1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


02006D0771(01) - UA - 13.08.2019 - 007.001
Цей текст слугує суто засобом документування і не має юридичної сили. Установи Союзу не несуть жодної відповідальності за його зміст. Автентичні версії відповідних актів, включно з їхніми преамбулами, опубліковані в Офіційному віснику Європейського Союзу і доступні на EUR-Lex.
(До Розділу V: Економічне та галузеве співробітництво
Глава 14. Інформаційне суспільство)
РІШЕННЯ КОМІСІЇ
від 9 листопада 2006 року
про гармонізацію радіочастотного спектра для використання пристроями короткого радіуса дії
(оприлюднено під номером С(2006) 5304)
(Текст стосується ЄЕП)
(2006/771/ЄС)
(ОВ L 312, 11.11.2006, с. 66)
Зі змінами, внесеними: Офіційний вісник
сторінка дата
РІШЕННЯМ КОМІСІЇ 2008/432/ЄС від 23 травня 2008 року L 151 49 11.06.2008
РІШЕННЯМ КОМІСІЇ 2009/381/ЄС від 13 травня 2009 року L 119 32 14.05.2009
РІШЕННЯМ КОМІСІЇ 2010/368/ЄС від 30 червня 2010 року L 166 33 01.07.2010
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНИМ РІШЕННЯМ КОМІСІЇ 2011/829/ЄС від 8 грудня 2011 року L 329 10 13.12.2011
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНИМ РІШЕННЯМ КОМІСІЇ 2013/752/ЄС
від 11 грудня 2013 року
L 334 17 13.12.2013
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНИМ РІШЕННЯМ КОМІСІЇ (ЄС) 2017/1483
Текст стосується ЄЕП від 8 серпня 2017 року
L 214 3 18.08.2017
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНИМ РІШЕННЯМ КОМІСІЇ (ЄС) 2019/1345 Текст стосується ЄЕП від 2 серпня 2019 року L 212 53 13.08.2019
Із виправленнями, внесеними:
Виправленням, ОВ L 212, 07.08.2008, с. 15 (2008/432/ЄС)
РІШЕННЯ КОМІСІЇ
від 9 листопада 2006 року про гармонізацію радіочастотного спектра для використання пристроями короткого радіуса дії
(оприлюднено під номером С(2006) 5304)
(Текст стосується ЄЕП)
(2006/771/ЄС)
Стаття 1.
Мета цього Рішення полягає в гармонізації смуг радіочастот і пов’язаних технічних параметрів доступності та ефективного використання радіочастотного спектра для пристроїв короткого радіуса дії, щоб такі пристрої могли скористатися перевагами класифікації за класом 1 відповідно до Рішення Комісії 2000/299/ЄС.
Стаття 2.
Для цілей цього Рішення:
1. "пристрій короткого радіуса дії" означає радіопередавач, який забезпечує односторонній (симплексний) або двосторонній (дуплексний) зв’язок і який здійснює прийом та/або передачу на коротку відстань з низькою потужністю;
2. "без створення радіозавад та без захисту від них" означає, що не дозволено створювати жодних шкідливих радіозавад для будь-яких служб радіозв’язку і що не дозволено вимагати захисту цих пристроїв від радіозавад, спричинених службами радіозв’язку;
3. "категорія пристроїв короткого радіуса дії" означає групу пристроїв короткого радіуса дії, що використовують радіочастотний спектр із подібними технічними механізмами доступу до радіочастотного спектра або мають спільні сценарії використання.
Стаття 3.
1. Держави-члени повинні визначити та забезпечити доступність, на умовах без створення радіозавад та без захисту від них, смуг радіочастот для категорій пристроїв короткого радіуса дії відповідно до спеціальних умов та до настання кінцевого терміну імплементації, як встановлено в додатку до цього Рішення.
2. Незважаючи на параграф 1, держави-члени можуть подати запит, щоб скористатися положеннями статті 4(5) Рішення про радіочастотний спектр.
3. Це Рішення не обмежує право держав-членів дозволяти використання смуг радіочастот на менш обмежувальних умовах або для пристроїв короткого радіуса дії, що не входять до гармонізованої категорії, за умови, що це не перешкоджає або не обмежує можливості дотримання пристроями короткого радіуса дії, які належать до такої категорії, належного набору гармонізованих технічних і експлуатаційних умов, як вказано в додатку до цього Рішення, що дозволяють спільне використання певної частини радіочастотного спектра на невиключній основі та для різних цілей пристроями короткого радіуса дії, які належать до тієї самої категорії.
Стаття 4.
Держави-члени повинні контролювати використання відповідних смуг радіочастот і повідомляти свої висновки Комісії, щоб забезпечити регулярний і своєчасний перегляд цього Рішення.
Стаття 5.
Це Рішення адресовано державам-членам.
ДОДАТОК
Смуги радіочастот із відповідними гармонізованими технічними умовами та кінцевими термінами імплементації для пристроїв короткого радіуса дії
У таблиці 1 визначена сфера охоплення різних категорій пристроїв короткого радіуса дії (визначених у статті 2(3)), до яких застосовується це Рішення. У таблиці 2 вказані різні комбінації смуги радіочастот і категорії пристроїв короткого радіуса дії, а також гармонізовані технічні умови доступу до радіочастотного спектра та застосовні до них кінцеві терміни імплементації.
Загальні технічні умови, що застосовуються до всіх смуг радіочастот і пристроїв короткого радіуса дії, які підпадають під дію цього Рішення:
- Держави-члени повинні дозволити використання визначених у таблиці 2 суміжних смуг радіочастот як єдиної смуги радіочастот за умови, що будуть дотримані спеціальні умови, які застосовуються до кожної з таких суміжних смуг радіочастот.
- Держави-члени повинні дозволити використання радіочастотного спектра до рівня визначених у цій таблиці 2 значень потужності передачі, напруженості поля або щільності потужності. Згідно зі статтею 3(3) цього Рішення, вони можуть встановити менш обмежувальні умови, тобто дозволити використання радіочастотного спектра з вищими значеннями потужності передачі, напруженості поля або щільності потужності, за умови, що це не знизить або не поставить під загрозу належну сумісність пристроїв короткого радіуса дії у смугах радіочастот, гармонізованих на підставі цього Рішення.
- Держави-члени можуть встановлювати тільки додаткові параметри (правила розподілу на канали та/або доступу до каналів і їх використання), визначені в таблиці 2, і не повинні додавати інші параметри або вимоги щодо доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад. Менш обмежувальні умови у розумінні статті 3(3) означають, що держави-члени можуть повністю скасувати такі додаткові параметри у відповідному стільнику або дозволити використання вищих значень за умови відсутності загрози для відповідного середовища спільного користування в гармонізованій смузі радіочастот.
- Держави-члени можуть встановлювати тільки інші обмеження використання, визначені в таблиці2, і не повинні застосовувати додаткові обмеження використання. Оскільки можна застосовувати менш обмежувальні умови у розумінні статті 3(3), держави-члени можуть скасувати одне або всі такі обмеження за умови відсутності загрози для належного середовища спільного користування в гармонізованій смузі радіочастот.
- Менш обмежувальні умови відповідно до статті 3(3) повинні застосовуватися без обмеження Директиви 2014/53/ЄС.
Для цілей цього додатка застосовують таке означення робочого циклу:
"робочий цикл " означає виражене у відсотках відношення Сума (Ton)/(Tobs), де Ton - це час перебування у стані "увімкнено" пристрою з єдиним передавачем, а Tobs - це період спостереження. Ton вимірюють у смузі радіочастот спостереження (Fobs). Якщо інше не передбачене в цьому технічному додатку, Tobs - це безперервний період тривалістю одна година, а Fobs - це смуга радіочастот, яка застосовується в цьому технічному додатку. Менш обмежувальні умови у розумінні статті 3(3) означають, що держави-члени можуть дозволити вище значення "робочого циклу".
Таблиця 1
Категорії пристроїв короткого радіуса дії відповідно до статті 2(3) та їх сфера охоплення
Категорія пристроїв короткого радіуса дії Сфера охоплення
Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії (ПКРД) Охоплює всі види радіопристроїв, незалежно від їх застосування або призначення, які відповідають технічним умовам, як визначено для відповідної смуги радіочастот. Типові види використання включають телеметрію, телеуправління, сигналізацію, передачу даних у цілому та інші види застосування.
Активні медичні вироби, які імплантують Охоплює радіоелементи активних медичних виробів, які імплантують, що призначені для повного або часткового введення хірургічним або медичним шляхом в організм людини або тварини, а також, якщо застосовно, їхні периферійні прилади. Активні медичні вироби, які імплантують, означені в Директиві Ради 90/385/ЄЕС (-1).
Допоміжні слухові пристрої (ALD) Охоплює системи радіозв’язку, які дають змогу особам, що страждають від порушення слуху, підвищити їхню здатність чути. Типове устатковання системи включає один або кілька радіопередавачів та один або кілька радіоприймачів.
Пристрої з інтенсивним робочим циклом/безперервного випромінювання Охоплює радіопристрої з низькою затримкою та інтенсивним робочим циклом передачі. До типових способів використання належать персональні безпроводові аудіо- та мультимедійні потокові системи, які використовують для комбінованої передачі аудіо/відео та сигналів синхронізації аудіо/відео, мобільні телефони, автомобільні або домашні розважальні системи, безпроводові мікрофони, безпроводові гучномовці, безпроводові навушники, переносні радіопристрої, допоміжні слухові пристрої, вушні мікрофони, безпроводові мікрофони, які використовуються під час концертів або інших сценічних постановок, і аналогові малопотужні FM- передавачі.
Індуктивні пристрої Охоплює радіопристрої, які використовують магнітні поля, із системами індуктивної петлі для зв’язку на невеликих відстанях. Зазвичай охоплює пристрої для іммобілізації автомобілів, ідентифікації тварин, системи сигналізації, пристрої для виявлення кабелів, управління відходами, ідентифікації осіб, безпроводового голосового зв’язку, контролю доступу, датчики наближення, системи захисту від злому, а також радіочастотні індуктивні системи захисту від злому, пристрої передачі даних на ручне обладнання, пристрої для автоматичної ідентифікації об’єктів, безпроводові системи контролю і автоматичного стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами.
Пристрої з малим робочим циклом/високої надійності Охоплює радіопристрої з низьким загальним рівнем використання спектра та дотриманням правил доступу до спектра з малим робочим циклом для забезпечення високонадійного доступу до спектра та високонадійної передачі у смугах спільного користування. До типових застосувань належать системи сигналізації, які працюють шляхом використання радіозв’язку, щоб подати сигнал тривоги з віддаленого місцезнаходження, і системи побутової сигналізації, які забезпечують надійний зв’язок для особи, що зазнала лиха.
Пристрої збору медичних даних Охоплює передачу неголосових даних до та від медичних виробів, які не імплантують, для цілей моніторингу, діагностики та лікування пацієнтів в закладах охорони здоров’я або вдома за приписом належно уповноважених спеціалістів у сфері охорони здоров’я.
Пристрої PMR446 Охоплює переносне обладнання (без використання базової станції або ретранслятора), яке переноситься на тілі або має ручне керування та використовує вбудовані антени лише для максимізації спільного використання і мінімізації радіозавад. Обладнання PMR446 працює в одноранговому режимі на короткі відстані та не повинне використовуватися ні як частина інфраструктурної мережі, ні як ретранслятор.
Пристрої радіовизначення Охоплює радіопристрої, які використовують для визначення місцезнаходження, швидкості та/або інших характеристик будь-якого об’єкта чи для отримання інформації стосовно цих параметрів. Обладнання радіовизначення зазвичай здійснює вимірювання для отримання таких характеристик. До пристроїв радіовизначення не належать будь-які види радіозв’язку типу "точка-точка" і "точка-багатоточка".
Пристрої радіочастотної ідентифікації (RFID) Охоплює системи радіозв’язку на основі міток/запитувачів, які складаються з (і) радіопристроїв (міток), прикріплених до живих або неживих об’єктів, і (іі) приймачів/передавачів (запитувачів), які активують мітки та приймають від них дані. До типових застосувань належать відстеження та ідентифікацію об’єктів, як-от для цілей електронного спостереження за об’єктами (EAS), а також збір і передачу даних, що стосуються об’єктів, до яких прикріплені мітки, і можуть бути без живлення від батареї, з допоміжною батареєю або з батарейним живленням. Сигнали відповіді від міток перевіряються їх запитувачами та передаються в їхню хост-систему.
Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху Охоплює радіопристрої, які використовують у сфері перевезень (дорожніх, залізничних, водних або повітряних, залежно від відповідних технічних обмежень), управління дорожнім рухом, навігації, управління мобільністю та в інтелектуальних транспортних системах (ІТС). До типових застосувань належать інтерфейси між різними видами транспорту, зв’язок між транспортними засобами (напр., автомобіль-автомобіль), між транспортними засобами та фіксованим місцезнаходженням (наприклад, автомобіль-інфраструктура), а також для повідомлень від та до користувачів.
Пристрої широкосмугової передачі даних Охоплює радіопристрої, які використовують методи широкосмугової модуляції для доступу до радіочастотного спектра. Типові способи використання включають системи безпроводового доступу, як-от локальні радіомережі (WAS/RLAN) або широкосмугові ПКРД у мережах передачі даних.
(-1) Директива Ради 90/385/ЄЕС від 20 червня 1990 року про наближення законодавств держав-членів щодо активних медичних виробів, які імплантують (ОВ L 189, 20.07.1990, с. 17).
Таблиця 2
Смуги радіочастот із відповідними гармонізованими технічними умовами та кінцевими термінами імплементації для пристроїв короткого радіуса дії
№ смуги Смуга радіочастот Категорія пристроїв короткого радіуса дії Граничне значення потужності передачі/граничне значення напруженості поля/граничне значення щільності потужності Додаткові параметри (правила розподілу на канали та/або доступу до каналів і їх використання) Інші обмеження використання Кінцевий термін імплементації
1 9-59,750 кГц Індуктивні пристрої 72 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
2 9-315 кГц Активні медичні вироби, які імплантують 30 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів Граничне значення робочого циклу: 10 % Цей набір умов використання стосується тільки активних медичних виробів, які імплантують. 1 липня 2014 року
3 59,750-60,250 кГц Індуктивні пристрої 42 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
4 60,250-74,750 кГц Індуктивні пристрої 72 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
5 74,750-75,250 кГц Індуктивні пристрої 42 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
6 75,250-77,250 кГц Індуктивні пристрої 72 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
7 77,250-77,750 кГц Індуктивні пристрої 42 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
8 77,750-90 кГц Індуктивні пристрої 72 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
9 90-119 кГц Індуктивні пристрої 42 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
10 119-128,6 кГц Індуктивні пристрої 66 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
11 128,6-129,6 кГц Індуктивні пристрої 42 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
12 129,6-135 кГц Індуктивні пристрої 66 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
13 135-140 кГц Індуктивні пристрої 42 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
14 140-148,5 кГц Індуктивні пристрої 37,7 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
15 148,5-5000 кГц [1] Індуктивні пристрої -15 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів у будь-якій смузі шириною 10 кГц.
Крім того, загальна напруженість поля становить - 5 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів, для систем, які працюють у смугах, ширина яких перевищує 10 кГц.
1 липня 2014 року
17 400-600 кГц Пристрої радіочастотної ідентифікації (RFID) -8 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
85 442,2-450,0 кГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 7 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 м Інтервал між каналами більше або дорівнює 150 Гц Цей набір умов використання стосується лише пристроїв виявлення осіб і запобігання зіткненням. 1 січня 2020 року
18 456,9-457,1 кГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 7 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 м Цей набір умов використання стосується лише пристроїв екстреного виявлення людей і цінних предметів під завалами. 1 липня 2014 року
19 984-7484 кГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 9 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 м Граничне значення робочого циклу: 1 % Цей набір умов використання стосується лише передачі даних за допомогою Eurobalise у присутності потягів і з використанням смуги радіочастот 27 МГц для дистанційної активації. 1 липня 2014 року
20 3155-3400 кГц Індуктивні пристрої 13,5 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
21 5000-30000 кГц [2] Індуктивні пристрої -20 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів у будь-якій смузі шириною 10 кГц.
Крім того, загальна напруженість поля становить - 5 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів, для систем, що працюють у смугах, ширина яких перевищує 10 кГц.
1 липня 2014 року
22 6765-6795 кГц Індуктивні пристрої 42 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
23 7300-23000 кГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху -7 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 м Застосовуються вимоги до антени [8]. Цей набір умов використання стосується лише передачі даних за допомогою Euroloop у присутності потягів і з використанням смуги 27 МГц для дистанційної активації. 1 липня 2014 року
24 7400-8800 кГц Індуктивні пристрої 9 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
25 10200-11000 кГц Індуктивні пристрої 9 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів 1 липня 2014 року
27a 13553-13567 кГц Індуктивні пристрої 42 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів Застосовуються вимоги до маски передачі й антени для всіх об’єднаних частотних сегментів [8], [9]. 1 січня 2020 року
27b 13553-13567 кГц Пристрої радіочастотної ідентифікації (RFID) 60 дБмкА/м, виміряна на відстані 10 метрів Застосовуються вимоги до маски передачі й антени для всіх об’єднаних частотних сегментів [8], [9]. 1 липня 2014 року
27c 13553-13567 кГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 мВт ЕВП 1 липня 2014 року
28 26957-27283 кГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 мВт ЕВП 1 липня 2014 року
29 26990-27000 кГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 0,1 %. Пристрої управління моделями [d] можуть працювати без обмежень робочого циклу. 1 липня 2014 року
30 27040-27050 кГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 0,1 %. Пристрої управління моделями [d] можуть працювати без обмежень робочого циклу. 1 липня 2014 року
31 27090-27100 кГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 0,1 %.
Пристрої управління моделями [d] можуть працювати без обмежень робочого циклу.
1 липня 2014 року
32 27140-27150 кГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 0,1%.
Пристрої управління моделями [d] можуть працювати без обмежень робочого циклу.
1 липня 2014 року
33 27190-27200 кГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 0,1%.
Пристрої управління моделями [d] можуть працювати без обмежень робочого циклу.
1 липня 2014 року
34 30-37,5 МГц Активні медичні вироби, які імплантують 1 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 10 % Цей набір умов використання стосується тільки медичних мембранних імплантатів з наднизьким енергоспоживанням для вимірювання артеріального тиску в межах означення активних медичних виробів, які імплантують. 1 липня 2014 року
35 40,66-40,7 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 мВт ЕВП 1 січня 2018 року
36 87,5-108 МГц Пристрої з інтенсивним робочим циклом/безперервного випромінювання 50 нВт ЕВП Інтервал між каналами: до 200 кГц. Цей набір умов використання стосується лише безпроводових аудіо- та мультимедійних потокових передавачів з аналоговою частотною модуляцією (FM). 1 липня 2014 року
37a 169,4-169,475 МГц Допоміжні слухові пристрої (ALD) 500 мВт ЕВП Інтервал між каналами: макс. 50 кГц 1 липня 2014 року
37c 169,4-169,475 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 500 мВт ЕВП Інтервал між каналами: макс. 50 кГц
Граничне значення робочого циклу: 1,0 %
Для вимірювальних приладів [а] граничне значення робочого циклу становить 10,0%
1 липня 2014 року
38 169,4- 169,4875 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 0,1%. 1 січня 2020 року
39a 169,4875-169,5875 МГц Допоміжні слухові пристрої (ALD) 500 мВт ЕВП Інтервал між каналами: макс. 50 кГц 1 липня 2014 року
39b 169,4875- 69,5875 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 0,001 %.
З 00:00 до 06:00 за місцевим часом можна використовувати граничне значення робочого циклу 0,1 %.
1 січня 2020 року
40 169,5875-169,8125 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 0,1 %. 1 січня 2020 року
82 173,965-216 МГц Допоміжні слухові пристрої (ALD) 10 мВт ЕВП На основі діапазону налаштування [5]. Інтервал між каналами: макс. 50 кГц Граничне значення 35 дБмкВ/м необхідне для забезпечення захисту приймача DAB, розташованого на відстані 1,5 м від пристрою ALD, за умови вимірювання сили сигналу DAB, проведеного навколо місця роботи ALD. Пристрій ALD повинен працювати за будь-яких обставин на частоті, рознесеній не менше ніж на 300 кГц від межі каналу, зайнятого DAB.
Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
1 січня 2018 року
41 401-402 МГц Активні медичні вироби, які імплантують 25 мкВт ЕВП Інтервал між каналами: 25 кГц. Індивідуальні передавачі можуть поєднувати суміжні канали для збільшення ширини смуги до 100 кГц.
Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
У якості альтернативи також можна застосовувати граничне значення робочого циклу 0,1 %.
Цей набір умов використання стосується тільки систем, спеціально призначених для забезпечення неголосового цифрового зв’язку між активними медичними пристроями, які імплантують, та/або натільними пристроями та іншими пристроями ззовні тіла людини, які використовують для передачі індивідуальних фізіологічних даних пацієнта, що не є критичними за часом. 1 липня 2014 року
42 402-405 МГц Активні медичні вироби, які імплантують 25 мкВт ЕВП Інтервал між каналами: 25 кГц.
Індивідуальні передавачі можуть поєднувати суміжні канали для збільшення ширини смуги до 300 кГц. Інші методи доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад, у тому числі ширина смуги понад 300 кГц, можуть бути використані за умови, що вони уможливлюють роботу, сумісну з іншими користувачами та, зокрема, з метеорологічними радіозондами [7].
Цей набір умов використання стосується тільки активних медичних виробів, які імплантують. 1 липня 2014 року
43 405-406 МГц Активні медичні вироби, які імплантують 25 мкВт ЕВП Інтервал між каналами: 25 кГц
Індивідуальні передавачі можуть поєднувати суміжні канали для збільшення ширини смуги до 100 кГц.
Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
У якості альтернативи також можна застосовувати граничне значення робочого циклу 0,1%.
Цей набір умов використання стосується тільки систем, спеціально призначених для забезпечення неголосового цифрового зв’язку між активними медичними пристроями, які імплантують, та/або натільними пристроями та іншими пристроями ззовні тіла людини, які використовують для передачі індивідуальних фізіологічних даних пацієнта, що не є критичними за часом. 1 липня 2014 року
86 430-440 МГц Пристрої збору медичних даних -50 дБм/100 кГц ЕВП щільності потужності, але не більше - 40 дБм/10 МГц (обидва граничні значення призначені для вимірювань ззовні тіла пацієнта) Цей набір умов використання стосується лише надмалопотужної безпроводової медичної капсульної ендоскопії (ULP- WMCE) [h]. 1 січня 2020 року
44a 433,05-434,79 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 1 мВт ЕВП та - 13 дБм/10 кГц щільності потужності у смузі модуляції шириною більше ніж 250 кГц Голосові застосування дозволені з використанням просунутих методів зменшення впливу завад. Виключаються інші аудіо- та відеозастосування. 1 липня 2014 року
44b 433,05-434,79 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 10 % 1 січня 2020 року
45c 434,04-434,79 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 100 % за умови рознесення каналів до 25 кГц. Голосові застосування дозволені з використанням просунутих методів зменшення впливу завад. Виключаються інші аудіо- та відеозастосування. 1 січня 2020 року
83 446,0-446,2 МГц PMR446 500 мВт ЕВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. 1 січня 2018 року
87 862-863 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 25 мВт ЕВП Граничне значення робочого циклу: 0,1%.
Ширина смуги: менше або дорівнює 350 кГц.
1 січня 2020 року
46a 863-865 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 25 мВт ЕВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
У якості альтернативи також можна застосовувати граничне значення робочого циклу 0,1 %.
1 січня 2018 року
46b 863-865 МГц Пристрої з інтенсивним робочим циклом/безперервного випромінювання 10 мВт ЕВП Цей набір умов використання стосується лише безпроводових аудіо- та мультимедійних потокових пристроїв. 1 липня 2014 року
84 863-868 МГц Пристрої широкосмугової передачі даних 25 мВт ЕВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
Ширина смуги: > 600 кГц та менше або дорівнює 1 МГц.
Робочий цикл: менше або дорівнює 10% для точок доступу до мережі [g]
Робочий цикл: менше або дорівнює 2,8% в інших випадках
Цей набір умов використання стосується лише широкосмугових ПКРД у мережах передачі даних [g]. 1 січня 2018 року
47 865-868 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 25 мВт ЕВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
У якості альтернативи також можна застосовувати граничне значення робочого циклу 1 %.
1 січня 2020 року
47a 865-868 МГц [6] Пристрої радіочастотної ідентифікації (RFID) 2 Вт ЕВП
Запитувач може здійснювати передачу на рівні 2 Вт ЕВП тільки у чотирьох каналах із центральними частотами 865,7 МГц, 866,3 МГц, 866,9 МГц та 867,5 МГц
Запитувальні пристрої RFID, введені в обіг до дати скасування Рішення Комісії ЄС 2006/804/ЄС (-1), "звільняються від виконання нових правил", тобто їх можна продовжувати використовувати відповідно до положень, визначених у Рішенні ЄС 2006/804/ЄС до дати скасування.
Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
Ширина смуги: менше або дорівнює 200 кГц
1 січня 2018 року
47b 865-868 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 500 мВт ЕВП
Передача дозволена тільки в діапазонах радіочастот 865,6-865,8 МГц, 866,2-866,4 МГц, 866,8-867,0 МГц і 867,4-867,6 МГц.
Необхідне адаптивне управління потужністю (APC). Як альтернативу можна використовувати інший метод зменшення впливу завад, який має щонайменше еквівалентний рівень спектральної сумісності.
Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
Ширина смуги: менше або дорівнює 200 кГц
Робочий цикл: менше або дорівнює 10% для точок доступу до мережі [g]
Робочий цикл: менше або дорівнює 2,5% в інших випадках
Цей набір умов використання стосується лише мереж передачі даних [g]. 1 січня 2018 року
48 868-868,6 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 25 мВт ЕВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
У якості альтернативи також можна застосовувати граничне значення робочого циклу 1 %.
1 січня 2020 року
49 868,6-868,7 МГц Пристрої з малим робочим циклом/високої надійності 10 мВт ЕВП Інтервал між каналами: 25 кГц. Уся смуга радіочастот може також бути використана як єдиний канал для високошвидкісної передачі даних.
Граничне значення робочого циклу: 1, 0%
Цей набір умов використання стосується тільки систем сигналізації [e]. 1 липня 2014 року
50 868,7-869,2 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 25 мВт ЕВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
У якості альтернативи також можна застосовувати граничне значення робочого циклу 0,1 %.
1 січня 2020 року
51 869,2-869,25 МГц Пристрої з малим робочим циклом/високої надійності 10 мВт ЕВП Інтервал між каналами: 25 кГц.
Граничне значення робочого циклу: 0,1 %
Цей набір умов використання стосується тільки побутових пристроїв сигналізації [b]. 1 липня 2014 року
52 869,25-869,3 МГц Пристрої з малим робочим циклом/високої надійності 10 мВт ЕВП Інтервал між каналами: 25 кГц.
Граничне значення робочого циклу: 0,1 %
Цей набір умов використання стосується тільки систем сигналізації [e]. 1 липня 2014 року
53 869,3-869,4 МГц Пристрої з малим робочим циклом/високої надійності 10 мВт ЕВП Інтервал між каналами: 25 кГц.
Граничне значення робочого циклу: 1,0 %
Цей набір умов використання стосується тільки систем сигналізації [e]. 1 липня 2014 року
54 869,4-869,65 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 500 мВт ЕВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
У якості альтернативи також можна застосовувати граничне значення робочого циклу 10 %.
1 січня 2020 року
55 869,65-869,7 МГц Пристрої з малим робочим циклом/високої надійності 25 мВт ЕВП Інтервал між каналами: 25 кГц
Граничне значення робочого циклу: 10 %
Цей набір умов використання стосується тільки систем сигналізації [e]. 1 липня 2014 року
56a 869,7-870 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 5 мВт ЕВП Голосові застосування дозволені з використанням просунутих методів зменшення впливу завад. Виключаються інші аудіо- та відеозастосування. 1 липня 2014 року
56b 869,7-870 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 25 мВт ЕВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
У якості альтернативи також можна застосовувати граничне значення робочого циклу 1 %.
1 січня 2020 року
57a 2400-2483,5 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 мВт еквівалентної ізотропно-випромінюваної потужності (ЕІВП) 1 липня 2014 року
57b 2400-2483,5 МГц Пристрої радіовизначення 25 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
57c 2400-2483,5 МГц Пристрої широкосмугової передачі даних Застосовуються 100 мВт ЕІВП та 100 мВт/100 кГц щільності ЕІВП, якщо використовується модуляція зі стрибкоподібним переналаштуванням частоти, а також 10 мВт/МГц щільності ЕІВП, якщо використовуються інші типи модуляції. Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. 1 липня 2014 року
58 2446-2454 МГц Пристрої радіочастотної ідентифікації (RFID) 500 мВт ЕІВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. 1 липня 2014 року
59 2483,5-2500 МГц Активні медичні вироби, які імплантують 10 мВт ЕІВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
Інтервал між каналами: 1 МГц. Уся смуга радіочастот може також бути використана в динамічному режимі як єдиний канал для високошвидкісної передачі даних.
Крім того, застосовується граничне значення робочого циклу 10 %.
Цей набір умов використання стосується тільки активних медичних виробів, які імплантують.
Периферійні основні блоки призначені виключно для використання всередині приміщень.
1 липня 2014 року
59a 2483,5-2500 МГц Пристрої збору медичних даних 1 мВт ЕІВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
Ширина смуги модуляції: менше або дорівнює 3 МГц.
Крім того, застосовується значення робочого циклу менше або дорівнює 10%.
Цей набір умов використання стосується лише системи медичних натільних мереж (MBANS) [f], призначеної для використання у приміщеннях закладів охорони здоров’я. 1 січня 2018 року
59b 2483,5-2 500 МГц Пристрої збору медичних даних 10 мВт ЕІВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
Ширина смуги модуляції: менше або дорівнює 3 МГц. Крім того, застосовується значення робочого циклу менше або дорівнює 2%
Цей набір умов використання стосується лише системи медичних натільних мереж (MBANS) [f], призначеної для використання всередині приміщень проживання пацієнта. 1 січня 2018 року
60 4500-7000 МГц Пристрої радіовизначення 24 дБм ЕІВП [3] Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується лише радіолокаційного пристрою для вимірювання рівня заповнення резервуарів [c]. 1 липня 2014 року
61 5725-5875 МГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 25 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
62 5795-5815 МГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 2 Вт ЕІВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання застосовується лише до засобів стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами та інтелектуальних тахометрів, інтелектуальних засобів вимірювання маси та розмірів [i]. 1 січня 2020 року
88 5855-5865 МГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 33 дБм ЕІВП, 23 дБм/МГц щільності ЕІВП і діапазон регулювання потужності передачі (TPC) 30 дБ Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується лише систем транспортний засіб-транспортний засіб, транспортний засіб-інфраструктура та інфраструктура-транспортний засіб. 1 січня 2020 року
89 5865-5875 МГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 33 дБм ЕІВП, 23 дБм/МГц щільності ЕІВП і діапазон регулювання потужності передачі (TPC) 30 дБ Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується лише систем транспортний засіб-транспортний засіб, транспортний засіб-інфраструктура та інфраструктура-транспортний засіб. 1 січня 2020 року
63 6000-8500 МГц Пристрої радіовизначення 7 дБм/50 МГц пікової ЕІВП та - 33 дБм/МГц середньої ЕІВП. Застосовуються вимоги до автоматичного регулювання потужності та антени, а також вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7], [8] [10]. Цей набір умов використання стосується тільки радіолокаційного пристрою для вимірювання рівня рідини.
Необхідно дотримуватись охоронних зон, встановлених навколо радіоастрономічних об’єктів.
1 липня 2014 року
64 8500-10600 МГц Пристрої радіовизначення 30 дБм ЕІВП [3] Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується лише радіолокаційного пристрою для вимірювання рівня заповнення резервуарів [c]. 1 липня 2014 року
65 17,1-17,3 ГГц Пристрої радіовизначення 26 дБм ЕІВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується тільки наземних систем. 1 липня 2014 року
66 24,05-24,075 ГГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
67 24,05-26,5 ГГц Пристрої радіовизначення 26 дБм/50 МГц пікової ЕІВП та - 14 дБм/МГц середньої ЕІВП Застосовуються вимоги до автоматичного регулювання потужності та антени, а також вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7], [8] [10]. Цей набір умов використання стосується тільки радіолокаційного пристрою для вимірювання рівня рідини. Необхідно дотримуватись охоронних зон, встановлених навколо радіоастрономічних об’єктів. 1 липня 2014 року
68 24,05-27 ГГц Пристрої радіовизначення 43 дБм ЕІВП [3] Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується лише радіолокаційного пристрою для вимірювання рівня заповнення резервуарів [c]. 1 липня 2014 року
69a 24,075-24,15 ГГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 100 мВт ЕІВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується тільки наземних рухомих РЛС. 1 липня 2014 року
69b 24,075- 24,15 ГГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 0,1 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
70a 24,15-24,25 ГГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
70b 24,15-24,25 ГГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
74a 57-64 ГГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕІВП і максимальна потужність передачі 10 дБм 1 січня 2020 року
74b 57-64 ГГц Пристрої радіовизначення 43 дБм ЕІВП [3] Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується лише радіолокаційного пристрою для вимірювання рівня заповнення резервуарів [c]. 1 липня 2014 року
74c 57-64 ГГц Пристрої радіовизначення 35 дБм/50 МГц пікової ЕІВП та - 2 дБм/МГц середньої ЕІВП Застосовуються вимоги до автоматичного регулювання потужності та антени, а також вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7], [8] [10]. Цей набір умов використання стосується тільки радіолокаційного пристрою для вимірювання рівня рідини. 1 липня 2014 року
75 57-71 ГГц Пристрої широкосмугової передачі даних 40 дБм ЕІВП та 23 дБм/МГц щільності ЕІВП Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Виключаються стаціонарні зовнішні установки. 1 січня 2020 року
75a 57-71 ГГц Пристрої широкосмугової передачі даних 40 дБм ЕІВП, 23 дБм/МГц щільності ЕІВП і 27 дБм максимальної потужності передачі на вході або входах антени Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. 1 січня 2020 року
75b 57-71 ГГц Пристрої широкосмугової передачі даних 55 дБм ЕІВП, 38 дБм/МГц щільності ЕІВП і коефіцієнт підсилення передавальної антени більше або дорівнює 30 дБі Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується тільки стаціонарних зовнішніх установок. 1 січня 2020 року
76 61-61,5 ГГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
77 63,72- 65,88 ГГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 40 дБм ЕІВП Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху, введені в обіг до 1 січня 2020 року, "звільнені від виконання нових правил", тобто їх можна продовжувати використовувати в попередньому діапазоні радіочастот 63- 64 ГГц, а щодо всього іншого застосовуються такі самі умови. Цей набір умов використання стосується лише систем транспортний засіб-транспортний засіб, транспортний засіб-інфраструктура та інфраструктура-транспортний засіб. 1 січня 2020 року
78a 75-85 ГГц Пристрої радіовизначення 34 дБм/50 МГц пікової ЕІВП та - 3 дБм/МГц середньої ЕІВП Застосовуються вимоги до автоматичного регулювання потужності та антени, а також вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7], [8] [10]. Цей набір умов використання стосується тільки радіолокаційного пристрою для вимірювання рівня рідини.
Необхідно дотримуватись охоронних зон, встановлених навколо радіоастрономічних об’єктів.
1 липня 2014 року
78b 75-85 ГГц Пристрої радіовизначення 43 дБм ЕІВП [3] Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7]. Цей набір умов використання стосується лише радіолокаційного пристрою для вимірювання рівня заповнення резервуарів [c]. 1 липня 2014 року
79a 76-77 ГГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 55 дБм пікової ЕІВП, 50 дБм середньої ЕІВП та 23,5 дБм середньої ЕІВП для імпульсних РЛС Застосовуються вимоги щодо методів доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад [7].
РЛС на стаціонарних об’єктах транспортної інфраструктури повинні мати сканувальний характер для обмеження тривалості опромінення та забезпечення мінімального періоду неактивності, щоб досягти сумісності з автомобільними РЛС.
Цей набір умов використання стосується тільки систем для наземних транспортних засобів і об’єктів інфраструктури. 1 червня 2020 року
79b 76-77 ГГц Пристрої для телематики транспорту та дорожнього руху 30 дБм пікової ЕІВП та 3 дБм/МГц середньої спектральної щільності потужності Граничне значення робочого циклу: менше або дорівнює 56 %/с Цей набір умов використання стосується лише систем виявлення перешкод для використання гвинтокрилими літальними апаратами [4]. 1 січня 2018 року
80a 122- 122,25 ГГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 10 дБм ЕІВП/250 МГц та - 48 дБм/МГц при куті місця 30° 1 січня 2018 року
80b 122,25- 123 ГГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕІВП 1 січня 2018 року
81 244-246 ГГц Неспеціалізовані пристрої короткого радіуса дії 100 мВт ЕІВП 1 липня 2014 року
(-1) Рішення Комісії від 23 листопада 2006 року про гармонізацію радіочастотного спектра для пристроїв радіочастотної ідентифікації (RFID), які використовують смугу надвисоких частот (НВЧ) (ОВ L 329, 25.11.2006, с. 64).
Застосування та пристрої, зазначені в таблиці 2:
[a] "Вимірювальні прилади" означає радіоприлади, які є частиною систем двостороннього радіозв’язку, що дають змогу здійснювати віддалений моніторинг, вимірювання та передачу даних у межах інфраструктури розумних мереж, зокрема в секторах електроенергетики, газу та води.
[b] "Побутові пристрої сигналізації" означає системи радіозв’язку, які забезпечують надійний зв’язок, щоб особа, що зазнала лиха в замкнутому просторі, могла викликати допомогу. Типові види використання побутової сигналізації - допомога особам літнього віку або особам з інвалідністю.
[c] "Радіолокаційний пристрій для вимірювання рівня заповнення резервуарів" (TLPR) означає конкретний тип застосування радіовизначення, який використовують для вимірювання рівня рідини в резервуарі та який встановлюють у металевих або залізобетонних резервуарах чи подібних конструкціях, зроблених з матеріалу, який має порівнянні характеристики затухання сигналу. Призначення резервуара - для зберігання речовин.
[d] "Пристрої управління моделями" означає спеціальний вид радіообладнання для телеуправління та телеметрії, яке використовують для дистанційного керування рухом моделей (головним чином мініатюрних копій транспортних засобів) у повітрі, на землі, на воді або під водою.
[e] Сигналізація - це пристрій, який використовує радіозв’язок і основним функціональним призначенням якого є подача сигналу тривоги системі або особі у віддаленому місці, коли виникає проблема або певна ситуація. Системи радіосигналізації включають системи побутової та охоронної сигналізації.
[f] Системи медичних натільних мереж (MBANS) використовуються для збору медичних даних і призначені для створення малопотужних безпроводових мереж у складі кількох натільних датчиків та/або керуючих пристроїв, а також центрального пристрою, розміщеного на тілі людини або поблизу нього.
[g] Точка доступу до мережі в мережі передачі даних - це фіксований наземний пристрій короткого радіуса дії, який слугує точкою підключення інших пристроїв короткого радіуса дії в мережі передачі даних до сервісних платформ, розташованих поза межами мережі передачі даних. Термін "мережа передачі даних" стосується кількох пристроїв короткого радіуса дії, включно з точкою доступу до мережі, які слугують компонентами мережі, і безпроводових з’єднань між ними.
[h] Безпроводова медична капсульна ендоскопія використовується для збору медичних даних і призначена для використання у сценаріях взаємодії "лікар-пацієнт" з метою отримання зображень шлунково-кишкового тракту людини.
[i] Розумні тахографи, розумні засоби вимірювання маси та розмірів визначаються як віддалене застосування тахографа в доповненні 14 до Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) № 2016/799 (ОВ L 139, 26.05.2016, с. 1) і як застосування для вимірювання маси та розмірів у статті 10d Директиви Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2015/719 (ОВ L 115, 06.05.2015, с. 1).
Інші технічні вимоги та уточнення, зазначені в таблиці 2:
[1] У смузі 20 вищі значення напруженості поля та додаткові обмеження використання застосовуються до індуктивних застосувань.
[2] У смугах 22, 24, 25, 27а та 28 вищі значення напруженості поля та додаткові обмеження використанні застосовуються до індуктивних застосувань.
[3] Граничне значення потужності застосовується всередині закритого резервуара та відповідає спектральній щільності - 41,3 дБм/МГц ЕІВП ззовні випробувального резервуара місткістю 500 літрів.
[4] Держави-члени можуть визначити охоронні зони або аналогічні заходи, у яких не повинен використовуватися засіб виявлення перешкод для використання гвинтокрилими літальними апаратами з метою захисту радіоастрономічної служби або іншого національного використання. Гвинтокрилий літальний апарат означений як EASA CS-27 та CS-29 (відповідно JAR-27 та JAR-29 для попередніх сертифікацій);
[5] Пристрої повинні використовувати весь діапазон радіочастот залежно від діапазону налаштування.
[6] Мітки RFID відповідають із дуже низьким рівнем потужності (- 20 дБм ЕВП) у діапазоні радіочастот навколо каналів запитувача RFID і повинні відповідати істотним вимогам Директиви 2014/53/ЄС.
[7] Необхідно використовувати методи доступу до радіочастотного спектра та зменшення впливу завад, які забезпечують належний рівень робочих характеристик для дотримання істотних вимог Директиви 2014/53/ЄС. Якщо відповідні методи описані в гармонізованих стандартах або їх частинах, покликання на які опубліковані в Офіційному віснику Європейського Союзу відповідно до Директиви 2014/53/ЄС, необхідно забезпечити робочі характеристики, що принаймні еквівалентні таким методам.
[8] Необхідно використовувати вимоги до антени, які забезпечують належний рівень робочих характеристик для дотримання істотних вимог Директиви 2014/53/ЄС. Якщо відповідні обмеження описані в гармонізованих стандартах або їх частинах, покликання на які опубліковані в Офіційному віснику Європейського Союзу відповідно до Директиви 2014/53/ЄС, необхідно забезпечити робочі характеристики, що принаймні еквівалентні таким обмеженням.
[9] Необхідно використовувати маску передачі, яка забезпечує належний рівень робочих характеристик для дотримання істотних вимог Директиви 2014/53/ЄС. Якщо відповідні обмеження описані в гармонізованих стандартах або їх частинах, покликання на які опубліковані в Офіційному віснику Європейського Союзу відповідно до Директиви 2014/53/ЄС, необхідно забезпечити робочі характеристики, що принаймні еквівалентні таким обмеженням.
[10] Необхідно використовувати автоматичне регулювання потужності, яке забезпечує належний рівень робочих характеристик для дотримання істотних вимог Директиви 2014/53/ЄС. Якщо відповідні обмеження описані в гармонізованих стандартах або їх частинах, покликання на які опубліковані в Офіційному віснику Європейського Союзу відповідно до Директиви 2014/53/ЄС, необхідно забезпечити робочі характеристики, що принаймні еквівалентні таким обмеженням.

................
Перейти до повного тексту