1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Програма


ПРОГРАМА
наукового і технологічного співробітництва між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль
Дата підписання: 22.12.2015
Дата набрання чинності для України: 22.12.2015
Уряд України та Уряд Держави Ізраїль (далі - Сторони),
відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль про співробітництво в галузі науки і технологій, підписаної у м. Єрусалимі 12 січня 1993 року,
прагнучи сприяти подальшому розвитку українсько-ізраїльського наукового і технологічного співробітництва,
усвідомлюючи, що наукове і технологічне співробітництво є важливою складовою частиною двосторонніх відносин між країнами,
домовились про заснування Програми наукового і технологічного співробітництва між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль (далі - Програма НТС).
Програма НТС підготовлена і координуватиметься Міністерством освіти і науки України з Української Сторони (далі - "МОН") та Міністерством науки, технології і космосу Держави Ізраїль (далі - "МНТК") - з Ізраїльської Сторони.
Стаття 1
Сторони сприяють обміну результатами досліджень у наукових сферах, які Сторони визначають важливим для досягнення сталого розвитку. Сфери дослідження визначаються МОН і МНТК за взаємною згодою сторін.
Стаття 2
Кожна Сторона сприяє участі представників своєї країни у присвячених питанням науково-технологічного співробітництва круглих столах, семінарах і конференціях, організованих науково-дослідними інститутами та причетними установами іншої Сторони.
Стаття 3
Сторони сприяють встановленню прямих контактів між науковими установами, вищими навчальними закладами у науково-технологічній сфері обох країн і реалізації спільних наукових і технологічних програм та проектів, і заохочуватимуть обмін науковцями, технічними експертами і студентами вищих навчальних закладів.
Стаття 4
1. Сторони будуть підтримувати спільні науково-технологічні проекти на основі взаємної зацікавленості відповідно до пропозицій, які будуть спільно готуватися українськими та ізраїльським дослідницькими групами.
2. Заявки на отримання дослідницького проекту надаються відповідно до спільного оголошення про конкурс, яке оголошується паралельно обома Сторонами, і спільно узгоджуються після завершення процесу наукової експертизи.
Стаття 5
1. З метою координації цієї Програми Сторони створюють Спільний Українсько-Ізраїльський комітет з науково-технологічного співробітництва (далі - Спільний комітет).
2. До складу Спільного комітету входять представники МОН і МНТК.
3. Кожна зі Сторін призначає з числа своїх представників у Спільному комітеті Голову та Секретаря своєї частини Спільного комітету.
4. У період між зустрічами, обмін інформацією здійснюється через Співголів чи Секретарів Спільного комітету.
5. Погодження та прийняття рішень Спільного комітету можуть здійснюватися за допомогою засобів електронного зв'язку чи обміну поштою за рішенням обох частин Спільного комітету Сторін.
6. Кожний Співголова є відповідальним за організацію роботи і діяльність своєї частини Спільного комітету. Секретарі забезпечують поточну роботу своєї частини Спільного комітету та готують необхідні матеріали до засідань Спільного комітету.
7. Рішення Спільного комітету приймаються шляхом загального консенсусу.
8. Засідання Спільного комітету організовує по черзі кожна зі Сторін. Видатки на організацію засідань Спільного комітету бере на себе приймаюча Сторона. Направляюча сторона сплачує видатки на поїздки, страхування та проживання своїх членів Спільного комітету.
9. Засідання Спільного комітету проводиться не рідше одного разу на два роки. У разі необхідності МОН і МНТК можуть організовувати додаткові засідання.
10. Рішення засідань Спільного комітету оформлюються протоколом. Протокол підписують Співголови Спільного комітету.
Стаття 6
1. Відбір проектів, які здійснюються в рамках Програми НТС, відбувається на конкурсній основі. Конкурси на фінансування проектів в Україні та Державі Ізраїль оголошуються одночасно.
2. В оголошеному конкурсі можуть приймати участь вчені та інші дослідники з усіх наукових установ і вищих навчальних закладів України та Держави Ізраїль. Головною умовою участі є наявність партнера у державі іншої Сторони, а також відповідність додатковим умовам, які вказані в оголошенні про конкурс.
3. Керівник проекту повинен подавати заявку на конкурс відповідно до МОН або МНТК.
4. Проект повинен відповідати вимогам, закріпленим у конкурсній пропозиції, і пройти наукову експертизу. Потім проект повинен бути схвалений Спільним комітетом.
Стаття 7
1. Вчені та інші дослідники з усіх наукових установ та вищих навчальних закладів України подають свої проекти українською мовою до установи з виконання Програми НТС в Україні (МОН).
2. Вчені та інші дослідники з усіх наукових установ та вищих навчальних закладів Держави Ізраїль подають проекти англійською мовою до МНТК.

................
Перейти до повного тексту