1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 квітня 2000 р. N 747
Київ
Про підсумки економічного та соціального розвитку за I квартал 2000 року
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1025 від 27.06.2000 N 1074 від 10.07.2000 N 1649 від 03.11.2000 )
З метою створення умов для довгострокового економічного зростання Кабінет Міністрів України зосередив увагу у 2000 році на реалізації економічної програми, проголошеної в Посланні Президента України до Верховної Ради України "Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічного і соціального розвитку на 2000 - 2004 роки".
У ході виконання визначених на перші 100 днів своєї діяльності завдань Кабінетом Міністрів України здійснено невідкладні заходи щодо забезпечення належних передумов для економічного зростання та прийняття Державного бюджету України на поточний рік, розроблено Програму діяльності Кабінету Міністрів України "Реформи заради добробуту", яку схвалено Верховною Радою України 6 квітня ц. р.
Підтримка дій Кабінету Міністрів України Президентом України і формування конструктивної більшості у Верховній Раді України сприяли його роботі. Це дало змогу сконцентруватися на розв'язанні найголовніших проблем економічного та соціального розвитку.
Підсумки 1 кварталу 2000 р. свідчать про посилення позитивної динаміки розвитку національної економіки.
Уперше за роки незалежності України отримано приріст обсягу валового внутрішнього продукту на 5,6 відсотка.
Збережено позитивні тенденції у виробництві промислової продукції, обсяги якої зросли порівняно з відповідним періодом минулого року на 9,7 відсотка. Найбільший приріст обсягів виробництва досягнуто на підприємствах, які працюють на внутрішній ринок і випускають продукцію кінцевого споживання (у деревообробній та целюлозно-паперовій промисловості - 33,8 відсотка, легкій промисловості - 31,8, харчовій - 30,8 відсотка). Випуск товарів широкого вжиткую збільшився на 27,3 відсотка, завдяки чому зріс товарооборот за всіма напрямами реалізації (на 9,2 відсотка).
Уперше після багаторічного спаду спостерігалося зростання виробництва у машинобудуванні та металообробці, яке становило 6,9 відсотка. За січень - лютий збільшено обсяг експорту машин та устаткування на 15 відсотків.
Зростання виробництва вплинуло на збільшення доходів населення, бюджетних надходжень та прибутку підприємств. За січень - лютий порівняно з відповідним періодом минулого року реальні надходження до бюджету зросли на 11 відсотків, прибуток підприємств - в 1,9 раза, наявні грошові доходи населення - на 12 відсотків.
Поліпшилися показники зовнішньої торгівлі та її геоекономічна структура. Зовнішньоторговельний оборот товарів у січні - лютому становив 4,3 млрд. доларів США і збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 23,5 відсотка, у тому числі експорт - 1,9 млрд. доларів США (на 25,1 відсотка), імпорт - 2,4 млрд. доларів США (22,2 відсотка). Збільшився експорт продукції харчової промисловості (19,4 відсотка), мінеральних продуктів (40,8), продукції хімічної та нафтохімічної промисловості (47,8), виробів з пластмаси та каучуку (19,7 відсотка), чорних металів (в 1,5 раза), алюмінію (в 1,6 раза).
Обсяги інвестицій в основний капітал зросли на 26,2 відсотка. Витрати на придбання машин та устаткування збільшилися майже у 1,5 раза, а їх частка в обсязі капітальних вкладень - з 37 до 42 відсотків.
Збільшилися обсяги кредитування економіки комерційними банками, чому сприяло зменшення ставки рефінансування Національного банку та норм обов'язкового резервування. Обсяги кредитування зросли на 17,5 відсотка.
Проведено реструктуризацію державного зовнішнього боргу з терміном погашення у 2000 - 2001 роках на суму 2,7 млрд. доларів США. Виконання цих зобов'язань відстрочено на 7 років. Це дало змогу скоротити видатки на погашення та обслуговування заборгованості у поточному році на 1,2 млрд. доларів США.
З урахуванням потреб України в зовнішньому фінансуванні на 2000 рік особливого значення набувають співробітництво з Міжнародним валютним фондом у рамках програми розширеного фінансування та перегляд системних кредитних проектів Світового банку.
Узгоджені зусилля Кабінету Міністрів України і Національного банку спрямовувалися на забезпечення прогнозованості та лібералізації валютного курсу, прийняття збалансованого державного бюджету.
У лютому здійснено перехід до проведення політики плаваючого обмінного курсу гривні. Девальвація гривні стосовно долара США у січні і лютому становила відповідно 4,9 та 0,4 відсотка, у березні сталася ревальвація гривні на 1,3 відсотка.
Позитивний вплив на динаміку обмінного курсу гривні справило підвищення ефективності управління державними фінансами; поліпшення умов функціонування міжбанківського валютного ринку, що полягало в обмеженні спекулятивних операцій комерційних банків; збільшення внаслідок зростання обсягу експорту пропонування іноземної валюти; скасування пільг, наданих експортерам з продажу валютної виручки.
Протягом I кварталу Національний банк забезпечив стабільність валютних резервів, які на 31 березня ц. р. становили 1074 млн. доларів США.
Виважена грошово-кредитна політика Національного банку сприяла стримуванню інфляції та збільшенню потенційних можливостей комерційних банків з кредитування. Грошова маса з початку року збільшилася на 2,1 млрд. гривень, або на 9,7 відсотка, поліпшилася її структура. Питома вага готівки у загальному обсязі грошової маси на 1 квітня порівняно з початком року зменшилася з 43,4 до 39,1 відсотка. Зросла питома вага коштів, залучених комерційними банками, у тому числі за рахунок строкових депозитів фізичних осіб.
Зростання споживчих цін у січні - березні перевищило 10 відсотків і було найбільшим з 1997 року. При цьому продовольчі товари подорожчали на 11,5, непродовольчі -на 3,3, платні послуги -на 13,1 відсотка.
У ході адміністративної реформи упорядковано систему центральних органів виконавчої влади, удосконалено їх структуру та скорочено кількість, зменшено чисельність працівників апарату міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та підпорядкованих їм територіальних органів майже на 17 тис. чоловік.
Пожвавлення економічної діяльності в усіх галузях економіки сприяло збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів. За I квартал до зведеного бюджету надійшло 9 млрд. гривень, у тому числі до державного бюджету - 6,5 млрд. гривень. Реальні доходи державного бюджету (за винятком спеціального фонду) порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 11 відсотків.
У березні на дотації місцевим бюджетам спрямовано 743,1 млн. гривень, що у 3 рази перевищило показник січня - лютого цього року.
Незважаючи на відсутність зовнішніх джерел фінансування, Національний банк не залучався до погашення державного зовнішнього та внутрішнього боргу.
Загальні видатки державного бюджету у I кварталі становили 5,6 млрд. гривень. Порівняно з відповідним періодом 1999 року реальні видатки (за винятком спеціального фонду) зменшилися на 7,7 відсотка.
Збільшення надходжень до бюджету від сплати окремих податків і зборів (обов'язкових платежів) не вплинуло на зменшення недоїмки. На 1 квітня вона становила 13,2 млрд. гривень і зросла з початку року на 11,7 відсотка. При цьому заборгованість з несплаченої пені досягла 8 млрд. гривень.
Залишається напруженою ситуація з відшкодуванням з державного бюджету податку на додану вартість. На 1 квітня невідшкодована сума цього податку становила більш як 2,5 млрд. гривень.
Набула гостроти проблема повернення до державного бюджету реструктуризованих сум податкової заборгованості, яка на 1 лютого 2000 р. становила 217 млн. гривень. Незадовільною залишається організаторська робота міністерств, інших центральних органів виконавчої влади із забезпечення підприємствами, що входять до сфери Їх управління, погашення зазначеної заборгованості.
Незважаючи на появу позитивних ознак, процес поліпшення фінансового становища підприємств залишається надзвичайно складним, обтяженим платіжною кризою. Скорочення обсягів бартерних операцій не вплинуло на поліпшення розрахунків за реалізовані товари та послуги. За січень - лютий дебіторська заборгованість зросла майже на 10 млрд. гривень (5,8 відсотка), кредиторська - на 13 млрд. гривень (5,7 відсотка).
У звітному періоді нарощувалися обсяги видобування вугілля підприємствами вугільної промисловості. Видобуто 16,8 млн. тонн готового вугілля, що на 8,8 відсотка більше, ніж у відповідному періоді минулого року (у I кварталі 1999 р. спостерігалося зменшення на 6,3 відсотка). Це сприяло створенню умов для забезпечення безперебійної роботи теплових електростанцій. В середньому за добу на електростанції поставлялося 84,1 тис. тонн вугілля проти 64,8 тис. тонн у I кварталі минулого року. Внаслідок цього виробництво електричної енергії тепловими електростанціями збільшилося порівняно з I кварталом минулого року на 16,3 відсотка.
Незважаючи на деякі позитивні зрушення в роботі вугільної промисловості, залишається незадовільним фінансове становище переважної більшості підприємств галузі: кредиторська заборгованість досягла 10 млрд. гривень і майже у 2 рази перевищила дебіторську, заборгованість із сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів до бюджету, внесків до Пенсійного фонду та державних цільових фондів становить більш як 2,3 млрд. гривень.
Незадовільним залишається рівень проведення розрахунків у грошовій формі за отриману вугільну продукцію підприємствами енергетики та обласними паливопостачальними організаціями. Заборгованість споживачів за цю продукцію збільшилася проти відповідного періоду минулого року в 1,9 раза і досягла 1,3 млрд. гривень.
Найгострішою проблемою галузі є наявність заборгованості із виплати заробітної плати та соціальних виплат. Загальна невиплачена сума заробітної плати з початку року збільшилася на 130,5 млн. гривень і становить майже 2 млрд. гривень. Продовжує зростати заборгованість з виплати сум зарегресними позовами та одноразової допомоги працівникам, пов'язаних з втратою професійної працездатності.
У результаті вжитих заходів вдалося поліпшити розрахунки за спожитий природний газ та електроенергію. Рівень оплати природного газу грошима за березень порівняно з лютим збільшився з 14,5 до 19,4 відсотка. За електроенергію у березні грошима оплачено 38 відсотків її вартості (у січні цей показник становив 15,1 відсотка).
Відмова від послуг посередників сприяла істотному зростанню обсягів платежів промислових підприємств Національній атомній енергогенеруючій компанії "Енергоатом" як постачальнику електроенергії за нерегульованим тарифом. Збільшення їх з 13 млн. гривень у січні ц. р. до 226 млн. гривень у березні дало змогу не тільки повністю погасити заборгованість із заробітної плати працівникам атомних електростанцій, яка накопичувалася ще з 1997 року, а й здійснити планові платежі поточного року за ядерне паливо для атомних електростанцій, яке вже відвантажено з Російської Федерації.
Здійснювалися заходи щодо поліпшення роботи, пов'язаної з поставкою нафти і нафтопродуктів. Підписано Меморандум про спільну діяльність Кабінету Міністрів України та постачальників нафти і нафтопродуктів щодо стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів і забезпечення проведення весняно-польових робіт пально-мастильними матеріалами та угоди з основними постачальниками нафти і нафтопродуктів щодо координації дій із забезпечення ними внутрішнього ринку.
Внаслідок прийняття Закону України "Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно-мастильних матеріалів" обсяги поставки російської нафти в Україну збільшилися в березні з 11,6 тис. тонн у першій половині до 230 тис. тонн у другій. З початку року вдалося майже в 10 разів збільшити обсяги імпорту дизельного пального.
Прийняття постанови Кабінету Міністрів України "Про запровадження аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля" дає змогу створити прозорий механізм ціноутворення, забезпечити рівний доступ споживачів до ринку енергоносіїв, підвищити рівень платіжної дисципліни та значно збільшити обсяг надходження коштів до виробників енергоресурсів.
Водночас в Міністерстві палива та енергетики, Міністерстві економіки, Фонді державного майна, Національній комісії регулювання електроенергетики, Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" не організовано на належному рівні роботу з виконання ряду найважливіших завдань з реформування енергетичного сектору, передбачених Указом Президента України від 10 березня 2000 р. N 457 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 лютого 2000 року "Про невідкладні заходи щодо подолання кризових явищ у паливно-енергетичному комплексі України", в частині створення прозорих, конкурентоспроможних і ефективних механізмів організації ринків енергоносіїв, прискорення процесу приватизації, застосування виключно конкурсних засад надання права на постачання енергоресурсів і забезпечення на цій основі значного зниження цін на електроенергію та природний газ, подолання кризи платежів та стабільного задоволення оплаченого попиту на енергоносії.
Обсяги переробки нафти порівняно з I кварталом 1999 р. зменшилися на 55,5 відсотка. Це зумовлено як несприятливими для України зовнішніми факторами (зростання світової ціни на сиру нафту, запровадження Російською Федерацією обмежень на поставку нафти в Україну, підвищення розміру експортного мита), так і повільними темпами приватизації, недотриманням уповноваженими особами та власниками пакетів акцій умов щодо завантаження підприємств сировиною.
План видобування нафти і газового конденсату на I квартал 2000 р., затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1998 р. N 1321 "Про додаткові заходи стабілізації та нарощування обсягів видобування нафти і газу в Україні", перевиконано на 3 відсотки. Обсяги видобування газу підприємствами Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" зросли порівняно з I кварталом 1999 р. на 1,3 відсотка.
Однією з основних залишається проблема розрахунків за використані електричну, теплову енергію та природний газ. Через неефективну роботу обласних комісій з питань розрахунків за спожиті енергоносії сума заборгованості за використану електроенергію збільшилася з початку року на 1,2 млрд. і перевищила 6,7 млрд. гривень. Найбільшими боржниками є споживачі електричної енергії Донецької області - 1,42 млрд. гривень (що становить 21,3 відсотка загальної заборгованості по Україні), Луганської та Дніпропетровської областей - по 0,9 млрд. гривень.
Сума заборгованості за спожитий природний газ в поточному році зросла майже на 2,5 млрд. гривень і на 1 квітня становила 7,9 млрд. гривень. Найнижчий рівень проплат за фондами облдержадміністрацій допущено в областях Луганській - 9 відсотків, Харківській і Тернопільській - по 13, Донецькій - 13,7 відсотка.
Реформування аграрного сектора проводилося відповідно до Указу Президента України від 3 грудня 1999 р. N 1529 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки".
На початок квітня 2000 р. змінили юридичний статус практично всі колишні колективні сільськогосподарські підприємства. Проведено державну реєстрацію статутних документів 12,4 тис. нових суб'єктів господарювання.
У цілому по Україні з 6,2 млн. осіб, яким видано сертифікати на земельну частку (пай), 5,4 млн. уклали договори оренди землі, а половина з них - договори оренди майна. Уповільненими темпами проводиться ця робота у Чернігівській, Чернівецькій, Херсонській, Івано-Франківській, Миколаївській областях та в Автономній Республіці Крим.
Прийнято цілий ряд нормативно-правових актів, спрямованих на створення сприятливих умов для функціонування реформованих господарств.
Кабінетом Міністрів України виділено сільськогосподарським товаровиробникам 85 млн. гривень для компенсації частини плати за користування кредитами комерційних банків, наданими під весняно-польові роботи.
На 18 квітня 2000 р. сільськогосподарські товаровиробники отримали банківських кредитів в обсязі 250 млн. гривень, або 60 відсотків узгоджених з банками сум.
З метою насичення ринку нафтопродуктами, недопущення їх дефіциту та значного зростання цін, особливо в період проведення весняно-польових робіт, визначено джерела їх поставки. Передбачено виділення 2 млн. тонн нафти і газового конденсату вітчизняного видобутку, з яких буде вироблено 1070 тис. тонн світлих нафтопродуктів, у тому числі 228 тис. тонн - для проведення весняно-польових робіт. За міжурядовими угодами з Грецією передбачено надходження 500 тис., а з Республікою Азербайджан - 400 тис. тонн дизельного пального, в тому числі 100 тис. тонн - для проведення весняно-польових робіт.
Сільськогосподарським товаровиробникам за рішеннями Кабінету Міністрів України на 18 квітня ц. р. поставлено понад 100 тис. тонн світлих нафтопродуктів, вироблених з нафти вітчизняного видобутку. За оперативними даними, на внутрішній ринок надійшло 750 тис. тонн цих продуктів.
Напруженим залишається становище із забезпеченням сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами, яких на 18 квітня ц. р. було поставлено 489 тис. тонн, або 24 відсотки потреби. Через незадовільну роботу хімічних підприємств селянам недопоставлено майже 40 тис. тонн попередньо оплачених мінеральних добрив.
Весняно-польові роботи через несприятливі погодні умови розпочалися на три тижні пізніше, ніж у 1999 році, хоча вищі темпи їх проведення дали змогу практично досягти минулорічних показників посіву ранніх ярових культур.
Обсяг валової продукції сільського господарства зменшився на 4,9 відсотка, тоді як за I квартал 1999 р. цей показник зріс на 0,5 відсотка.
Незважаючи на деякі позитивні зрушення в тваринництві, ситуація в цілому по галузі залишається складною. За січень - березень виробництво молока в усіх категоріях господарств скоротилося на 6,8, яєць - на 1,1 відсотка.
Пожвавлення ділової активності у промисловості та будівництві позитивно вплинуло на роботу підприємств транспорту. За I квартал 2000 р. порівняно з січнем - березнем 1999 р. вантажооборот збільшився на 7 відсотків, у тому числі на автомобільному транспорті - на 23, залізничному - на 18, річковому - на 17 відсотків.
На залізничному транспорті внаслідок відсутності належного контролю з боку Міністерства транспорту за роботою залізниць, незадовільної організації їх роботи мали місце численні порушення фінансово-господарської дисципліни. Поширення набула практика здійснення бартерних операцій. Не зменшується обсяг дебіторської заборгованості.
Істотні недоліки мають місце у роботі щодо проведення операцій з металобрухтом. Це спричинено послабленням контролю з боку державних органів за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності Закону України "Про металобрухт", а також недостатньою врегульованістю питань відповідальності за його порушення.
Триває активізація інвестиційної діяльності. Збільшення інвестицій свідчить про те, що національна економіка долає негативну тенденцію скорочення обсягів валового нагромадження основного капіталу.
У I кварталі ц. р. зареєстровано прямих іноземних інвестицій обсягом 245,3 млн. доларів США, що в 1,5 раза більше, ніж за відповідний період минулого року.
Приватизація проводиться на нових засадах, визначених Указом Президента України від 29 грудня 1999 р. N 1626 "Про невідкладні заходи щодо прискорення приватизації майна в Україні". Кабінетом Міністрів України затверджено перелік відкритих акціонерних товариств, пакети акцій яких підлягають продажу у поточному році.
Органами приватизації з початку року оголошено 55 конкурсів з продажу пакетів акцій відкритих акціонерних товариств. За результатами проведених конкурсів укладено 11 договорів купівлі-продажу пакетів акцій таких товариств на суму 563,9 млн. гривень. Оголошено три тендери на загальну суму 502,3 млн. гривень.
Фондом державного майна було запропоновано до продажу на фондових біржах та у позабіржовій фондовій торговельній системі 611 пакетів акцій 575 відкритих акціонерних товариств. За підсумками торгів згідно з укладеними контрактами було продано 189 пакетів акцій загальною вартістю 316,7 млн. гривень.
За три місяці бюджетні надходження від приватизації зросли більше ніж у 3 рази порівняно з відповідним періодом минулого року і становили 385 млн. гривень (154 відсотки до плану I кварталу).
На сьогодні у державній власності перебуває понад 4,5 тис. державних підприємств та близько 5 тис. паїв (часток, акцій), що належать державі у майні господарських товариств.
Поряд з цим уповільнився процес опрацювання механізмів утворення державних акціонерних товариств на базі майна підприємств, які не підлягають приватизації (крім казенних).
Недостатніми темпами узгоджуються місцевими органами виконавчої влади переліки земельних ділянок несільськогосподарського призначення та об'єктів незавершеного будівництва, які будуть запропоновані до продажу.
Для стимулювання розвитку малого підприємництва в Україні протягом 1999 року було прийнято ряд нормативно-правових актів, що дало змогу скоротити термін реєстрації підприємств, зменшити кількість перевірок, що проводяться податковими органами, і збільшити при цьому надходження до бюджетів. На оподаткування за спрощеною системою станом на 1 січня 2000 р. перейшло понад 28 тис. юридичних осіб та більш як 84 тис. фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
В той же час мале підприємництво ще не набуло належного розвитку. На 1 тис. чоловік припадає тільки 3 діючих малих підприємства. У сфері малого підприємництва працює всього 2,1 млн. чоловік, у тому числі у малих підприємствах - 1,2 млн. чоловік.
Після тривалого скорочення обсягів зовнішньої торгівлі з початку року намітилися позитивні тенденції. Зростають обсяги торгівлі з Російською Федерацією. Обсяги експорту товарів збільшилися в 1,5 раза, імпорту - на 18 відсотків. Слід відзначити зростання експорту продукції кінцевого споживання (виробів з чорних металів, машин та устаткування, електричних машин, транспортних засобів, меблів, тютюнових виробів, взуття, медикаментів).
Збільшилися порівняно з січнем - лютим 1999 р. обсяги експортую до країн Європи, які становили 608 млн. доларів США (на 22 відсотки), Азії - 487 млн. доларів США (на 20 відсотків), Америки - 161 млн. доларів США (у 2,6 раза).
Проте економічні відносини з Російською Федерацією не відповідають потенційним можливостям країн. Недостатня ефективність міжрегіонального співробітництва обумовлена невизначеністю правового стану міжрегіональних угод та відсутністю належного контролю за їх виконанням, нерозвиненістю сервісної інфраструктури, незначним обсягом інформації про кон'юнктуру ринків, потенційні можливості та потреби регіонів.
Досягнуто значного прогресу в реалізації стратегічного курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу, проведено значну роботу з урегулювання питань доступу до його ринків.
Проте доступ українських товарів на переважну більшість ринків Європейського Союзу залишається обмеженим. Насамперед це стосується обмежень на експорт до Європейського Союзу продукції чорної металургії, текстильних виробів та одягу, антидемпінгових заходів.
З метою виконання Основних напрямів соціальної політики на 1997 - 2000 роки підвищено розмір мінімальної заробітної плати, запроваджено механізм компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати та індексацію доходів громадян.
Протягом I кварталу 2000 р. здійснювалися заходи щодо активної державної підтримки незайнятого населення. Було працевлаштоване 111,2 тис. осіб (на 24,1 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року), пройшли професійне навчання 21,4 тис., взяли участь у громадських роботах 30,2 тис. осіб (на 52 відсотки більше). Однак рівень безробіття продовжує зростати і на 1 квітня становив 4,5 відсотка чисельності працездатного населення в працездатному віці.
Водночас залишаються нерозв'язаними соціальні проблеми, особливо щодо пенсійного забезпечення, погашення заборгованості з виплати заробітної плати, соціальних виплат, подолання бідності, реформування соціальної сфери.
Сума заборгованості з виплати заробітної плати на 10 березня становила 6,5 млрд. гривень і зросла з початку року на 2,3 відсотка, у тому числі в бюджетній сфері - 0,6 млрд. гривень (на 5,1 відсотка).
Найбільше зростання заборгованості допущено в областях Харківській - 19 млн. гривень, або на 4,4 відсотка, Луганській - 18 млн. (3,1), Вінницькій - 15,6 млн. (7,1), Хмельницькій - 14,9 млн. (7,6), Херсонській - 12,8 млн. гривень (7,4 відсотка).
Не вдалося зменшити суму заборгованості із соціальних виплат, які фінансуються з місцевих бюджетів: за січень - березень ц. р. вона зросла на 9,1 млн. гривень, або на 2,3 відсотка, і на 1 квітня ц.р. становила 403,8 млн. гривень. Найбільше зростання допущено в областях Закарпатській - на 27,8 відсотка, Хмельницькій - на 26, Херсонській - на 24, Тернопільській - на 12,5 відсотка.
Порівняно з початком року кількість працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату, зменшилася на 400 тис. чоловік.
Протягом I кварталу ц. р. надходження до Пенсійного фонду становили майже 3 млрд. гривень, у тому числі власні надходження - 2,7 млрд. гривень, що на 23,8 відсотка більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Збільшенню надходжень до Пенсійного фонду і скороченню заборгованості з фінансування виплати пенсій та грошового забезпечення сприяли заходи Кабінету Міністрів України, здійснювані на виконання Указу Президента України від 31 серпня 1998 р. N 957 "Про невідкладні заходи щодо погашення заборгованості з виплати пенсій". Тільки за 2 місяці ц. р. з додаткових джерел до Пенсійного фонду надійшло 110,5 млн. гривень.
У березні вдалося зменшити заборгованість з виплати пенсій на 235,7 млн. гривень, зокрема в областях Харківській - 24,5 млн. гривень, Київській - 18,8 млн., Луганській - 15,8 млн., Львівській - 15,6 млн., Полтавській - 14,1 млн. та Рівненській - 10,1 млн. гривень. Своєчасно отримують пенсію 52,1 відсотка пенсіонерів.
На 1 квітня сума заборгованості з виплати пенсій становила 1,3 млрд. гривень, або 1,3 місячної потреби у коштах на виплату пенсій. Найвищий цей показник у областях Тернопільській - 3,7 місяця, Вінницькій - 3,5, Хмельницькій - 3,1, Волинській - 3 місяці.
На стан фінансування виплати пенсій та грошової допомоги впливає наявність заборгованості перед Пенсійним фондом державного бюджету і Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення (на 1 квітня 2000 р. - відповідно 833,1 та 288,1 млн. гривень), заборгованості з виплати заробітної плати, що обумовила недоодержання 2,2 млрд. гривень страхового збору, недоїмки перед Пенсійним фондом (1,3 млрд. гривень). Значною залишається недоїмка підприємств і організацій, що фінансуються з місцевих бюджетів (29,4 млн. гривень), і насамперед в Автономній Республіці Крим (5,9), областях Херсонській (6,3), Луганській (3,9), Чернівецькій (2,8 млн. гривень).
Має місце значний виробничий травматизм, особливо у вугільній промисловості, що є наслідком невиконання законодавства з питань охорони праці.
Щоденно у вугільній галуззі травмується 65 чоловік, а один гине. За кожен 1 млн. тонн видобутого вугілля суспільство змушено розраховуватися життям чотирьох шахтарів.
Обсяги бюджетних видатків на охорону здоров'я у I кварталі становили майже 900 млн., з них місцевих бюджетів - 823,6 млн. гривень. Реальні видатки державного бюджету на охорону здоров'я порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 7,3 відсотка.
Розпочато поступове запровадження системи багатоканального фінансування медичної галузі. Підтримувався розвиток мережі закладів охорони здоров'я недержавної форми власності - нині в Україні діє 2 тис. таких закладів, що становить понад 12 відсотків їх загальної кількості.
Збільшено кількість сільських медичних закладів, направлення на роботу одержали 2 тис. медпрацівників, поліпшено матеріально-технічне забезпечення цих закладів.
Розв'язано одну з найгостріших проблем - забезпечення хворих на цукровий діабет інсулінами короткої та пролонгованої дії, яких уже виготовляється 7 видів. Вживаються заходи до запобігання епідемії туберкульозу.
Однак діяльність Міністерства охорони здоров'я, спрямована на створення єдиного медичного простору, не була достатньо послідовною і рішучою.
Залишається соціально гострою ситуація з пільговим забезпеченням ліками, якого потребують близько 18 млн. громадян. На придбання цих ліків необхідно 2,8 млрд. гривень.
У поточному навчальному році здійснювалися заходи, спрямовані на реформування та структурну перебудову системи освіти з метою удосконалення мережі навчальних закладів та підготовки спеціалістів, створення умов для переходу з 2001 року на 12-річний термін навчання у загальноосвітній школі. Особлива увага приділялася фінансуванню навчальних закладів та забезпеченню їх підручниками.
Вдалося зберегти створений раніше потенціал у сфері культури. Діюча мережа закладів культури практично не змінилася, обсяги фінансування культури порівняно з I кварталом минулого року збільшено в 1,5 раза. Продовжувалися реставраційно-ремонтні роботи на об'єктах Національного заповідника "Софія Київська", Успенського собору Києво-Печерської лаври.
Аналіз звітних даних свідчить про певні позитивні тенденції в економіці регіонів.
Зростання виробництва спостерігається у 22 регіонах, що супроводжується збільшенням обсягів сплати податків, зборів і внесення інших обов'язкових платежів до бюджету. Зокрема, надходження прибуткового податку з громадян, податку на прибуток підприємств, акцизного збору з вітчизняних товарів, неподаткові надходження порівняно з відповідним періодом 1999 року зросли в 1,1 - 2,9 раза.
У доходах місцевих бюджетів частка взаємозаліків та вексельних розрахунків становила лише 3,5 відсотка. Майже в усіх регіонах, крім Миколаївської та Івано-Франківської областей, відбулося скорочення здійснюваних бартерних операцій.
У третині регіонів починаючи з грудня минулого року спостерігається стійка тенденція скорочення заборгованості з виплати заробітної плати, в 19 - заборгованості з фінансування виплати пенсій та грошової допомоги.
Проте в економічному і соціальному розвитку регіонів зберігаються значні відмінності. Процес переорієнтації промисловості регіонів на збільшення продукції кінцевого призначення вкрай уповільнений. Так, позитивна динаміка у машинобудуванні спостерігається лише у 7 регіонах, деревообробній та целюлозно-паперовій галузях - у 6, промисловості будівельних матеріалів та легкій - у 7, харчовій - у 12 регіонах.
Аналіз показників економічного і соціального розвитку у I кварталі свідчить, що здійснені перетворення ще не стали достатніми для нагромадження необхідного потенціалу економічного зростання:
не вдалося забезпечити належне зміцнення фінансової системи та підвищення конкурентоспроможності економіки;
не виведено з критичного стану енергетичний та аграрний сектори;
зростає взаємна заборгованість підприємств;
не подолано негативні тенденції у соціальній сфері, повільно погашається заборгованість із заробітної плати та пенсій;
напруженою залишається ситуація з погашенням до кінця року зовнішніх боргових зобов'язань.
З метою закріплення позитивних тенденцій економічного і соціального розвитку, забезпечення фінансової стабілізації в усіх галузях національної економіки та підвищення на цій основі життєвого рівня населення Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити заходи щодо забезпечення виконання у 2000 році завдань, передбачених Посланням Президента України до Верховної Ради України, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України та спрямованих на поліпшення соціально-економічного становища (додаються).
Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити неухильне виконання зазначених заходів, зосередивши особливу увагу на розв'язанні проблем соціально-економічного розвитку, та проводити щомісячний моніторинг цих заходів.
2. Керівникам міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій активізувати роботу, спрямовану на забезпечення в повному обсязі платежів до бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду, проаналізувати причини збитковості підприємств, що належать до сфери їх управління, і разом з податковими органами вжити заходів для виконання цими підприємствами зобов'язань перед бюджетами усіх рівнів.
3. Звернути увагу Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Куніцина С.В., голів обласних державних адміністрацій: Херсонської - Вербицького О.Є., Чернівецької - Бауера Т.Й., Луганської - Єфремова О.С. на необхідність вжиття заходів для скорочення недоїмки установ та організацій, що фінансуються з місцевих бюджетів, з платежів до Пенсійного фонду.
4. Міністерству фінансів, Державній податковій адміністрації, Міністерству економіки, Міністерству юстиції активізувати роботу щодо сприяння прийняттю Верховною Радою України Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
5. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, організаціям, які є головними розпорядниками коштів державного бюджету, подати у тритижневий термін Міністерству фінансів план дій щодо забезпечення функціонування бюджетних установ та виконання пріоритетних заходів у межах асигнувань, установлених їм у Державному бюджеті України на 2000 рік.
Міністерству фінансів провести аналіз поданих матеріалів і доповісти про його результати Кабінетові Міністрів України.
6. Міністерству економіки та Міністерству фінансів прискорити доопрацювання та подання Кабінетові Міністрів України проекту Указу Президента України "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких Указів Президента України з питань функціонування спеціальних економічних зон і територій із спеціальним режимом інвестиційної діяльності".
7. Міністерству праці та соціальної політики, Міністерству фінансів, Фонду державного майна, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вжити додаткових заходів до зменшення заборгованості з виплати заробітної плати, соціальних виплат та платежів до бюджету, забезпечити під час укладання контрактів з керівниками підприємств, заснованих на державній і комунальній власності, та об'єднань державних підприємств включення до них умови про погашення до кінця 2000 року заборгованості з виплати заробітної плати працівникам цих підприємств та внесення платежів до бюджету.
8. Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Закарпатській обласним державним адміністраціям вжити заходів до зменшення заборгованості із соціальних виплат.
9. Харківській, Луганській, Вінницькій, Хмельницькій, Херсонській обласним державним адміністраціям забезпечити розгляд комісіями з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат звітів керівників підприємств та організацій, де суми цієї заборгованості зросли.
10. Міністерству аграрної політики, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям разом з:
Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Державним комітетом по земельних ресурсах, Національним банком та Українською академією аграрних наук прискорити розроблення необхідної нормативно-правової бази щодо Інфраструктури та механізму іпотечного кредитування сільськогосподарських товаровиробників під заставу землі та іншої нерухомості з урахуванням платоспроможності сільськогосподарських підприємств та забезпечення повернення наданих кредитів;
Міністерством палива та енергетики, Державним комітетом промислової політики для своєчасного завершення комплексу весняно-польових робіт забезпечити насичення ринку пально-мастильними матеріалами, мінеральними добривами та засобами захисту рослин у необхідних обсягах, активізувати їх закупівлю сільськогосподарськими товаровиробниками регіональних контрактів та інших договорів, а також комерційних структур;
Міністерством економіки, Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва, Центральною спілкою споживчих товариств, Українською академією аграрних наук активізувати формування інфраструктури аграрного ринку та підвищити ефективність його функціонування, передбачивши при цьому економічну взаємопов'язаність діяльності товарних бірж, оптових ринків, агроторговельних домів, аукціонів, ярмарків, заготівельних кооперативів, підприємств фірмової торгівлі тощо, які б забезпечували заготівлю і реалізацію виробленої продукції в усіх секторах агропромислового виробництва, та постачання необхідних матеріально-технічних ресурсів і сировини;
Державним комітетом по земельних ресурсах забезпечити активне проведення аграрної реформи, звернувши особливу увагу на пропаганду переваг форм господарювання, заснованих на приватній власності на землю та майно, на необхідність створення ринку землі, удосконалення міжгалузевих відносин, розширення інтеграційних процесів, розвитку кооперації та підприємництва, запобігання розкраданню майна сільськогосподарських підприємств, що реформуються, дотримання гарантій правового захисту селян - власників земельних часток (паїв) і громадян, зайнятих у соціальній сфері села, подолання формального підходу до цієї справи;
Міністерством економіки та Міністерством фінансів удосконалити механізм використання сільськогосподарської техніки на умовах лізингу з метою максимального використання можливостей сільськогосподарського машинобудування для відновлення машинно-тракторного парку сільськогосподарських виробників, забезпечення формування у повній мірі лізингового фонду, ефективного його використання, своєчасного повернення лізингових платежів.
11. Звернути увагу керівництва Міністерства палива та енергетики, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на невиконання вимог Указу Президента України від 10 березня 2000 р. N 457 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 лютого 2000 року "Про невідкладні заходи щодо подолання кризових явищ у паливно-енергетичному комплексі України" та постанови Кабінету Міністрів України від 17 січня 2000 р. N 59 "Про забезпечення дисципліни розрахунків за спожиті природний газ, теплову та електричну енергію" щодо припинення постачання електричної, теплової енергії та природного газу боржникам та його відновлення тільки після внесення ними поточної плати за спожиті енергоресурси і попередити про персональну відповідальність за стан справ в енергетичному секторі економіки.
12. Міністерству палива та енергетики:
у десятиденний термін разом з відповідними центральними органами виконавчої влади підготувати узгоджений проект постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо удосконалення відносин між суб'єктами оптового ринку електричної енергії України";
разом з іншими органами виконавчої влади вжити вичерпних заходів до забезпечення розрахунків за енергоносії виключно у грошовій формі;
забезпечити протягом року виплату працівникам вугільної промисловості у повному обсязі поточної заробітної плати, сум за регресними позовами та одноразової допомоги, пов'язаних з втратою професійної працездатності, та погашення у II кварталі ц. р. заборгованості із зазначених виплат, що утворилася з початку року;
здійснити заходи щодо поліпшення роботи підрозділів Державного енергетичного нагляду з метою посилення контролю за споживанням електричної енергії, запобігання її розкраданню, зменшення технологічних втрат в електромережах. Розглянути питання матеріального стимулювання працівників цих підрозділів у разі зменшення заборгованості споживачів енергії та своєчасної і повної оплати використаної енергії;
здійснити невідкладні заходи щодо підписання Протоколу про поставки нафти і нафтопродуктів у 2000 році до Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації від 7 вересня 1994 р. про співробітництво у розвитку паливноенергетичних комплексів.
13. Національній комісії регулювання електроенергетики, Міністерству палива та енергетики, Міністерству економіки у першому півріччі поточного року здійснити заходи щодо впорядкування тарифів на електроенергію з метою повного відшкодування витрат на її виробництво та скасування перехресного субсидування.
14. Головному контрольно-ревізійному управлінню, Державній податковій адміністрації, Міністерству палива та енергетики, Службі безпеки закінчити у травні ц. р. детальну перевірку фінансово-господарської діяльності Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" за 1999 рік, звернувши особливу увагу на стан розрахунків за отриману від Компанії електроенергію.
Інформацію про результати перевірки та відповідні пропозиції подати Кабінетові Міністрів України до 1 червня ц. р.
15. Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України":
у двотижневий термін підготувати в установленому порядку проекти нормативно-правових актів щодо реформування газового ринку країни;
завершити у першому півріччі поточного року формування частки майна Компанії у статутному фонді закритого акціонерного товариства "Газтранзит";
протягом місяця провести реструктуризацію боргів за природний газ перед ВАТ "Газпром".
16. Національній комісії регулювання електроенергетики разом з Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" та Міністерством економіки до 10 травня 2000 р. внести пропозиції щодо впорядкування цін на природний газ для підприємств теплоенергетики комунальної власності, бюджетних установ та організацій, населення.
17. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити виконання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 15 квітня 1999 р. N 594 "Про забезпечення додержання дисципліни газопостачання та поліпшення розрахунків за використаний природний газ" та від 11 грудня 1999 р. N 2261 "Про внесення доповнень до пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 1999 р. N 594" щодо розрахунків підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ пропорційно відсотковому відношенню вартості спожитого газу до вартості виробленої теплової енергії. Про виконання поінформувати Кабінет Міністрів України до 10 травня 2000 року.
18. Міністерству економіки, Міністерству палива та енергетики, іншим центральним органам виконавчої влади під час формування проекту Державної програми економічного і соціального розвитку на 2001 рік передбачити впровадження енергозберігаючих заходів.
19. Міністерству економіки, Державному комітетові промислової політики, Міністерству внутрішніх справ та Міністерству юстиції підготувати і внести до Кабінету Міністрів України проекти законодавчих актів, спрямованих на посилення відповідальності суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства, яким регулюється здійснення операцій з металобрухтом.
20. Міністерству транспорту:
опрацювати та подати у двотижневий термін Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо реорганізації структури управління залізничним транспортом;
з метою збільшення обсягів перевезень забезпечити у 2000 році здійснення маркетингової і тарифної політики, залучення транзитних вантажних потоків, більш ефективне використання можливостей міжнародних транспортних коридорів.
21. Державному комітетові з питань регуляторної політики та підприємництва узагальнити до 1 вересня 2000 р. практику реалізації державної політики підтримки підприємництва Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями і підготувати пропозиції щодо вдосконалення цієї роботи.
22. Державній податковій адміністрації, Державному комітетові з питань регуляторної політики та підприємництва, Державному комітетові статистики разом з місцевими органами виконавчої влади і об'єднаннями підприємців проаналізувати до 1 липня 2000 р. ефективність запровадження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва і внести пропозиції щодо її вдосконалення.
23. Державному комітетові з питань регуляторної політики та підприємництва разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади активізувати роботу в комітетах Верховної Ради України з метою прискорення прийняття Верховною Радою України внесених на її розгляд Кабінетом Міністрів України законопроектів, що регулюють підприємницьку діяльність.
24. Фонду державного майна, Міністерству економіки, Міністерству юстиції разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади:
активізувати роботу в комітетах Верховної Ради України для прискорення розгляду внесених Кабінетом Міністрів України законопроектів з питань приватизації;
забезпечити дотримання пріоритетних напрямів у приватизації державного майна, визначених Указом Президента України від 29 грудня 1999 р. N 1626 "Про невідкладні заходи щодо прискорення приватизації майна в Україні".
25. Фонду державного майна:
активізувати роботу, спрямовану на залучення промислових інвесторів до участі в приватизації стратегічно важливих для економіки і безпеки держави підприємств, а також залучення до цієї роботи іноземних радників;
докорінно поліпшити інформаційне забезпечення процесу приватизації, зокрема маркетингові дослідження, рекламу та розповсюдження інформації про українські підприємства, з метою залучення до приватизації потенційних стратегічних інвесторів;
разом з міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади активізувати роботу з підготовки підприємств до приватизації;
не допускати продажу об'єктів приватизації неконкурентними способами та зосередити увагу на продажу акцій підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, єдиними пакетами виключно на конкурсах або тендерах;
разом з Міністерством економіки, Державним комітетом інформаційної політики, телебачення і радіомовлення забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації роботи приватизованих підприємств;
проаналізувати у двомісячний термін ефективність діяльності підприємств, повноваження з управління державними корпоративними правами яких були передані міністерствам, іншим органам виконавчої влади, та за результатами проведеного аналізу внести пропозиції щодо доцільності подальшої безконкурсної передачі державних корпоративних прав в управління органам виконавчої влади.
26. Фонду державного майна, Міністерству економіки, Антимонопольному комітетові, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку разом з Міністерством юстиції переглянути існуючий порядок приватизації, передусім щодо продажу пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, з метою недопущення участі у ній офшорних компаній, які приховують реального власника. З питань, які потребують законодавчого врегулювання, подати в місячний термін Кабінетові Міністрів України відповідні пропозиції.
27. Фонду державного майна, іншим центральним і місцевим органам виконавчої влади, яким в установленому порядку передано повноваження з управління державними корпоративними правами, вжити вичерпних заходів, спрямованих на:
підвищення ефективності роботи осіб, уповноважених представляти інтереси держави в спостережних радах (правліннях) господарських товариств, пакети акцій (частки, паї) яких належать державі, та щокварталу починаючи з 1 червня 2000 р. подавати Кабінетові Міністрів України відповідну інформацію;
забезпечення надходження у повному обсязі до державного бюджету дивідендів від державної частки у статутному фонді господарських товариств відповідно до затвердженого плану-графіка.
28. Фонду державного майна та Міністерству фінансів терміново завершити узгодження нормативного акта щодо впорядкування надання Фондом державного майна, його регіональними відділеннями та представництвами дозволів державним підприємствам, організаціям на здавання в оренду цілісних майнових комплексів структурних підрозділів державних підприємств та нерухомого майна.
29. Керівникам міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади вжити вичерпних заходів для забезпечення дієвого контролю за передачею в оренду нерухомого майна державними підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління зазначених органів, насамперед шляхом отримання відповідного дозволу Фонду державного майна, його регіональних відділень та представництв.
30. Міжвідомчій комісії з аналізу діяльності підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави або займають монопольне становище на загальнодержавному ринку товарів (робіт, послуг), у тримісячний термін провести аналіз роботи приватизованих підприємств та подати до Кабінету Міністрів України узагальнену інформацію про його результати разом з відповідними висновками і пропозиціями.
31. Міністерствам, іншим центральним і місцевим органам виконавчої влади, уповноваженим управляти державним майном, сприяти виконанню Фондом державного майна завдань щодо обсягів приватизації та надходження від неї коштів до державного бюджету насамперед шляхом активного пропонування для продажу інвестиційно привабливих об'єктів та перегляду переліків об'єктів, що не підлягають приватизації.
32. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи разом з Міністерством охорони здоров'я активізувати роботу з формування Державного медичного реєстру з метою створення до кінця поточного року реального банку даних про стан здоров'я найбільш постраждалих громадян.
33. Міністерству охорони здоров'я, Міністерству фінансів, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям протягом II кварталу 2000 р. вжити заходів до поліпшення забезпечення медичних закладів необхідними ліками вітчизняного виробництва, а також безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів.
34. Міністерству економіки, Міністерству охорони здоров'я, Міністерству фінансів разом з іншими центральними органами виконавчої влади до 1 жовтня 2000 р. вжити заходів для передачі до сфери управління Міністерства охорони здоров'я відомчих закладів охорони здоров'я (крім закладів системи Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Державного комітету у справах охорони державного кордону та Служби безпеки ).
( Пункт 34 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1025 від 27.06.2000 )
35. Міністерству охорони здоров'я забезпечити протягом 2000 року перехід до такої системи надання медичної допомоги, як "сімейний лікар" - основної ланки первинної медико-санітарної допомоги населенню.
36. Міністерству освіти і науки, Міністерству фінансів, Міністерству економіки разом з іншими центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких є вищі навчальні заклади, до 1 липня 2000 р. розробити механізм поетапної передачі цих закладів до сфери управління Міністерства освіти і науки (крім закладів системи Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Державного комітету у справах охорони державного кордону, Державної податкової адміністрації та Служби безпеки).
( Пункт 36 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1025 від 27.06.2000, N 1074 від 10.07.2000 )
37. Міністерству освіти і науки внести пропозиції щодо оптимізації мережі вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації з метою їх злиття та усунення дублювання підготовки фахівців.
38. Міністерству освіти і науки, Міністерству фінансів під час розроблення проекту Державного бюджету України на 2001 рік передбачити цільові асигнування для фінансування комп'ютеризації сільських загальноосвітніх шкіл.
39. Міністерству освіти і науки, Міністерству економіки, Міністерству фінансів разом з Національною академією наук до 1 серпня 2000 р. опрацювати додаткові заходи щодо активізації наукової та промислово-інноваційної діяльності, передбачивши впровадження механізмів мотивації інноваційного процесу, посилення його комерціалізації та спрямованості на задоволення ринкового попиту. Внести пропозиції щодо відкриття у другому півріччі 2000 р. довгострокової кредитної лінії для фінансування інноваційних проектів.
40. Міністерству культури і мистецтв, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вжити заходів до збереження історико-культурної спадщини, відродження і розвитку основних культурних осередків і національних художніх колективів, оптимізації мережі закладів культури, особливо в сільській місцевості, впровадження механізму залучення інвестицій у культуру, пошуку альтернативних джерел її фінансування.
41. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вишукати можливості для відшкодування витрат за користування транспортом дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, та здійснити протягом 2000 року безоплатну передачу дошкільних закладів колективних сільськогосподарських і переробних підприємств у комунальну власність із забезпеченням їх належного функціонування.
42. Міністерству економіки і Міністерству закордонних справ провести до 1 липня 2000 р. аналіз діяльності спільних міжурядових комісій з питань економічного співробітництва та внести пропозиції щодо поліпшення їх роботи.
43. Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Державній податковій адміністрації проаналізувати за підсумками першого півріччя роботу підприємств у спеціальних економічних зонах, на територіях пріоритетного розвитку, зокрема в частині реалізації інвестиційних проектів, та в умовах економічних експериментів. Інформацію подати Кабінетові Міністрів України до 1 вересня 2000 року.
44. Міністерству економіки і Міністерству фінансів у місячний термін:
розробити графік стягнення у 2000 році заборгованості з підприємств, установ, організацій за отримані ними в минулі роки з державного резерву матеріальні цінності, передбачивши спрямування отриманих коштів на погашення заборгованості колишнього Державного комітету по матеріальних резервах з обов'язкових платежів до державного бюджету та на поповнення запасів матеріальних цінностей державного резерву; разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями здійснити із залученням органів Міністерства внутрішніх справ, прокуратури та Служби безпеки відповідні заходи, спрямовані на повернення зазначеної заборгованості;
розробити стратегію реформування системи державного матеріального резерву і подати її на розгляд Кабінету Міністрів України.
Просити Генеральну прокуратуру та Службу безпеки надати допомогу у поверненні заборгованості підприємств, установ, організацій за отримані ними з державного резерву матеріальні цінності.
45. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади терміново забезпечити підготовку проектів положень про відповідні органи виконавчої влади та подання проектів актів законодавства щодо змін, які випливають з Указу Президента від 15 грудня 1999 р. N 1573 "Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади".
46. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на віце-прем'єр-міністрів України згідно з розподілом функціональних обов'язків.
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 18
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 2000 р. N 747
ЗАХОДИ
щодо забезпечення виконання у 2000 році завдань, передбачених Посланням Президента України до Верховної Ради України, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України та спрямованих на поліпшення соціально-економічного становища
Завдання Заходи Термін
виконання
Відповідальні виконавці
1. Політична стабільність та посилення дієздатності Уряду
1.1. Забезпечення політичної та громадської підтримки урядової політики
Забезпечення
взаємної довіри,
ефективної співпраці
і солідарної
відповідальності
органів виконавчої
та законодавчої
влади за проведення
економічних реформ




























Інформування
громадськості про
засади формування і
результати
проведення Урядом
своєї політики.
Запровадження
публічної експертизи
проектів найбільш
важливих
соціально-економічних
рішень із залученням
неурядових установ,
експертів,
представників
засобів масової
інформації
Забезпечення
міжнаціональної
злагоди з
максимальним
урахуванням
інтересів і
створенням
сприятливих умов для
розвитку всіх
корінних народів і
національних меншин
в Україні



























Створення дієвого
механізму реалізації
державної
міграційної політики
щодо забезпечення
національних
інтересів України







Налагодження
співробітництва між
державою і церквою





Підтримання
постійного діалогу з
українською
діаспорою










Активізація роботи
з ООН та іншими
міжнародними
організаціями.
Забезпечення
виконання
зобов'язань, що
випливають із
членства в цих
інституціях
Налагодження конструктивної
співпраці органів виконавчої
та законодавчої влади.
Підписання Меморандуму про
співробітництво і солідарну
відповідальність Верховної
Ради України і Кабінету
Міністрів України (далі -
Уряд)
Забезпечення підтримки
громадськістю урядової
політики
Дотримання положень
Генеральної угоди між
Кабінетом Міністрів України і
Конфедерацією роботодавців
України та профспілковими
об'єднаннями України на 1999 -
2000 роки
Розроблення механізмів
співпраці Уряду і об'єднань
підприємців з питань
реалізації державної політики
у сфері підприємництва


Сприяння розвиткові
суспільного діалогу і
конструктивній співпраці з
недержавними організаціями.
Залучення об'єднань громадян,
недержавних інституцій до
розроблення політичних рішень,
що приймаються Урядом,
організація спільних дискусій,
конференцій, семінарів,
"круглих столів"
Забезпечення конструктивної
співпраці із засобами масової
інформації
Широке висвітлення у засобах
масової інформації, теле- і
радіопередачах та Інтернеті
ходу реалізації Програми
діяльності Кабінету Міністрів
України








Розроблення проекту Концепції
державної етнонаціональної
політики




Сприяння прийняттю Закону
України "Про реабілітацію та
забезпечення прав осіб з числа
національних меншин, що
зазнали репресій та були
депортовані з території
України"
Розроблення проекту Програми
адаптації та інтеграції в
українське суспільство
депортованих кримських татар,
а також осіб інших
національностей, які
повернулися в Україну,
відродження і розвитку їх
культури та освіти
Координація роботи засобів
масової інформації щодо
висвітлення міжнаціональних
відносин












Розроблення проекту Державної
міграційної програми України
на 2001 - 2005 роки




Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про біженців"




Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про надання підтримки
релігійним організаціям у
проведенні
ремонтно-реставраційних робіт
на об'єктах, що мають
історико-культурну цінність"
Проведення регулярних
зустрічей з представниками
зарубіжних громадських
організацій, залучення їх до
обговорення найважливіших
проблем українського
суспільства та визначення
шляхів їх розв'язання
Запровадження системи
постійного теле- та
радіомовлення України на
території компактного
проживання української
діаспори
Ліквідація заборгованості
України перед міжнародними
організаціями
Сплата внесків (з погашенням
заборгованості) до бюджету
ООН, органів і спеціальних
установ системи ООН та інших
міжнародних організацій,
членом яких є Україна
Перерахування у повному обсязі
на рахунок МЗС коштів,
передбачених у державному
бюджеті на ці цілі
Запровадження мораторію на
вступ до міжнародних
організацій і приєднання до
міжнародних угод, умови
членства в яких передбачають
сплату внесків або здійснення
будь-яких інших проплат за
рахунок коштів державного
бюджету
Червень








Постійно


Постійно






Грудень






Постійно










Постійно
















Травень













Грудень








Постійно















Грудень






Грудень






Червень







Постійно







Грудень





Грудень з
переходом на
2001 рік










Протягом
року
Кабінет Міністрів України








Кабінет Міністрів України


Міністерства, інші
центральні органи
виконавчої влади




Мінекономіки
Держпідприємництва
Держпромполітики
Мінфін
Мінпраці
Мін'юст разом з
об'єднаннями організацій
Міністерства,
інші центральні органи
виконавчої влади








Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення
інші центральні органи
виконавчої влади











Мін'юст
Національна академія наук





Мін'юст






Мін'юст
Міністерство освіти і
науки
Мінкультури
МОЗ
Мінфін
Мінекономіки
Мінпраці

Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Держбуд
Держкомзв'язку
Держкомзем
Держкомрелігій
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
Мін'юст
МЗС
МВС
Мінпраці
Мінфін
Мінекономіки
Держкомкордон
Мін'юст
МЗС
МВС
МОЗ
Мінфін
Мінекономіки
Держкомкордон
Держкомрелігій
Мінкультури
Держбуд





МЗС
інші центральні органи
виконавчої влади





НКАУ
МЗС
Національна телекомпанія
Національна радіокомпанія


Державне казначейство
МЗС
Мінфін










МЗС
Мінфін
інші центральні органи
виконавчої влади
1.2. Реформування правової системи. Зміцнення законності та правопорядку
Наближення
законодавства
України до
законодавства
Європейського Союзу
















Реформування
адміністративного
законодавства















Реформування системи
органів юстиції,
вдосконалення та
розширення їх
функції у сфері
проведення державної
правової політики,
передусім у сфері
юридичного
забезпечення
реалізації прав та
свобод людини і
громадянина





























Реформування судової
системи, утворення
адміністративних
судів






Розвиток
міжнародного
правового
співробітництва





































Забезпечення
національної
безпеки,
обороноздатності
держави та
недоторканності її
кордонів (із
збереженням балансу
інтересів особи і
суспільства) при
оптимізації
відповідних витрат




















Боротьба з корупцією
та організованою
злочинністю,
впровадження
цілісної системи
дій, спрямованих на
викорінення причин
виникнення корупції
та "тінізації"
економіки



















































































































Врегулювання питання
легалізації
"тіньових" капіталів
та їх інвестування в
економіку України
Розв'язання проблеми
амністії капіталів
некримінального
походження
Створення умов для
добровільного
повернення в Україну
валютних цінностей,
що незаконно
перебувають за її
межами
Врегулювання
діяльності
небанківських
фінансових установ


























Створення ефективної
системи закупівель
за рахунок державних
коштів
Забезпечення
дотримання порядку,
згідно з яким
закупівля товарів
(робіт, послуг) за
рахунок державних
коштів здійснюється
виключно на
конкурсній основі
Підвищення якості
судової експертизи






Забезпечення
надійного контролю
за набуттям права
власності та рухом
капіталу
Організація підвищення
кваліфікації державних
службовців з питань
забезпечення адаптації
законодавства України до
законодавства Європейського
Союзу
Розроблення спеціальних
програм навчання та залучення
закладів освіти, що готують
державних службовців, до їх
реалізації
Розроблення проекту Закону
України щодо врегулювання
питань надання державної
допомоги підприємствам


Утворення Центру інформації та
документації з питань права
Європейського Союзу
Визначення загальних засад
реформування адміністративного
права, розроблення проекту
Концепції реформування
адміністративного права


Визначення єдиних принципів
ідентифікації
нормативно-правових актів та
їх державного обліку.
Створення Єдиного державного
реєстру нормативно-правових
актів. Підготовка проекту
постанови Кабінету Міністрів
України про Єдиний державний
реєстр нормативно-правових
актів (нова редакція)
Удосконалення
нормативно-правової бази для
забезпечення ефективної
діяльності органів юстиції.
Сприяння прийняттю Закону
України "Про органи юстиції"



Удосконалення системи
функціонування служби
громадянства та реєстрації
фізичних осіб
Підготовка проектів Законів
України "Про документи,
що посвідчують особу та
підтверджують громадянство" і
"Про внесення змін до деяких
законодавчих актів з питань
громадянства та реєстрації
фізичних осіб"
Приведення у відповідність із
Законами України "Про державну
виконавчу службу" та "Про
виконавче провадження" інших
актів законодавства
Запровадження нового порядку
видачі свідоцтв про право на
зайняття нотаріальною
діяльністю, оплати вчинюваних
нотаріальних дій за єдиними
тарифами на всій території
України
Розроблення проекту Закону
України "Про нотаріат" (нова
редакція)
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України,
які визначать механізм
реалізації положень нової
редакції Закону України "Про
нотаріат"
Приведення системи здійснення
судочинства у відповідність з
Конституцією України.
Сприяння прийняттю Законів
України "Про статус суддів",
"Про кваліфікаційні комісії та
кваліфікаційну атестацію і
дисциплінарну відповідальність
суддів України", "Про органи
суддівського самоврядування"
Розширення договірно-правової
бази у сфері надання правової
допомоги в цивільних та
кримінальних справах
Підготовка до підписання
договорів:
між Україною та Чеською
Республікою про правову
допомогу і правові відносини у
цивільних справах
між Україною та Республікою
Македонія про правову допомогу
у цивільних справах
між Україною та Турецькою
Республікою про правову
допомогу і правові відносини у
цивільних справах
між Україною та Соціалістичною
Республікою В'єтнам про
правову допомогу і правові
відносини у цивільних та
кримінальних справах
між Україною та Угорською
Республікою про правову
допомогу і правові відносини у
цивільних справах
між Україною та Румунією про
правову допомогу і правові
відносини у цивільних справах
Розроблення проекту програми
українсько-американського
співробітництва у сфері
надання Україні підтримки у
боротьбі з корупцією та
організованою злочинністю на
2000 - 2005 роки
Забезпечення вступу України до
Гаазької конференції з
міжнародного приватного права
та приєднання до її основних
конвенцій
Створення умов для
матеріально-технічного
забезпечення потреб Збройних
Сил та інших військових
формувань на рівні оборонної
достатності


Розроблення проекту Закону
України "Про створення умов
для розрахунків з
підприємствами,
науково-дослідними установами
та організаціями, які
проводять роботи і надають
послуги з виконання
науково-дослідних та
дослідно-конструкторських
розробок, модернізації,
продовження ресурсу,
виробництва, ремонту і
утилізації озброєння та
військової техніки шляхом
передачі їм частини зразків
озброєння та військової
техніки"
Розроблення проектів
нормативно-правових актів щодо
врегулювання питань
господарської діяльності
Збройних Сил та інших
військових формувань
Розроблення проектів
нормативно-правових актів щодо
врегулювання взаємовідносин
державних службовців і
суб'єктів господарювання,
посилення контролю та
відповідальності за виконання
державними службовцями своїх
обов'язків

Створення нормативно-правової
бази щодо посилення боротьби з
корупцією та протидії
"тінізації" економіки
Розроблення проекту
Цивільно-процесуального
кодексу України (нова
редакція) та інших актів
законодавства, що передбачені
Комплексною цільовою програмою
боротьби зі злочинністю на
1996 - 2000 роки та випливають
з Концепції боротьби з
корупцією на 1998 - 2005 роки
Розроблення проекту Закону
України "Про запобігання
відмиванню коштів, здобутих
незаконним шляхом"



Розроблення проекту
Кримінально-процесуального
кодексу України (нова
редакція)




Вжиття заходів щодо зменшення
незаконного відпливу валюти за
межі України




Створення ефективної
функціональної системи
страхування експорту
відповідно до міжнародної
практики


Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про
зовнішньоекономічну
діяльність"


Врегулювання питань щодо
прирівняння операцій з
перерахування коштів у
національній валюті
нерезидентам через
ЛОРО-рахунки до операцій
придбання валюти на
міжбанківському валютному
ринку і поширення на них дії
порядку оформлення заявок та
надання відповідних довідок
органами податкової служби
Розроблення проекту Програми
протидії контрабанді та
реалізації на внутрішньому
ринку незаконно ввезених
товарів на 2000 рік






Підвищення ефективності
державного фінансового
контролю

Розроблення проекту Закону
України "Про державний
фінансовий контроль"
Запровадження порядку відпуску
підприємствами та
організаціями
товарно-матеріальних
цінностей, що перебувають у
державній власності, за умови
гарантованої оплати
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
визначення засад координації
діяльності підприємств, що
перебувають у державній
власності, та підприємств, у
статутному фонді яких держава
має частку, з питань
реалізації продукції (товарів,
робіт, послуг)
Збільшення розмірів штрафних
санкцій за порушення умов
видачі векселів
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про внесення змін і доповнень
до Правил виготовлення і
використання вексельних
бланків, затверджених
постановою Кабінету Міністрів
України і Національного банку
України від 10 вересня 1992 р.
N 528"
Вивчення досвіду розвинутих
країн з проведення аналізу
"тіньового" сектору економіки
(із залученням міжнародної
технічної допомоги)
Розроблення проекту Закону
України "Про легалізацію
доходів фізичних осіб, з яких
не сплачено податків"












Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
щодо методичних рекомендацій з
питань виявлення та припинення
діяльності організацій, які
працюють за принципом
фінансової "піраміди"



Посилення роз'яснювальної
роботи серед населення щодо
убезпечення від шахрайських
дій фінансових структур,
організація теле- і
радіопередач, публікації
добірки матеріалів у
періодичних виданнях з цих
питань





Опрацювання комплексу заходів,
спрямованих на запобігання
створенню та діяльності
фіктивних фірм


Розроблення проектів постанови
Кабінету Міністрів України
щодо удосконалення системи
державних закупівель (на
виконання Закону України "Про
закупівлю товарів, робіт і
послуг за державні кошти") та
проекту Закону України "Про
внесення змін до деяких
законів України у зв'язку з
прийняттям Закону України "Про
закупівлю товарів, робіт і
послуг за державні кошти"
Створення Єдиного державного
реєстру сертифікованих
криміналістичних методик
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про запровадження Єдиного
реєстру сертифікованих
криміналістичних методик"
Сприяння прийняттю Законів
України "Про декларування
майнового стану" та "Про
декларування доходів"
Постійно











Грудень





Грудень


Після прийняття
Верховною Радою
України
постанови щодо
Концепції
судово-правової
реформи
Грудень










Грудень








Червень











Грудень











Грудень


Після набрання
чинності Законом
України "Про
нотаріат" (нова
редакція)

Протягом року









Грудень з
переходом на
2001 рік



Грудень



Грудень


Грудень



Грудень




Грудень



Грудень


Грудень






Грудень з
переходом на
2001 рік


Постійно







Червень

















Грудень з
переходом на
2001 рік



Грудень









Після
прийняття
Цивільного
кодексу
України
та Закону
України "Про
судоустрій"






Червень






Після
прийняття
Кримінального
кодексу
України
та Закону
України "Про
судоустрій"
Грудень з
переходом на
2001 рік




Грудень з
переходом на
2001 рік




Грудень з
переходом на
2001 рік




Грудень











Травень














Червень


Червень
















У двомісячний
термін після
набрання
чинності
Законом
України "Про
обіг векселів
в Україні"





Грудень з
переходом на
2001 рік


Червень















Грудень









Постійно













Серпень





Жовтень












Грудень з
переходом на
2001 рік
Мін'юст
Міністерство освіти і
науки
Головдержслужба
Мінфін
Мінекономіки
МЗС
Українська Академія
державного управління



Мінекономіки
Держпромполітики
Мінагрополітики
Мінфін
Мін'юст
Антимонопольний комітет
Мін'юст
Мінфін

Мін'юст






Мін'юст










Мін'юст








Мін'юст
МВС










Мін'юст











Мін'юст


Мін'юст





Мін'юст









Мін'юст
МЗС




Мін'юст
МЗС


Мін'юст
МЗС

Мін'юст
МЗС


Мін'юст
МЗС



Мін'юст
МЗС


Мін'юст
МЗС
Держмитслужба
Мін'юст
МВС
МЗС




Мін'юст
МЗС



Міноборони
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст




Міноборони

















Міноборони
Мін'юст




Мін'юст









Мін'юст
МВС
СБУ
за участю Верховного Суду
України та Генеральної
прокуратури України








Мін'юст
Мінфін
МВС
СБУ
за участю Верховного Суду
України та Генеральної
прокуратури України
Мін'юст
МВС
СБУ
за участю Верховного Суду
України та Генеральної
прокуратури України


Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Державна податкова
адміністрація
Держмитслужба разом з
Національним банком
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Державна податкова
адміністрація
Держмитслужба разом з
Національним банком
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Державна податкова
адміністрація
Держмитслужба разом з
Національним банком
Державна податкова
адміністрація
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст разом з
Національним банком






Мінекономіки
МВС
Мінфін
Міністерство екології та
природних ресурсів
МОЗ
Мін'юст
Держстандарт
Держмитслужба
Держкомкордон
СБУ
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
Держмитслужба



Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст














Мінфін
Мінекономіки
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст разом з
Національним банком





Мінекономіки
Держкомстат
інші центральні органи
виконавчої влади

Державна податкова
адміністрація
Мін'юст













Державна податкова
адміністрація
Мінфін
МВС
СБУ
Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
разом з Національним
банком
Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення
Державна податкова
адміністрація
Мінфін
МВС
СБУ
Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
разом з Національним
банком
Мін'юст
СБУ
МВС
Державна податкова
адміністрація
Мінекономіки
Мінекономіки
Мінфін
Держбуд
Мін'юст









Мін'юст
МВС






Державна податкова
адміністрація
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
( Підрозділ 1.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1025 від 27.06.2000 )
1.3. Посилення дієздатності Уряду
Впровадження нової
системи організації
роботи Кабінету
Міністрів України та
процедур прийняття
рішень














































Розмежування функцій
центральних органів
виконавчої влади з
розроблення
державної політики,
розпорядчо-виконавчих
та з надання
державних послуг














Удосконалення
структури органів
виконавчої влади
всіх рівнів


















Реформування системи
державної служби








































Удосконалення
системи підготовки,
перепідготовки та
підвищення
кваліфікації
державних службовців
Законодавче визначення
повноважень і порядку
діяльності Кабінету Міністрів
України
Сприяння прийняттю Закону
України "Про Кабінет Міністрів
України"
Законодавче визначення
повноважень і порядку
діяльності центральних органів
виконавчої влади
Розроблення проекту Закону
України "Про міністерства та
інші центральні органи
виконавчої влади"





Розроблення проекту Закону
України "Про державний
контроль у сфері діяльності
органів виконавчої влади та їх
посадових осіб"






Визначення нових процедур та
організації роботи Кабінету
Міністрів України
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про затвердження Тимчасового
регламенту Кабінету Міністрів
України"
Визначення повноважень і
порядку діяльності
Секретаріату Кабінету
Міністрів України
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про затвердження Тимчасового
положення про Секретаріат
Кабінету Міністрів України і
Тимчасового положення про
Службу Прем'єр-міністра та
віце-прем'єр-міністрів
України"
Нормативно-правове визначення
питань спрямування і
координації роботи окремих
центральних органів виконавчої
влади через міністрів
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
порядок спрямування і
координації міністрами
діяльності центральних органів
виконавчої влади
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України:
про утворення відповідних
урядових органів державного
управління, затвердження
положень про ці органи та
призначення їх керівників
про утворення Державної
пробірної служби та казенних
підприємств пробірного
контролю
Уточнення функцій центральних
та місцевих органів виконавчої
влади
Проведення функціонального
обстеження апарату центральних
та місцевих органів виконавчої
влади згідно з Указом
Президента України від 11
лютого 2000 р. N 208 "Про
підвищення ефективності
системи державної служби" та
уточнення відповідно до
результатів обстеження
організаційних структур
апарату цих органів
Розроблення проектів Указів
Президента України про
внесення змін до положень про
відповідні центральні органи
виконавчої влади (за
результатами функціонального
обстеження)
Підвищення ефективності
діяльності системи державної
служби
Розроблення проекту Указу
Президента України про план
заходів щодо реалізації
Стратегії реформування системи
державної служби

Розроблення проекту Закону
України "Про державну службу"
(нова редакція)


Сприяння прийняттю Закону
України "Про службу в органах
місцевого самоврядування"
Підготовка проекту Кодексу
загальних правил поведінки
державного службовця




Удосконалення
нормативно-методичної бази з
організації та проведення
атестації державних
службовців
Підготовка проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
розвиток єдиної державної
комп'ютерної інформаційної
системи "Кадри"
Розроблення проектів
нормативно-правових актів щодо
упорядкування системи оплати
праці державних службовців,
підвищення стимулюючої ролі
посадових окладів працівників
державних органів та органів
місцевого самоврядування
Проведення акредитації
закладів освіти і ліцензування
навчальних програм




Розширення системи підготовки
державних службовців за
спеціальністю "державна
служба" освітнього напряму
"державне управління"
Розроблення проекту
Національної програми
підготовки державних
службовців











У двомісячний
термін після
набрання
чинності
Законом
України "Про
Кабінет
Міністрів
України"
Після
прийняття
Законів
України "Про
судоустрій"
та "Про
міністерства та
інші центральні
органи
виконавчої
влади"



Травень








Травень













Червень







Травень -
червень



Травень






2000 р. з
переходом на
2001 р.









Грудень з
переходом на
2001 р.




У
півторамісячний
термін після
затвердження
Стратегії
реформування
системи
державної
служби
Червень







Червень






Грудень




Червень




Червень







Грудень






Вересень




Червень
Мін'юст










Мінекономіки
Мін'юст
Мінфін
Мінпраці
Головдержслужба




Мін'юст
Мінекономіки
Мінфін
Мінпраці
Головдержслужба






Секретаріат Кабінету
Міністрів України






Секретаріат Кабінету
Міністрів України











Мін'юст
Мінекономіки
Мінпраці
Мінфін









Центральні органи
виконавчої влади



Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст

Центральні та місцеві
органи виконавчої влади













Центральні органи
виконавчої влади





Головдержслужба
Мінекономіки
Мінпраці
Мінфін





Головдержслужба
Мінекономіки
Мінфін
Мінпраці
Мін'юст
Головдержслужба
Мін'юст

Мін'юст
Головдержслужба
Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
МВС
СБУ
Головдержслужба




Головдержслужба
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст

Мінпраці
Головдержслужба
Мінфін
Мін'юст




Державна акредитаційна
комісія
Міністерство освіти і
науки
Головдержслужба
Українська Академія
державного управління
Головдержслужба




Головдержслужба
інші центральні органи
виконавчої влади
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
1.4. Нові умови розвитку регіонів
Децентралізація
функцій виконавчої
влади з делегуванням
регіонам їх значної
частини,
розмежування та
збалансування
повноважень між
центральними і
місцевими органами
виконавчої влади та
органами місцевого
самоврядування




























Здійснення
адміністративно-
територіальної
реформи
Розроблення
ефективного
механізму контролю
за виконанням
місцевими органами
виконавчої влади та
органами місцевого
самоврядування
делегованих їм
повноважень
Забезпечення
фінансової
самодостатності
регіонів шляхом
закріплення за ними
достатніх джерел
доходів місцевих
бюджетів і
оптимізації
міжбюджетних
трансфертів





Завершення процесу
формування власності
територіальних
громад










Затвердження на
законодавчому рівні
критеріїв, за якими
регіони можуть бути
віднесені до
депресивних
(слаборозвинутих),
впровадження
ефективних
механізмів надання
їм державної
підтримки та
стимулювання
соціально-
економічного
розвитку













Удосконалення
законодавства з
питань діяльності
спеціальних
економічних зон та
територій із
спеціальним
інвестиційним
режимом та механізму
контролю за їх
функціонуванням
Передача частини повноважень
центральних органів виконавчої
влади місцевим органам
виконавчої влади та органам
місцевого самоврядування
Розроблення проекту Концепції
державної регіональної
політики

Приведення структури місцевих
органів виконавчої влади у
відповідність із системою
центральних органів виконавчої
влади
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України:

про впорядкування структури
місцевих держадміністрацій



про граничну чисельність, фонд
оплати праці працівників та
видатки на утримання місцевих
держадміністрацій

про примірний перелік
управлінь, відділів, інших
структурних підрозділів
Київської міської та районних
у м. Києві держадміністрацій


про порядок утворення
додаткових структурних
підрозділів місцевих
держадміністрацій та введення
додаткової посади заступника
голови місцевої
держадміністрації
Сприяння прийняттю Закону
України "Про
адміністративно-територіальний
устрій України"
Розроблення проектів Законів
України "Про внесення змін до
Закону "Про місцеві державні
адміністрації", "Про внесення
змін до Закону України "Про
місцеве самоврядування в
Україні"



Зміцнення фінансової бази
місцевих бюджетів
Сприяння прийняттю Програми
державної підтримки розвитку
місцевого самоврядування





Сприяння прийняттю Бюджетного
кодексу України
Прискорення доопрацювання та
сприяння прийняттю Закону
України "Про місцеві податки і
збори"
Передача об'єктів соціальної
сфери у власність
територіальних громад
Сприяння прийняттю Закону
України "Про державно-правовий
експеримент з розвитку
місцевого самоврядування в
місті Ірпені Київської
області"
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про передачу
об'єктів права державної та
комунальної власності"
Визначення критеріїв
депресивності, класифікація
депресивних (слаборозвинутих)
територій

Розроблення проекту Закону
України "Про прискорення
соціального та економічного
розвитку депресивних
(слаборозвинутих) територій"

Розроблення Генеральної схеми
планування території України







Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
порядок проведення експертизи
містобудівної документації





Підготовка проекту постанови
Кабінету Міністрів України
щодо впорядкування визначення
пріоритетних видів діяльності
на територіях спеціальних
(вільних) економічних зон та
територіях пріоритетного
розвитку





Червень











Травень




Травень




Травень






Травень










Вересень





















Протягом
року





















Червень





Листопад








У тримісячний
термін після
набрання
чинності
Законом
України "Про
планування і
забудову
територій"
Червень
Комісія з розробки
Концепції державної
регіональної політики
Мінекономіки
Мін'юст




Комісія з розробки
Концепції державної
регіональної політики
Мінекономіки
Мін'юст
Головдержслужба
Мінпраці
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
Мінфін
Мінпраці
Головдержслужба
Мінфін
Мінекономіки
Головдержслужба
Мінпраці
Мін'юст
Мінекономіки
Мін'юст
Головдержслужба
Мінпраці
Мінфін
Київська
міськдержадміністрація
Мінекономіки
Мін'юст
Головдержслужба
Мінпраці
Мінфін


Мінекономіки
Мін'юст
Мінфін

Мін'юст
Мінекономіки
Мінфін
Головдержслужба
Мінпраці
Держбуд




Мінекономіки
Мінфін
Мінпраці
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Головдержслужба
Фонд сприяння місцевому
самоврядуванню

Мінфін
Мін'юст
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Мін'юст
Мінекономіки
Фонд державного майна






Мінекономіки
Фонд державного майна
Державна комісія з цінних
паперів та фондового
ринку
Мінекономіки
Мінфін
Мінпраці
Мін'юст
Держбуд
обласні, Київська і
Севастопольська міські




Держбуд
Мінекономіки
Мінфін
Держкомстат
Держкомзем
Міністерство екології та
природних ресурсів
Національна академія наук
Місцеві держадміністрації
Держбуд
МВС
МОЗ
Міністерство екології та
природних ресурсів
Держкомзем
Мінтранс


Мінекономіки
інші центральні та місцеві
органи виконавчої влади
адміністрації спеціальних
(вільних) зон





Головдержслужба
Мінпраці
Мінфін
2. Якість життя людини, соціальна справедливість і гуманітарний розвиток
2.1. Відстеження процесів людського розвитку
Відстеження процесів
людського розвитку
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
методологічно-організаційні
засади проведення
Всеукраїнського перепису
населення 2001 року
Розроблення Національної
системи показників, що
характеризують людський
розвиток, для країни та її
регіонів
Грудень





Грудень
Держкомстат
інші центральні органи
виконавчої влади



Держкомстат
Мінекономіки
Мінпраці
Національна академія наук
2.2. Створення умов для тривалого, здорового та духовно насиченого життя
Ефективне
регулювання ринку
праці, забезпечення
продуктивної
зайнятості,
перекваліфікація
працівників, які
вивільнюються у
зв'язку з
реструктуризацією
економіки,
запровадження
дієвого механізму
надання молоді
першого робочого
місця після
закінчення або
припинення навчання,
посилення державного
регулювання
міждержавної
трудової міграції,
звільнення із
строкової військової
або альтернативної
невійськової служби


























































Проведення політики
щодо поступового
переходу від
визначення
заробітної плати як
частки у витратах
підприємства до
заробітної плати як
ціни робочої сили
Проведення виваженої
політики доходів та
реформування системи
оплати праці,
створення механізму
формування ціни
робочої сили,
подолання її
штучного заниження,
відновлення
стимулюючої функції
заробітної плати
Впровадження
механізмів погашення
та недопущення у
майбутньому
заборгованості із
заробітної плати,
пенсій та інших
соціальних виплат









































Більш раціональне
використання коштів
державного та
місцевих бюджетів,
зокрема перехід від
системи діючих пільг
до адресної допомоги
малозабезпеченим
категоріям
населення. Створення
умов для підвищення
сукупних доходів
громадян, подолання
тенденції зубожіння
нації та
демографічної кризи




















Реформування системи
соціального
страхування






Удосконалення
механізмів
соціальної підтримки
людей похилого віку,
ветеранів війни та
інвалідів,
багатодітних сімей,
одиноких матерів,
дітей-сиріт та
дітей, позбавлених
батьківського
піклування,
поліпшення становища
дітей та підвищення
ролі жінок у
суспільстві































































Забезпечення рівних
можливостей доступу
інвалідів до
соціальної
інфраструктури,
здійснення
реабілітації
інвалідів, у тому
числі з
використанням
засобів фізичної
культури і спорту,
для забезпечення їх
зайнятості та
залучення до
активного життя
Своєчасне виявлення
функціонально
неспроможних сімей
та надання їм
адресної допомоги


Запровадження
трирівневої
пенсійної системи,
вдосконалення
чинного пенсійного
законодавства







Забезпечення
переходу на
дванадцятирічну
загальну середню
освіту, розроблення
і впровадження
нового змісту
дошкільної,
загальної середньої
та позашкільної
освіти



































Комп'ютеризація
навчального процесу








Розроблення та
впровадження нового
покоління
вітчизняних
підручників,
навчальних
посібників і засобів
навчання
Оптимізація мережі
навчальних закладів,
зміна структури
підготовки кадрів











Надання пільгових
кредитів для
здобуття вищої
освіти


Пропаганда здорового
способу життя,
створення умов для
належного фізичного
виховання людини













Реформування системи
охорони здоров'я
шляхом пріоритетного
розвитку первинної
медико-санітарної
допомоги, створення
єдиного медичного
простору медичних
послуг, формування
механізмів
керованого розвитку
платних медичних
послуг і
запровадження
загальнообов'язкового
державного
соціального
медичного
страхування,
поліпшення
фінансування охорони
здоров'я

















Зниження смертності
в усіх вікових
групах населення,
особливо населення
працездатного віку,
збільшення
тривалості життя,
соціальний захист і
заохочення
материнства












Збереження здоров'я
населення, виховання
бережливого
ставлення до свого
здоров'я та здоров'я
оточення, пропаганда
здорового способу
життя, посилення
боротьби з пияцтвом,
тютюнопалінням,
наркоманією та
іншими шкідливими
звичками, сприяння
розвитку фізкультури
та спорту, служб
гігієни
















Розвиток
вітчизняного
виробництва
лікарських засобів
та виробів медичного
призначення,
поліпшення
забезпечення
медичних закладів
необхідними ліками
вітчизняного
виробництва










Збереження
історико-культурної
спадщини народу



























Розвиток і
функціонування
української мови як
державної









Зростання авторитету
держави у світовому
співтоваристві
шляхом здобуття
найвищих досягнень у
спорті



Розвиток науки,
освіти, культури і
мистецтв, театру і
кінематографії,
музейної справи,
образотворчого
мистецтва,
книговидання




































Створення умов для
розвитку
українського
кіномистецтва



























Підтримка
професійних творчих
спілок і народної
творчості




Упорядкування та
якісний розвиток
мережі
культурно-освітніх
закладів


Розвиток
інформаційного
простору







Упорядкування
правових засад
діяльності
державного,
суспільного,
комунального і
приватного
телерадіомовлення,
забезпечення
ефективного
використання
радіочастотного
ресурсу, розвиток
технічних засобів
мовлення

















Сприяння розвитку
внутрішнього та
іноземного
(в'їзного) туризму
Визначення основних напрямів
соціальної політики
Розроблення проекту Указу
Президента України "Про
основні напрями соціальної
політики на період до 2004
року"

Розширення сфери застосування
нормування праці
Розроблення проекту Методики
розрахунку нормативної
чисельності окремих категорій
працівників на основі
нормативів часу і
навантаження

Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
щодо сприяння підприємствам у
підготовці, перепідготовці та
підвищенні кваліфікації кадрів
на виробництві



Розроблення проектів
нормативно-правових актів щодо
обмеження прихованого
безробіття та надання
вимушених довгострокових
відпусток працівникам з
ініціативи адміністрації,
зменшення фінансового
навантаження на підприємства у
разі звільнення надлишкової
чисельності працюючих
Збереження та створення
робочих місць
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
Генеральну схему створення
нових робочих місць




Розроблення Державної програми
зайнятості населення на 2001 -
2004 роки





Вивчення питання щодо
можливого запровадження
механізму збору в консульських
установах України інформації
про українських громадян -
трудових мігрантів і внесення
відповідних пропозицій
Вжиття заходів щодо розширення
кола країн, з якими можливе
укладення міждержавних і
міжурядових угод з питань
трудової міграції, насамперед
з тими, де працюють українські
громадяни
Проведення експертизи
міждержавних і міжурядових
угод про взаємне
працевлаштування та соціальний
захист громадян щодо наявності
положень про захист
українських громадян -
трудових мігрантів та внесення
у разі потреби відповідних
доповнень до цих угод
Опрацювання питання щодо
доцільності утворення
Державної міграційної служби
та внесення відповідних
пропозицій
Удосконалення механізмів
визначення мінімальної
заробітної плати та
мінімальної погодинної
заробітної плати

Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін і
доповнень до Закону України
"Про оплату праці"

Сприяння прийняттю Закону
України "Про державні
соціальні стандарти та
державні соціальні гарантії"

Опрацювання питання щодо
можливості підвищення розмірів
державної соціальної допомоги
сім'ям з дітьми та внесення
відповідних пропозицій
Погашення заборгованості з
виплати пенсій та державної
соціальної допомоги сім'ям з
дітьми


Здійснення контролю за
неухильним додержанням
керівниками підприємств,
установ та організацій усіх
форм власності вимог
законодавства в частині оплати
праці, посилення взаємодії з
вирішення цього питання із
судовими органами і
прокуратурою, сприяння
підвищенню ролі державних
інспекторів праці у
забезпеченні погашення
заборгованості та поліпшення
оплати праці
Посилення кримінальної,
адміністративної та
дисциплінарної
відповідальності керівників
підприємств, установ та
організацій за несвоєчасну
виплату заробітної плати
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
Кримінального кодексу України
та Кодексу України про
адміністративні
правопорушення"
Створення умов для заохочення
відстрочення виходу на пенсію
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
статті 21 Закону України "Про
пенсійне забезпечення"
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про внесення змін до графіка
розмежування джерел
фінансування виплат з
Пенсійного фонду,
затвердженого постановою
Кабінету Міністрів України від
29 січня 1999 р. N 111"
Розроблення проекту Програми
запобігання бідності





Опрацювання разом з Верховною
Радою України пропозицій щодо
механізму реалізації Закону
України "Про прожитковий
мінімум"

Вивчення питання щодо
запровадження індексації
сукупного грошового доходу,
розмір якого дає право на
отримання державної грошової
допомоги одинокими
непрацездатними громадянами та
внесення відповідних
пропозицій
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
виплату у 2000 році установами
Ощадбанку грошових заощаджень
громадян
Підготовка пропозицій щодо
запровадження для окремих
категорій непрацездатних
громадян залежно від рівня
доходів субсидій на оплату
послуг, пов'язаних із
забезпеченням їх
життєдіяльності (користування
телефоном, транспортом тощо)
Розроблення проектів законів
України щодо страхових тарифів
на державне соціальне
страхування та проектів
постанов Кабінету Міністрів
України з реалізації положень
законів з окремих видів
страхування

Завершення реорганізації 60
відділень соціальної допомоги
в територіальні центри
соціального обслуговування
пенсіонерів та самотніх
непрацездатних громадян





Забезпечення організації
соціального обслуговування
вдома додатково 50 тис.
громадян похилого віку та
інвалідів
Здійснення заходів щодо
підтримки дітей-сиріт,
дітей-інвалідів, бездоглядних
дітей
Розроблення проекту Державної
програми поліпшення становища
дітей на 2001 - 2005 роки











Підготовка проектів:
Національної програми дій щодо
поліпшення становища жінок та
створення умов для реалізації
рівних можливостей чоловіків і
жінок у суспільстві

Національної програми
"Українська родина"







Підготовка типових положень
про спеціалізовані заклади
соціального спрямування




Сприяння збереженню та
розвитку мережі державних і
громадських закладів
соціального призначення
(центрів соціальних служб для
молоді, центрів
соціально-психологічної
реабілітації дітей та молоді,
які постраждали від
насильства, центрів
ресоціалізації наркозалежної
молоді)
Розроблення проекту положення
та проведення експерименту
щодо створення соціального
житлового комплексу для
випускників шкіл-інтернатів,
професійно-технічних училищ,
дитячих будинків сімейного
типу тощо з числа дітей-сиріт
та дітей, позбавлених
батьківського піклування
Створення умов для
реабілітації інвалідів








Розроблення проекту
Національної програми
професійної реабілітації та
зайнятості інвалідів


Розроблення пропозицій щодо
внесення змін до Методики
обчислення сукупного доходу
сім'ї для всіх видів
соціальної допомоги в частині
врахування доходів від
земельної ділянки (паю)
Розроблення проектів Законів
України "Про
загальнообов'язкове державне
пенсійне страхування" і "Про
додаткове добровільне пенсійне
забезпечення"

Запровадження
персоніфікованого обліку
зборів на обов'язкове державне
пенсійне страхування


Забезпечення поступового
переходу до нового змісту і
структури загальної середньої
освіти з дванадцятирічним
терміном навчання






Сприяння прийняттю Законів
України "Про дошкільну освіту
і виховання", "Про вищу
освіту", "Про позашкільну
освіту"





Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
затвердження Положення про
загальноосвітні навчальні
заклади






Упорядкування мережі сільських
шкіл, реалізація Комплексного
плану заходів щодо розвитку
загальноосвітніх навчальних
закладів у сільській
місцевості








Розроблення проекту цільової
Комплексної програми
комп'ютеризації навчального
процесу в навчальних закладах






Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
щодо забезпечення підручниками
бібліотечних фондів
загальноосвітніх і
професійно-технічних
навчальних закладів до початку
нового навчального року
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
передачу державних вищих
навчальних закладів до сфери
управління Міністерства освіти
і науки

Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
затвердження Положення про
ліцензування та атестацію
навчальних закладів



Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
порядок надання пільгових
довгострокових кредитів для
здобуття освіти у вищих
навчальних закладах
Розвиток центрів фізичного
здоров'я населення
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
центри фізичного здоров'я
населення "Спорт для всіх"








Реалізація Цільової
комплексної програми "Фізичне
виховання - здоров'я нації"

Забезпечення державних
гарантій безоплатної медичної
допомоги за територіальним
принципом (єдиний медичний
простір)
Підвищення якості й
доступності медичної допомоги
населенню
Поетапне запровадження
багатоканального фінансування
системи охорони здоров'я та
зменшення навантаження на
державний бюджет
Впровадження механізму
сімейної медицини
Проведення конкурсів на
залучення іноземних інвестицій
у сферу охорони здоров'я
Розроблення проекту Програми
розвитку охорони здоров'я до
2004 року, проектів Законів
України "Про внесення змін до
Основ законодавства України
про охорону здоров'я", "Про
загальнообов'язкове державне
соціальне медичне
страхування", "Про внесення
змін до Закону України "Про
благодійництво та благодійні
організації", проектів
постанов Кабінету Міністрів
України про Програму державних
гарантій забезпечення громадян
України безоплатною медичною
допомогою та про комплексні
заходи щодо впровадження
сімейної медицини в Україні
Заснування центрального
закладу "Асістанс-Україна"
Поліпшення надання медичної
допомоги дітям, жінкам,
інвалідам, особам, які
постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України про
затвердження Державної
програми збереження
репродуктивного здоров'я
населення України, про
комплексні заходи розвитку
дитячої кардіохірургічної
служби, про галузеву Програму
медичного забезпечення
громадян, які постраждали
внаслідок Чорнобильської
катастрофи, на 2000 рік
Виконання Комплексної програми
профілактики інвалідності
серед населення працездатного
віку на 2000 - 2005 роки
Недопущення неконтрольованого
ввезення та використання
харчових домішок і продукції з
їх вмістом, посилення контролю
за якістю гуманітарної
допомоги, недопущення ввезення
на територію країни
небезпечної для здоров'я
продукції та товарів







Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України про
затвердження Порядку
проведення санітарного,
ветеринарного,
фітосанітарного,
радіологічного та екологічного
контролю товарів, про внесення
змін і доповнень до переліку
харчових домішок, дозволених
до використання у харчових
продуктах
Розроблення проекту
Комплексної програми
пропаганди здорового способу
життя
Зменшення на 3 - 4 відсотки
імпортозалежності України від
зарубіжних виробників,
збільшення обсягів виробництва
медикаментів та виробів
медичного призначення,
поліпшення забезпечення
населення лікарськими засобами
та вакциною
Розширення та оптимізація
асортименту лікарських засобів
вітчизняного виробництва
Організація виробництва
субстанцій та напівфабрикатів
вітчизняного виробництва для
випуску медичних та
ветеринарних препаратів
Організація виробництва
вакцини на ДП
"Львівлікпрепарати",
антибіотиків на ДП "Ензим"
(м. Ладижин, Вінницька область)
Забезпечення
нормативно-правового
регулювання діяльності музеїв,
заповідників, запобігання
розкраданню, незаконному
вивезенню за кордон історичних
і культурних цінностей
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України
"Про затвердження Положення
про Музейний фонд країни",
"Про правила торгівлі
антикваріатом", "Про
затвердження Інструкції про
порядок обліку, охорони та
зберігання державної частини
Музейного фонду України", "Про
заходи щодо розвитку
Національного заповідника
"Хортиця"
Розроблення проектів рішень
Кабінету Міністрів України,
спрямованих на реалізацію
Закону України "Про охорону
культурної спадщини"





Розроблення додаткових заходів
щодо розширення сфери
функціонування української
мови як державної та проекту
відповідної постанови Кабінету
Міністрів України
Забезпечення виконання
Комплексних заходів щодо
всебічного розвитку і
функціонування української
мови, затверджених постановою
Кабінету Міністрів України від
8 вересня 1997 р. N 998
Забезпечення участі в
Олімпійських та
Параолімпійських іграх 2000 -
2004 років, інших міжнародних
спортивних змаганнях




Підготовка проектів Законів
України:
Про культуру



Про гастрольну діяльність



Про неприбуткові підприємства




Підготовка проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про державне замовлення на
закупівлю товарів, виконання
робіт, надання послуг для
державних потреб на 2000 рік"
з визначенням державного
замовлення на підготовку
фахівців, наукових та
науково-педагогічних кадрів,
кваліфікованих робітників,
створення вистав, концертних
програм; придбання творів
образотворчого, драматичного,
музичного мистецтва; створення
фільмів та аудіовізуальних
програм; проведення
реставраційно-ремонтних робіт
на пам'ятках історії та
культури; випуск друкованої
продукції (підручників,
літератури для дітей та
юнацтва, літературно-художніх
творів українською мовою,
наукових, виробничих,
довідкових, інформаційних,
енциклопедичних видань,
літератури мовами національних
меншин тощо)
Розроблення проекту державної
програми "Основні напрями
розвитку кінематографії
України до 2005 року" та
проектів актів законодавства
щодо її реалізації
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України про
внесення змін і доповнень до
постанови Кабінету Міністрів
України від 17 серпня 1998 р.
N 1315 "Про затвердження
Положення про державне
посвідчення на право
розповсюдження і
демонстрування фільмів", про
розміри авторської винагороди
за написання літературних
сценаріїв, музики та
постановочної винагороди за
створення фільмів на умовах
державного замовлення
Внесення пропозицій щодо
утворення інституту екранних
мистецтв (м. Київ) та
інституту підготовки технічних
кадрів для кіно (м. Львів)




Сприяння створенню
благодійного фонду допомоги
діячам культури і мистецтв

Розроблення проекту Державної
цільової програми "Про
підтримку професійної музичної
творчості"
Підготовка проекту Державної
програми розвитку музейної
справи




Удосконалення механізму
фінансового забезпечення
діяльності державних
телерадіокомпаній
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про
телебачення і радіомовлення"


Розроблення проекту Концепції
державної інформаційної
політики на засадах Пакту про
громадянські права та
Європейської конвенції з прав
людини



Підготовка пропозицій щодо
вдосконалення порядку видачі
ліцензій на використання ефіру
і радіочастотних ресурсів

Створення телеканала
"Культура" та молодіжного
спортивного телеканала








Забезпечення виконання завдань
Національної програми
інформатизації на 2000 рік
щодо створення національної
системи електронного
інформаційно-бібліотечного
ресурсу
Розроблення проектів:



Державної програми розвитку
туризму в Україні до 2010
року




Програми захисту і безпеки
туристів на 2001 - 2005 роки


Туристичного кодексу
Підготовка проекту Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про податок на
додану вартість" (щодо
звільнення від цього податку
операцій з реалізації
санаторно-курортних путівок)


Червень







Вересень






Грудень








Протягом
року









У тримісячний
термін після
затвердження
Програми
структурної
перебудови
економіки
України на
2001 - 2004
роки
Грудень







Серпень






Серпень






Грудень









Серпень










Серпень




Грудень




Вересень




Протягом
року




Протягом
року
































Травень








Вересень






Липень





Травень








Липень




Червень








Жовтень








Грудень










Протягом
року



Постійно



Червень













Грудень















Червень






Постійно











Листопад



















Грудень





Жовтень






Травень






Протягом
року




Протягом
року з
переходом
на 2001
рік
















Грудень










Протягом
року












Грудень









Червень







Грудень






Листопад







Травень







Вересень











Постійно





















Грудень з
переходом
на 2001 рік
та наступні
роки





















Грудень з
переходом
на 2001
рік









Постійно



Постійно















Грудень з
переходом
на 2001
рік












Протягом
року з
переходом
на 2001
рік та
наступні
роки






















Грудень












Після
прийняття
Закону
України
"Про охорону
культурної
спадщини"



Листопад





Постійно






Протягом
року з
переходом
на 2001
рік




Грудень





Листопад



Червень




Травень




























Жовтень





Вересень















Червень








Квітень



Жовтень



Листопад
















Грудень








Жовтень




Грудень










Протягом
року









Грудень






Червень



Червень
Травень
Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
МОЗ
Міністерство освіти і
науки
інші центральні органи
виконавчої влади
Мінпраці
Мінфін
Мін'юст






Мінпраці
Міністерство освіти і
науки
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку

Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст разом з Федерацією
професійних спілок






Мінекономіки
Мінпраці
Мінфін
Мін'юст
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму



Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Національна академія наук
МЗС
Мінпраці
МВС
СБУ
Мінекономіки
Держкомстат

Мінпраці
МЗС
МВС
Мін'юст



Мінпраці
МЗС
Мін'юст







Мін'юст
МВС
Держкомкордон
МЗС
Мінпраці
Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Держкомстат разом з
Федерацією професійних
спілок
Мін'юст




Мінекономіки
Мінпраці
Мінфін
Мін'юст

Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Держкомстат
Мін'юст
Пенсійний фонд
Мінфін
Мінекономіки
Мінпраці


Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст разом з Верховним
Судом України та
Генеральною прокуратурою
України















Мін'юст
Мінпраці
Мінфін



Мінпраці
Пенсійний фонд
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст

Пенсійний фонд
Мінфін
Мінпраці
Мін'юст





Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Держкомстат
Національна академія наук

Мінпраці
Мінфін
Мінекономіки
МОЗ
Держкомстат

Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст





Мінфін
Мінекономіки
Фонд державного майна
Мін'юст разом з
Національним банком
Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Держбуд




Мінпраці
МОЗ
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
разом з фондами
соціального страхування та
об'єднаннями профспілок і
роботодавців
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
Місцеві органи виконавчої
влади







Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
Місцеві органи виконавчої
влади

Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму

МОЗ
МНС
МЗС
Міністерство освіти і
науки
Мінкультури
Мінпраці
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
МВС
Національна академія наук
Академія педагогічних наук
Академія медичних наук
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
МОЗ
Міністерство освіти і
науки
МЗС
Мінкультури
Мінпраці
МВС
Мін'юст
Мінекономіки
Мінфін
Держкомстат
Національна академія наук
Академія медичних наук
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
МВС
Мін'юст
Міністерство освіти і
науки












Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
МВС
Мін'юст





Мінпраці
МОЗ
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Держбуд










Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст



Мінпраці
Пенсійний фонд
Мінфін
Мінекономіки
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст
Пенсійний фонд
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
Міністерство освіти і
науки
МОЗ
Мінпраці
Мінкультури
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Міністерство освіти і
науки
МОЗ
Мінпраці
Мінкультури
Мінфін
Мінекономіки
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Міністерство освіти і
науки
МОЗ
Мінпраці
Мінкультури
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Міністерство освіти і
науки
Міністерство аграрної
політики
МОЗ
Мінпраці
Мінкультури
Мінфін
Мінекономіки
Держбуд
інші центральні органи
виконавчої влади
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
Міністерство освіти і
науки
МОЗ
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
інші центральні органи
виконавчої влади
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
Міністерство освіти і
науки
Мінфін
Мінекономіки
Національна академія наук
разом з Національним
банком

Міністерство освіти і
науки
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
інші центральні органи
виконавчої влади
Міністерство освіти і
науки
Мінпраці
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Академія педагогічних
наук
Міністерство освіти і
науки
Мінекономіки
Мін'юст
Мінфін

Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Мінекономіки
МОЗ
Міністерство аграрної
політики
Мін'юст
Міністерство освіти і
науки
Держстандарт
Міністерство екології та
природних ресурсів
Академія медичних наук
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
облдержадміністрації
МОЗ
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
Державна податкова
адміністрація
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
інші центральні органи
виконавчої влади
Академія медичних наук
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації






















МОЗ
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
МНС
Мінпраці
Держкомстат
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Академія медичних наук
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації






МОЗ
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мін'юст
Міністерство освіти і
науки
Міністерство аграрної
політики
Держстандарт
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Держмитслужба
Академія медичних наук

















МОЗ
Мінекономіки
Національна академія наук
Академія медичних наук

























Мінкультури
Мінфін
Мінекономіки
Держбуд









Держбуд
Мінкультури
Мінфін
Мінекономіки
Фонд державного майна інші
центральні органи
виконавчої влади
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
облдержадміністрації
Міністерство освіти і
науки
Мінкультури
Мін'юст
Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення
Національна академія наук
Головдержслужба
Мінекономіки
Мінфін

Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Мінфін
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
Мінкультури
Мінфін
Мінекономіки
Фонд державного майна
Мін'юст

Мінкультури
Державна податкова
адміністрація
Мінекономіки
Мінкультури
Мінекономіки
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство освіти і
науки
Мінкультури
Держбуд
Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення
інші центральні органи
виконавчої влади

















Мінкультури
Мінекономіки
Мінфін
Державна податкова
адміністрація

Мінкультури















Мінкультури
Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство освіти і
науки
Мінкультури
Мінфін
Мінекономіки

Мінкультури
Міністерство освіти і
науки

Мінкультури
Мінфін
Мінекономіки
Міністерство освіти і
науки
Мін'юст
Національна академія наук
Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст разом з
Національною радою з
питань телебачення та
радіомовлення
Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення





Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення

Державний комітет
інформаційної політики,
телебачення і
радіомовлення
Мінкультури
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму разом з
Національною радою з
питань телебачення та
радіомовлення
Держкомзв'язку
Мінкультури





Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Мінекономіки
Міністерство освіти і
науки
Мінтранс
МЗС
МНС
Мінкультури
Мінпраці
Держкомкордон
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації

Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Мінекономіки
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
2.3. Безпека життєдіяльності людини
Забезпечення
функціонування
дієвої державної
системи охорони
праці на
підприємствах усіх
форм власності і
запровадження
жорсткої
відповідальності
власників і
керівників
підприємств за
збереження життя та
здоров'я людей на
виробництві




































Створення
Національного
екологічного фонду з
метою концентрації в
ньому всіх видів
екологічних зборів
та інших надходжень
для цільового
використання їх на
фінансування
невідкладних
екологічних заходів
загальнодержавного
та регіонального
значення
Створення державної
системи моніторингу
довкілля та
управління
використанням
природних ресурсів



Формування умов для
впровадження
механізмів сталого
розвитку







Створення державної
системи управління,
охорони,
раціонального
використання і
відтворення
біологічного і
ландшафтного
різноманіття




Створення державної
системи регулювання
екологічної безпеки








Впровадження нових
правових
інструментів щодо
розширення
можливостей участі
громадськості у
розв'язанні
природоохоронних
проблем

Реалізація
екологічних програм,
спрямованих на
поліпшення якості
повітря, води,
розвиток заповідної
справи та створення
цілісної екомережі,
запровадження і
додержання принципів
екологічно
збалансованого
розвитку





































































































Запобігання
виникненню
надзвичайних
ситуацій


































Радикальне
реформування сил
реагування на
надзвичайні ситуації






Створення нових
механізмів впливу на
зниження
техногенного
навантаження
об'єктів підвищеної
небезпеки.
Підвищення безпеки
проживання населення
у сейсмічно
небезпечних районах



















Підтримка та
сприяння реалізації
спільних міжнародних
проектів з питань
цивільного захисту
населення і
територій

Забезпечення безпеки
функціонування
атомних
електростанцій

















































Удосконалення
законодавчої та
нормативної бази з
питань подолання
наслідків
Чорнобильської
катастрофи
Забезпечення
адресності пільг та
компенсацій особам,
які постраждали в
наслідок
Чорнобильської
катастрофи



























Продовження робіт,
пов'язаних з
будівництвом першої
черги комплексу
переробки,
зберігання та
захоронення
радіоактивних
відходів
Продовження разом з
країнами "великої
сімки" та
Європейського Союзу
реалізації проекту
перетворення об'єкта
"Укриття" в
екологічно безпечну
систему
Розроблення проекту Закону
України "Про охорону праці"
(нова редакція)







Підвищення ролі органів
місцевого самоврядування у
вирішенні питань охорони праці
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про місцеве
самоврядування в Україні" щодо
повноважень з питань охорони
праці
Посилення вимог щодо безпеки
об'єктів підвищеної небезпеки
Сприяння прийняттю Закону
України "Про об'єкти
підвищеної небезпеки"
Підвищення відповідальності
суб'єктів підприємницької
діяльності за безпечність
продукції, що виробляється
ними
Розроблення проекту Закону
України "Про безпечність
промислової продукції"

Розроблення проекту
Національної програми
поліпшення стану безпеки,
гігієни праці та виробничого
середовища





Розроблення проекту Програми
розвитку виробництва засобів
індивідуального захисту
працівників на 2001 - 2004
роки




Розроблення проекту Закону
України "Про Національний
екологічний фонд"












Створення і ведення кадастрів
використання природних
ресурсів
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про затвердження Положення
про порядок ведення
регіональних кадастрів
природних ресурсів"
Розроблення проекту Концепції
сталого розвитку









Розроблення проектів Законів
України:
Про програму формування
національної екологічної
мережі України на 2000 - 2015
роки
Про Національну програму
збереження біологічного
різноманіття на 2000 - 2015
роки



Нормативно-правове
забезпечення функціонування
державної системи регулювання
екологічної безпеки
Розроблення проекту Закону
України "Про екологічну
(природно-техногенну)
безпеку"
Сприяння прийняттю Закону
України "Про зону надзвичайної
екологічної ситуації"
Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів у
зв'язку з ратифікацією
Україною Конвенції про доступ
до інформації, участь
громадськості в процесі
прийняття рішень та доступ до
правосуддя з питань, що
стосуються довкілля"
Розроблення проекту Державної
програми розвитку водного
господарства















Забезпечення централізованим
водопостачанням сільських
населених пунктів, що
користуються привізною водою
Розроблення проекту
Комплексної державної програми
першочергового забезпечення
централізованим
водопостачанням сільських
населених пунктів, що
користуються привізною водою
Забезпечення захисту земель
населених пунктів і
сільськогосподарських угідь
від шкідливої дії вод
Розроблення проекту
Комплексної державної програми
захисту земель населених
пунктів і
сільськогосподарських угідь
від шкідливої дії вод
Розвиток меліорації земель і
поліпшення екологічного стану
зрошуваних та осушених угідь
Розроблення проекту
Комплексної державної програми
розвитку меліорації земель і
поліпшення екологічного стану
зрошуваних та осушених угідь

Запровадження системи заходів
щодо охорони та оптимізації
використання земель
Урегулювання загальних засад
раціонального використання,
охорони та відтворення земель
Розроблення проекту Закону
України "Про охорону земель і
родючості грунтів"


Упорядкування користування
землями лісового фонду
Впровадження механізму
позбавлення права користування
землями лісового фонду
користувачів, які не мають
спеціальних підрозділів для
ведення лісового господарства,
та передачі цих земель у
користування державним
лісогосподарським
підприємствам
Наближення національного
природоохоронного
законодавства до законодавства
Європейського Союзу
Розроблення проектів:
постанови Кабінету Міністрів
України щодо виконання
рекомендацій 6-ї сесії
Комітету екологічної політики
Європейського екологічного
комітету ООН щодо огляду
результативності
природоохоронної діяльності в
Україні
Законів України:
Про внесення змін до Закону
України "Про охорону
навколишнього природного
середовища"



Про екологічний аудит






Про внесення змін до Закону
України "Про охорону
атмосферного повітря"






Забезпечення участі офіційної
делегації України у
конференції міністрів охорони
довкілля в м. Алмати у 2000
році
Урегулювання загальних засад
захисту населення і територій
від надзвичайних ситуацій
техногенного та природного
характеру
Сприяння прийняттю Верховною
Радою України Закону України
"Про захист населення і
територій від надзвичайних
ситуацій техногенного та
природного характеру"
Розроблення проекту Основ
законодавства України з питань
надзвичайних ситуацій




Розроблення проекту Програми
запобігання і реагування на
надзвичайні ситуації
техногенного та природного
характеру на 2001 - 2005 роки




Проведення суцільної
паспортизації об'єктів і
територій підвищеної небезпеки
та визначення переліку
населених пунктів, віднесених
до груп щодо реалізації
заходів з цивільної оборони




Проведення першого етапу
реформи системи цивільного
захисту населення
Розроблення проектів
нормативно-правових актів з
питань реалізації Законів
України "Про
аварійно-рятувальні служби" та
"Про Цивільну оборону
України"
Реалізація комплексних
цільових програм захисту
населення і територій від
небезпечних природних явищ
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
щодо програм інженерних робіт
у містах Львові та Одесі

Відселення громадян із
зсувонебезпечних районів та
забезпечення їх житлом
Розроблення проектів:
Комплексної цільової програми
протизсувних заходів
Програми відселення громадян з
будинків, які знаходяться в
зонах активних зсувних
процесів у Закарпатській
області




Закону України "Про
національну систему сейсмічних
спостережень та підвищення
безпеки проживання населення у
сейсмонебезпечних регіонах"

Розроблення проектів спільних
рішень щодо запобігання та
реагування на повені в
Карпатському регіоні




Розроблення та здійснення
заходів щодо стратегії
підвищення безпеки
енергоблоків на атомних
електростанціях
Розроблення проекту Концепції
Державної науково-технічної
програми підвищення ядерної та
радіаційної безпеки на період
до 2010 року
Запровадження цивільної
відповідальності за ядерну
шкоду
Розроблення проекту Закону
України "Про цивільну
відповідальність за ядерну
шкоду"
Запровадження платежів за
здійснення заходів державного
регулювання ядерної та
радіаційної безпеки
Сприяння прийняттю Закону
України "Про збір за
здійснення заходів державного
регулювання ядерної та
радіаційної безпеки"

Впровадження механізму надання
дозволів на використання
наукової інформації та
результатів досліджень,
одержаних у зонах
радіоактивного забруднення
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про державну реєстрацію
національних і міжнародних
проектів у сфері ядерної та
радіаційної безпеки і
радіоекології"
Запровадження дозвільної
діяльності у сфері
використання ядерної енергії
Розроблення проектів
нормативно-правових актів щодо
реалізації положень Закону
України "Про дозвільну
діяльність у сфері
використання ядерної енергії"




Розроблення проекту
Національної програми
мінімізації наслідків
Чорнобильської катастрофи на
період до 2010 року


Розроблення проектів Концепції
захисту населення України у
зв'язку з Чорнобильською
катастрофою та постанови
Кабінету Міністрів України
"Про організацію оздоровлення
громадян, які постраждали
внаслідок Чорнобильської
катастрофи"
Розроблення плану заходів щодо
організації комплексного
медико-санітарного
забезпечення осіб, які
постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи


Затвердження переліку
об'єктів, що будуються за
Чорнобильською будівельною
програмою


Спорудження у 2000 році 196
квартир на території Київської
та Житомирської областей для
переселення сімей (за їх
бажанням) із зони безумовного
(обов'язкового) відселення
Спорудження (придбання) 91
квартири в Київській області
для переселення сімей, які
проживають на території зони
відчуження Чорнобильської АЕС
Продовження робіт, пов'язаних
з будівництвом першої черги
комплексу переробки,
зберігання та захоронення
радіоактивних відходів
"Вектор"



Виведення з експлуатації
Чорнобильської АЕС і
перетворення об'єкта "Укриття"
в екологічно безпечну систему
Прискорення будівництва
об'єктів на Чорнобильській
АЕС, необхідних для її
закриття
Забезпечення у повному обсязі
фінансування частки України у
міжнародних проектах закриття
Чорнобильської АЕС та SIP
Реалізація відповідних
положень Закону України "Про
Державний бюджет України на
2000 рік"
Урахування частки витрат
України у процесі розроблення
проектів Державного бюджету
України на 2001 і 2002 роки
Виконання комплексної програми
робіт на об'єкті "Укриття"
Жовтень




























Грудень



Жовтень









Грудень








Грудень

















Грудень





Грудень










Грудень
















Грудень






Грудень









Грудень





















Грудень










Грудень








Грудень











Грудень






Грудень













Грудень









Липень







Грудень






Травень








Вересень















Серпень






Червень








Грудень










Протягом
року












Червень




Протягом
року


Грудень










Серпень





Грудень












Грудень







Червень



















Червень









Грудень









Після
прийняття
Верховною
Радою
України
відповідної
концепції
Червень








Грудень







Червень





Грудень





Грудень




Протягом
року з
переходом
на 2001
рік




Протягом
року з
переходом
на 2001
рік
Мінпраці
МОЗ
МВС
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст


Мінпраці








Мінпраці




Мінпраці
Державний комітет
промислової політики
МОЗ
Мін'юст
МНС
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мінпраці
Державний комітет
промислової політики
МОЗ
МВС
МНС
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мін'юст
Мінпраці
Держпромполітики
МОЗ
МВС
Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Національна академія наук









Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мін'юст
Мінфін
Держбуд
Держводгосп
Держкомлісгосп
Держкомзем
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мін'юст
Мінфін
Міністерство аграрної
політики
Мінпраці
Міністерство освіти і
науки
Національна академія наук
Міністерство екології та
природних ресурсів
Національна академія наук
Мінфін
Мінекономіки
Міністерство аграрної
політики
Мін'юст
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мін'юст
МОЗ
МНС
Міністерство екології та




Міністерство екології та
природних ресурсів
Мін'юст
Держкомстат






Держводгосп
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство аграрної
політики
Держбуд
МНС
МОЗ
Міністерство палива та
енергетики
Мінтранс
МЗС
Мін'юст
Держкомзем
Держкомлісгосп
Держпромполітики
Держводгосп
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство аграрної
політики
Мін'юст
Держбуд


Держводгосп
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство аграрної
Мін'юст
Держбуд


Держводгосп
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство аграрної
політики
Мін'юст
Держбуд
Держкомзем
Міністерство аграрної
політики
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Держбуд
Мінфін
Мін'юст
Українська академія
аграрних наук
Держкомлісгосп
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Міністерство аграрної
Держкомзем
Мін'юст









Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст





Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
МЗС
Мін'юст
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Міністерство екології та
природних ресурсів
МОЗ
МНС
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
МОЗ
Мінтранс
МНС
Держпромполітики
Міністерство екології та
природних ресурсів
МЗС
Мінекономіки

МНС




МНС
Міністерство екології та
природних ресурсів



МНС
Міністерство екології та
природних ресурсів
МОЗ
Мінекономіки
Держбуд
Мін'юст
МНС
Мінфін
Мінекономіки
Держбуд
Міністерство екології та
природних ресурсів
МОЗ
Мін'юст
Мінтранс
МНС
Міністерство палива та
енергетики
Держпромполітики
Держбуд
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
Мін'юст
МНС
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство палива та
енергетики
Мінпраці
Мін'юст
Держпромполітики
Мінтранс

МНС
Держбуд
Львівська, Одеська
облдержадміністрації
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст


МНС
Мінекономіки
Мінфін

Міністерство екології та
природних ресурсів
Держбуд
Мін'юст
Мінтранс
Держводгосп
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
НКАУ
МНС
Міністерство екології та
природних ресурсів
Держбуд
Національна академія наук
МНС
МЗС
Волинська,
Закарпатська,
Івано-Франківська,
Львівська,
Чернівецька
облдержадміністрації
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Міністерство палива та
енергетики
МНС
Мін'юст



Міністерство палива та
енергетики
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінекономіки
Мін'юст

Міністерство екології та
природних ресурсів
Мінфін
Міністерство палива та
енергетики
Державна податкова
адміністрація
МНС
МОЗ
Мін'юст
МНС
Міністерство екології та
природних ресурсів
Міністерство палива та
енергетики
Мінфін
Мін'юст






Міністерство екології та
природних ресурсів
Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
МНС
МВС
СБУ
МОЗ
Мінтранс
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
МНС
МОЗ
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст


МНС
МОЗ
Мінфін
Мін'юст
Національна академія наук
Національна комісія
радіаційного захисту
населення

МНС
МОЗ
Академія медичних наук
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
МНС
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
МНС
Житомирська і
Київська
облдержадміністрації


МНС
Київська
облдержадміністрація


МНС
інші центральні органи
виконавчої влади






Міністерство палива та
енергетики
МНС
Мінфін
Мінекономіки
3. Економічне зростання
3.1. Створення макроекономічних умов зростання
Застосування
принципів
середньострокового
планування при
формуванні
державного бюджету
та створення
передумов для
програмно-цільового
планування
































Зниження податкового
тиску


















































Консолідація усіх
рахунків Державного
казначейства за
коштами державного
бюджету в
Національному банку





































Підвищення
ефективності
використання
бюджетних коштів
Запровадження
жорстких бюджетних
обмежень






















































































Фінансове
оздоровлення
підприємств




































































Активізація
співпраці з
міжнародними
фінансовими
організаціями
Концентрація зусиль
на відновленні
програми розширеного
фінансування, що
підтримується
Міжнародним валютним
фондом, як
необхідного фактора
реструктуризації
значної частини
державного боргу




















Зменшення державного
боргу та обсягів
залучення кредитів
під державні
гарантії,
удосконалення
структури
торговельного і
платіжного балансу











































Сприяння
Національному банку
в проведенні ним
політики
забезпечення
стабільності
національної валюти












Підвищення
ефективності
валютного
регулювання

Удосконалення
законодавства, що
регулює
взаємовідносини
банків з
позичальниками, з
метою посилення
відповідальності за
неповернення
кредитів




















































Створення
сприятливих умов для
припливу капіталів в
економіку України
Розроблення трирічних
податково-бюджетних прогнозів





Розроблення проекту
Економічного меморандуму
Кабінету Міністрів України

Розроблення структури
програмної класифікації
видатків державного бюджету
Розроблення основних
прогнозних макропоказників
економічного і соціального
розвитку України на 2001 рік
Розроблення прогнозу
економічного і соціального
розвитку України на 2001 рік





Розроблення проекту Державної
програми економічного і
соціального розвитку України
на 2001 рік




Розроблення проектів
нормативно-правових актів,
спрямованих на забезпечення
реалізації Закону України "Про
державне прогнозування та
розроблення програм
економічного і соціального
розвитку України"
Скорочення кількості податків,
зборів та інших обов'язкових
платежів, зокрема скасування
збору до інноваційного фонду,
зменшення розміру нарахувань
на фонд оплати праці,
розширення бази оподаткування
шляхом скасування податкових
пільг
Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів
України з питань
оподаткування" щодо скасування
вексельного механізму
справляння податку на додану
вартість
Утворення узгоджувальної
комісії з розроблення проекту
Податкового кодексу України
Розроблення проекту
Податкового кодексу України
Визначення адекватних заходів
покарання за правопорушення у
сфері оподаткування
Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
Кримінального кодексу
України"
Запровадження публічної
звітності органів місцевого
самоврядування перед
платниками податків щодо
використання податкових
надходжень
Запровадження бюджетних
звітів
Вжиття невідкладних заходів
щодо посилення податкової і
платіжної дисципліни,
забезпечення виконання доходів
бюджетів усіх рівнів

Забезпечення надходження
коштів до загального фонду
державного бюджету згідно з
розписом доходів і видатків,
затвердженим Мінфіном, та
інформування не пізніше ніж 5
числа кожного місяця Мінфіну
про виконання завдань за
попередній місяць
Забезпечення виконання
постанови Кабінету Міністрів
України та Національного банку
України від 15 вересня 1999 р.
N 1721 "Про створення
внутрішньої платіжної системи
Державного казначейства"
Виконання плану заходів щодо
запровадження єдиного
казначейського рахунка
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
щодо внесення змін до
Положення про Державну
інспекцію з енергозбереження,
затвердженого постановою
Кабінету Міністрів України від
29 травня 1996 р. N 575
"Питання Державної інспекції з
енергозбереження"
Розроблення проекту Указу
Президента України щодо
внесення змін до Указу
Президента України від 4
березня 1998 р. N 167 у
частині вилучення готівки на
спеціальні розподільчі рахунки
Державного казначейства для
погашення податкової
заборгованості платників
податків
Створення та впровадження у
системі товарного і грошового
обліку комп'ютеризованих та
малогабаритних грошово-касових
апаратів з автономним джерелом
живлення, розрахункових
комплексів на базі
перспективних моделей
вітчизняних електронних
контрольно-касових апаратів і
засобів обчислювальної
техніки
Удосконалення звітності
розпорядників бюджетних
коштів

Упорядкування надання пільг з
метою досягнення соціальної
справедливості
Розроблення проектів Законів
України "Про призупинення дії
деяких законів України щодо
пільг в оплаті послуг зв'язку
окремим категоріям громадян",
"Про внесення змін до деяких
законів України щодо
скасування пільг окремим
категоріям громадян на проїзд
громадським транспортом", "Про
впорядкування надання пільг
громадянам в оплаті
житлово-комунальних послуг",
"Про визнання такими, що
втратили чинність, деяких
законодавчих актів України
щодо надання пільг окремим
категоріям працюючих громадян
з оплати житлово-комунальних
послуг"
Проведення інвентаризації
державних і галузевих програм,
які не забезпечені джерелами
фінансування або які не
фінансуються
Підготовка пропозицій щодо
внесення змін до відповідних
актів законодавства
Удосконалення процедури
виділення бюджетних коштів
шляхом розроблення порядку
ведення обліку зобов'язань
розпорядників коштів
державного бюджету з метою
забезпечення контролю за їх
взяттям
Розроблення проектів Законів
України:
Про реструктуризацію
зобов'язань щодо відшкодування
з бюджету сум податку на
додану вартість станом на 1
січня 2000 року
Про внесення змін до Закону
України "Про податок на додану
вартість" щодо заборони
використання коштів податку на
додану вартість на
фінансування бюджетних
видатків за наявності
невідшкодованих сум цього
податку та про встановлення
кримінальної відповідальності
за порушення такого порядку
Про внесення змін до Закону
України "Про ставки акцизного
збору та ввізного мита на
деякі товари (продукцію)" щодо
встановлення з 1 січня 2001
року ставки акцизного збору на
бензини моторні у розмірі 100
євро за 1000 кілограм
Про скасування з 1 січня 2001
р. збору до інноваційного
фонду
Про внесення змін до
Кримінального кодексу України
в частині запровадження
відповідальності за умисну
несплату податків, зборів
(обов'язкових платежів)
Про запровадження мораторію на
надання пільг із сплати
податків, зборів (інших
обов'язкових платежів), що
справляються під час
провадження
зовнішньоекономічної
діяльності в окремих галузях
економіки, на територіях
пріоритетного розвитку, у
спеціальних економічних зонах
юридичними та фізичними
особами, і призупинення дії
положень законів, якими такі
пільги уже надані
Розблокування рахунків
підприємств шляхом скасування
картотеки, примусового
стягнення коштів з їх рахунків
(крім випадків такого
стягнення за рішеннями судів
та виконавчими написами
нотаріусів), забезпечення
права вільного розпорядження
коштами на рахунках
Сприяння прийняттю Закону
України "Про порядок погашення
зобов'язань платників податків
перед бюджетами та державними
цільовими фондами"
Посилення контролю за
погашенням недоїмки і поточною
сплатою за спожиту
підприємствами, установами та
організаціями воду






Опрацювання питання про
доцільність відновлення дії
механізму перерахування до
державного бюджету
підприємствами та установами
сум кредиторської та
депонентської заборгованості,
щодо яких минув термін
позовної давності, визначеного
постановою Кабінету Міністрів
України від 3 квітня 1993 р.
N 250
Подолання платіжної кризи
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про додаткові заходи щодо
подолання платіжної кризи"
Проведення аналізу
застосування бартерних схем
розрахунків та вжиття заходів
щодо їх значного скорочення.
Розроблення комплексу заходів
з метою запобігання
застосуванню бартерних
операцій в поточному році
Доопрацювання проекту Закону
України "Про реструктуризацію
податкової заборгованості
платників податків -
підприємств тракторобудування"
з метою поширення дії Закону
на всі підприємства галузі
сільськогосподарського
машинобудування
Визначення механізму погашення
фактичної заборгованості
Збройних Сил та інших
військових формувань за
отримане військове майно,
виконані роботи та надані
послуги, яка склалася на 1
січня 2000 року
Забезпечення погашення
зазначеної заборгованості

Продовження співробітництва з
міжнародними фінансовими
інституціями
Продовження співробітництва з
Міжнародним валютним фондом за
програмою "Механізм
розширеного фінансування",
Світовим банком і Європейським
банком реконструкції та
розвитку

Проведення переговорів із
Світовим банком стосовно нової
стратегії співробітництва

Забезпечення виконання умов
третього траншу проекту
реструктуризації фінансового
сектору з метою отримання від
Світового банку 100 млн.
доларів США
Підготовка проекту Закону
України "Про ратифікацію
Кредитної угоди між Україною і
Міжнародним банком
реконструкції та розвитку"
(Проект розвитку залізничних
шляхів України)
Підготовка проекту Закону
України "Про ратифікацію
Кредитної угоди між Україною і
Міжнародним банком
реконструкції та розвитку"
(Проект енергозбереження в
адміністративних і громадських
будівлях міста Києва)
Визначення стратегії зовнішніх
запозичень





З метою удосконалення
процедури надання державних
гарантій за іноземними
кредитами розроблення проектів
нормативно-правових актів щодо
врегулювання порядку залучення
зовнішніх державних запозичень
відповідно до Закону України
"Про Державний бюджет України
на 2000 рік":
постанови Кабінету Міністрів
України про заходи щодо
забезпечення погашення і
обслуговування іноземних
кредитів, залучених державою
або під державні гарантії
постанови Кабінету Міністрів
України про порядок проведення
відкритих аукціонів з продажу
права вимоги за простроченою
понад два роки заборгованістю
юридичних осіб-резидентів з
відшкодуванням витрат
державного бюджету на
виконання гарантійних та
кредитних зобов'язань Уряду
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
Фонд управління державним
боргом
Визначення доцільності
переходу на внутрішнє
запозичення в іноземній валюті
у населення (на пред'явника)
та у юридичних осіб через їх
оформлення цінними паперами
Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
деяких законів України"

Законодавче врегулювання
питання управління державним
боргом
Сприяння прийняттю Закону
України "Про державний борг"
Реструктуризація на
довгостроковій основі
заборгованості за облігаціями
внутрішньої державної позики,
які перебувають у власності
Національного банку, вжиття
спільних заходів щодо
збільшення золотовалютних
резервів
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про випуск процентних
конверсійних облігацій
внутрішньої державної позики
2000 року"
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про
Національний банк України"
Сприяння прийняттю Закону
України "Про валютне
регулювання"


Сприяння у виконанні
Національним банком комплексу
заходів щодо оздоровлення та
зміцнення банківської системи,
посилення її надійності,
підвищення рівня капіталізації
банків, всебічного розвитку
спеціалізованих банківських (у
тому числі іпотечних) установ,
фінансово-інвестиційних
інституцій
Вжиття додаткових заходів для
реалізації Указу Президента
України від 23 січня 1999 р.
N 44 "Про Комплексні заходи
щодо оздоровлення банківської
системи на 1999 - 2000 роки"
Сприяння прийняттю Закону
України "Про банки і
банківську діяльність" (нова
редакція)
Сприяння Національному банку
у:
створенні умов для
гарантування вкладів фізичних
осіб у комерційних банках
створенні нормативно-правової
бази з питань страхування
депозитів
прийнятті Закону України "Про
Фонд гарантування вкладів
фізичних осіб"
запровадженні Національної
системи масових електронних
платежів
розробленні проекту Закону
України "Про кредит"
Розроблення та здійснення
заходів щодо фінансового
оздоровлення та підвищення
ролі Державного
експортно-імпортного банку у
виконанні основних завдань
зовнішньоекономічної політики
держави
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про заходи щодо акціонування
Укрексімбанку"
Розроблення та реалізація
програми фінансового
оздоровлення Ощадбанку

Сприяння Національному банку у
досягненні оптимальної
структури його кредитної
емісії шляхом збільшення
питомої ваги коштів на
рефінансування комерційних
банків та у створенні умов для
активнішого залучення коштів
населення у банківську систему
Розроблення проекту Закону
України "Про Український банк
реконструкції та розвитку"
Вересень






Вересень



Грудень


Травень



Серпень







Серпень







Протягом
року















Липень










Червень




Вересень



Червень







Постійно





Постійно








Протягом
року








Червень









Травень










Грудень











Листопад






Червень



















Червень







Вересень







Червень

























Червень


Червень





Червень





























Постійно










Жовтень












Червень



Протягом року







Травень








Квітень







Червень


Протягом
року









Червень



Червень





Травень






Червень







Грудень






Травень















Липень









Грудень









Грудень

















Червень














Протягом
року





















Протягом
року







Грудень


Жовтень









Червень



Вересень



Постійно








Травень
Мінфін
Мінекономіки
інші центральні органи
виконавчої влади



Мінекономіки
Мінфін
інші центральні органи
виконавчої влади
Мінфін
Мінекономіки

Мінекономіки
Мінфін
Держкомстат разом з
Національним банком
Мінекономіки
Мінфін
Мінпраці
Міністерство аграрної
політики
Фонд державного майна
Держкомстат разом з
Національним банком
Мінекономіки
Мінфін
Мінпраці
Міністерство аграрної
політики
Фонд державного майна
Держкомстат разом з
Національним банком
Мінекономіки
Мінфін
Мінпраці
Міністерство аграрної
політики
Фонд державного майна
Держкомстат разом з
Національним банком
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мінекономіки
Мін'юст
центральні органи
виконавчої влади
Державна податкова
адміністрація








Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст


Мін'юст
Державна податкова
адміністрація
Мінфін



Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
Місцеві органи виконавчої
влади




Державна податкова
адміністрація
Держмитслужба
Фонд державного майна
інші центральні органи
виконавчої влади
Державна податкова
адміністрація
Держмитслужба
Фонд державного майна
НАК "Нафтогаз України"




Державне казначейство









Держкоменергозбереження
Мінфін
Мінекономіки







Державна податкова
адміністрація
Мінфін








Держпромполітики
Державна податкова
адміністрація









Мінфін
Державне казначейство


Держкомзв'язку
Мінтранс
Держбуд
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст

















Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
інші центральні органи
виконавчої влади



Державне казначейство
інші центральні органи
виконавчої влади





Мінекономіки
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Держмитслужба




















Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст



Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Мінекономіки
Мінфін
Держмитслужба









Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мінекономіки
Мін'юст разом з
Національним банком









Державна податкова
адміністрація
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
разом з органами
Міністерства екології та
природних ресурсів
Держводгосп
Мінфін











Мінекономіки
Мінфін
Державна податкова
Мін'юст

Центральні органи
виконавчої влади






Держпромполітики








Міноборони
Мінфін
Мінекономіки





Міноборони
Мінфін
Мінекономіки
Мінекономіки
Мінфін
інші центральні органи
виконавчої влади разом з
Національним банком






Мінекономіки
Мінфін разом з
Національним банком

Національний банк
Мінфін
Ощадбанк



Мінтранс
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст



Мінекономіки
Київська
міськдержадміністрація
МЗС
Мінфін
Мін'юст


Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
Укрексімбанк разом з
Національним банком


Мінфін
Укрексімбанк
Державна податкова
адміністрація
Міністерство аграрної
політики
МОЗ
Держпромполітики
Фонд державного майна
Мін'юст






Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст







Мінфін
Мін'юст








Мінфін
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст
Мінфін




Мінфін
Мін'юст разом з
Національним банком












Національний банк



Мінфін
Мінекономіки
Державна податкова
адміністрація разом з
Національним банком
Центральні органи
виконавчої влади















Національний банк





Центральні органи
виконавчої влади












Укрексімбанк
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст разом з
Національним банком







Ощадбанк
Мінфін
Мінекономіки разом з
Національним банком
Кабінет Міністрів України








Мінекономіки
Мінфін
Фонд державного майна
Міністерство освіти і
науки
Мін'юст разом з
Національним банком
3.2. Розкриття підприємницького потенціалу нації
Законодавче
забезпечення захисту
прав власності























Створення умов,
необхідних для
реалізації процедур
відновлення
платоспроможності
боржника або
визнання його
банкрутом
Забезпечення
відкритості та
прозорості
приватизації,
надання інвесторам
інформації про
об'єкти та умови
приватизації,
залучення до її
проведення радників
Підвищення
ефективності
передприватизаційної
підготовки
підприємств,
розширення бази
приватизації, продаж
промисловим
інвесторам
контрольних пакетів
акцій ліквідних
підприємств































































Реформування системи
державного
регулювання з метою
забезпечення
невтручання органів
виконавчої влади та
органів місцевого
самоврядування в
діяльність суб'єктів
господарювання,
усунення правових та
організаційних
перешкод у
провадженні
підприємницької
діяльності
















Створення рівних
умов діяльності для
суб'єктів
підприємництва
незалежно від їх
організаційно-
правової форми,
форми власності та
країни походження
капіталу



























































Підвищення
ефективності
використання
державного майна



























































































Розвиток
інфраструктури
підтримки
підприємництва








Стимулювання
приватної ініціативи
та розвитку
підприємництва























































Упорядкування
організаційної
структури органів
державної реєстрації
суб'єктів
господарювання











Запровадження
міжнародних
стандартів
бухгалтерського
обліку


















































Усунення бар'єрів на
шляху входження
суб'єктів
господарської
діяльності на
існуючі ринки,
зокрема на
монополізовані
Удосконалення
законодавства, що
регулює конкуренцію
та сприяє підвищенню
ефективності
державного
регулювання
діяльності суб'єктів
природних монополій







Підвищення
конкурентоспроможно-
сті української
продукції
Забезпечення надійної гарантії
реалізації прав приватної
власності громадян, державного
захисту приватних власників,
підприємців, інвесторів та
кредиторів, запровадження
механізмів переведення
фінансової відповідальності
суб'єктів господарювання у
майнову, спрощення процедури
переходу майна, що перебуває
під заставою, до кредитора
Сприяння прийняттю:
Цивільного кодексу України
(нова редакція)
Законів України:
Про державну реєстрацію прав
на нерухоме майно

Про власність (нова редакція)




Про здійснення операцій з
нерухомим майном
Удосконалення процедур
відновлення платоспроможності
підприємств-боржників або їх
банкрутства




Сприяння прийняттю законів
України:
Про внесення змін до Закону
України "Про перелік об'єктів
права державної власності, що
не підлягають приватизації"

Про внесення змін до статті 5
Закону України "Про
приватизацію державного майна"
(щодо груп та об'єктів, що не
підлягають приватизації)

Про Державну програму
приватизації

Розширення повноважень Фонду
державного майна


Розроблення проекту Закону
України "Про Фонд державного
майна України" (нова редакція)
Підвищення ефективності
системи державного контролю за
виконанням умов договорів
купівлі-продажу об'єктів
приватизації
Визначення порядку повернення
у власність держави об'єктів
приватизації у разі розірвання
договорів купівлі-продажу за
невиконання їх умов або
визнання їх недійсними






Запровадження:
нової методики оцінки вартості
державного майна у процесі
приватизації




національних стандартів з
експертної оцінки рухомого та
нерухомого майна,
нематеріальних активів







Розроблення проекту Закону
України "Про приватизацію
державного майна"





Запровадження індивідуального
підходу до приватизації
стратегічно важливих
підприємств, зокрема
енергетичних підприємств та
ВАТ "Укртелеком"
Сприяння прийняттю Закону
України "Про особливості
приватизації ВАТ "Укртелеком"
Складення на основі
регіональних програм щодо
завершення недобудов переліків
об'єктів незавершеного
будівництва і здійснення їх
передачі Фонду державного
майна для організації
аукціонів з продажу таких
об'єктів
Розроблення проекту Закону
України "Про засади державної
регуляторної політики у сфері
підприємницької діяльності"






Забезпечення конфіденційності
статистичної інформації щодо
юридичних та фізичних осіб -
суб'єктів підприємницької
діяльності

Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про затвердження Положення
про порядок підготовки
проектів регуляторних актів"


Сприяння прийняттю Законів
України "Про внесення змін до
Закону України "Про
підприємства в Україні" та
"Про внесення змін до Закону
України "Про підприємництво" в
частині визначення критеріїв
суб'єктів малого
підприємництва
Розроблення та забезпечення
реалізації Комплексної
програми реструктуризації
державних підприємств
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
щодо внесення відповідних змін
до постанови Кабінету
Міністрів України від 4 січня
1998 р. N 1 "Про програми
реструктуризації об'єднань
"Укртелеком" і "Укрпошта"
Удосконалення законодавства з
питань діяльності акціонерних
товариств
Розроблення проекту Закону
України "Про акціонерні
товариства"
Посилення ролі та значення
об'єднань підприємців
Розроблення проекту Указу
Президента України про
уповноважених з питань
підприємництва при
Президентові України
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України:
про Положення про контроль за
дотриманням сторонами
зобов'язань, передбачених
договором підряду (контракту)
про виконання робіт на
будівництві об'єктів, що
здійснюється із залученням
державних капітальних
вкладень
про порядок відшкодування
додаткових витрат на
будівництво, зумовлених
порушенням плану його
фінансування
про порядок відшкодування
витрат, пов'язаних з
припиненням будівництва

про встановлення граничних
розмірів пайової участі
(внесків) інвесторів
(забудовників) у створенні
соціальної та
інженерно-транспортної
інфраструктури населених
пунктів
про спрощений механізм
ціноутворення у будівництві

Оптимізація системи збирання
інформації від суб'єктів
підприємництва
Розроблення порядку та
механізму використання в
статистичній практиці
адміністративних джерел
інформації
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про затвердження плану
статистичних робіт на 2000
рік"
Законодавче і
нормативно-правове
врегулювання питань щодо
управління державними
підприємствами та державними
корпоративними правами
Доопрацювання проекту Закону
України "Про управління
об'єктами права державної
власності" та сприяння його
прийняттю
Розроблення
нормативно-правових актів на
виконання Закону України "Про
управління об'єктами права
державної власності"






Забезпечення ефективності
використання державного майна,
дотримання фінансово-бюджетної
дисципліни на підприємствах,
установах і в організаціях, що
належать до сфери управління
органів виконавчої влади
Забезпечення обов'язкової
періодичності проведення
ревізій
фінансово-господарської
діяльності підпорядкованих
об'єктів не рідше одного разу
на два роки. Підвищення
дієвості роботи відомчих
контрольно-ревізійних
підрозділів
Забезпечення щоквартального
інформування Кабінету
Міністрів України про
результати проведених ревізій
і перевірок
фінансово-господарської
діяльності підприємств,
установ і організацій, що
належать до сфери управління
міністерств та інших
центральних органів виконавчої
влади, та про результати
внутрівідомчого контролю
Активізація роботи щодо
забезпечення нарахування
дивідендів на частку
державного майна та
забезпечення проведення
загальних зборів з метою
прийняття рішення про
нарахування дивідендів на
частку державного майна
кожного підприємства,
занесеного до Реєстру
державних корпоративних прав
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
управління державними
корпоративними правами



Проведення інвентаризації
договорів оренди державного
майна
Приведення договорів оренди
державного майна у
відповідність з вимогами
законодавства
Перетворення державних
підприємств, які не підлягають
приватизації, але можуть бути
корпоратизовані, у відкриті
акціонерні товариства



Розроблення проекту Закону
України "Про корпоратизацію
підприємств"






Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
розвиток мережі
навчально-ділових центрів,
молодіжних бізнес-центрів,
молодіжних бізнес-інкубаторів






Сприяння прийняттю Закону
України "Про державну
підтримку малого
підприємництва"



Розроблення проекту
Національної програми сприяння
розвитку малого підприємництва
на 2000 - 2001 роки
Впровадження нових механізмів
фінансової підтримки
підприємництва
Забезпечення функціонування
Кредитно-гарантійної установи
з підтримки малого і
середнього підприємництва
Впровадження механізму
пільгової оренди малими
підприємствами об'єктів
виробничої сфери, незадіяних
виробничих потужностей та
обладнання, що належать
державним підприємствам
Розширення можливостей для
надання гарантій, кредитів та
мікрокредитів суб'єктам малого
підприємництва
Створення мережі регіональних
фондів підтримки
підприємництва
Розроблення Програми
підготовки господарських
фахівців


Підготовка кадрів для малого
бізнесу
Розроблення освітньої програми
з питань підприємництва на
2000 - 2001 роки
Розроблення Методичних
рекомендацій щодо формування і
реалізації регіональних
програм розвитку малого
підприємництва
Розроблення регіональних
комплексних програм розвитку
малого підприємництва на 2001
- 2002 роки
Забезпечення розвитку та
підвищення ефективності
функціонування товарних бірж
металів, енергоносіїв та
сільськогосподарських
продуктів
Сприяння прийняттю Закону
України "Про товарні біржі"
Створення системи державної
реєстрації суб'єктів
господарювання та державного
інформаційного банку даних про
суб'єктів господарювання
Розроблення проекту Закону
України "Про систему державної
реєстрації суб'єктів
господарювання"
Забезпечення умов для
утворення
промислово-фінансових груп, у
тому числі транснаціональних
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про
промислово-фінансові групи"
Проведення скоординованої
роботи з підготовки фахівців з
питань національних стандартів
бухгалтерського обліку

Впровадження методології
переходу бухгалтерського
обліку на міжнародні стандарти
Внесення змін до системи
статистичних спостережень у
зв'язку з переходом
бухгалтерського обліку на
міжнародні стандарти
Сприяння прийняттю Законів
України "Про внесення змін до
Закону України "Про державну
статистику", "Про
Всеукраїнський перепис
населення", "Про внесення змін
до Кодексу України про
адміністративні
правопорушення"
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
розроблення системи
національних рахунків

Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про внесення змін і доповнень
до постанови Кабінету
Міністрів України від 3 серпня
1998 р. N 1214 "Про
затвердження Положення про
виконання статистичних робіт
та надання органами державної
статистики послуг на платній
основі"
Реформування та розширення
аудиторської діяльності
відповідно до міжнародних норм
проведення обліку та аудиту
Розроблення проектів Законів
України:
Про внесення змін до Закону
України "Про аудиторську
діяльність" (щодо проведення
аудиторських перевірок згідно
з національними стандартами
бухгалтерського обліку)
Про внесення змін до статті
24 Закону України "Про цінні
папери і фондову біржу" (щодо
скорочення терміну подання
річного звіту)
Удосконалення інституційних і
правових засад реалізації
конкурентної політики Сприяння
прийняттю Закону України "Про
захист економічної
конкуренції"


Розроблення проектів Указів
Президента України про
національні комісії
регулювання транспорту та
зв'язку



Розроблення інших
нормативно-правових актів з
питань реалізації Закону
України "Про природні
монополії"



Започаткування роботи із
впровадження принципу
добровільності стандартів,
запровадження міжнародних і
європейських стандартів
Розроблення проекту Закону
України "Про стандартизацію"
Забезпечення гармонізації
національної
нормативно-правової бази з
європейським законодавством.
Створення умов для прямого
впровадження міжнародних та
європейських стандартів.
Започаткування роботи із
впровадження принципу
добровільності акредитації.
Розмежування функцій
сертифікації та акредитації
Розроблення проектів Законів
України:
Про акредитацію органів з
оцінки відповідності
Про підтвердження
відповідності
Про стандартизацію
Протягом
року
























Травень



























Червень







У двомісячний
термін після
набрання
чинності
Законом
України "Про
внесення змін
до Закону
України "Про
приватизацію
державного
майна"
У місячний
термін після
затвердження
стандартів
бухгалтерсь-
кого обліку
основних
засобів
Протягом
шести
місяців після
затвердження
нової
методики
оцінки
вартості
майна у
процесі
приватизації
Червень







Протягом
року







Червень








Жовтень









Постійно





Червень















Червень














Грудень


Грудень








Грудень








Грудень




Грудень



У місячний
термін після
прийняття
змін до
Закону
України
"Про місцеве
самоврядування"
Грудень


Грудень







Травень










Грудень




У двомісячний
термін після
набрання
чинності
Законом
України "Про
управління
об'єктами
права
державної
власності"
Постійно
















Постійно












Червень











Червень






Грудень






У двомісячний
термін після
набрання
чинності
Законом
України "Про
корпоратизацію
підприємств"
Червень








Грудень


















Червень



Постійно






Постійно










Протягом
року

Червень




Протягом
року



Червень




Грудень



Протягом
року











Протягом
року


Протягом
року






Протягом
року



Грудень


Грудень













Вересень




Червень
















Грудень





Грудень




Протягом року







Травень







У двомісячний
термін після
набрання
чинності
Законом
України "Про
природні
монополії"
Червень






Протягом
року










Червень
Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку










Мін'юст


Мін'юст
Мінекономіки
Держбуд
Мін'юст
Мінекономіки
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Держкомстат
Мін'юст
Мінекономіки
Мінекономіки
Мін'юст
Мінфін
Державна податкова
адміністрація



Мінекономіки
Фонд державного майна
Антимонопольний комітет
Мін'юст



Фонд державного майна
Мінекономіки
Мін'юст



Фонд державного майна
Мінекономіки
Антимонопольний коміте
Фонд державного майна
Мінекономіки
Мін'юст



т
Фонд державного майна
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст













Фонд державного майна
Мінфін Мінекономіки
Державна податкова
адміністрація Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку


Фонд державного майна
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового
ринку




Фонд державного майна
Мінекономіки
Мінфін
Антимонопольний комітет
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст
Держбуд
Фонд державного майна
Держкомзв'язку
Мінекономіки
Мінфін
Антимонопольний комітет
Міноборони
Мін'юст


Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, обласні,
Київська і Севастопольська
міські держадміністрації
Центральні органи
виконавчої влади



Держпідприємництва
Мінекономіки
Мін'юст
НКРЕ
Антимонопольний комітет
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
інші центральні органи
виконавчої влади

Держкомстат
Мін'юст
Держпідприємництва
Мінекономіки


Держпідприємництва
Мін'юст
Мінекономіки
Мінфін
Державна комісія з
паперів та фондовог
ринку цінних
Держпідприємництва
Держкомстат
Мінекономіки






Мінекономіки
Держпромполітики
інші центральні органи
виконавчої влади
Держкомзв'язку
Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового
ринку
Мінекономіки
Держпідприємництва
Мін'юст






Держпідприємництва
Мінфін
Мін'юст






Держбуд
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст





Держбуд
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст

Мінекономіки
Держбуд
Мінфін
Мін'юст
Держбуд
Мінекономіки
Мін'юст





Держбуд
Мінфін
Мінекономіки
Держкомстат
Мінекономіки
Державна податкова
адміністрація
інші центральні органи
виконавчої влади


Держкомстат
Мінекономіки
Мінфін


Мінекономіки
Фонд державного майна
Антимонопольний комітет
Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового
ринку




Мінекономіки
Фонд державного майна
Мін'юст








Керівники органів
виконавчої влади















ГоловКРУ












Фонд державного майна











Фонд державного майна
Мінекономіки
Антимонопольний комітет
Мінфін
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст
Фонд державного майна
інші центральні органи
виконавчої влади




Міністерства
інші центральні органи
виконавчої влади





Мінекономіки
Міністерство палива та
енергетики
Антимонопольний комітет
Фонд державного майна
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Держпромполітики
Мін'юст
Держпідприємництва
Мінпраці
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Міністерство освіти і
науки
Мінфін
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
місцеві органи виконавчої
влади
Держпідприємництва
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового
ринку
Держпідприємництва
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Держпідприємництва
Мінекономіки
Мінфін




Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
Місцеві органи виконавчої
влади та
органи місцевого
самоврядування

Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
Місцеві органи виконавчої
влади та органи місцевого
самоврядування
Український фонд підтримки
підприємництва
Мінекономіки
Держпідприємництва
Мінфін
Мінпраці
Головдержслужба
Держпідприємництва
Міністерство освіта з
науки


Держпідприємництва
Мінекономіки



Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
Місцеві органи виконавчої
влади
Мінекономіки
Мінфін
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст



Держпідприємництва
Держкомстат
Мінекономіки
Мін'юст
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
Місцеві органи
виконавчої влади та органи
місцевого самоврядування
Мінекономіки







Міністерство освіти і
науки
Мінфін


Мінфін


Держкомстат
Мінфін



Держкомстат








Держкомстат
Мінфін
інші центральні органи
виконавчої влади разом з
Національним банком
Держкомстат
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст разом з
Національним банком



Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст разом з
Національним банком
Аудиторська палата
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку





Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст


Антимонопольний комітет







Мінекономіки
Антимонопольний комітет
Мінтранс
Мінфін
Держкомзв'язку
Держпідприємництва
Мін'юст

Антимонопольний комітет
Мінекономіки
Мінфін
Держпідприємництва
НКРЕ
Мін'юст


Мінекономіки
Держстандарт
Держбуд
Мін'юст



Держстандарт
Мінекономіки
Держпідприємництва
Мін'юст
3.3. Розвиток внутрішнього ринку
Сприяння підвищенню
продуктивності та
збільшенню обсягів
виробництва,
розширенню
внутрішнього ринку
високотехнологічної
продукції











































Забезпечення
розвитку
літакобудування











Удосконалення
відносин на ринку
цінних паперів





























Збільшення обсягів
та підвищення якості
страхових послуг





Збільшення обсягів
житлового
будівництва























Розвиток системи
кредитування для
придбання і
спорудження житла
громадянами України,
які потребують
поліпшення житлових
умов, зокрема
молодими сім'ями,
сільськими жителями,
військовослужбовцями















































Надання за рахунок
державного житлового
фонду на умовах
оренди соціального
житла громадянам,
які потребують
соціального захисту
Розроблення проекту Концепції
державної промислової політики
в умовах ринкової економіки з
метою адаптації підприємств
всіх форм власності до
ринкової кон'юнктури,
вдосконалення менеджменту та
управління державними
корпоративними правами,
раціонального завантаження
виробничих потужностей і
виведення з експлуатації тих,
що не мають перспективи в
налагодженні
конкурентоспроможного
виробництва, передачі в
комунальну власність об'єктів
житлово-комунальної сфери
підприємств, завершення
переходу до міжнародних
стандартів бухгалтерського
обліку, проведення оцінки
основних виробничих фондів
відповідно до реальної
ринкової вартості
Забезпечення виконання
пріоритетних завдань в галузі
тракторного,
сільськогосподарського та
продовольчого машинобудування
шляхом виконання Програми
виробництва технологічних
комплексів машин і обладнання
для агропромислового комплексу
на 1998 - 2005 роки
Забезпечення розвитку
приладобудування та
електронної промисловості на
основі реалізації Концепції
розвитку вітчизняного
приладобудування і засобів
автоматики для потреб атомної
енергетики і Концепції
відродження та розвитку
електронної промисловості
Розроблення проектів Програми
приладобудування для атомної
промисловості і Програми
відродження та розвитку
електронної промисловості на
період до 2005 року
Реалізація стратегії
проектування та виробництва
літаків нових зразків

Розроблення проекту Закону
України "Про державну
підтримку літакобудування"
Забезпечення розвитку системи
лізингу машин і обладнання

Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про лізинг"
(нова редакція)
Сприяння прийняттю Законів
України:
Про цінні папери і фондову
біржу (нова редакція)
Про похідні цінні папери


Про інститути спільного
інвестування (пайові та
корпоративні інвестиційні
фонди)
Про обіг векселів





Запровадження національного
фондового індексу
Визначення методології
розрахунку національного
фондового індексу
Удосконалення
нормативно-правової бази з
питань підвищення вимог до
діяльності реєстраторів і
сприяння відокремленню
реєстраторів від емітентів
Запровадження депозитарних
розписок на акції українських
емітентів для збільшення
попиту іноземних інвесторів
Зняття обмежень на участь
іноземного капіталу в
статутних фондах
страховиків-резидентів
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про
страхування"
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
прогнозні показники розвитку
житлового будівництва на
період до 2005 року (в розрізі
регіонів і джерел
фінансування)

Забезпечення виконання
Державної та регіональних
програм реконструкції житлових
будинків перших масових серій





Підготовка проекту Закону
України "Про внесення зміни до
статті 5 Закону України "Про
податок на додану вартість" у
частині звільнення від
зазначеного податку вартості
робіт з будівництва житла
незалежно від джерел
фінансування
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України:
про розвиток іпотечного
кредитування житлового
будівництва






про затвердження Положення про
порядок накопичення та
використання житлових
заощаджень





Розроблення проектів Законів
України:
Про житлові заощадження
громадян


















Про довгострокове пільгове
кредитування громадян для
будівництва (реконструкції)
житла




Розроблення проекту Програми
забезпечення житлом молодих
сімей на період до 2010 року





Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
порядок визначення категорій
громадян, яким надається
соціальне житло
Грудень
























Протягом
року








Протягом
року з
переходом
на 2001 рік












Протягом
року


Грудень


Протягом
року

Грудень






















Грудень


Грудень





Грудень



Грудень







Жовтень







Постійно








Травень










Протягом трьох
місяців після
набрання
чинності
Законом
України "Про
іпотеку"


Протягом двох
місяців після
набрання
чинності
Законом
України "Про
житлові
заощадження
громадян"


Протягом двох
місяців після
набрання
чинності
Житловим
кодексом
України,
Законом
України "Про
гарантування
вкладів
населення" та
за результатами
експерименту
на базі
холдингової
компанії
"Київміськбуд"
і банку
"Аркада"
Протягом двох
місяців після
набрання
чинності
Законом
України "Про
іпотеку"

Грудень







У двомісячний
термін після
набрання
чинності
Житловим
кодексом
України
Мінекономіки
Держпромполітики
Держбуд
Антимонопольний комітет
Мінфін
Держкомстат
Державна комісія з цінних
паперів та фондового
ринку
















Держпромполітики









Держпромполітики
Міністерство палива та
енергетики













Мінекономіки
Держпромполітики
Мінфін
Мін'юст



Мінекономіки
Держпідприємництва
Мін'юст




Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст

Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст

Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст разом з
Національним банком
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мінфін
Мінекономіки

Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст



Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Фонд державного майна
Мін'юст
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст разом з
Національним банком




Держбуд
Мінекономіки
Мінфін
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Місцеві органи виконавчої
влади
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
Держбуд
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст
Мінекономіки
Держбуд
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст





Держбуд
Мінекономіки
Мінфін
Держкомзем
Національний банк
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст

Мінекономіки
Мінфін
Держбуд
Державна податкова
адміністрація
Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку
Мін'юст разом з
Національним банком


Мінфін
Держбуд
Мінекономіки
Ощадбанк
Фонд державного майна
Мін'юст разом з
Національним банком













Мінфін
Держбуд
Мінекономіки
Держкомзем
Мін'юст
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Держбуд
Мінфін
Мінекономіки
Держкомзем
Мін'юст
Мінпраці
Мінекономіки
Міністерство аграрної
політики
Мінфін
Держбуд
Мін'юст
4. Конкурентоспроможність національної економіки
4.1. Структурні зрушення
Створення прозорих,
конкурентних і
ефективних ринків
енергоносіїв










































Створення умов для
забезпечення
самофінансування
нафтогазодобувної
галузі



Дотримання ринкових
умов формування цін
на енергоресурси









Запобігання
перехресному
субсидуванню та
перехресному
інвестуванню у
паливно-
енергетичному
секторі







Надання вугільній
галузі державної
підтримки, в тому
числі на
реструктуризацію
вугледобувних і
вуглепереробних
підприємств,
підвищення
ефективності її
використання


































Скасування пільг з
оплати енергоносіїв,
передбачених для
окремих категорій
споживачів


Розвиток
енергетичного
потенціалу України

































Забезпечення
диверсифікації
джерел постачання
нафти та газу в
Україну
















Підвищення
енергетичної
незалежності України
















Забезпечення
модернізації
об'єктів
електроенергетики та
міждержавних
магістральних
інженерних споруд
Створення
ядерно-паливного
циклу та розв'язання
проблем закриття
Чорнобильської АЕС



Розширення
використання
нетрадиційних джерел
енергії (метан
вугільних пластів,
вітро- та мала
гідроенергетика
тощо)
























Стимулювання
застосування
пристроїв обліку
енергії та
впровадження
ефективних
механізмів
самофінансування
енергозберігаючих
заходів





















































Завершення
реформування
колективних
сільськогосподарських
підприємств на
засадах приватної
власності



























Підтримка розвитку
особистих підсобних
господарств







Проведення земельної
реформи































Прискорення
формування
необхідної
інфраструктури
аграрного ринку


























Організація
сільськогосподарських
обслуговуючих
кооперативів та
розширення мережі
машинно-технологічних
станцій





































Удосконалення
економічних і
фінансово-кредитних
відносин в аграрному
секторі















Прискорення передачі
об'єктів соціальної
сфери, що
перебувають на
балансі підприємств
агропромислового
комплексу, у
комунальну власність





Розроблення і
впровадження
економічних
інструментів
державного впливу,
що відповідають
вимогам
функціонування
аграрного
виробництва в
ринковому середовищі
Підвищення
конкурентоспромож-
ності продукції
шляхом зменшення
витрат на її
виробництво, захисту
українських
товаровиробників на
зовнішньому та
внутрішньому ринках








Реформування
суднобудівної галузі
на основі визначення
оптимальних обсягів
її виробничих
потужностей для
виконання замовлень
на будівництво
сучасних суден,
військових кораблів,
надання комплексу
послуг з їх ремонту





Створення умов для
подальшої
комерціалізації
космічної
діяльності,
продовження
реалізації
міжнародних програм
ракетно-космічного
комплексу морського
базування "Морський
старт", ряду інших
міжнародних проектів
Реструктуризація
військово-промисло-
вого комплексу з
урахуванням вимог
щодо забезпечення
Збройних Сил та
інших військових
формувань основними
видами озброєння і
військової техніки в
обсягах і на
технічному рівні,
необхідних для
гарантованої оборони
і безпеки держави, а
також збільшення
експортних поставок
продукції та послуг



Удосконалення
структури експорту
металургійної
продукції шляхом
переорієнтації на
експорт кінцевої
продукції (труби,
металовироби,
листовий та сортовий
прокат)








































Розвиток виробництва
мінеральних добрив і
хімічних засобів
захисту рослин,
полімерів та виробів
з них









Формування
законодавчої основи
розвитку
житлово-комунального
господарства,
нормативної бази
встановлення
економічно
обгрунтованих
тарифів на
житлово-комунальні
послуги та
забезпечення їх
запровадження















Започаткування
процесу приватизації
об'єктів
інфраструктури
житлово-комунальної
сфери










Запровадження
конкурсного порядку
відбору суб'єктів з
числа підприємств
різних форм
власності для
надання
житлово-комунальних
послуг
Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України про
продаж нафти, газового
конденсату, скрапленого газу
та вугілля власного видобутку
через аукціони
Розроблення проекту Закону
України "Про основи
функціонування оптового ринку
електричної енергії"
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України:
про вдосконалення відносин між
суб'єктами ринку
електроенергії
про реформування газового
ринку
про забезпечення
збалансованого використання
енергоресурсів бюджетними
організаціями та установами і
коштів, передбачених на ці
цілі в бюджетах усіх рівнів
Підготовка проекту Закону
України "Про відповідальність
за порушення законодавства про
електроенергетику"



Розроблення проекту Закону
України "Про реструктуризацію
або списання заборгованості
підприємств
паливно-енергетичного
комплексу перед бюджетами усіх
рівнів, що утворилася станом
на 1 січня 2000 року"
Опрацювання питання щодо
заборони оформлених під
податкову заставу у
підприємств
паливно-енергетичного
комплексу енергоносіїв для
наступної реалізації їх з
дисконтом
Розроблення проекту
нормативно-правового акта щодо
порядку зарахування до
Державного бюджету України
частини виручки від реалізації
природного газу, отриманого як
плата за його транзит
територією України
Удосконалення тарифної та
цінової політики в
електроенергетиці, ліквідація
перехресного субсидування
населення за рахунок
віднесення витрат на тарифи
для промислових споживачів
шляхом переходу до ринкового
формування тарифів та
розроблення проектів
відповідних
нормативно-правових актів
Завершення переходу до
ринкового формування тарифів
на електроенергію (крім
тарифів на електроенергію для
побутових потреб населення)

Внесення пропозиції щодо
можливого запровадження для
населення, бюджетних установ і
організацій та підприємств
комунальної теплоенергетики
єдиної ціни на природний газ
власного видобутку та газ,
отриманий в оплату транзитних
послуг
Проведення реструктуризації
вугільної промисловості,
організація роботи із закриття
нерентабельних і будівництва
нових шахт для створення
додаткових робочих місць

Розроблення проектів рішень
Кабінету Міністрів України:

про напрями використання
коштів, передбачених у
державному бюджеті, на
витрати, пов'язані з
реструктуризацією вугільної
промисловості
про розвиток вугільної
промисловості,
реструктуризацію
шахтобудівного комплексу,
забезпечення зайнятості
шахтобудівників
про внесення змін, пов'язаних
з прийняттям Гірничого закону
України, до постанов Кабінету
Міністрів України від 28
червня 1997 р. N 623 "Про
заходи соціального захисту
працівників, вивільнюваних у
зв'язку із закриттям
(ліквідацією) неперспективних
підприємств Міністерства
вугледобувної промисловості",
від 16 червня 1998 р. N 910
"Про затвердження норм
безкоштовного забезпечення
побутовим вугіллям окремих
категорій населення" та від
29 червня 1999 р. N 1164 "Про
внесення змін до Порядку
ліквідації збиткових
вугледобувних та
вуглепереробних підприємств
Міністерства вугільної
промисловості"
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів
України щодо пільг з оплати
спожитої електричної енергії"


Прискорення будівництва
пріоритетних об'єктів
електроенергетики, в тому
числі на Хмельницькій і
Рівненській атомних
електростанціях та
Дністровській ГАЕС
Підготовка пропозицій щодо
укладання міжнародних угод з
питань фінансування зазначених
об'єктів
Підготовка проекту
нормативно-правового акта щодо
використання цільової надбавки
до тарифу на електроенергію
НАЕК "Енергоатом", що
використовується для
завершення будівництва і
введення в експлуатацію
об'єктів Запорізької АЕС,
Ташлицької ГАЕС, енергоблоків
N 2 Хмельницької АЕС та N 4
Рівненської АЕС, завершення
будівнитцва житла та об'єктів
соціальної сфери у м.
Славутичі, утримання
Чорнобильської АЕС після
припинення її експлуатації,
фінансування програм
припинення експлуатації
енергоблоків Чорнобильської
АЕС, фінансування українського
внеску в реалізацію
міжнародних проектів,
пов'язаних із виведенням цієї
електростанції з експлуатації
Підготовка до укладення:
Угоди між Урядом України і
Урядом Російської Федерації
про співробітництво у розвитку
паливно-енергетичних
комплексів на 2000 рік
відповідно до протоколу від 7
вересня 1994 року
Угоди між Урядом України і
урядами Казахстану,
Туркменістану, Азербайджану та
Ірану про співпрацю в
енергетичному секторі
Забезпечення реалізації
проекту постачання
казахстанської нафти в Україну
через нафтопроводи "Тенгіз -
Новоросійськ", "Армавір -
Трудова" і "Микитівська -
Лисичанськ" шляхом їх
з'єднання
Розроблення проекту Концепції
стратегічного розвитку
паливно-енергетичного
комплексу на період до 2030
року
Уточнення показників
Національної енергетичної
програми України на період до
2010 року




Визначення джерел фінансування
для створення державного
резерву ядерного палива у 2001
році в обсязі піврічної
потреби атомних електростанцій
України
Розроблення проекту Програми
реконструкції теплових та
гідроелектростанцій, ліній
електропередачі



Розроблення проекту Концепції
розвитку атомно-промислового
комплексу на період до 2010
року
Розроблення проекту
Комплексної програми створення
ядерно-паливного циклу в
Україні (нова редакція)
Розроблення проекту Закону
України "Про альтернативні
джерела енергії"
Сприяння прийняттю Закону
України "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів
України щодо стимулювання
розвитку вітроенергетики"

Реалізація положень Закону
України "Про альтернативні
види рідкого та газового
палива"
Створення
інформаційно-аналітичної
системи оцінки потенціалу
відновлюваних та вторинних
джерел енергії
Розширення застосування та
виробництва високооктанових
кисневмісних домішок до
бензинів
Реалізація першочергових
заходів щодо розвитку
промислового добування метану
з вугільних родовищ Донбасу на
1999 - 2000 роки, затверджених
постановою Кабінету Міністрів
України від 6 вересня 1999 р.
N 1634 "Про розвиток
промислового добування метану
вугільних родовищ Донбасу"
Розроблення додаткових
заходів, спрямованих на
виконання Комплексної
державної програми
енергозбереження України


Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
Закону України "Про
енергозбереження" в частині
удосконалення механізмів
фінансування заходів з
енергозбереження
Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
Кодексу України про
адміністративні
правопорушення" щодо посилення
відповідальності за порушення
у сфері використання
паливно-енергетичних ресурсів
Розроблення міжгалузевих норм
використання палива для
опалювальних котлів та
механізму дотримання цих норм
теплопостачальними
організаціями
Підготовка та реалізація
енергозберігаючих проектів за
рахунок використання кредитних
коштів Європейського банку
реконструкції та розвитку
Визначення регіонів для
створення демонстраційних зон
високої енергоефективності за
підтримки Європейської
економічної комісії ООН

Удосконалення систем обліку і
контролю за споживанням
енергоносіїв
Розроблення проекту Концепції
створення автоматизованої
системи обліку електроенергії
та заходів щодо її реалізації




Визначення науково
обгрунтованих показників
споживання
паливно-енергетичних ресурсів
бюджетними установами та
організаціями
Завершення розроблення
галузевих та регіональних
методик нормування витрат
паливно-енергетичних ресурсів
та питомих витрат на
виробництво енергоємної
продукції на 2001 рік
Розроблення проекту Програми
перетворення реформованих
сільськогосподарських
підприємств - правонаступників
КСП у прибуткові господарства



Забезпечення виконання Указу
Президента України від 3
грудня 1999 р. N 1529 "Про
невідкладні заходи щодо
прискорення реформування
аграрного сектора економіки".
Зосередження особливої уваги
на збереженні колективного
майна, запобіганні
зловживанням з боку посадових
осіб при розподілі землі та
майнових паїв, правопорушенням
при забезпеченні
матеріально-технічними
ресурсами, насамперед
пально-мастильними
матеріалами,
сільськогосподарських
підприємств на період
весняно-польових робіт
Завершення укладання договорів
оренди землі та майнових
часток (паїв) з їх власниками



Розроблення проекту Закону
України "Про особисте
селянське господарство"







Розроблення проекту Земельного
кодексу України (нова
редакція)






Розроблення проекту Закону
України "Про Державний
земельний кадастр"










Розроблення проекту Закону
України "Про купівлю та продаж
земельних ділянок"








Впровадження механізму
реалізації продовольства і
матеріально-технічних ресурсів
для потреб агропромислового
комплексу через товарні біржі
із скасуванням обмежень на
вільний рух продукції


Розроблення проекту Указу
Президента України щодо
основних засад формування і
функціонування аграрного ринку
в 2000 - 2004 роках









Розроблення проекту Положення
про порядок укладання
зустрічних контрактів на
біржовому ринку на поставку
сільськогосподарської
продукції та
матеріально-технічних
ресурсів
Розроблення проекту програми
становлення і розвитку
сільськогосподарських
обслуговуючих кооперативів як
неприбуткових організацій



Підготовка проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про внесення змін до
постанови Кабінету Міністрів
України від 26 липня 1999 р.
N 1325 "Про заходи щодо
забезпечення діяльності
державного лізингового
підприємства "Украгролізинг"
щодо удосконалення механізму
лізингу сільськогосподарської
техніки з метою максимального
використання можливостей
вітчизняного
сільськогосподарського
машинобудування для
відновлення
машинно-тракторного парку
сільськогосподарських
підприємств
Створення 75 фірмових
регіональних технічних центрів
для забезпечення своєчасного і
якісного технічного
обслуговування складної
сільськогосподарської техніки
Опрацювання і впровадження
нової моделі ринку
сільськогосподарської техніки
для забезпечення її
виробництва, вільного вибору і
придбання, впровадження нових
форм фірмового обслуговування
цієї техніки та надання послуг
сільськогосподарським
товаровиробникам
Сприяння прийняттю Закону
України "Про іпотеку"

Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України
"Про запровадження механізму
іпотечного кредитування під
заставу землі"


Розроблення проекту Закону
України "Про внесення змін до
деяких законів України щодо
соціального страхування селян
в умовах запровадження
приватної власності на землю
та різних форм
господарювання"


Розроблення проекту Указу
Президента України "Про
основні засади розвитку
соціальної сфери села"









Розроблення проекту постанови
Кабінету Міністрів України з
питань державного регулювання
виробництва і реалізації
продукції з метою забезпечення
виконання вимог Закону України
"Про державне регулювання
виробництва і реалізації
цукру"


Проведення аналізу
ефективності реалізації Закону
України "Про економічний
експеримент щодо стабілізації
роботи підприємств легкої та
деревообробної промисловості
Чернівецької області" та
підготовка пропозицій щодо
доцільності поширення цього
експерименту в інших регіонах

Сприяння прийняттю Закону
України "Про державну
підтримку підприємств,
науково-дослідних інститутів і
організацій, які розробляють
та виготовляють боєприпаси, їх
елементи та вироби спецхімії"
Забезпечення реалізації
положень Закону України "Про
заходи щодо державної
підтримки суднобудівної
промисловості в Україні"
Розроблення проектів
розпоряджень Кабінету
Міністрів України щодо
визначення переліку
підприємств суднобудівної
промисловості, на які
поширюється дія зазначеного
Закону, і переліку та обсягів
матеріалів, устаткування і
комплектуючого обладнання, що
використовуються для
будівництва суден
Підготовка спільного з
Міжнародним банком
реконструкції та розвитку
проекту "Гарантії від
некомерційних ризиків у галузі
високих технологій та
промислової конверсії"






Розроблення проекту Закону
України "Про розвиток
експортного потенціалу
підприємств концерну
"Бронетехніка України" в
галузі розроблення,
виробництва та модернізації
броньованих бойових машин"

Розроблення технологій
утилізації морських та
авіаційних боєприпасів,
проведення утилізації 20 тис.
тонн звичайних видів
боєприпасів

Визначення потреби
Військово-Морських Сил і
морських сил Прикордонних
військ у бойових кораблях та
допоміжних суднах
Створення системи балансового
забезпечення металургійного
комплексу сировиною,
металобрухтом, феросплавами,
коксівним вугіллям тощо,
подальший розвиток
внутрігалузевої виробничої
кооперації з метою
забезпечення заготовкою
трубних та металовиробних
підприємств
Упорядкування діяльності,
пов'язаної із заготівлею
брухту чорних та кольорових
металів. Підготовка пропозицій
щодо внесення змін і доповнень
до Законів України "Про
металобрухт", "Про
давальницьку сировину", до
Кодексу України "Про
адміністративні правопорушення",
до Кримінального кодексу
України
Розроблення проекту
Національної програми розвитку
гірничо-металургійного
комплексу на період до 2010
року
Проведення моніторингу
ефективності реалізації Закону
України "Про проведення
економічного експерименту на
підприємствах
гірничо-металургійного
комплексу України" з метою
поширення його дії на
підприємства інших галузей
промисловості
Підготовка проекту постанови
Кабінету Міністрів України
щодо внесення змін до складу
підприємств - учасників
експерименту
Розроблення проекту Закону
України "Про завершення
будівництва Криворізького
гірничо-збагачувального
комбінату окислених руд"


Розроблення Концепції розвитку
хімічної промисловості







Розроблення проекту галузевої
програми реконструкції
агрегатів синтезу аміаку на
базі науково-технічних
розробок вітчизняних
науково-дослідних інститутів
Проведення роботи щодо
запровадження нових
житлово-комунальних тарифів
Впровадження нових тарифів на
комунальні послуги для
промислових споживачів

Розроблення проекту Житлового
кодексу України (нова
редакція)

Підготовка проектів Законів
України:

Про питну воду








Про визнання таким, що втратив
чинність, Закону України "Про
тимчасову заборону стягнення з
громадян України пені за
несвоєчасне внесення плати за
житлово-комунальні послуги"
Сприяння прийняттю Закону
України "Про об'єднання
співвласників багатоквартирних
будинків, товариства власників
житла"

Розроблення проекту Закону
України щодо внесення змін до
Земельного кодексу України в
частині визнання суб'єктом
земельних правовідносин
об'єднань (товариств)
співвласників багатоквартирних
будинків щодо володіння,
користування і розпорядження
прибудинковими територіями
Розроблення проектів постанов
Кабінету Міністрів України:

про затвердження Положення про
Державну житлову інспекцію
України з нагляду і контролю
за використанням та утриманням
житлового фонду і об'єктів
соціально-культурного
призначення
про Правила утримання житлових
будинків та прибудинкових
територій
Квітень





Серпень



Травень












Червень






Червень







Травень







Квітень







Грудень











Червень





Квітень








Протягом
року








Квітень





Травень





Червень






















Червень













Червень



Червень

























Червень






2000 -
2001 роки



2000 -
2001 роки






Вересень




Вересень







Червень





Грудень






Грудень







Грудень








2000 - 2001
роки







2000 - 2001
роки


Протягом
року








Червень






Червень






Червень







Липень





Грудень




Травень





Протягом
року

Травень







Червень





Вересень






Грудень







Протягом
року


















Травень





Травень









Травень








Протягом трьох
місяців після
набрання
чинності
Земельним
кодексом
України
(нова
редакція)




Протягом трьох
місяців після
набрання
чинності
Земельним
кодексом
України
(нова
редакція)


Протягом
року







Липень













Червень







Серпень







Серпень



















Квітень -
вересень




Листопад









Червень


Протягом трьох
місяців після
набрання
чинності
Законом
України "Про
іпотеку"
Вересень









Грудень












Травень










Вересень






















Червень











Грудень












Грудень








Грудень






Грудень




Червень










Травень











Вересень




Травень














грудень






Вересень








Протягом року
з переходом на
2001 рік



Травень






Вересень






Вересень








Червень











Липень












Грудень






Вересень
Мінекономіки
Міністерство палива та
енергетики
Мінфін


Міністерство палива та
енергетики
НКРЕ
Мінекономіки
Міністерство палива та
енергетики
НКРЕ
Мінекономіки
Антимонопольний комітет
Фонд державного майна
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Мінфін
НАК "Нафтогаз України"


Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Мінекономіки
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Міністерство палива та
енергетики

Державна податкова
адміністрація
Міністерство палива та
енергетики




Мінекономіки
Мінфін
Міністерство палива та
енергетики
НАК "Нафтогаз України"
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
НКРЕ
Міністерство палива та
енергетики
Мін'юст








НКРЕ





НКРЕ
Міністерство палива та
енергетики
НАК "Нафтогаз України"
Мінекономіки
Держбуд



Міністерство палива та
енергетики








Міністерство палива та
енергетики
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст

Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
Мінпраці
Мінфін
облдержадміністрації
Міністерство палива та
енергетики
Мінфін
Мінекономіки
Мінпраці
Мінекобезпеки
Мін'юст
облдержадміністрації















Мінекономіки
Міністерство палива та
енергетики
НКРЕ
Мінфін
Мінпраці
Мін'юст
Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
Мінфін



Державна податкова
адміністрація
Мін'юст

Міністерство палива та
енергетики
НАЕК "Енергоатом"
НКРЕ
Мінекономіки
Мін'юст




















Міністерство палива та
енергетики
МЗС
Мінекономіки
Мін'юст


МЗС
Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
Мін'юст
Міністерство палива та
енергетики
МЗС
Мінекономіки
Мінфін



Міністерство палива та
енергетики
НКРЕ
Мінекономіки
Мінфін
Мінекономіки
Міністерство палива та
енергетики
НКРЕ
Держкоменергозбереження
НАК "Нафтогаз України"
Мінфін
Мін'юст
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство палива та
енергетики
НКРЕ

Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство екології та
природних ресурсів
Мін'юст
Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство екології та
природних ресурсів


Держкоменергозбереження
НКРЕ
Мінфін
Мінекономіки
Державний комітет
промислової політики
Міністерство палива та
енергетики
Мін'юст
Держкоменергозбереження
інші центральні органи
виконавчої влади






Міністерство аграрної
політики
Держкоменергозбереження

Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
Мінекобезпеки






Держкоменергозбереження
Мінфін
Міністерство палива та
енергетики
Мінекономіки
Держбуд

Держкоменергозбереження
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст



Держкоменергозбереження
Мінекономіки
Мін'юст





Держкоменергозбереження
Мінекономіки




Держкоменергозбереження




Держкоменергозбереження
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
Міністерство палива та
енергетики
НКРЕ
Міністерство палива та
енергетики
Державний комітет
промислової політики
Держкомнергозбереження
НКРЕ
Держбуд
Держстандарт
Держкоменергозбереження
Мінфін
Мінекономіки



Центральні органи
виконавчої влади
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки
Мінфін
Держкомзем
Українська академія
аграрних наук
Держпідприємництва
Міністерство аграрної
політики
Держкомзем
МВС разом з іншими
центральними органами
виконавчої влади














Міністерство аграрної
політики
Держкомзем
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
облдержадміністрації
Міністерство аграрної
політики
Держкомзем
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст
Мінпраці
Державний комітет
молодіжної політики,
спорту і туризму
Держкомзем
Міністерство екології та
природних ресурсів
Міністерство аграрної
політики
Держкомлісгосп
Держводгосп
Держбуд
Мін'юст
Держкомзем
Міністерство екології та
природних ресурсів
Міністерство аграрної
політики
Мінфін
Мінекономіки
Держкомлісгосп
Держводгосп
Держбуд
Українська академія
аграрних наук
Мін'юст
Міністерство аграрної
політики
Держкомзем
Мінфін
Мінекономіки
Держбуд
Мін'юст
Міністерство екології та
природних ресурсів
Держкомлісгосп
Держводгосп
Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки
Мінфін
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації
Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Держпідприємництва
Антимонопольний комітет
Держмитслужба
Укоопспілка
Державна комісія з цінних
паперів та фондового
ринку
Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст



Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки
Мінфін
Держпідприємництва
Держкомзем
Українська академія
аграрних наук
Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки
Мінфін
Украгролізинг
Мін'юст














Держпромполітики
Міністерство аграрної
політики



Держпромполітики
Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки






Мін'юст


Міністерство аграрної
політики
Держкомзем
Мінфін
Мінекономіки
Мін'юст

Мінпраці
Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки
Мінфін
Пенсійний фонд
Мін'юст
Українська академія
аграрних наук разом з
Національним банком
Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки
Мінпраці
Держбуд
МОЗ
Міністерство освіти і
науки
Мінкультури
Мін'юст
Національна академія наук
Українська академія
аграрних наук
Міністерство аграрної
політики
Мінекономіки
Мінфін
Держмитслужба






Мінекономіки
Держпромполітики
Мінфін
Міністерство освіти і
науки
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Держмитслужба
Чернівецька
облдержадміністрація
Держпромполітики
Міноборони





Держпромполітики
Мінекономіки
Мінфін
Держмитслужба
Мін'юст












НКАУ












Мінекономіки
Держпромполітики
Міноборони






Держпромполітики
Міноборони





Міноборони
Держкомкордон
Держпромполітики


Держпромполітики
Міністерство палива та
енергетики








Мінекономіки
Держпромполітики
МВС
Мін'юст
Держпідприємництва
СБУ






Мінекономіки
Держпромполітики
Мінфін


Мінекономіки
Держпромполітики
Мінфін
Міністерство екології та
природних ресурсів
Державна податкова
адміністрація








Держпромполітики
Мінекономіки
МЗС
Мінфін
Мінекоресурсів
Державна податкова
адміністрація
Держпромполітики
Мінекономіки
Мінфін
Міністерство аграрної
політики
МОЗ
Міністерство екології та
природних ресурсів
Національна академія наук
Держпромполітики





Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації


Держбуд
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст



Держбуд
Мінекономіки
Мінфін
МОЗ
Мін'юст
Міністерство екології та
природних ресурсів
Держпромполітики
Держводгосп
Держбуд
Мінекономіки
Мінфін
Мін'юст


Держбуд
Мінекономіки
Мінфін
Державна податкова
адміністрація
Мін'юст
Держкомзем
Держбуд
Фонд державного майна










Держбуд
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим
обласні, Київська і
Севастопольська міські
держадміністрації

Держбуд
Мінекономіки
Антимонопольний комітет
Мін'юст


























































































































































































































































































































































































































































































































































Міноборони

................
Перейти до повного тексту