- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Додаток E
Угода № 1809
УГОДА
між Урядом України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про партнерство з підтримки спільного управління предметами постачання
Дата підписання: |
01.12.2016 |
Дата набрання чинності для України: |
28.09.2017 |
ПРЕАМБУЛА
Уряд України, представлений у рамках цієї Угоди Міністерством оборони України, та Організація НАТО з підтримки та постачання (включаючи партнерство з підтримки у сфері спільного управління предметами постачання) (далі - Сторони),
Стаття 1
Мета
Метою цієї Угоди є викладення основних принципів участі Української Сторони, як учасника Програми НАТО "Партнерство заради миру", у партнерстві з підтримки спільного управління предметами постачання (далі - ПП СУПП) в якості асоційованої держави.
Стаття 2
Нормативно-правова база
Співробітництво між Сторонами регулюється Статутом ОНПП, Угодою про співробітництво у сфері підтримки між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання (далі - Угода про співробітництво у сфері підтримки), підписаною 27 квітня 2015 року, та окремими письмовими інструментами до цієї Угоди. Ця Угода укладена відповідно до Угоди про співробітництво у сфері підтримки та є Додатком Е до Угоди ОНПП № 1809 (Угоди про ПП СУПП). Ця Угода розроблена відповідно до положень Функціональної директиви ОНПП № 2011 (Регламент ОНПП з підтримки співробітництва з країнами - партнерами НАТО), та після її схвалення Наглядовою радою Агенції ОНПП і підписання Українською Стороною та ОНПП, буде окремим письмовим інструментом, передбаченим статтями
1 та
3 Угоди про співробітництво у сфері підтримки .
Стаття 3
Виключення з правосуб'єктності НАТО
Співробітництво між Сторонами, включаючи участь Української Сторони як Асоційованої держави у ПП СУПП, не надає Україні статусу держави - члена НАТО, привілейованого становища у цьому відношенні, так само як і правосуб'єктність, яку ОНПП розділяє з НАТО, не поширюється на Україну.
Стаття 4
Сфера підтримки
Сфера надання Агенцією НАТО з підтримки та постачання (АНПП) послуг з логістичного забезпечення, як передбачено
Угодою про співробітництво у сфері підтримки, може включати: постачання, технічне обслуговування, закупівлю товарів і послуг, транспортування, менеджмент конфігурації та технічну підтримку.
Стаття 5
Імплементація
АНПП буде надавати підтримку на запит Української Сторони, як Асоційованої держави у Партнерстві з підтримки СУПП, відповідно до положень, передбачених Угодою № 1809 - Угодою про ПП СУПП. До підписання цієї Угоди, вона потребує погодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади України та Наглядовою радою Агенції ОНПП.
5.1. Надання підтримки через партнерство з підтримки спільного управління предметами постачання:
5.1.1. Держави - члени ПП СУПП, за умови схвалення Наглядовою радою Агенції, вирішили, що Українська Сторона може брати участь у ПП СУПП у якості Асоційованої держави на умовах, визначених Статутом ОНПП, Угодою про ПП СУПП № 1809, Програмною директивою ОНПП № 3809 (Програмною директивою про логістичне забезпечення СУПП),
Угодою про співробітництво у сфері підтримки та підпорядкованою їй цією Угодою, а також на умовах, визначених будь-якою Функціональною директивою Організації НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування (ОМТЗО), Регламентом Агенції НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування (АМТЗО), Функціональною директивою ОНПП або Регламентом ОНПП, що стосуються ПП СУПП, які наведені у Додатку до цієї Угоди. У випадку прийняття керівного/керівних документу/документів ОНПП, такий/такі документ/документи замінять відповідний/відповідні документ/документи ОМТЗО/АМТЗО.
5.1.2. Після погодження та підписання Сторонами цієї Угоди, Українська Сторона отримає право участі у діяльності ПП СУПП у якості Асоційованої держави на умовах, зазначених вище.
5.1.3. Українська Сторона отримає доступ до тих послуг ПП СУПП, що схвалені АНПП, та щодо яких вона погоджується нести повну фінансову відповідальність.
5.1.4. Зберігаючи незалежність від правосуб'єктності ОНПП, Українська Сторона співпрацює у питаннях розвитку ПП СУПП, у тому числі надає пропозиції під час формування політики Комітетом ПП СУПП.
5.1.5. Перед прийняттям рішень держави - члени ПП СУПП будуть враховувати пропозиції Української Сторони.
Уповноважені представники Української Сторони зобов'язані в письмовій формі погоджувати питання, що передбачають фінансові витрати з боку Української Сторони. У разі незгоди представників Української Сторони з рішеннями, прийнятими державами - членами ПП СУПП, Українська Сторона не зобов'язана їх виконувати та не зможе користуватися перевагами від використання відповідних послуг.
5.1.6. Якщо Українською Стороною буде прийнято рішення не брати участі у певних заходах та/або проектах ПП СУПП, що визначені державами - членами ПП СУПП, Українська Сторона звільняється від фінансових витрат, пов'язаних із виконанням таких заходів та/або проектів.
5.1.7. Якщо Українською Стороною надається запит на використання активу, оплаченого державами - членами ПП СУПП, держави - члени ПП СУПП будуть вирішувати питання щодо задоволення такого запиту та умов, на яких його буде задоволено.
5.2. Закупівельні контракти.
Відповідно до Правил закупівель ОНПП № 4200, компанії, які розміщені в Україні, для задоволення потреб ПП СУПП, можуть бути включеними до Переліку постачальників АНПП, брати участь у тендерах та мати право на укладення контракту.
Стаття 6
................Перейти до повного тексту