1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво в галузях військової підготовки, технологій та науки
( Угоду ратифіковано Законом N 609-VI від 01.10.2008 )
Дата підписання:
Дата ратифікації Україною:
Дата набрання чинності для України: 27.10.2008
27.07.1994
01.10.2008
Уряд України та Уряд Турецької Республіки, які надалі іменуються Сторонами,
підтверджуючи свою прихильність до цілей і принципів Статуту ООН та Договору про дружбу, добросусідство й співробітництво між обома країнами від 4 травня 1992 року,
відзначаючи, що принципи й цілі Паризької хартії для нової Європи, включаючи Віденський документ, прийнятий у 1992 році, а також Договір про звичайні збройні сили в Європі, що зафіксував результати Паризької конференції на вищому рівні, присвяченої безпеці й співробітництву в Європі, є поворотним пунктом в історії Європи,
наголошуючи на прагненні розвивати стосунки дружби й співробітництво, які вони мають між собою, та поширювати їх на оборонні галузі,
погодились про таке:
Стаття 1
Мета
Ця Угода має на меті встановити та здійснювати співробітництво в галузях військової підготовки, технологій та науки.
Стаття 2
Обсяг
Ця Угода включає обмін військовослужбовцями, інформацією та досвідом у галузях військової науки й технологій, військового навчання, тилового забезпечення та оборонної промисловості згідно з погодженими заходами.
Стаття 3
Значення термінів, що застосовані в цій та будуть застосовані в наступних Угодах
1. Термін "співробітництво в галузі військового навчання" означає згоду стосовно тих заходів і обміну військовослужбовцями, досвідом та інформацією в галузях військового навчання, які нині існують у збройних силах обох Сторін.
2. Термін "співробітництво в галузі військової науки й технологій" означає спільні заходи і обмін військовослужбовцями, досвідом та інформацією, маючи на увазі запровадження співробітництва в галузях військової науки й технологій.
3. "Військовослужбовці-відвідувачі" - це військовослужбовці направляючої держави, які перебувають у приймаючій державі з метою отримання, передачі знань та для роботи порадниками і спостерігачами.
4. "Приймаюча держава" означає країну, що приймає військовослужбовців-відвідувачів.
5. "Направляюча держава" означає країну, до якої належать військовослужбовці-відвідувачі.
6. "Ті, що перебувають на утриманні" означають членів родини (дружини й дітей) військовослужбовця-відвідувача, про утримання яких він має дбати згідно із законами його країни.
7. "Компетентні органи":
в Україні:
компетентним органом України є Міністерство оборони України, компетентним органом уряду Турецької Республіки є її посольство в Україні;
у Турецькій Республіці:
компетентним органом Турецької Республіки є турецький Генеральний штаб, компетентним органом України є її посольство в Турецькій Республіці.
8. "Високопосадові військовослужбовці" - це військовослужбовці-відвідувачі, що займають високі посади у владній ієрархії згідно із законами направляючої країни.
9. "Вища установа" означає вищий штаб, об'єднання або заклад, у складі яких працюють військовослужбовці-відвідувачі.
Стаття 4
Галузі співробітництва
1. Співробітництво в галузі військового навчання
a. Поліпшення професійної підготовки військовослужбовців у різних галузях та на різних рівнях запроваджуватиметься на взаємній основі.
b. Військовослужбовці, яких направлено для отримання підготовки й освіти, а також інші військовослужбовці, яким надано статусу студентів, будуть прийматися закладами військової підготовки й освіти обох Сторін за взаємною згодою.
c. Здійснюватиметься обмін делегаціями військовослужбовців постійного складу відповідних військових учбових закладів та військових частин.
d. Спостерігачі братимуть участь у національних військових навчаннях збройних сил Сторін, якщо обсяг навчань не потребує обов'язкового повідомлення й запрошення спостерігачів, передбачених Віденським документом, прийнятим наприкінці переговорів про зміцнення заходів довіри й безпеки.
e. Співробітництво між відповідними закладами збройних сил Сторін, що виробляють учбові фільми та наочні посібники.
f. Участь у військовій підготовці й навчаннях, обмежена рамками національних військових навчань та програмою підготовки й освіти, в яких не застосовано секретної інформації. Проте рішення на обмеження приймається приймаючою державою.
2. Співробітництво в галузі військової науки й технологій
a. Обмін інформацією з військово-правових питань буде здійснюватись на взаємній основі.
b. Здійснюватиметься спільна науково-дослідницька діяльність в галузях військової технології, медицини та науки.
c. На обопільній основі відбуватиметься обмін розробками й винаходами в галузях військової технології, медицини й науки.
d. Обмін інформацією та досвідом між ВПС, ВМС та ППО, а також обмін метеорологічною інформацією здійснюватиметься на обопільній основі.
e. На обопільній основі проводити обмін досвідом організації наукових досліджень в інтересах оборони і безпеки.
3. Співробітництво в галузі військового забезпечення
a. Сторони, встановивши механізм консультацій та інформування, ознайомляться із системами тилового забезпечення одна одної, визначать спільні аспекти та можливість їх збільшення в цих системах та, маючи це за головну мету, вивчатимуть згідно з потребами відповідного проекту можливість використання спільних або подібних систем у збройних силах обох країн.
b. На взаємній основі відбуватиметься обмін необхідними для тилового забезпечення військовим спорядженням, матеріалами та військовослужбовцями для забезпечення обслуговування військової техніки та отримання освіти в галузі тилового забезпечення.
c. Сторони взаємно опрацьовуватимуть плани вдосконалення знань та навичок підготовлених військовослужбовців тилового забезпечення і підготовки військовослужбовців у цій галузі.
4. Співробітництво в галузі оборонної промисловості
a. У межах плану й програми, що опрацьовуватимуться, буде вжито заходів щодо розвитку інфраструктури оборонної промисловості та співробітництва в цій галузі.
b. Сторони з їхніми збройними силами погоджуються взаємно брати участь у виставках-продажу продукції оборонної промисловості, які проводяться державним та приватним секторами обох країн.
c. Додаткові угоди стосовно військового навчання та співробітництва в галузі оборонної промисловості буде підписано між Сторонами.
5. Інші галузі співробітництва
a. Обмін відвідинами портів військовими кораблями буде організований на основі взаємності.
b. Відбуватимуться візити й турне груп військових артистів та команд військових спортсменів.
c. Згідно з національними та правовими процедурами кожної із Сторін відбуватиметься обмін інформацією стосовно відносин між збройними силами, громадського нагляду та засобів масової інформації.
Стаття 5
Принципи співробітництва
1. Сторони встановлюють спільний механізм консультацій та інформування в галузях, зазначених у статті 4. Детальне регулювання цього механізму буде предметом окремої угоди, яку укладуть Сторони.
2. Згідно з положеннями цієї Угоди Сторони будуть у змозі обмінюватися досвідом та інформацією, набутими в той чи інший спосіб у третіх країн у галузях співробітництва, що зазначені в статті 4, не перешкоджаючи виконанню положень двосторонніх або багатосторонніх угод, що їх підписали Сторони.

................
Перейти до повного тексту