1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 січня 2024 р. № 80
Київ
Про внесення змін до Порядку користування землями водного фонду
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести зміни до Порядку користування землями водного фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 р. № 502 (ЗП України, 1996 р., № 11, ст. 326), виклавши його в редакції, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 травня 1996 р. № 502
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 23 січня 2024 р. № 80)
ПОРЯДОК
користування землями водного фонду
1. Цей Порядок визначає механізм користування землями водного фонду, виконання комплексу водоохоронних заходів і проведення експлуатаційних робіт для створення сприятливих умов утримання таких земель.
Порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними встановлюється земельним законодавством.
У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному у Водному кодексі України, Земельному кодексі України, Законах України "Про управління відходами", "Про внутрішній водний транспорт".
2. До земель водного фонду належать землі, зайняті:
1) морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об’єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами;
2) прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, крім земель, зайнятих лісами;
3) гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них;
4) береговими смугами водних шляхів;
5) штучно створеними земельними ділянками в межах акваторій морських портів.
3. На землях водного фонду можуть проводитися роботи, пов’язані з будівництвом гідротехнічних, лінійних та гідрометричних споруд, інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, засобів навігаційного обладнання, поглибленням дна для забезпечення судноплавства, у тому числі експлуатаційне днопоглиблення (роботи, що проводяться з метою підтримання заданих навігаційних габаритів морських і внутрішніх водних шляхів, акваторій морських портів), видобуванням корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок), розчисткою русел річок, каналів і дна водойм, прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, організацією на береговій смузі внутрішніх водних шляхів будівництва тимчасових споруд і проведення інших необхідних робіт у разі непередбаченої зимівлі судна або аварійних подій з суднами, а також бурові та геологорозвідувальні роботи.

................
Перейти до повного тексту