1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво у розвитку паливно-енергетичних комплексів
( Угоду затверджено Постановою КМ N 159 від 04.03.95 )
Дата підписання: 07.09.1994
Дата затвердження: 04.03.1995
Дата набуття чинності: 07.06.1995
Уряд України й Уряд Російської Федерації, далі іменовані Сторонами, керуючись Договором про створення Економічного союзу й Угодою між Урядом України й Урядом Російської Федерації про торгово-економічне співробітництво в 1994 році,
виходячи з доцільності збереження і розвитку на довгостроковій основі спеціалізації, кооперації і технологічно взаємозалежних виробництв,
визнаючи необхідність спільної розробки і реалізації цільових програм і проектів науково-технічного співробітництва в галузях паливно-енергетичних комплексів,
враховуючи взаємну зацікавленість Сторін в ефективному використанні сировинної бази, організації спільних підприємств і міждержавних компаній у галузях паливно-енергетичних комплексів, створенні сприятливих умов для удосконалення ринкових відносин між господарюючими суб'єктами,
домовилися про нижченаведене:
Стаття 1
Сторони на основі взаємної вигоди, взаємодопомоги і недопущення дій, що наносять економічний збиток один одному, будуть усіляко розвивати співробітництво в галузях паливно-енергетичних комплексів.
Стаття 2
Сторони визначили Міністерство палива й енергетики Російської Федерації і Державний комітет з нафти і газу України державними замовниками по взаємних поставках паливно-енергетичних ресурсів і найважливіших видів квотної і ліцензійної продукції.
Стаття 3
Сторони доручать Державному комітету з нафти і газу України і Міністерству палива й енергетики Російської Федерації визначати щорічно обсяги взаємозалежних поставок продукції, робіт і послуг господарюючих суб'єктів, відповідальних за реалізацію взаємних постачань продукції в рамках цієї Угоди.
Досягнуті домовленості оформляються протоколами, що є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 4
Сторони доручать Державному комітетові з нафти і газу України і Міністерству палива й енергетики Російської Федерації забезпечити координацію робіт відповідних господарюючих суб'єктів, по здійсненню на еквівалентній основі взаємозалежних поставок паливно-енергетичних ресурсів і найважливіших видів квотної і ліцензійної продукції. Номенклатура й обсяги продукції, що поставляється, при необхідності можуть уточнюватися державними замовниками.
Недотримання державними замовниками еквівалентності щоквартальних взаємних поставок цієї продукції розглядається як надання одній з них товарного кредиту, що вимагає відповідної компенсації за домовленістю між ними.
Взаємозалежні поставки продукції, а також продукція, що поставляється в рахунок оплати робіт і послуг, виконуваних підприємствами паливно-енергетичних комплексів по договорах, звільняються від стягування ввізних і вивізних мит з обох сторін.
Вартість взаємозалежних поставок, товарів і послуг визначається на погодженій основі, виходячи з рівня цін (у доларах США), наближених до світових.
Стаття 5
Розрахунки за поставку продукції між підприємствами й організаціями Сторін будуть здійснюватися за договірними цінами, за винятком розрахунків за постачання окремих видів товарів, ціни на які встановлюються діючими в державах нормативними документами або спеціальними міжурядовими угодами.
Стаття 6
Сторони визначать порядок пред'явлення санкцій за несвоєчасні поставки паливно-енергетичних ресурсів і інших найважливіших видів ресурсів, робіт і послуг і зберігають за собою право в односторонньому порядку переглядати, з попереднім повідомленням, обсяги поставок продукції, виконання робіт і послуг при невиконанні однією зі Сторін своїх зобов'язань.

................
Перейти до повного тексту