1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 червня 2009 р. № 598
Київ
Про затвердження Порядку забезпечення підтримки з боку України міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки та навчань
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 297 від 22.04.2013 № 437 від 13.07.2016 № 560 від 18.07.2018 № 1065 від 04.12.2019 № 675 від 22.07.2020 )
( У назві та тексті Постанови слова "міжнародних миротворчих операцій" замінено словами "міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки" згідно з Постановою КМ № 297 від 22.04.2013 )
З метою реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і штабом Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО на Атлантиці та штабом Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО в Європі щодо забезпечення підтримки операцій НАТО з боку України, ратифікованого Законом України від 17 березня 2004 р. № 1607-IV, Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок забезпечення підтримки з боку України міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки та навчань, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність з Порядком, затвердженим цією постановою.
3. Міністерству оборони разом з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством інфраструктури, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерством фінансів, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Службою безпеки України затвердити у тримісячний строк Каталог можливостей України щодо підтримки міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки та навчань і визначити порядок використання та оновлення інформації, яка міститься в ньому.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 297 від 22.04.2013, № 560 від 18.07.2018, № 1065 від 04.12.2019, № 675 від 22.07.2020 )
4. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

Прем'єр-міністр України

Ю. ТИМОШЕНКО

Інд. 29


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 червня 2009 р. № 598
ПОРЯДОК
забезпечення підтримки з боку України міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки та навчань
( У назві та тексті Порядку слова "міжнародна миротворча операція" в усіх відмінках і формах числа замінено словами "міжнародна операція з підтримання миру і безпеки" у відповідному відмінку і числі згідно з Постановою КМ № 297 від 22.04.2013 )
1. Цей Порядок визначає механізм забезпечення підтримки з боку України міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки та навчань (далі - підтримка) та основні завдання центральних органів виконавчої влади з метою забезпечення взаємодії під час організації і надання підтримки.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
види підтримки - транспортне, квартирно-експлуатаційне, продовольче, речове, інженерне, медичне забезпечення, лазнево-пральне обслуговування, забезпечення пально-мастильними матеріалами, засобами зв'язку та обчислювальної техніки, поштові та інші послуги, які надаються Україною в інтересах країн, що направляють;
визначення потреб - документ, у якому перелічуються види підтримки, які повинна надати Україна під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки та навчань на її території;
заява про потреби - документ, який подається країною, що направляє, і містить визначення обсягів матеріальних і технічних ресурсів, які надаються Україною під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки та навчань на її території;
контактний пункт - структурний підрозділ штабу командування виду Збройних Сил України, призначений для забезпечення взаємодії та обміну інформацією між Міноборони, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, командувачем НАТО та країнами, що направляють, з питань забезпечення підтримки;
міжнародна операція з підтримання миру і безпеки та навчання - заходи, що здійснюються підрозділами збройних сил інших держав, які допущені на територію України з метою виконання завдань, визначених у статті 3 Закону України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України".
( Абзац сьомий пункту 2 виключено на підставі Постанови КМ № 675 від 22.07.2020 )
( Абзац восьмий пункту 2 виключено на підставі Постанови КМ № 675 від 22.07.2020 )
Терміни "підрозділ збройних сил інших держав", "командувач НАТО", "країна, що направляє", "місця забезпечення підтримки операцій та навчань", "підтримка з боку країни, що приймає", "технічна угода", "угода про спільне виконання" вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України" та Меморандумі про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і штабом Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО на Атлантиці та штабом Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО в Європі щодо забезпечення підтримки операцій НАТО з боку України (далі - Меморандум).
3. Організація, координація та контроль за здійсненням заходів з надання підтримки покладається на Міноборони.
Міноборони має право отримувати на безоплатній основі від інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для забезпечення підтримки.
4. Заходи з надання підтримки здійснюються після схвалення Верховною Радою України рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України, про яке МЗС в установленому порядку інформує командувача НАТО.
5. Для забезпечення підтримки Міноборони у взаємодії з відповідними центральними органами виконавчої влади розробляється проект технічної угоди, яка укладається між Міноборони і командувачем НАТО або країнами, що направляють.
( Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 675 від 22.07.2020 )
6. Фінансування та відшкодування вартості матеріальних і технічних ресурсів, послуг, які надаються Україною, здійснюється в порядку, передбаченому статтею VI Меморандуму та іншими міжнародними договорами України.

................
Перейти до повного тексту