- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Заява
Спільна заява
про розвиток дружби і партнерства між Україною та Сполученими Штатами Америки
З нагоди своєї зустрічі 4 березня 1994 року у Вашингтоні Президент України Леонід Кравчук і Президент Сполучених Штатів Америки Уільям Дж. Клінтон погоджуються започаткувати нову еру у відносинах між двома країнами.
З цією метою вони погоджуються докласти зусиль для розширення змісту двосторонніх відносин на основі партнерства, взаємної довіри та поваги; спільної відданості демократії, правам людини та верховенству закону; спільним цілям у запобіганні розповсюдженню зброї масового знищення; а також спільної зацікавленості у розвиткові вільної торгівлі, інвестицій та економічного співробітництва між двома країнами.
Дотримуючись цих принципів, Україна і Сполучені Штати Америки погоджуються дружньо співпрацювати в інтересах обопільного добробуту своїх народів з метою досягнення міцного глобального миру. Вступаючи в цю нову еру, два лідери погоджуються активно працювати з метою реалізації наступної всеохоплюючої програми співробітництва:
I. Гарантії безпеки
Президент Кравчук і Президент Клінтон обговорили проблему гарантій безпеки України і дійшли згоди щодо важливості таких гарантій. Суверенітет, незалежність та територіальна цілісність України є виключно важливими для Сполучених Штатів Америки. В цьому зв'язку, згідно з
Тристоронньою Заявою від 14 січня 1994 року, США та інші держави готові дати у формі багатостороннього документа, гарантії безпеки на Україну, як тільки набере чинності Договір СТАРТ-1 і Україна приєднається до
ДНЯЗ як без'ядерна держава.
II. Допомога у скороченні ядерної зброї ("Нанн-Лугар")
- конверсія оборонної промисловості України на цивільні потреби;
- знищення стратегічних ядерних озброєнь;
- заснування системи експортного контролю для запобігання розповсюдженню зброї масового знищення;
- розвиток державної системи контролю, обліку та фізичного захисту ядерних матеріалів.
Уряд Сполучених Штатів Америки прагнутиме також одержати додаткові 75 млн. доларів у рамках закону "Нанна-Лугара" про допомогу Україні у 1995 фінансовому році.
Уряд Сполучених Штатів Америки в консультації з Урядом України визначить відповідний розподіл запропонованої допомоги між вказаними чотирма напрямками. Як тільки таке рішення буде прийняте, сторони негайно розпочнуть роботу по укладенню відповідної угоди та трьох доповнень до неї, які визначать використання цього запропонованого збільшення допомоги.
Для надання допомоги у сфері конверсії оборонної промисловості сторони співпрацюватимуть з метою укладення нової імплементаційної угоди між Міністерством оборони США та Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу та конверсії України.
Для надання додаткової допомоги у ліквідації стратегічної ядерної зброї, включаючи допомогу на знищення ракет СС-19, СС-24 та їх шахтних установок, додаткової допомоги для здійснення експортного контролю та додаткової допомоги, що стосується контролю, розрахунку та фізичного захисту ядерних матеріалів, сторони працюватимуть над доповненнями до імплементаційної угоди, укладеної в грудні 1993 року.
................Перейти до повного тексту