1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол
про механізм реалізації Угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 15.04.1994
Дата набуття чинності для України: 15.04.1994
З метою створення ефективного механізму реалізації Угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, підписаної 23 грудня 1993 року в місті Ашгабаті, уряди держав-учасниць Співдружності (далі іменовані Сторони) погодилися про здійснення наступних заходів:
Стаття 1
Оскільки спеціалізація виробництва є важливою умовою збереження і розвитку сформованих і знову створюваних технологічних і коопераційних взаємозв'язків між підприємствами та організаціями держав Співдружності, Сторони визнали доцільним сприяти розвиткові взаємовигідної спеціалізації виробництва на основі довгострокових галузевих і міжгалузевих угод, невід'ємною частиною яких будуть погоджені між державними і недержавними структурами списки підприємств, що зберігають спеціалізацію на термін дії Угоди, і переліки найважливіших видів продукції, що випускається ними.
Стаття 2
У розвиток статей 4 і 12 Угоди від 23 грудня 1993 року Сторони схвалюють текст Зразкової угоди про виробничу кооперацію між відповідними державними органами галузевого керування або об'єднаннями підприємств усіх форм власності (додаток 1).
Міжгалузеві і галузеві угоди, зазначені в статтях 1 і 2 цього Протоколу, повинні містити в собі переліки підприємств, що здійснюють постачання, а також переліки (по номенклатурі та у необхідних обсягах) окремих видів сировини, матеріалів, а також найважливіших вузлів, деталей, запасних частин, заготовок, напівфабрикатів, комплектуючих та інших виробів галузевого і міжгалузевого призначення, необхідних для спільного виготовлення кінцевої продукції, що поставляється підприємствами та організаціями Сторін для забезпечення стабільної роботи технологічно пов'язаних виробництв, а також переліки наданих послуг.
Постачання квотуємих у державах-учасницях Угоди від 23 грудня 1993 року товарів, що поставляються по кооперації, здійснюються відповідно до прийнятого в кожній з держав порядку і з обліком міжурядових угод, що укладаються, про торгово-економічне співробітництво.
Держави-учасниці Угоди від 23 грудня 1993 року забезпечують здійснення реєстрації зазначених міжгалузевих і галузевих угод в уповноважених органах державного керування.
На основі зазначених угод суб'єкти, що хазяюють усіх форм власності і підпорядкованості укладають контракти (договори) про постачання товарів по кооперації і наданню послуг.
Стаття 3
З метою досягнення погоджених принципів митного контролю і пропуску товарів, що поставляються по кооперації, наданих послуг і постачань у рамках митних режимів переробки у відповідності зі статтями 3 і 5 Угоди від 23 грудня 1993 року Сторони визнали необхідним розробити з обліком діючих національних правил і міжнародних угод, у яких вони беруть участь, уніфіковані положення про порядок постачань і митного оформлення товарів по виробничій кооперації. На їхній основі митними органами і органами зовнішньоекономічних зв'язків Сторін здійснюється контроль за постачаннями зазначених видів продукції і послуг.
Стаття 4
Сторони створюють робочі групи з компетентних фахівців для підготовки проектів типових угод і нормативних документів, передбачених у статтях 1, 2 і 3 цього Протоколу.
Сторони погодилися здійснити уніфікацію цих документів і одночасне введення їх у дію, маючи на увазі, що Угода від 23 грудня 1993 року і цей Протокол застосовуються у відносинах між тими державами, що прийняли уніфіковані нормативні документи з питань порядку постачань і митного оформлення товарів, що поставляються по кооперації.
Стаття 5
Сторони погодилися здійснити в місячний термін розробку уніфікованих нормативних документів відповідно до статей 1, 2 і 3 цього Протоколу з урахуванням проектів документів, представлених Російською Стороною (додатки 1, 2).
Стаття 6
З метою своєчасного забезпечення розрахунків і платежів за товари і послуги, що поставляються по договорах (контрактах) юридичних осіб Сторін, угодам і протоколам, укладеним на основі Угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, визнано необхідним, щоб розрахунки між юридичними особами здійснювалися через центральні (національні) або комерційні банки Сторін, виходячи з того, що Сторона - одержувач продукції забезпечує створення умов, необхідних для безперешкодного здійснення розрахунків.
Стаття 7
Сторони визнали необхідним організувати через свої державні статистичні і митні органи збір і обробку уніфікованої статистичної інформації про товари, що поставляються по кооперації, здійснюваної в рамках Угоди від 23 грудня 1993 року.
Стаття 8
Сторони рекомендують своїм торгово-промисловим палатам та іншим інформаційним структурам сприяти зацікавленим підприємствам і організаціям у проведенні маркетингових досліджень, наданні лізингових послуг, організації виставок, рекламних кампаній, спрямованих на розвиток виробничої кооперації господарюючих суб'єктів держав-учасниць Співдружності.
Стаття 9
Цей Протокол є невід'ємною частиною Угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав від 23 грудня 1993 року.
Вчинено в місті Москві 15 квітня 1994 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Бєларусь, що направить державам, які підписали цей Протокол, його завірену копію.
За Уряд Азербайджанської За Уряд
Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Бєларусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
Проект
Додаток 1
ЗРАЗКОВА УГОДА
про виробничу кооперацію між
міністерством (відомством) _______________________
(об'єднанням підприємств) ________________________
(держави-учасника Співдружності Незалежних Держав)
і міністерством (відомством) _____________________
(об'єднанням підприємств) ________________________
(держави-учасника Співдружності Незалежних Держав)
Міністерство (відомство) ____________ об'єднання підприємств)
_________________________ (держави-учасниці Співдружності
Незалежних Держав) і міністерство (відомство)
_________________________________________ (об'єднання підприємств)
_________________________________ (держави-учасниці Співдружності
Незалежних Держав), далі - Сторони, на підставі Угоди про загальні
умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації
підприємств і галузей держав-учасниць Співдружності Незалежних
Держав від 23 грудня 1993 року і Протоколу про механізми
реалізації даної Угоди від _________ 1994 року, придаючи важливе
значення збереженню і розвитку довгострокової спеціалізації і
кооперації виробництва, а також з метою забезпечення сприятливих
умов для економічного, виробничого і науково-технічного
співробітництва підприємств і організацій галузей
домовилися про нижченаведене:
Стаття 1
Сторони зобов'язуються зберігати на взаємовигідній основі сформовану спеціалізацію, а також виробничу і науково-технічну кооперацію між підприємствами та організаціями в галузі розробки, виробництва і координування збуту продукції, надання послуг галузевого призначення, а також кооперацію при здійсненні постачань, необхідних для цієї сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів.
Стаття 2
На основі взаємної зацікавленості Сторони сприяють господарюючим суб'єктам у створенні спільних міждержавних галузевих господарських організацій різних форм власності і, у першу чергу, за участю технологічно взаємозалежних підприємств.
Стаття 3
Сторони погодилися, що постачання товарів по кооперації і надання послуг здійснюються відповідно до законодавства Сторін і на основі контрактів (договорів), що укладаються господарюючими суб'єктами Сторін.
Сторони будуть сприяти укладанню двосторонніх контрактів (договорів) на постачання товарів, надання послуг, здійснення науково-технічного співробітництва.
Відповідальність за виконання контрактів (договорів) несуть суб'єкти, що їх уклали.
Стаття 4
Взаємні кооперовані постачання між підприємствами міністерства (відомства) __________________________ (об'єднання підприємств) ___________________________________ (держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав) і міністерства (відомства) __________________ (об'єднання підприємств) _____________________ (держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав) сировини, матеріалів, вузлів, деталей, запасних частин, заготовок, напівфабрикатів, комплектуючих і інших виробів, проектні, ремонтні роботи, технічне обслуговування, технологічні операції та інші послуги галузевого (міжгалузевого) призначення, необхідні для виробництва кінцевої продукції і забезпечення стабільної роботи технологічно пов'язаних виробництв, здійснюються за погодженими переліками господарюючих суб'єктів, перелікам товарів, що випускаються та взаємопоставляються ними, (по номенклатурі і обсягу) та видів наданих послуг відповідно до додатку.

................
Перейти до повного тексту