- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
про регулювання взаємовідносин держав Співдружності в галузі торговельно-економічного співробітництва в 1992 році
Дата підписання Україною: 14 лютого 1992 р.
Набуття чинності для України: 14 лютого 1992 р.
Глави держав і глави урядів держав Співдружності, далі "Сторони",
з метою створення сприятливих умов для розвитку торговельно-економічного співробітництва між підприємствами та організаціями, розташованими на територіях Сторін,
домовились про таке:
Стаття 1
Торгово-економічні взаємовідносини держав здійснювати в рамках Співдружності на основі взаємної вигоди і утримуватись від дій, які завдають економічної шкоди одна одній.
Стаття 2
Для взаємних розрахунків між суб'єктами, господарюючими кредитування та інших фінансових операцій в рамках Співдружності Сторони використовують єдину грошову одиницю (рубль).
При введенні окремими державами Співдружності своєї національної валюти порядок розрахунків буде визначатися окремими угодами.
Розрахунки між підприємствами та організаціями держав Співдружності будуть здійснюватись за вільними ринковими цінами. Щодо окремих найважливіших взаємопогодженних Сторонами видів продукції, яка поставляється в рамках міжурядових угод, можливе встановлення граничного рівня цін.
Сторони домовились регулювати ціни на продукцію підприємств-монополістів на основі спеціальної Угоди.
Стаття 3
Сторони зобов'язуються забезпечувати безперешкодний транзит через території своїх держав товарів і послуг, які поставляються в інші держави, та узгоджувати граничний рівень тарифів на перевезення вантажів.
Стаття 4
Сторони зобов'язуються вжити заходів щодо усунення подвійного або багаторазового оподаткування податків з торгівлі між підприємствами держав Співдружності.
Стаття 5
Сторони домовились не здійснювати квотування і ліцензування, а також інші форми нетарифних обмежень на поставки продукції, за винятком переліку товарів за номенклатурою, включеною до міжурядових угод.
Сторони домовились довести до організацій, які відповідають за виконання міжурядових угод, квоти на вивіз продукції в держави Співдружності відповідно до обсягів, встановлених міжурядовими угодами. Ці квоти є підставою для видачі ліцензій на вивіз продукції у відповідні держави Співдружності. Повідомлення про прикріплення покупців до постачальників, видані регулюючими органами Сторін в межах встановлених квот, вважаються ліцензіями на вивіз продукції з їхньої території.
Сторони домовились до прийняття національних нормативних актів, регулюючих вивіз і ввіз товарів, забезпечити безперешкодний пропуск через свої кордони вантажів, які переміщуються на підставі нарядів на прикріплення, які видаються уповноваженими організаціями Сторін.
Стаття 6
Сторони погодились у тижневий строк прийняти необхідні нормативні акти, що гарантують у лютому поточного року укладення підприємствами, об'єднаннями і організаціями, розташованими на територіях держав, господарських договорів на поставку продукції в 1992 році та їх виконання за доведеними урядовими органами обсягами поставок відповідно до міжурядових угод. Сторони забезпечать прийняття замовлень на поставку продукції всіма підприємствами, об'єднаннями та організаціями за міжурядовими угодами в межах встановлених квот, а також відповідальність за відмову від укладення договорів на поставку продукції відповідно до зазначених обсягів у вигляді штрафу, а за невиконання зобов'язань щодо поставкам - неустойки. Розміри штрафу і неустойки узгодити у тижневий строк.
Сторони погодились вимагати від підприємств, об'єднань і організацій, розташованих на територіях Сторін, при укладенні договорів на поставку продукції, включеної до міжурядових угод, відмовитись від пред'явлення споживачам в односторонньому порядку додаткових вимог про зустрічні поставки продукції. За згодою Сторін допускається оформлення прямих договорів з окремими регіонами Сторін за рахунок узгоджених обсягів поставки на 1992 рік.
................Перейти до повного тексту