1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України та Урядом Російської Федерації про порядок вивезення (знищення) спеціальної техніки, що знаходиться в Україні
Дата підписання: 25.11.1995
Дата набрання чинності: 25.11.1995
Уряд України і Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються Сторонами,
підтверджуючи свою прихильність Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року,
прагнучи до знищення ядерної зброї і керуючись положеннями статті 6 Угоди між Україною і Російською Федерацією про порядок переміщення ядерних боєприпасів з території України на центральні передзаводські бази Російської Федерації з метою їх розукомплектування і знищення від 11 квітня 1992 року,
погодились про таке:
СТАТТЯ 1
У цій Угоді під терміном "спеціальна техніка" маються на увазі: навчально-тренувальні ядерні боєприпаси, їх імітатори і вантажомакети, складові частини штатних і навчальних ядерних боєприпасів, експлуатаційне і технологічне обладнання, експлуатаційна документація, спеціальні транспортні і вантажопідйомні засоби, призначені для перевезення ядерних боєприпасів і роботи з ними в польових умовах, а також для використання при ліквідації аварій.
СТАТТЯ 2
Для виконання положень цієї Угоди Сторони призначають виконавчі органи:
від української Сторони - Міністерство оборони України (Центр адміністративного управління військами стратегічних ядерних сил);
від російської Сторони - Міністерство оборони Російської Федерації (12 Головне управління).
СТАТТЯ 3
Номенклатура і кількість спеціальної техніки, що підлягає вивезенню з території України на територію Російської Федерації, визначаються переліком, який є невід'ємною складовою частиною цієї Угоди (додається).
Номенклатура і кількість спеціальної техніки, що підлягає знищенню на території України, визначаються за узгодженням Сторін.
Спеціальна техніка, що використовувалась при експлуатації ядерних боєприпасів тактичних комплексів і яка знаходиться в ядерно-технічних з'єднаннях і частинах Збройних Сил України, а також на базах Чорноморського флоту, підлягає вивезенню на бази зберігання Російської Федерації або знищенню на території України протягом 1995 - 1996 років.
Знищення спеціальної техніки на території України здійснюється фахівцями Міністерства оборони України під контролем спостерігачів виконавчого органу російської Сторони.
Подавання спеціальної техніки до місць знищення провадиться силами і засобами української Сторони.
СТАТТЯ 4
Переміщення спеціальної техніки по території України, яка підлягає вивезенню на бази зберігання Російської Федерації, здійснюється у порядку, встановленому чинним законодавством Сторін, згідно з узгодженими виконавчими органами планами (графіками).
Вивезення спеціальної техніки з території України на бази зберігання Російської Федерації здійснюється під контролем спостерігачів виконавчих органів Сторін залізничним (водним) транспортом з використанням рухомого складу російської Сторони. Супроводження і охорона транспорту здійснюються особовим складом ядерно-технічних з'єднань і частин Збройних Сил Російської Федерації. Оплата перевезень на всьому маршруті руху здійснюється російською Стороною.
Сторони гарантують безпеку і безперешкодне переміщення ешелонів (транспортів) зі спеціальною технікою відповідно територією України і територією Російської Федерації, а також перетинання ними українсько-російського кордону без проведення митного контролю, без стягнення митних платежів, без застосування обмежень на ввезення і вивезення, а також без пред'явлення вантажної митної декларації.
СТАТТЯ 5
Вивезення (знищення) спеціальної техніки, що використовується при експлуатації ядерних боєприпасів стратегічних комплексів, здійснюється після закінчення процесу експлуатації стратегічної ядерної зброї, розміщеної на території України.
СТАТТЯ 6
Контроль за переміщенням спеціальної техніки територією України і територією Російської Федерації, а також документальний облік цієї техніки здійснюють виконавчі органи Сторін.
Спостерігачі виконавчих органів Сторін здійснюють у місцях вантаження контроль номенклатури і фактичної кількості спеціальної техніки, завантаженої в ешелон (транспорт) і підлягаючої вивезенню з території України, за пред'явленими обліковими документами.

................
Перейти до повного тексту