1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про військово-технічне співробітництво
( Угоду затверджено Постановою КМ N 674 від 23.07.2008 )
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України: 28.10.2008
24.07.2007
Кабінет Міністрів України та Уряд Італійської Республіки, в подальшому "Сторони",
відповідно до положень Договору про дружбу і співробітництво між Україною та Італійською Республікою, підписаного 3 травня 1995 року у Римі,
прагнучи до зміцнення обороноздатності двох держав,
підкреслюючи важливість розвитку співробітництва між державами-членами Європейського Союзу та державами Східної Європи,
заохочуючи взаємний інтерес у співробітництві між Сторонами у військово-технічній галузі,
домовились про наступне:
Стаття 1
Мета
Метою цієї Угоди є підвищення ефективності співробітництва між Сторонами у сфері досліджень, розробки і виробництва товарів та послуг оборонного призначення, постачання обладнання та відповідного матеріально-технічного забезпечення в технічній сфері, а також в інших напрямах співробітництва в галузі оборонної промисловості шляхом зміцнення оборонно-промислового потенціалу обох держав.
Співробітництво між сторонами здійснюється відповідно до законодавства держав Сторін, в тому числі, міжнародних договорів, учасниками яких є держави Сторін.
Стаття 2
Визначення термінів
1. "Товари військового призначення" означає озброєння, військове обладнання, технологію та матеріали для їх виробництва, а також матеріально-технічну підтримку та необхідне технічне обслуговування.
2. "Технічна сфера" означає дослідження, розробку і технології виробництва товарів та послуг оборонного призначення.
3. "Технічні послуги" означає послуги щодо дослідження, розробки, виробництва, модернізації, ремонту та технічного обслуговування товарів оборонного призначення.
4. "Гарантія якості" означає функції та дії, що необхідно виконати для забезпечення якості одержаних товарів та послуг оборонного призначення.
5. "Інформація з обмеженим доступом" означає інформацію у будь-якій формі та будь-які документи, вироби, речовини чи фізичні поля, на/в яких розміщена або може бути записана інформація, яка в інтересах національної безпеки держав Сторін, згідно з їх чинним законодавством підлягають захисту від несанкціонованого доступу, яким було надано відповідний гриф обмеження доступу, зокрема ті, які створені Сторонами спільно в рамках співробітництва, і яким було надано грифи обмеження доступу на підставі чинного законодавства держав Сторін та спільно погоджених критеріїв.
Стаття 3
Напрями співробітництва
Сторони розвивають співробітництво стосовно розробки, виробництва та обміну товарами оборонного призначення в наступних напрямках:
- наукові дослідження, випробування та проектування;
- обмін досвідом в технічній сфері;
- спільне виробництво, модернізація та взаємні технічні послуги у визначених Сторонами галузях;
- постачання товарів військового призначення в рамках спільних проектів та виробництва за замовленням однієї із Сторін відповідно до чинного національного законодавства держав Сторін стосовно експорту-імпорту озброєння;
- сприяння підприємствам оборонної промисловості та державним організаціям у налагодженні співробітництва в галузі виробництва товарів військового призначення.
Стаття 4
Уповноважені органи
Для реалізації положень цієї Угоди Сторони призначають уповноважені органи:
в Україні - Міністерство промислової політики України та Міністерство оборони України;
в Італії - Міністерство оборони Італійської Республіки.
Стаття 5
Спільна комісія
Для виконання положень цієї Угоди Сторони створять Спільну українсько-італійську комісію з військово-технічного співробітництва (далі - Комісія).
Комісія протягом погодженого Сторонами строку розробляє Положення про свою діяльність.
Стаття 6
Зобов'язання сторін
Виконуючи заходи співробітництва згідно із цією Угодою, Сторони ухвалюють документи стосовно взаємних прав, завдань та умов співробітництва.
Сторони гарантують захист будь-якої інформації, отриманої під час співробітництва в рамках цієї Угоди, відповідно до чинного законодавства держав Сторін.

................
Перейти до повного тексту