1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


(Емблема Співдружності Незалежних Держав)
СПІВДРУЖНІСТЬ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ
РАДА ГЛАВ ДЕРЖАВ
Рішення
про Правила процедури Ради глав держав, Ради глав урядів, Ради міністрів закордонних справ та Економічної ради Співдружності Незалежних Держав
Кишинів, 9 жовтня 2009 року
( Про приєднання до Рішення див. Указ Президента N 1041/2010 від 19.11.2010 )
Дата підписання: 09.10.2009
Дата приєднання України: 19.11.2010
Дата набрання чинності для України: 01.12.2010
Офіційний переклад
Рада глав держав Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
1. Затвердити Правила процедури Ради глав держав, Ради глав урядів, Ради міністрів закордонних справ та Економічної ради Співдружності Незалежних Держав (додаються).
2. Визнати таким, що втратили чинність, Правила процедури Ради глав держав, Ради глав урядів, Ради міністрів закордонних справ та Економічної ради Співдружності Незалежних Держав, прийняті Рішенням Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав від 7 жовтня 2002 року.
Від Азербайджанської Республіки Від Російської Федерації
(Підпис) (Підпис)
Від Республіки Білорусь Від Республіки Таджикистан
(Підпис) (Підпис)
Від Республіки Вірменія Від Туркменістану
(Підпис) -
Від Республіки Казахстан Від Республіки Узбекистан
(Підпис) (Підпис)
Від Киргизької Республіки Від України
(Підпис) -
Від Республіки Молдова
(Підпис)
ЗАТВЕРДЖЕНІ
Рішенням Ради глав
держав СНД про Правила
процедури Ради глав держав,
Ради глав урядів,
Ради міністрів закордонних
справ та Економічної ради
Співдружності Незалежних
Держав
від 9 жовтня 2009 року
ПРАВИЛА ПРОЦЕДУРИ
Ради глав держав, Ради глав урядів, Ради міністрів закордонних справ та Економічної ради Співдружності Незалежних Держав
Ці Правила процедури визначають порядок роботи Ради глав держав, Ради глав урядів, Ради міністрів закордонних справ та Економічної ради Співдружності Незалежних Держав (далі - Ради), організацію їхніх засідань та процедуру підготовки й прийняття документів, що вносяться на їхній розгляд.
Правило 1
ЗАСІДАННЯ
1. Упродовж року, як правило, проводяться одне чергове - у грудні та одне неформальне - у травні засідання Ради глав держав, два засідання Ради глав урядів, а також не менше двох засідань Ради міністрів закордонних справ. Напередодні чергових засідань Ради глав держав, як правило, проводяться засідання Ради міністрів закордонних справ. Економічна рада проводить засідання, як правило, один раз на квартал.
2. Неформальне засідання Ради глав держав скликається за ініціативою принаймні однієї з держав - учасниць СНД (далі - держави-учасниці). Пропозиція про проведення такого засідання надсилається до інших держав-учасниць через Виконавчий комітет Співдружності Незалежних Держав (далі - Виконавчий комітет).
Рада глав урядів, Рада міністрів закордонних справ та Економічна рада можуть проводити неформальні засідання за ініціативою однієї з держав-учасниць.
Неформальне засідання проводиться у форматі, пропонованому державою, у якій проводиться таке засідання, з урахуванням можливих побажань учасників засідання.
3. Підготовку чергового засідання здійснює Виконавчий комітет спільно з державою-учасницею, у якій проводиться таке засідання.
Підготовку неформального засідання здійснює держава-учасниця, у якій проводиться таке засідання, у разі необхідності, із залученням Виконавчого комітету.
4. Засідання Ради глав держав, Ради глав урядів та Ради міністрів закордонних справ проводяться в місті Мінськ або, за домовленістю, в одному з інших міст держав-учасниць, а засідання Економічної ради, - як правило, у місті Москва.
5. На засіданнях Рад визначаються дата й місце наступних засідань.
За неможливості проведення чергового засідання в погоджені раніше строки та (або) місці головування через Виконавчий комітет пропонує та погоджує з державами-учасницями нову дату й (або) місце його проведення.
6. Позачергове засідання Ради може проводитися за її рішенням чи за рішенням вищої Ради. Позачергове засідання Ради може також скликатися головуванням за ініціативою однієї з держав-учасниць.
Держава-учасниця, яка ініціює позачергове засідання, надсилає головуванню через Виконавчий комітет звернення з обґрунтуванням необхідності скликання такого засідання, а також пропозиції про дату й місце його проведення, проекти порядку денного та документів з пропонованих до розгляду питань для надсилання до держав-учасниць.
Правило 2
ПОРЯДОК УНЕСЕННЯ ПРОЕКТІВ ДОКУМЕНТІВ. ПІДГОТОВКА ДОКУМЕНТІВ
1. Проекти документів для розгляду на засіданнях Ради вносяться державами-учасницями, а також органами Співдружності відповідно до їхньої компетенції.
2. Проекти документів з матеріалами, що обґрунтовують необхідність їхнього прийняття, надсилаються до Виконавчого комітету, який розсилає їх для розгляду державам-учасницям і потім зводить зауваження та пропозиції, що надійшли.
3. Для доопрацювання та погодження проектів документів, як правило, створюються експертні групи із числа представників держав-учасниць та органів Співдружності.
Засідання експертних груп проводяться відповідно до Порядку підготовки та проведення засідань експертних груп з погодження проектів документів Співдружності Незалежних Держав. Організація роботи експертних груп покладається на Виконавчий комітет.
4. Для розробки проектів документів рішеннями Рад можуть створюватися міждержавні робочі групи на рівні старших посадових осіб, що працюють за власним регламентом, який ураховує специфіку документа, що готується.
5. Проекти документів, підготовлені державами-учасницями та органами Співдружності для розгляду Радою глав держав і Радою глав урядів, після їхнього експертно-правового опрацювання розглядаються Радою міністрів закордонних справ та (або) Економічною радою відповідно до їхньої компетенції.
Правило 3
ФОРМУВАННЯ ПОРЯДКІВ ДЕННИХ ЧЕРГОВИХ ЗАСІДАНЬ
1. Виконавчий комітет спільно з Радою постійних повноважних представників держав - учасниць Співдружності при статутних та інших органах Співдружності формує проекти порядків денних засідань Ради глав держав, Ради глав урядів, Ради міністрів закордонних справ та, погодивши їх із головуванням у робочому порядку, розсилає з проектами документів до держав-учасниць і заінтересованих органів Співдружності не пізніше ніж за 45 днів до початку засідань зазначених Рад.
2. Проект порядку денного Ради глав держав формується з урахуванням того, що для обговорення на черговому засіданні цієї Ради вноситься, як правило, одна основна тема, яка торкається інтересів усіх держав-учасниць, інформація про результати діяльності діючого головування, а також інформація про пріоритети роботи подальшого головування.
3. До проектів порядків денних засідань Рад уключаються проекти документів, що пройшли необхідні експертні та внутрішньодержавні погодження.
4. Проект порядку денного засідання Економічної ради формується в Комісії з економічних питань при Економічній раді з використанням викладеної вище процедури.
5. Виконавчий комітет формує пакет документів і матеріалів з кожного з питань порядку денного.
6. Держави-учасниці можуть упродовж названого вище строку вносити вмотивовані пропозиції стосовно вилучення питань з проектів порядків денних або стосовно включення додаткових питань до проектів порядків денних. Такі пропозиції надсилаються до Виконавчого комітету шляхом дипломатичного листування з обґрунтуванням пропозиції. Коментарі та (або) пропозиції держав-учасниць із цих питань доводяться Виконавчим комітетом до відома решти держав-учасниць.
7. Редакційні зауваження та пропозиції до проекту документа, що надійшли після формування проекту порядку денного, погоджуються державами-учасницями через Виконавчий комітет у робочому порядку. Якщо зміст і характер зауважень та пропозицій не дозволяє погодити проект документа до засідання Ради, рішення про подальший його розгляд ухвалюється на засіданні Ради.
8. Пропозицію про включення додаткових питань до порядку денного може бути внесено безпосередньо на засіданні Ради під час обговорення проекту порядку денного.
9. Напередодні засідань Рад проводиться погоджувальна нарада представників держав-учасниць, де обговорюються питання проекту порядку денного та, у міру можливості, знімаються наявні розбіжності.
10. Остаточне рішення стосовно порядку денного ухвалюється безпосередньо на засіданні Ради.
Правило 4
ДЕЛЕГАЦІЇ
1. Офіційна делегація держави-учасниці для участі в засіданні Ради, як правило, складається з глави делегації та 5 членів делегації.
2. Персональний склад офіційної делегації та супровідних осіб повідомляється державою-учасницею державі, що приймає, та Виконавчому комітету, як правило, не пізніше ніж за 5 днів до початку засідання Ради.

................
Перейти до повного тексту