1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 січня 2024 р. № 40
Київ
Про затвердження Порядку проведення сертифікації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок
Відповідно до статті 9 Закону України "Про енергетичну ефективність будівель" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення сертифікації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. № 600 "Про затвердження Порядку проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 48, ст. 2984).

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 січня 2024 р. № 40
ПОРЯДОК
проведення сертифікації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення сертифікації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок.
2. Терміни у цьому Порядку вживаються в такому значенні:
кандидат - особа, якій присвоєно/підтверджено/визнано професійну кваліфікацію енергетичного аудитора будівель та яка має намір пройти сертифікацію;
сертифікація - процедура оцінки відповідності осіб, яким присвоєно/підтверджено/визнано професійну кваліфікацію енергетичного аудитора будівель, за результатами якої приймається рішення щодо видачі або відмови у видачі сертифіката енергетичного аудитора будівель.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про енергетичну ефективність будівель", "Про енергетичну ефективність", "Про освіту" та "Про вищу освіту", Порядку присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 956 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 76, ст. 4773) (далі - Порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій), Порядку визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 576 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 46, ст. 2872) (далі - Порядок визнання в Україні професійних кваліфікацій).
3. Сертифікація проводиться державною мовою з дотриманням засад і принципів, визначених статтею 6 Закону України "Про освіту".
Вартість послуг та порядок внесення плати за проведення сертифікації визначаються на договірних засадах між кваліфікаційним центром, який є юридичною особою (її структурним або відокремленим підрозділом), що акредитована Національним агентством кваліфікацій відповідно до Порядку акредитації кваліфікаційних центрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 986 "Деякі питання акредитації кваліфікаційних центрів" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 78, ст. 4918), за професійною кваліфікацією "енергетичний аудитор будівель", та кандидатом.
4. Сертифікація здійснюється кваліфікаційним центром шляхом проведення сертифікації, за результатами якої видається сертифікат енергетичного аудитора будівель за формою згідно з додатком. Строк дії сертифіката енергетичного аудитора будівель становить п’ять років.
Інформація про сертифікацію енергетичних аудиторів будівель вноситься кваліфікаційним центром до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Запис до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про видачу сертифіката енергетичного аудитора будівель повинен містити інформацію, зазначену в такому сертифікаті.
5. Сертифікація проводиться кваліфікаційним центром протягом шести місяців з дня присвоєння/підтвердження/визнання професійної кваліфікації енергетичного аудитора будівель відповідно до Порядку присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій та/або Порядку визнання в Україні професійних кваліфікацій.
До сертифікації допускаються кандидати, які здобули відповідну вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня вищої освіти у галузі знань "Архітектура та будівництво" та/або "Електрична інженерія" або прирівняну до таких галузей знань у випадках, передбачених законодавством, та мають стаж роботи не менше одного року в одній з таких сфер: енергетика, енергоефективність та енергозбереження, будівництво та архітектура або житлово-комунальне господарство.
6. Сертифікація проводиться на підставі поданих кандидатом таких документів:

................
Перейти до повного тексту