1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 липня 2024 р. № 802
Київ
Про затвердження Порядку надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань
Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про подолання туберкульозу в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 липня 2024 р. № 802
ПОРЯДОК
надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань
1. Цей Порядок визначає процедуру організації обов’язкового профілактичного медичного огляду, обстеження та лікування людей, які хворіють на туберкульоз:
з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби (далі - слідчі ізолятори), з числа осіб, які тримаються в установах виконання покарань, - закладами охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби та регіональними фтизіопульмонологічними центрами в адміністративно-територіальних одиницях, на території яких розташовані відповідні установи виконання покарань та слідчі ізолятори (далі - регіональні фтизіопульмонологічні центри);
з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в ізоляторах тимчасового тримання, - регіональними фтизіопульмонологічними центрами.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законах України "Про подолання туберкульозу в Україні", "Про попереднє ув’язнення", "Про Державну кримінально-виконавчу службу України", "Про Національну гвардію України" та "Про Національну поліцію".
3. Перелік регіональних фтизіопульмонологічних центрів для надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, та осіб, які тримаються в установах виконання покарань, визначається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та державною установою "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України". Зазначений перелік у 10-денний строк з дня його затвердження надсилається до відома Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.
Перелік регіональних фтизіопульмонологічних центрів для надання медичної допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в ІТТ, визначається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та МВС.
4. Обов’язкові профілактичні медичні огляди на виявлення туберкульозу у осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, чи осіб, які тримаються в установах виконання покарань (крім випадку, зазначеного в абзаці другому цього пункту), проводяться в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
Проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на виявлення туберкульозу у засуджених до обмеження чи позбавлення волі, які відбувають покарання у виправних центрах та виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, забезпечується регіональними фтизіопульмонологічними центрами.
Правила проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на виявлення туберкульозу у осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, чи осіб, які тримаються в установах виконання покарань, визначаються МОЗ та Мін’юстом.
5. Регіональні фтизіопульмонологічнимі центри забезпечують проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на виявлення туберкульозу у осіб, взятих під варту, які тримаються в ізоляторах тимчасового тримання, за правилами визначеними МОЗ та МВС.
6. Особам, взятим під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, медична допомога надається в стаціонарних умовах в секторах для тримання осіб, взятих під варту, спеціалізованих туберкульозних лікарень Державної кримінально-виконавчої служби.
В адміністративно-територіальних одиницях, на території яких відсутні спеціалізовані туберкульозні лікарні Державної кримінально-виконавчої служби, особам, взятим під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, хворим на туберкульоз із бактеріовиділенням, медична допомога надається в умовах стаціонару регіональних фтизіопульмонологічних центрів.
Особам, взятим під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, хворим на туберкульоз без бактеріовиділення, медична допомога надається в стаціонарних умовах у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, розміщених на території слідчих ізоляторів.
Людям з латентною туберкульозною інфекцією з числа осіб, взятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах, медична допомога надається в амбулаторних умовах у закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби, розміщених на території слідчих ізоляторів.
7. Особам, які тримаються в установах виконання покарань, медична допомога надається у спеціалізованих туберкульозних лікарнях Державної кримінально-виконавчої служби (крім осіб, зазначених в абзаці третьому цього пункту).
У разі важкості стану пацієнта або необхідності термінового проведення лікувально-діагностичних заходів люди, які хворіють на туберкульоз, з числа осіб, засуджених до позбавлення волі, можуть отримувати медичну допомогу в умовах стаціонару регіональних фтизіопульмонологічних центрів.

................
Перейти до повного тексту