- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 січня 1996 р. N 83 Київ |
( Позначку "Не для друку"
знято Розпорядженням КМ
N 490-р від 19.03.2008 )
Про затвердження Програми боротьби з нелегальною міграцією на 1996-1997 роки
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму боротьби з нелегальною міграцією на 1996-1997 роки (додається).
2. Міністерству економіки за поданням міністерств і відомств, на яких покладено виконання завдань зазначеної Програми, в межах асигнувань, передбачених державним бюджетом, включати матеріально-технічні ресурси, необхідні для реалізації цих завдань, в обсяги продукції, що поставлятиметься для державних потреб.
3. Міністерствам і відомствам щоквартально інформувати Кабінет Міністрів України про стан боротьби з нелегальною міграцією.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра Дурдинця В.В.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Є.МАРЧУК В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 січня 1996 р. N 83
ПРОГРАМА
боротьби з нелегальною міграцією на 1996-1997 роки
На сьогодні Україна опинилася в центрі міграційних потоків у ролі своєрідної буферної зони між Західною Європою та державами третього світу, що може перетворити її в накопичувач величезної кількості мігрантів. Це ще більше ускладнить соціально-економічну і криміногенну обстановку в країні, створить реальну загрозу громадській безпеці.
Міжнародні злочинні кола активно використовують міграційні процеси, у зв'язку з чим "контрабанда людьми" стала особливо небезпечною формою організованої злочинності і за своєю прибутковістю посіла друге місце після наркобізнесу.
Основний контингент мігрантів прибуває з країн, де активно діють міжнародна наркомафія і терористичні організації, які використовують цей канал для завезення і транзитного переміщення наркотиків і засобів вчинення диверсій, виведення бойовиків, утворення опорних баз за усім маршрутом прямування.
Загострення проблеми нелегальної міграції вимагає невідкладного розроблення та реалізації комплексу загальнодержавних заходів.
Організаційно-практичні заходи
1. Вивчити питання та підготувати з урахуванням міжнародного досвіду відповідні пропозиції Кабінету Міністрів України щодо створення в структурі органів внутрішніх справ за рахунок існуючої штатної чисельності спеціальних підрозділів для депортації нелегальних мігрантів, в прикордонних регіонах та м. Києві - пунктів збору іноземців, які незаконно перебувають в Україні, для їх подальшого видворення за межі держави.
Міннацміграції, МВС, Держкомкордон,
Мінфін, Мінекономіки, Уряд
Автономної Республіки Крим,
обласні, Київська і Севастопольська
міські державні адміністрації
за участю СБУ.
Перше півріччя 1996 року.
2. Організувати на базі наукових установ і навчальних закладів МВС, СБУ, Держкомкордону, Міжвідомчого науково-дослідного центру при Координаційному комітеті по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України вивчення міжнародно-правового досвіду боротьби з нелегальною міграцією, на основі якого розробити і подати на розгляд Верховної Ради України проекти відповідних законодавчих актів.
МВС, Держкомкордон, Мінюст
за участю СБУ, Генеральної
прокуратури.
Постійно.
3. При розробці проекту Закону України "Про Національну інформаційну систему" передбачити створення єдиної автоматизованої системи інформаційного забезпечення діяльності правоохоронних органів і Прикордонних військ в боротьбі з нелегальною міграцією.
МВС, Держкомкордон, Мінекономіки,
Міннацміграції, МЗС за участю
СБУ.
I квартал 1996 року.
4. Організувати і провести регіональні науково-практичні конференції з проблем боротьби з нелегальною міграцією. Узагальнені пропозиції внести на розгляд Кабінету Міністрів України.
Міннацміграції, МВС, Держкомкордон,
Уряд Автономної Республіки Крим,
обласні, Київська і Севастопольська
міські державні адміністрації
за участю СБУ, Генеральної
прокуратури.
Перше півріччя 1996 року.
5. Розробити і затвердити на основі аналізу практичного досвіду плани спільних адміністративно-правових, військових, режимних та інших заходів щодо виявлення, запобігання і припинення протиправної діяльності осіб і організацій, причетних до нелегальної міграції.
МВС, Держкомкордон, Міннацміграції
за участю СБУ.
Перше півріччя 1996 року.
6. Розробити:
систему захисту документів на перетинання державного кордону і засоби більш ефективного виявлення підробок документів.
Мінфін за участю МВС, МЗС,
Держкомкордону, СБУ.
Перше півріччя 1996 року;
методику експрес-засобів криміналістичного дослідження документів на право перетинання державного кордону.
МВС, Держкомкордон, Мінфін,
Мінекономіки, за участю СБУ і
Національної академії наук.
1996 рік.
7. На підставі узагальненої судово-слідчої практики з кримінальних справ щодо злочинів, передбачених статтями
75 і
194 Кримінального кодексу України, підготувати пропозиції про внесення відповідних змін і доповнень до законодавчих актів щодо відповідальності за нелегальну міграцію.
Мінюст, МВС, Держкомкордон
за участю СБУ, Верховного Суду.
III квартал 1996 року.
Держкомкордон, МВС, Міннацміграції,
Мінюст за участю СБУ.
Перше півріччя 1996 року.
Профілактика і попередження правопорушень, пов'язаних з нелегальною міграцією
9. Проаналізувати характер, мету, джерела фінансування і законність функціонування туристичних фірм, агентств, спільних і малих підприємств, що займаються організацією та оформленням документів на виїзд за кордон. Залежно від результатів вжити необхідних заходів і забезпечити подальший контроль за діяльністю цих структур.
Держкомтуризм, Мінпраці, МВС,
Мінкультури, Держкомкордон,
Мінюст, Уряд Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська і
Севастопольська міські державні
адміністрації.
II квартал 1996 року.
10. Вивчити практику створення, законність діяльності і джерела фінансування підприємств, що займаються підготовкою іноземних спеціалістів у навчальних закладах України. У разі потреби привести їх діяльність у відповідність із чинним законодавством.
Міносвіти, МВС, міністерства і
відомства, які мають у своєму
підпорядкуванні навчальні заклади,
Уряд Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська і
Севастопольська міські державні
адміністрації.
1996 рік.
11. Розробити у I кварталі 1996 року та здійснити комплекс заходів щодо зміцнення дисципліни та забезпечення порядку під час реєстрації в аеропортах та перевезення іноземних пасажирів, продажу і оформлення проїзних документів.
Мінтранс, МВС, Держкомкордон, Уряд
Автономної Республіки Крим,
обласні, Київська і
Севастопольська міські державні
адміністрації.
Постійно.
12. Визначити мінімальну грошову квоту (не менш як 50 доларів США на добу чи еквівалент цієї суми в національній валюті), необхідну для перебування іноземців в Україні, а також суму валюти, необхідну на транспортні видатки для повернення іноземців на батьківщину (наявність проїзного квитка на зворотний проїзд).
................Перейти до повного тексту