1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Дію Угоди припинено - див. Постанову КМ N 444 від 23.04.2024 )
Угода
між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво прикордонних областей України та Російської Федерації
( Угоду затверджено Постановою КМ N 311 від 28.04.95 ) ( Зміни до Угоди див. у Протоколівід 30.10.97 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору 29 квітня 2024 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-59316 від 01.05.2024 )
Дата підписання: 27.01.1995
Дата затвердження: 28.04.1995
Дата набуття чинності: 05.06.1995
Уряд України та Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються "Сторони",
керуючись Угодою між Україною і Російською Федерацією про подальший розвиток міждержавних відносин від 23 червня 1992 року,
враховуючи добросусідські відносини, що історично склалися, високу ступінь інтегрованості економіки держав,
визнаючи необхідність збереження і розвитку господарських, культурних та інших зв'язків між прикордонними областями,
ґрунтуючись на взаємній зацікавленості у створенні сприятливих умов для розвитку економічних, гуманітарних та інших відносин між прикордонними областями,
беручи до уваги утворення Ради керівників прикордонних областей України та Російської Федерації,
погодились про наступне:
Стаття 1
Сторони будуть сприяти розвитку співробітництва між прикордонними областями Україна (Донецькою, Запорізькою, Луганською, Сумською, Харківською та Чернігівською областями) і Російської Федерації (Білгородською, Брянською, Воронізькою, Курською, Ростовською областями та Краснодарським краєм), в тому числі у реалізації домовленостей відповідно до чинного законодавства України і Російської Федерації та укладених між ними угод.
Стаття 2
Сторони відповідно до чинного законодавства будуть вживати заходів до усунення перешкод для переміщення між прикордонними областями товарів та послуг, вироблених за рахунок місцевих ресурсів у межах прикордонних областей та призначених для споживання на територіях цих областей.
Стаття 3
Сторони, визнаючи необхідність прийняття і гармонізації законодавчих та інших актів, спрямованих на врегулювання економічних зв'язків між прикордонними областями й суб'єктами господарювання, які розташовані на їх територіях, доручать відповідним державним органам спільно підготувати пропозиції із зазначених питань з урахуванням розмежування повноважень у зовнішньоекономічній діяльності між органами виконавчої влади держав та органами виконавчої влади прикордонних областей і на нанесення шкоди економічним інтересам обох держав.
Стаття 4
Торговельно-економічне співробітництво між прикордонними областями має здійснюватися на підставі безпосередньої домовленості, яка оформлюється договорами (контрактами) між господарюючими суб'єктами незалежно від їх форм власності та підпорядкування, з додержанням чинного законодавства України і Російської Федерації, двосторонніх та багатосторонніх угод. Відповідальність за виконання договорів (контрактів) несуть суб'єкти, які їх уклали.
Стаття 5
Органи виконавчої влади прикордонних областей будуть забезпечувати сприятливі умови для взаємних інвестицій та нормального функціонування вже діючих, а також тих, що створюються на територіях цих областей, підприємств і організацій, яка є власністю іншої Сторони, її громадян та юридичних осіб.
Сторони будуть здійснювати скоординовані структурні перетворення економіки прикордонних областей на підставі утворення в різних її галузях міжрегіональних акціонерних компаній; фінансово-промислових груп, спільних підприємств та інших типів підприємств (об'єднань).
Стаття 6
Розрахунки за поставки продукції між підприємствами та організаціями, розташованими в прикордонних областях, будуть здійснюватися за договірними цінами, за винятком розрахунків за поставки окремих видів товарів, ціни на які встановлюються нормативними документами.

................
Перейти до повного тексту