1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 1 червня 2023 р. № 576
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо провадження діяльності з усиновлення та влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України під час воєнного стану
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України щодо провадження діяльності з усиновлення та влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України під час воєнного стану зміни, що додаються.
2. Міністерству соціальної політики забезпечити приведення власних нормативно-правових актів у відповідність із цією постановою.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 червня 2023 р. № 576
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо провадження діяльності з усиновлення та влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України під час воєнного стану
1. Абзаци перший - п’ятий пункту 11 Положення про дитячий будинок сімейного типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 р. № 564 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 18, ст. 925; 2016 р., № 60, ст. 2052; 2019 р., № 44, ст. 1533; 2021 р., № 33, ст. 1929), викласти в такій редакції:
"11. До дитячого будинку сімейного типу в першу чергу влаштовуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які:
перебувають між собою в родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями або з інших причин їх не можна виховувати разом;
перебувають на первинному обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на відповідній адміністративно-територіальній одиниці;
під час надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасово переміщені (евакуйовані) в межах України або за межі України.
Дітей із числа тимчасово переміщених (евакуйованих) в межах України або за межі України за відсутності документів влаштовують до дитячого будинку сімейного типу на підставі витягу з обліково-статистичної картки дитини. Зазначений витяг подається обласною, Київською міською службою у справах дітей за місцем перебування дитини на первинному обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, або Нацсоцслужбою на письмовий запит відповідної служби у справах дітей. Якщо дитина не має відповідного висновку про стан здоров’я, фізичний та розумовий розвиток, то після влаштування її в сім’ю батьки-вихователі вживають заходів для проходження дитиною медичного огляду в закладах охорони здоров’я.".
2. У Положенні про прийомну сім’ю, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 р. № 565 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 18, ст. 926; 2006 р., № 6, ст. 299; 2016 р., № 60, ст. 2052; 2019 р., № 44, ст. 1533; 2020 р., № 50, ст. 1568; 2021 р., № 33, ст. 1929):
1) абзаци шостий і сьомий пункту 8 викласти в такій редакції:
"На виховання та спільне проживання у прийомну сім’ю насамперед влаштовуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на відповідній адміністративно-територіальній одиниці, та діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які під час надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасово переміщені (евакуйовані) в межах України або за межі України.
Дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, із числа тимчасово переміщених (евакуйованих) в межах України або за межі України за відсутності документів влаштовують до прийомної сім’ї на підставі витягу з обліково-статистичної картки дитини. Витяг подається обласною, Київською міською службою у справах дітей за місцем перебування дитини на первинному обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, або Нацсоцслужбою на письмовий запит відповідної служби у справах дітей. Якщо дитина не має відповідного висновку про стан здоров’я, фізичний та розумовий розвиток,то після влаштування її в сім’ю прийомні батьки вживають заходів для проходження дитиною медичного огляду в закладах охорони здоров’я.";
2) пункт 10 доповнити абзацом такого змісту:
"У разі коли на момент влаштування дитини до прийомної сім’ї деякі із зазначених документів відсутні, служба у справах дітей за місцем влаштування дитини вживає заходів до збору відповідних документів та надання їх прийомним батькам.".
3. У Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини" (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561; 2022 р., № 27, ст. 1484, № 34, ст. 1855, № 41, ст. 2227, № 46, ст. 2530):
1) пункт 78 доповнити абзацом такого змісту:
"Влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, які проживають (перебувають) на територіях активних бойових дій та тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, не проводиться.";
2) доповнити Порядок пунктами 78-1-78-5такого змісту:
"78-1. Під час надзвичайного або воєнного стану на території України діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які тимчасово переміщені (евакуйовані) в межах України або за межі України, а також діти, яким надано статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, після їх тимчасового переміщення (евакуації) можуть бути влаштовані в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, передані під опіку, піклування родичів за наявності таких документів:
свідоцтво про народження дитини;
рішення про надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, або витяг з обліково-статистичної картки дитини.
78-2. Під час надзвичайного або воєнного стану на території України діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України із закладів різного типу, форми власності та підпорядкування, а також діти, які набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, під час перебування в евакуації за межами України можуть бути влаштовані до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, які проживають (перебувають) на території України, крім територій активних бойових дій та тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.
Ознайомлення прийомних батьків, батьків-вихователів з інформацією про дітей, які перебувають за межами України та потребують влаштування в сім’ю, видача їм направлення для знайомства з дитиною здійснюються службами у справах дітей обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій за місцем первинного обліку дитини. Ознайомлення прийомних батьків, батьків-вихователів з інформацією про дітей може здійснюватися в режимі відеоконференції (з фіксацією за допомогою технічних засобів відеозапису).
Рішення про влаштування дитини, яка тимчасово переміщена (евакуйована) за межі України, до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу приймається районними, районними м. Києві держадміністраціями (районними військовими адміністраціями), виконавчими органами міських рад (міськими військовими адміністраціями) за місцем функціонування (створення) прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу.
У разі коли до тимчасового переміщення (евакуації) дитини за межі України відбулося знайомство дитини з прийомними батьками, батьками-вихователями та дитина надала згоду на влаштування в сім’ю, про що було складено відповідні акти за формами, передбаченими Порядком взаємодобору сім’ї та дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 19 вересня 2017 р. № 1485, рішення про влаштування дитини в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу приймається з урахуванням таких актів. Якщо від часу складення акта про надання згоди дитини на влаштування в сім’ю минуло більше шести місяців, згода дитини на влаштування в сім’ю з’ясовується повторно.
78-3. Під час надзвичайного або воєнного стану на території України діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на обліку з усиновлення, які тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України із закладів різного типу, форми власності та підпорядкування, а також діти, які набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, під час перебування в евакуації за межами України можуть бути передані під опіку, піклування громадян України, які перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі та проживають (перебувають) на території України, крім територій активних бойових дій та тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.
Ознайомлення кандидатів в усиновлювачі, які бажають взяти дитину під опіку, піклування з метою її подальшого усиновлення, та видача їм направлення для знайомства з дитиною здійснюються службами у справах дітей обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій за місцем перебування дитини на місцевому або регіональному обліку (незалежно від рівня обліку) в порядку черговості взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі. Ознайомлення з інформацією про дітей може здійснюватися в режимі відеоконференції (з фіксацією за допомогою технічних засобів відеозапису).
Рішення про влаштування дитини під опіку, піклування приймається районними, районними у м. Києві держадміністраціями (районними військовими адміністраціями), виконавчими органами міських рад (міськими військовими адміністраціями) або судом за місцем проживання особи, яка призначається опікуном, піклувальником з урахуванням вимог пунктів 43 і 44 цього Порядку.
Кандидат в усиновлювачі (один із подружжя) може бути призначений опікуном, піклувальником дитини строком на три місяці з подальшим продовженням дії рішення до набрання рішенням суду про усиновлення дитини законної сили. Якщо протягом зазначеного строку кандидати в усиновлювачі не подадуть до суду заяву про усиновлення дитини, вважається, що вони відмовилися від усиновлення дитини. По закінченню дії рішення про призначення опікуна, піклувальника органом опіки та піклування за місцем проживання (перебування) дитини вирішується питання про подальше влаштування дитини або про її усиновлення іншими особами.
Підготовка документів для подання до суду щодо усиновлення дитини, яка передана під опіку, піклування кандидатам в усиновлювачі, здійснюється в першочерговому порядку. Усиновлення дитини, якій призначено опікуна, піклувальника, здійснюється в порядку, встановленому законодавством.
78-4. У випадках, передбачених пунктами 78-2 і 78-3 цього Порядку, направлення для знайомства з дитиною видається до служби у справах дітей за місцем розташування закладу, а в разі, коли така служба у справах дітей не здійснює своїх повноважень, - до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) прийомних батьків, батьків-вихователів або кандидатів в усиновлювачі, які виявили бажання взяти дитину під опіку чи піклування.
Знайомство з дитиною здійснюється за місцем перебування дитини за кордоном у присутності керівника закладу або уповноваженого ним працівника закладу. За бажанням осіб, у сім’ю яких влаштовується дитина, може проводитися попереднє знайомство з дитиною в режимі відеоконференції за участю служби у справах дітей, до якої видано направлення (з фіксацією за допомогою технічних засобів відеозапису).
Керівник закладу або уповноважений ним працівник закладу ознайомлює осіб, в сім’ю яких влаштовується дитина, зокрема в режимі відеоконференції (з фіксацією за допомогою технічних засобів відеозапису), з наявними документами дитини (зокрема, виданими закладами охорони здоров’я, установами держави тимчасового перебування дитини).
Якщо дитина влаштовується в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу за взаємною згодою прийомних батьків, батьків-вихователів, про що вони письмово повідомляють службі у справах дітей, до якої видано направлення, особисте знайомство з дитиною може здійснюватися одним з них.
Представники служби у справах дітей, до якої видано направлення для знайомства з дитиною, організовують знайомство осіб з дитиною, з’ясовують, чи згодна дитина на влаштування у сім’ю, за місцем перебування дитини за межами України або в режимі відеоконференції (з фіксацією за допомогою технічних засобів відеозапису).
78-5.У разі влаштування дитини, яка тимчасово переміщена (евакуйована) за межі України, в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, під опіку, піклування дитина передається прийомним батькам, батькам-вихователям (одному з них), опікуну, піклувальнику керівником закладу або уповноваженим ним працівником закладу за особистої присутності посадової особи закордонної дипломатичної установи України або за її участі в режимі відеоконференції (з фіксацією за допомогою технічних засобів відеозапису).
За фактом передачі дитини прийомним батькам, батькам-вихователям, опікуну, піклувальнику складається акт із зазначенням реквізитів рішення про влаштування дитини в сім’ю, дати та місця передачі дитини. Акт підписується керівником закладу чи уповноваженим ним працівником закладу, посадовою особою закордонної дипломатичної установи України (у разі її (його) особистої участі), в присутності яких здійснювалася передача дитини, а також прийомними батьками, батьками-вихователями (одним з них), опікуном, піклувальником, яким передано дитину. Акт складається у чотирьох примірниках, один з яких залишається в закордонній дипломатичній установі України держави тимчасового перебування дитини (передається до такої установи), другий - у керівника закладу чи уповноваженого ним працівника закладу, третій - передається особам, яким передана дитина, четвертий - службі у справах дітей.
У разі участі посадової особи закордонної дипломатичної установи України у передачі дитини прийомним батькам, батькам-вихователям (одному з них), опікуну, піклувальнику у режимі відеоконференції, здійснюється фіксація процесу передачі дитини за допомогою технічних засобів відеозапису, про що робиться запис в акті із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) та посади посадової особи закордонної дипломатичної установи України.
Посадова особа закордонної дипломатичної установи України перевіряє документи, що засвідчують особу прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників, а також наявність документів про влаштування дитини в таку сім’ю.
Після прийняття рішення про влаштування дитини в сім’ю дитина також може бути повернута в Україну у супроводі представника закладу, органу опіки та піклування або уповноваженої ними особи та передана прийомним батькам, батькам-вихователям, опікуну, піклувальнику в Україні.
У разі потреби обласні, Київська міська державні (військові адміністрації), районні, районні у м. Києві держадміністрації (районні військові адміністрації), виконавчі органи міської, районної у місті (у разі утворення) ради (міські військові адміністрації), закордонні дипломатичні установи України надають сприяння прийомним батькам, батькам-вихователям, опікунам, піклувальникам у вирішенні в компетентних органах держави тимчасового перебування дитини питань, пов’язаних з її поверненням в Україну, з урахуванням конкретної ситуації та відповідно до власних повноважень.";
3) пункт 79-1 викласти в такій редакції:
"79-1.Під час надзвичайного або воєнного стану на території України рішення про взяття дитини на первинний облік приймається службами у справах дітей районних, районних у м. Києві держадміністрацій (районних військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (військових адміністрацій населених пунктів) за місцем походження або виявлення дитини.
Під час надзвичайного або воєнного стану на території України рішення про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, приймається районними, районними у м. Києві держадміністраціями (районними військовими адміністраціями), виконавчими органами сільських, селищних, міських рад (військовими адміністраціями населених пунктів) за місцем походження або виявлення дитини.
Якщо служби у справах дітей районних, районних у м. Києві держадміністрацій (районних військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (військових адміністрацій населених пунктів) за місцем походження чи виявлення дитини не здійснюють своїх повноважень, рішення про взяття дитини на первинний облік, надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, приймається:
за місцем проживання (перебування) чи тимчасового влаштування дитини;
за місцем тимчасового переміщення (евакуації) дитини - щодо дитини, яка тимчасово переміщена (евакуйована) до іншої адміністративно-територіальної одиниці України;
за останнім відомим місцем проживання (перебування) дитини на території України до евакуації - щодо дитини, яка тимчасово переміщена (евакуйована) за межі України.
Якщо територію, на якій дитина повинна бути взята на первинний облік і отримати статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, визначити неможливо, Нацсоцслужба визначає адміністративно-територіальну одиницю, на території якої будуть прийняті відповідні рішення.
У разі коли свідоцтво про смерть або загибель батьків відсутнє або смерть чи загибель батьків не зареєстрована відповідними уповноваженими органами, дитині встановлюється статус дитини, позбавленої батьківського піклування, до моменту документального підтвердження смерті або загибелі батьків.
Після припинення або скасування надзвичайного або воєнного стану статус дитини повинен бути підтвердженим або спростованим за процедурами та на підставі документів, передбачених законодавством.";
4) пункт 84 викласти в такій редакції:
"84. Під час надзвичайного або воєнного стану на території України Мінсоцполітики як володілець Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Діти" (далі - система "Діти"), в якій ведеться єдиний банк даних, визначає:
порядок ведення єдиного банку даних в системі "Діти";
користувачів єдиного банку даних в системі "Діти" з правами доступу до його інформаційних ресурсів.
Користувачі, які отримали від Мінсоцполітики право доступу до інформації, що міститься в єдиному банку даних в системі "Діти", зобов’язані:
вносити відомості до єдиного банку даних в системі "Діти";
збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини відповідно до вимог, установлених нормативно-правовими актами у сфері захисту інформації та персональних даних, у порядку, визначеному Мінсоцполітики;
забезпечувати достовірність інформації, до збирання, зберігання, використання та поширення якої вони мають доступ;
забезпечити ефективний захист інформації від несанкціонованого доступу, внесення до неї змін або розголошення.
Керівники служб у справах дітей несуть персональну відповідальність за достовірність інформації, її збирання, внесення, зберігання, використання та поширення з моменту отримання права доступу до системи "Діти".
Нацсоцслужба, крім повноважень, визначених для користувачів єдиного банку даних у системі "Діти", забезпечує:
контроль за користувачами єдиного банку даних у системі "Діти" регіонального та місцевого рівня під час збору, зберігання, використання та поширення інформації, що міститься в єдиному банку даних;
проведення постійного моніторингу повноти та достовірності інформації, своєчасності наповнення єдиного банку даних;
звернення до органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які створили відповідну службу у справах дітей, з вимогою про притягнення до відповідальності осіб, які допустили порушення порядку ведення єдиного банку даних в системі "Діти".
Якщо служба у справах дітей районної, районної у м. Києві держадміністрації (районної військової адміністрації), виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (військової адміністрації населеного пункту) не підключена до єдиного банку даних в системі "Діти" (відключена від такого банку), внесення до єдиного банку даних в системі "Діти" інформації, передбаченої цим Порядком, здійснюється відповідно до Порядку ведення банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 28 грудня 2015 р. № 1256, - в редакції наказу Мінсоцполітики від 19 серпня 2022 р. № 222.";
5) доповнити Порядок пунктом 85 такого змісту:
"85. Під час надзвичайного або воєнного стану на території України Нацсоцслужба на підставі інформації обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій та з урахуванням переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, забезпечує формування та ведення переліку служб у справах дітей обласних, Київської міської, районних, районних у м. Києві держадміністрацій (районних військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі утворення) рад (військових адміністрацій населених пунктів), які під час надзвичайного або воєнного стану не здійснюють своїх повноважень, а також служб у справах дітей, які не підключені до єдиного банку даних (відключені від такого банку).".
4. У Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. № 905 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 79, ст. 2660; 2015 р., № 66, ст. 2184; 2019 р., № 56, ст. 1946; 2022 р., № 67, ст. 4024):
1) в абзаці другому пункту 19 слова "соціальний паспорт дитини" виключити;
2) абзац перший пункту 27 викласти в такій редакції:
"27. Висновок про можливість бути усиновлювачами оформляється у строки, передбачені пунктами 25-1і 25-2 цього Порядку, згідно з визначеними Мінсоцполітики вимогами на бланку служби у справах дітей, пронумеровується, прошнуровується, підписується її керівником, засвідчується печаткою та видається кандидатам в усиновлювачі.";
3) доповнити пункт 49 після абзацу четвертого новими абзацами такого змісту:
"Кандидатам в усиновлювачі, які перебувають на обліку у службі у справах дітей за місцем проживання, після взяття дитини на місцевий облік надсилається запрошення на прийом для ознайомлення з інформацією про дитину з урахуванням рекомендацій, зазначених у висновку про їх можливість бути усиновлювачами. Запрошення надсилається електронною поштою з одночасним інформуванням за допомогою засобів фіксованого або мобільного зв’язку.
У разі коли протягом двох робочих днів з дати надсилання запрошення від кандидатів в усиновлювачі не надійшло письмового повідомлення (у тому числі за допомогою засобів електронної комунікації) про їх згоду чи відмову від особистого ознайомлення з інформацією про дитину, запрошення надсилається наступному кандидату в усиновлювачі, який перебуває на обліку, в порядку черговості. Якщо кандидати в усиновлювачі, які повідомили про бажання особисто ознайомитися з інформацією про дитину, протягом п’яти календарних днів не звернулися до служби у справах дітей, вважається, що вони відмовилися від ознайомлення з інформацією про дитину.".
У зв’язку з цим абзаци п’ятий і шостий вважати відповідно абзацами сьомим і восьмим;
4) у пункті 50:
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"Кандидатам в усиновлювачі, які перебувають на обліку у відповідній службі у справах дітей, після взяття дитини на регіональний облік запрошення на прийом для ознайомлення з інформацією про дитину з урахуванням рекомендацій, зазначених у висновку про можливість бути усиновлювачами, надсилається електронною поштою з одночасним інформуванням за допомогою засобів фіксованого або мобільного зв’язку.";
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"У разі коли протягом двох робочих днів з дати надсилання запрошення від кандидатів в усиновлювачі не надійшло письмового повідомлення (зокрема, за допомогою засобів електронної комунікації) про їх згоду чи відмову від особистого ознайомлення з інформацією про дитину, запрошення надсилається наступному кандидату в усиновлювачі, який перебуває на обліку, в порядку черговості. Якщо кандидати в усиновлювачі, які повідомили про бажання особисто ознайомитися з інформацією про дитину, протягом п’яти робочих днів не звернулися до служби у справах дітей, вважається, що вони відмовилися від ознайомлення з інформацією про дитину.";
5) в абзаці третьому пункту 70 слова ", за винятком переміщення з району проведення антитерористичної операції і заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях," виключити;
6) розділ "Особливості провадження діяльності з усиновлення під час воєнного стану" замінити розділами такого змісту:
"Особливості провадження діяльності з усиновлення під час воєнного стану
114. Якщо під час воєнного стану служба у справах дітей районної, районної у м. Києві держадміністрації (районної військової адміністрації), виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради (міської військової адміністрації) здійснює свої повноваження, то облік дітей, які можуть бути усиновлені, облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, провадження діяльності з усиновлення здійснюються відповідно до пунктів 3-30, 45-52, 55-58, 60-67, 70-76, 79-82, 91, 92, 95 і 96 цього Порядку.
Служби у справах дітей обласних, Київської міської, районних, районних у м. Києві держадміністрацій (районних військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі утворення) рад (військових адміністрацій населених пунктів), які під час надзвичайного або воєнного стану не здійснюють своїх повноважень (далі - служба у справах дітей, яка не здійснює своїх повноважень), а також служби у справах дітей, які не підключені до єдиного банку даних (відключені від такого банку), визначаються згідно з переліком, який формується та ведеться Нацсоцслужбою відповідно до пункту 85 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини" (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561), - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2023 р. № 576.

................
Перейти до повного тексту