1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про спільне патрулювання українсько-румунського державного кордону
( Угоду затверджено Постановою КМ № 817 від 16.11.2016 )
Дата підписання: 21.04.2016
Дата набрання чинності для України: 03.06.2017
Кабінет Міністрів України та Уряд Румунії (далі - Сторони),
враховуючи загальновизнані принципи та норми міжнародного права,
бажаючи розвивати дружні відносини добросусідства та убезпечити українсько-румунський державний кордон,
з метою розвитку співробітництва в сфері інтегрованого управління кордонами,
на основі Договору між Україною та Румунією про режим українсько-румунського державного кордону, співробітництво та взаємну допомогу з прикордонних питань, підписаного 17 червня 2003 р. у м. Чернівці, та Угоди між Кабінетом Міністрів України, Урядом Республіки Молдова й Урядом Румунії про співробітництво у боротьбі зі злочинністю, підписаної 6 липня 1999 р. у м. Київ, домовились про таке:
I. Загальні положення
Стаття 1
Цією Угодою визначені умови організації компетентними органами держав Сторін здійснення спільного патрулювання українсько-румунського кордону (далі - спільне патрулювання) на території держави однієї зі Сторін.
Стаття 2
1. Компетентними органами, визначеними Сторонами для реалізації положень цієї Угоди, є:
- з Української Сторони: Адміністрація Державної прикордонної служби України;
- з Румунської Сторони: Міністерство внутрішніх справ через Генеральний Інспекторат прикордонної поліції.
2. Про будь-які зміни в назвах та повноваженнях компетентних органів, зазначених у пункті 1, Сторони невідкладно інформують одна одну дипломатичними каналами. Ці зміни не будуть вважатися доповненнями до цієї Угоди.
3. Компетентні органи Сторін інформують один одного як про зміни в назві, так і про зміни, що відбулися на рівні підпорядкованих органів та підрозділів охорони кордону.
4. Обмін інформацією, зазначеною в пункті 3 цієї статті, здійснюється у письмовій формі через наявні канали взаємодії.
Стаття 3
Порядок організації та проведення конкретних заходів щодо спільного патрулювання регламентується Протоколом про виконання положень цієї Угоди, укладеним між компетентними органами, передбаченими пунктом 1 статті 2.
II. Завдання і способи здійснення спільного патрулювання
Стаття 4
Спільне патрулювання здійснюється з метою реалізації таких завдань:
1) забезпечення контролю додержання режиму спільного кордону з метою запобігання незаконному перетину кордону особами, транспортними засобами і товарами поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон;
2) запобігання та протидія незаконній міграції та пов'язаній з нею злочинності;
3) виявлення та затримання осіб, які перетнули чи намагалися незаконно перетнути кордон, осіб, які сприяли незаконному переправленню через державний кордон однієї чи більше осіб, а також причетних до організації цієї діяльності;
4) перевірка осіб і транспортних засобів, які перебувають у межах ділянки відповідальності, з метою недопущення і протидії незаконному переміщенню через кордон товарів та вантажів поза пунктами пропуску через державний кордон, а також товарів, вантажів та заборонених речовин, переміщення яких обмежено законодавством держав Сторін;
5) спостереження за ділянками місцевості, які можуть бути використані для незаконного перетинання державного кордону;
6) обмін досвідом у сфері забезпечення охорони державного кордону.
Стаття 5
1. Спільне патрулювання здійснюється в територіальних межах прикордонних підрозділів компетентних органів Сторін та на підставі письмового узгодження Прикордонних Уповноважених або їх заступників.
2. Координація заходів, що випливають з положень цієї Угоди, покладається на Прикордонних Уповноважених або їх заступників.
3. Організація та керівництво заходами зі спільного патрулювання покладаються на керівників підрозділів, які безпосередньо здійснюють охорону державного кордону.
Стаття 6
1. Спільне патрулювання реалізовується відповідно до законодавства держави Сторони, на території якої воно проводиться.
2. Спільне патрулювання може реалізовуватися з використанням службових транспортних засобів, повітряних та плавучих засобів, переносних пристроїв нічного бачення або інших технічних чи інженерних пристроїв, службових тварин, які належать компетентним органам Сторони, на території держави якої здійснюється спільне патрулювання.
Стаття 7
1. Прикордонні представники, які беруть участь у спільному патрулюванні на території держави іншої Сторони (далі - експерти), здійснюють патрулювання у службовій формі, без зброї та спеціальних засобів.
2. Експерти однієї з Сторін можуть використовувати технічні засоби експертів компетентних органів іншої Сторони, за згодою старшого патруля, і відповідають за їх правове застосування та цілісність.
3. Експерти можуть використовувати технічні засоби, необхідні для здійснення спільного патрулювання на території держави іншої Сторони, за попередньою згодою Прикордонних Уповноважених або їх заступників.

................
Перейти до повного тексту