- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
Договір
про дружбу і співробітництво між Італійською Республікою та Україною
( Договір ратифіковано Законом
N 150/96-ВР від 26.04.96 )
Італійська Республіка та Україна, надалі іменовані "Високі Договірні Сторони",
бажаючи зміцнювати дружбу, що пов'язує обидві країни і обидва народи, і поглиблювати співробітництво у галузі політики, економіки і культури,
констатуючи, що Україна є однією з держав-правонаступниць Радянського Союзу,
прагнучи розвивати свої відносини на основі загальновизнаних цінностей свободи, демократії, плюралізму і поважання прав людини, включаючи права національних меншин,
прагнучи сприяти зміцненню міжнародного порядку, що грунтується на праві, на мирі і на справедливості,
беручи до уваги глибокі політичні та економічні зміни, що відбулися в Європі,
підтверджуючи їх вірність зобов'язанням, що випливають з членства в Організації Об'єднаних Націй,
усвідомлюючи роль ЄЕС, НАТО і Ради Європи у побудові нової Європи,
сповнені рішучості розвивати взаємовідносини дружби, співробітництва і добросусідства,
домовились про таке:
Стаття 1
Італійська Республіка та Україна розвиватимуть свої відносини на основі довіри, співробітництва і взаємної поваги відповідно до принципів суверенітету, рівноправності і дотримання прав і основних свобод людини.
З цією метою Високі Договірні Сторони можуть в разі потреби укладати угоди для реалізації положень цього Договору.
Стаття 2
Високі Договірні Сторони підтверджують неприйнятність застосування сили або загрози силою в міждержавних відносинах як засобу розв'язання міжнародних спорів, які мають розв'язуватись мирними засобами.
Італійська Республіка та Україна діятимуть спільно для підвищення ролі Організації Об'єднаних Націй, забезпечення повного дотримання положень Статуту ООН і повного використання її потенціалу, забезпечення верховенства міжнародного права і гарантування як колективної безпеки, так і безпеки кожної держави-члена ООН.
В європейському масштабі Високі Договірні Сторони зобов'язуються сприяти створенню і ефективному функціонуванню механізмів для мирного розв'язання спорів і запобігання конфліктам.
Стаття 3
Високі Договірні Сторони проводитимуть консультації з двосторонніх і багатосторонніх питань, що становлять взаємний інтерес.
Міністерства закордонних справ обох країн підтримуватимуть регулярні контакти.
Італійська Республіка та Україна співробітничатимуть в рамках міжнародних організацій, до яких вони входять або увійдуть.
Італійська Республіка та Україна сприятимуть також розвитку відносин між парламентами обох країн.
Стаття 4
Італійська Республіка та Україна об'єднають свої зусилля з метою створення в Європі якісно нових основ безпеки, що базуються на співробітництві і на дедалі більш низьких рівнях озброєнь, необхідних для підтримання стабільності та оборонної достатності.
Високі Договірні Сторони, розуміючи важливе значення угод з роззброєння для безпеки в Європі і в усьому світі, активно сприятимуть переговорам по роззброєнню в Європі. Вони вітають укладення нових угод з роззброєння і зміцнення довіри і безпеки в Європі.
Високі Договірні Сторони погоджено діятимуть також на відповідних міжнародних форумах для того, щоб запобігати розповсюдженню зброї масового знищення, зокрема, шляхом зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї, і сприяти більшій транспарентності і контролю в галузі передачі звичайних озброєнь.
Стаття 5
Високі Договірні Сторони, спільно і кожна окремо, будуть діяти таким чином, щоб Європа все більше набувала характеру співтовариства держав, заснованого на мирному співіснуванні і співробітництві між європейськими народами, а також сприяти створенню у майбутньому єдиного демократичного і правового простору.
У цьому зв'язку Італійська Республіка та Україна мають твердий намір на основі повного поважання положень Хельсінкського Заключного акта, Паризької Хартії для нової Європи та інших документів НБСЄ зміцнювати демократію, безпеку і дотримання норм правової держави на європейському континенті, активно сприяти розвитку дружніх відносин між усіма державами, розвивати положення щодо людського виміру і співробітництво в галузях економіки, культури і охорони навколишнього середовища.
Стаття 6
Італійська Республіка та Україна діятимуть в напрямку розвитку співробітництва в галузях економіки, промисловості, сільського господарства, науки, техніки та екології в інтересах обох держав і міжнародного співтовариства.
Високі Договірні Сторони усвідомлюють, що таке співробітництво матиме важливе значення для здійснення програми економічних реформ, переходу України до ринкової економіки, а також для широкого розвитку існуючих можливостей співробітництва, в тому числі і регіонального.
Високі Договірні Сторони розвиватимуть співробітництво в рамках багатосторонніх економічних організацій, до яких вони входять.
Стаття 7
Високі Договірні Сторони заснують Італійсько-Українську Раду з економічного, промислового і фінансового співробітництва.
Рада, очолювана з італійської сторони Міністром Закордонних Справ і з української сторони Членом Уряду або їх уповноваженими, збиратиметься щонайменше один раз на рік.
Під егідою Ради працюватиме Комітет підприємців з співробітництва з метою конкретного розвитку торгово-економічних зв'язків між двома країнами.
Рада може також створювати спеціальні робочі групи для вивчення і розвитку двостороннього співробітництва в інших галузях, що становлять особливий інтерес для Сторін.
Стаття 8
Високі Договірні Сторони заохочуватимуть прямі капіталовкладення, створення спільних підприємств, гармонізацію їх законодавств у галузі економіки.
Високі Договірні Сторони співробітничатимуть в галузі професійної підготовки і підготовки менеджерів. Вони розвиватимуть також технічне співробітництво, особливо в галузях економічної політики і права, що застосовується в економічній діяльності, а також в галузях сільського господарства, охорони здоров'я, культури, науки, досліджень і технологій.
Італійська Республіка готова надавати Україні консультативну допомогу в організації і управлінні підприємницькою діяльністю, приділяючи особливу увагу малим і середнім підприємствам, а також в галузі банківської діяльності.
................Перейти до повного тексту