1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Директива


14.11.2018 UA Офіційний вісник Європейського Союзу L 286/20
(До Розділу V : "Економічне та галузеве співробітництво" Глава 4 . Оподаткування)
ДИРЕКТИВА РАДИ (ЄС) 2018/1713
від 6 листопада 2018 року
про внесення змін до Директиви 2006/112/ЄС щодо ставок податку на додану вартість, застосовних до книг, газет та періодичних видань
РАДА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ,
Беручи до уваги Договір про функціонування Європейського Союзу, зокрема його статтю 113,
Беручи до уваги пропозицію Європейської Комісії,
Після передання проекту законодавчого акта національним парламентам,
Беручи до уваги висновок Європейського Парламенту (- 1),
Беручи до уваги висновок Європейського економічно-соціального комітету (- 2),
Діючи згідно зі спеціальною законодавчою процедурою,
Оскільки:
(1) Директивою Ради 2006/112/ЄС (- 3) передбачено, що держави-члени можуть застосовувати знижені ставки податку на додану вартість (ПДВ) до публікацій на будь-яких фізичних носіях. Однак знижену ставку ПДВ не можна застосовувати до публікацій, що їх постачають електронними засобами, які мають оподатковуватися за стандартною ставкою ПДВ.
(2) Відповідно до повідомлення Комісії від 6 травня 2015 року про Стратегію єдиного цифрового ринку Європи та щоб бути в курсі останніх технологічних досягнень у сфері цифрової економіки, державам-членам необхідно привести у відповідність ставки ПДВ, застосовні до публікацій, що їх постачають електронними засобами, до нижчих ставок, застосовних до публікацій, що їх постачають на фізичних носіях.
(3) У своєму повідомленні від 7 квітня 2016 року про план дій щодо ПДВ, Комісія відзначила, що до публікацій, що їх постачають електронними засобами, необхідно застосовувати такий самий пільговий режим оподаткування ПДВ, який застосовується до публікацій, що їх постачають на фізичних носіях. У своєму нещодавньому рішенні у справі С-390/15 (- 4) Суд постановив, що постачання цифрових публікацій на фізичних носіях та постачання цифрових публікацій електронними засобами визнається порівнянними ситуаціями. Тому доцільно надати всім державам-членам можливість застосовувати знижену ставку ПДВ до постачання книг, газет та періодичних видань, незалежно від того, чи їх постачають на фізичних носіях, чи електронними засобами. З тих самих причин доцільно дозволити державам-членам, які наразі застосовують відповідно до права Союзу ставки ПДВ, нижчі за мінімальну ставку, встановлену статтею 99 Директиви 2006/112/ЄС , або надають звільнення від оподаткування, що передбачають віднесення на зменшення податкового зобов’язання з ПДВ, сплаченого на попередньому етапі, щодо певних книг, газет або періодичних видань, що їх постачають на фізичних носіях, щоб вони застосовували такий самий режим оподаткування ПДВ до таких книг, газет або періодичних видань, якщо їх постачають електронними засобами.
(4) З 1 січня 2015 року за всі послуги, що їх постачають електронними засобами, стягується ПДВ в державі-члені, де замовник має осідок. З огляду на запровадження принципу оподаткування за місцем призначення, більше немає необхідності застосовувати стандартну ставку до публікацій, що їх постачають електронними засобами, щоб забезпечити створення та функціонування внутрішнього ринку та уникнути спотворення конкуренції.
(5) З метою запобігання широкому застосуванню знижених ставок ПДВ до аудіовізуального контенту, державам-членам необхідно дозволити застосовувати знижену ставку до книг, газет та періодичних видань лише за умови, що такі публікації, незалежно від того, чи їх постачають на фізичних носіях, чи електронними засобами, не складаються повністю або переважно з музичного чи відеоконтенту.

................
Перейти до повного тексту