- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Урядом України і Урядом Держави Ізраїль з питань мореплавства і морських перевезень
( Угоду ратифіковано Законом
N 2994-III від 17.01.2002 )
Уряд України і Уряд Держави Ізраїль, (тут і далі Договірні Сторони);
Бажаючи розвивати торговельне мореплавство між двома країнами на засадах рівних прав і взаємної вигоди;
З метою подальшого розвитку співробітництва у сфері мореплавства; а також
Прагнучи поглиблення комерційних і економічних відносин між двома країнами;
Погодились про таке:
Стаття 1
У цій Угоді:
1. Термін "судна" означає:
а) торговельні судна, під національним прапором однієї з Договірних Сторін, що зареєстровані на території цієї Договірної Сторони і такі, що використовуються у міжнародних морських перевезеннях;
б) торговельні судна третіх країн, чий прапор є прийнятним для іншої Договірної Сторони, що керуються судноплавними підприємствами будь-якої Договірної Сторони і що зазначені у Додатку до цієї Угоди, а також такі, що мають спеціальні посвідчення відповідного компетентного органу.
Договірні Сторони інформують одна одну по дипломатичних каналах про будь-які зміни у своїх відповідних переліках суден у Додатку.
Цей термін не включає військові судна та інші судна некомерційного призначення.
2. Термін "члени екіпажу" означає капітана та інших осіб, що працюють або обслуговують на борту судна на протязі рейсу, що мають посвідчення відповідно до Статті 4 цієї Угоди і прізвища яких включені до суднової ролі цього судна.
3. Термін "судноплавні підприємства" означає комерційні підприємства, зареєстровані на території будь-якої Договірної Сторони, які мають своє місце здійснення фактичного контролю і управління на території цієї Договірної Сторони, володіють судном і зайняті у міжнародних морських перевезеннях.
Стаття 2
1. Кожна Договірна Сторона гарантує суднам іншої Договірної Сторони режим найбільшого сприяння у відношенні вільного доступу в порти, сплачення портових зборів, оподаткування, виконання митних, карантинних, швартовних, перешвартовних процедур, навантаження/розвантаження вантажів, включаючи видання необхідної відповідної документації, посадки/висадки пасажирів, а також постачання продуктів харчування суднам, членам екіпажів суден і пасажирам.
2. Портові споруди, включаючи споруди навігаційного призначення і лоцманська служба однієї Договірної Сторони будуть забезпечуватися для суден іншої Договірної Сторони відповідно до режиму найбільшого сприяння.
3. Положення пункту 2 цієї Статті:
а) не стосуються портів, не відкритих для заходжень іноземних суден;
б) не стосуються діяльності, зарезервованої кожною Договірною Стороною для їх організацій та підприємств, включаючи, зокрема, національний каботаж та океанське рибальство;
в) не стосуються правил щодо в'їзду та перебування іноземців.
Стаття 3
1. Документи, що засвідчують національність суден, обмірні свідоцтві та інші суднові документи, видані або визнані однією з Договірних Сторін, визнаються іншою Договірною Стороною.
Стаття 4
Такими посвідченнями особи є:
- для членів екіпажів українських суден - Посвідчення особи моряка або Паспорт моряка;
- для членів екіпажів ізраїльських суден - Книжка моряка.
................Перейти до повного тексту