1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


МЕМОРАНДУМ
взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва
Дата підписання: 07.10.2014
Дата набрання чинності для України: 07.10.2014
( Зміни до Меморандуму див. в Угоді від 15.06.2018 ) ( Зі змінами, внесеними згідно з Угодою від 12.02.2021 )
1. Преамбула
Беручи до уваги, що Організація економічного співробітництва та розвитку (надалі "ОЕСР") - міжнародна організація зі штаб-квартирою в Парижі, Франція, яка відіграє провідну роль у сприянні налагодженому політичному діалогу між урядами своїх держав-членів з широкого ряду питань.
Зважаючи на довгу історію плідної співпраці Уряду України з ОЕСР у багатьох сферах, зокрема: сільське господарство, виробництво сталі, регіональний розвиток, інвестиційна діяльність, розвиток секторної конкурентоспроможності, полегшення доступу до фінансування, розробка й реалізація конкурентної політики, удосконалення системи державного управління і врядування, реалізація політики стосовно малих і середніх підприємств (МСП), оподаткування і боротьби з корупцією. Україна є асоційованим членом Комітету зі сталі ОЕСР, учасником Комітету з питань державного управління ОЕСР, Комітету з конкуренції ОЕСР та їх робочих груп, а також Робочої групи з питань розвитку малого та середнього бізнесу і підприємництва (Комітет з промисловості, інновацій і підприємництва ОЕСР). Україна також бере участь в Антикорупційній мережі країн Східної Європи і Центральної Азії (АКМ). Україна бере участь у Міжнародному транспортному форумі, Глобальному форумі з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей, а також є членом координаційного органу з питань дотримання Конвенції про адміністративну взаємодопомогу в податкових питаннях як учасник цієї Конвенції. Крім того, Україна застосовує такі інструменти ОЕСР, як Паризька Декларація щодо підвищення ефективності зовнішньої допомоги і Насіннєві схеми ОЕСР.
Оскільки Уряд України бажає розширити співробітництво з ОЕСР з метою більш ефективного переймання провідного досвіду країн ОЕСР для проведення економічних і соціальних реформ в Україні.
З огляду на викладене вище Уряд України та ОЕСР (які надалі спільно іменуються "сторони", а окремо "сторона") вирішили укласти цей Меморандум про взаєморозуміння (надалі "МПВ") щодо поглиблення співробітництва про таке:
2. Мета МПВ
Цей МПВ закладає рамкові умови співробітництва між сторонами.
Будь-які заходи, заплановані для здійснення в рамках цього МПВ за фінансової підтримки ОЕСР, повинні вноситись до програми роботи і закладатись у бюджеті ОЕСР. Такі дії та заходи можуть здійснюватись у разі наявності відповідних коштів та у відповідності до існуючих правил і практик обох сторін.
3. Сфери співробітництва
Сторони зосередяться на спільній розробці політик у низці важливих галузей, зокрема, але не обмежуючись цим переліком:
- боротьба з корупцією;
- державне управління;
- регіональний розвиток та децентралізація;
- освіта;
- наука, техніка та інновації;
- регуляторна політика;
- конкуренція, інвестування, мікро, мале та середнє підприємництво, та інші питання, що пов’язані з розвитком бізнесу та підприємництва;
- промисловий розвиток;
- секторальна конкурентоспроможність, в тому числі в галузях сільського господарства, транспорту та енергетики;
- захист навколишнього природного середовища, зелене зростання та досягнення Цілей сталого розвитку;
- питання охорони здоров’я, соціального забезпечення та добробуту населення;
- корпоративне управління;
- податкова політика, імплементація окремих кроків плану дій з протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (Base Erosion and Profit Shifting – ВEPS) та вирішення питань, пов'язаних із системою податкового адміністрування;
- цифрова економіка; та
- збирання, обробка та поширення статистичної інформації.
Цей перелік запланованих сфер співробітництва не є вичерпним і може доповнюватись на підставі письмової згоди обох сторін.
Слід відзначити, що запропоновані в цьому МПВ сфери співробітництва в жодному випадку не можуть вважатися такими, що обмежують чинні напрямки співпраці між Сторонами в рамках здійснюваної.
Сторони можуть прийняти рішення про створення спільного плану дій в рамках цього МПВ.
4. Форми співробітництва
Співробітництво сторін у перерахованих вище основних галузях може втілюватись у різних формах, у тому числі, але не обмежуючись цим переліком:
- реалізація науково-дослідних проектів, проведення заходів і семінарів з ініціативи Уряду України;

................
Перейти до повного тексту