведенням першого та другого етапу кваліфікаційного іспиту здійснює група фахівців з забезпечення проведення кваліфікаційного іспиту (далі - організаційна група), кваліфікаційні вимоги до якої та персональний склад визначається окремими рішеннями Комітету.
У разі прийняття Комітетом рішення про можливість використання під час проведення кваліфікаційного іспиту обчислювальної техніки (калькулятор) організаційна група повинна забезпечити її наявність у необхідній кількості до початку складання кваліфікаційних іспитів.
................Перейти до повного тексту