- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Офіційний переклад
УГОДА
про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності та створення Міждержавної ради з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності
|
Дата підписання: |
19.11.2010 |
|
Дата ратифікації Україною: |
21.12.2011 |
|
Дата набрання чинності для України: |
01.03.2012 |
Уряди держав - учасниць цієї Угоди, далі - Сторони, бажаючи розвивати науково-технічне, торговельно-економічне та соціально-культурне співробітництво;
визнаючи, що обов’язковою умовою для розвитку такого співробітництва є ефективна охорона й захист інтелектуальної власності;
усвідомлюючи важливість ужиття погоджених і скоординованих заходів з розвитку системи правової охорони й захисту інтелектуальної власності на територіях держав - учасниць цієї Угоди;
керуючись міжнародними зобов’язаннями й законодавством держав - учасниць цієї Угоди,
домовились про таке:
Стаття 1.
З метою координації спільної діяльності з удосконалення міждержавної системи охорони й захисту інтелектуальної власності, протидії правопорушенням у сфері інтелектуальної власності Сторони здійснюють співробітництво шляхом:
а) зміцнення контактів, проведення спільних досліджень та обміну думками у сфері охорони й захисту інтелектуальної власності;
б) обміну інформацією про законодавство держав - учасниць цієї Угоди у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності;
в) погодження питань, пов’язаних з охороною й захистом інтелектуальної власності, у ході здійснення співробітництва у сфері економіки, торгівлі, науки, техніки та культури, а також сприяння в укладенні відповідних міжнародних договорів;
г) здійснення спільних дій із запобігання правопорушенням, а також виявлення та припинення їх у сфері інтелектуальної власності й протидії таким правопорушенням;
д) ужиття ефективних заходів для запобігання правопорушенням та припинення їх у сфері інтелектуальної власності;
е) взаємного захисту суб’єктів господарської діяльності держав - учасниць цієї Угоди від недобросовісної конкуренції у сфері інтелектуальної власності.
Стаття 2.
Сторони створюють Міждержавну раду з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності (далі - Рада).
Рада здійснює свою діяльність на основі Положення про Раду, що є невід’ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 3.
Для цілей цієї Угоди "інтелектуальна власність" розуміється в значенні, зазначеному в
статті 2 Конвенції, що засновує Всесвітню організацію інтелектуальної власності від 14 липня 1967 року (зі змінами від 2 жовтня 1979 року).
Стаття 4.
Сторони здійснюють співробітництво через свої вповноважені (компетентні) органи відповідно до цієї Угоди, дотримуючись законодавства й міжнародних договорів держав - учасниць цієї Угоди.
Стаття 5.
Сторони визначають перелік своїх уповноважених (компетентних) органів та повідомляють про це депозитарієві під час здачі повідомлення про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою. Про зміни в переліку вповноважених (компетентних) органів кожна зі Сторін протягом одного місяця письмово дипломатичними каналами повідомляє депозитарієві.
Стаття 6.
Уповноважені (компетентні) органи Сторін здійснюють співробітництво у сфері інтелектуальної власності шляхом координації та проведення спільних досліджень, заходів із запобігання правопорушенням, виявлення та припинення їх, обміну думками, інформацією.
Стаття 7.
Ця Угода не зачіпає прав і зобов’язань кожної зі Сторін, що випливають для неї з інших міжнародних договорів, учасницею яких є її держава.
Стаття 8.
До цієї Угоди за взаємною згодою Сторін можуть бути внесені зміни та доповнення, які є її невід’ємною частиною й оформлюються відповідним протоколом та набирають чинності в порядку, передбаченому для набрання чинності цією Угодою.
Стаття 9.
Спірні питання між Сторонами, які виникають у ході застосування та тлумачення цієї Угоди, вирішуються шляхом проведення консультацій і переговорів заінтересованих Сторін або шляхом іншої погодженої Сторонами процедури.
Стаття 10.
Ця Угода набирає чинності через 30 днів з дати отримання депозитарієм третього письмового повідомлення про виконання Сторонами, які її підписали, внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
Для Сторін, які виконали внутрішньодержавні процедури пізніше, ця Угода набирає чинності через 30 днів з дати отримання депозитарієм відповідних документів.
Стаття 11.
Ця Угода відкрита для приєднання будь-якої держави, що поділяє її цілі та принципи, шляхом передачі депозитарієві документів про приєднання.
Для держави, яка приєднується, Угода набирає чинності:
а) через 30 днів з дати отримання депозитарієм документа про приєднання за умови, що на момент здачі депозитарієві документів про приєднання Угода набрала чинності;
б) з дати набрання чинності Угодою за умови, що на момент здачі депозитарієві документів про приєднання Угода не набрала чинності.
Стаття 12.
Ця Угода укладається на невизначений строк. Кожна зі Сторін має право вийти із цієї Угоди, надіславши депозитарієві письмове повідомлення про такий свій намір не пізніше ніж за 6 місяців до виходу та врегулювавши зобов’язання, що виникли протягом строку дії Угоди.
Стаття 13.
Учинено в місті Санкт-Петербург 19 листопада 2010 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається у Виконавчому комітеті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, що підписала цю Угоду, його засвідчену копію.
За Уряд Азербайджанської Республіки |
За Уряд Російської Федерації |
За Уряд Республіки Вірменія |
За Уряд Республіки Таджикистан |
За Уряд Республіки Білорусь |
За Уряд Туркменістану |
За Уряд Республіки Казахстан |
За Уряд Республіки Узбекистан |
За Уряд Киргизької Республіки |
За Уряд України |
За Уряд Республіки Молдова |
|
Додаток
до Угоди про співробітництво
у сфері правової охорони й захисту
інтелектуальної власності та створення
Міждержавної ради з питань правової
охорони й захисту інтелектуальної
власності
від 19 листопада 2010 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Міждержавну раду з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності
................Перейти до повного тексту