1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


Меморандум між Урядом України і Урядом Ісламської Республіки Іран про торговельно-економічне співробітництво на 2003-2007 роки (дей 1381 - дей 1386 рр. сонячної хіджри)
( Меморандум ратифіковано Законом N 1195-IV від 18.09.2003, ВВР, 2004, N 10, ст.100 )
Уряд України і Уряд Ісламської Республіки Іран, що надалі в цьому Договорі іменуються "Сторони",
враховуючи взаємну зацікавленість у підвищенні рівня та зміцненні двосторонніх взаємовигідних відносин,
беручи до уваги положення Торговельної угоди між Урядом України і Урядом Ісламської Республіки Іран 2001 року,
підтверджуючи необхідність постійного розширення економічних, торговельних, науково-технічних відносин на основі рівноправності, захисту інтересів обох держав шляхом більш ефективного використання їхнього економічного, наукового та технічного потенціалу на благо народів держав Сторін,
домовились про таке:
Стаття 1
Сторони будуть дотримуватися принципів, закладених у цьому документі, шляхом виконання Програми реалізації напрямків торговельно-економічного співробітництва між Урядом України і Урядом Ісламської Республіки Іран на 2003-2007 роки (дей 1381 - дей 1386 рр. сонячної хіджри), яка вважається невід'ємною частиною цього Меморандуму.
Шляхи фінансування Програми визначатимуться окремо, враховуючи, у разі необхідності, кожний із заходів, передбачених у Програмі реалізації напрямків торговельно-економічного співробітництва між Урядом України і Урядом Ісламської Республіки Іран на 2003-2007 роки (дей 1381 - дей 1386 рр. сонячної хіджри), а також, згідно з укладеними між суб'єктами господарської діяльності обох держав контрактами.
Стаття 2
Фізичні та юридичні особи Сторін у своїх економічних відносинах дотримуватимуться міжнародного права та національного законодавства двох держав.
З метою ознайомлення зі спільними проектами та програмами економічного співробітництва, а також їх реалізації, Сторони створюватимуть сприятливі умови та заохочуватимуть розширення співробітництва між виробниками, створення спільних підприємств різних форм власності та в різних галузях, участь у приватизаційних та інвестиційних проектах відповідно до національного законодавства двох держав.
Стаття 3
Сторони погодилися створювати найбільш сприятливі умови для двостороннього торговельно-економічного співробітництва. Вони також сприятимуть спільному залученню інвестицій в економіку кожної із держав Сторін.
Стаття 4
Сторони підтвердили, що вони проводитимуть по черзі в Україні та Ісламській Республіці Іран засідання Міжурядової українсько-іранської комісії з економічного та торговельного співробітництва, а також розширятимуть відповідну договірно-правову базу.
Стаття 5
Сторони налагодять обмін інформацією щодо досвіду, істотних змін в національному законодавстві, договірно-правовій базі міжнародної діяльності, стосовно митної, тарифної і податкової політики, антимонопольних заходів, проводитимуть консультації в економічній, науковій та технічній сферах з метою більш широкого ознайомлення та використання потенціалу і можливостей обох держав у цих напрямках.
Стаття 6
Сторони погодились, що в разі необхідності внесення змін або доповнень у цей Меморандум вони укладатимуть додаткові документи, які вважатимуться невід'ємною його частиною та набудуть чинності на підставі Статті 10 цього Меморандуму.
Стаття 7
Виконання положень цього Меморандуму не зачіпатиме прав і зобов'язань Сторін за двосторонніми та багатосторонніми угодами, сторонами яких вони є.
Стаття 8
Сторони погодились, що розбіжності щодо тлумачення і виконання цього Меморандуму вирішуватимуться шляхом переговорів і консультацій між ними.
Стаття 9
Сторони погодились остаточно узгоджувати положення Програми, зазначеної у ст. 1 цього Меморандуму, які виконуватимуться щорічно, і розглядати стан їх виконання під час засідань Міжурядової українсько-іранської комісії з економічного та торговельного співробітництва.
Стаття 10
Сторони здійснять всі потрібні процедури, необхідні для набуття чинності цим Меморандумом, про що відповідним чином повідомлять одна одну. Дата набуття чинності цього Меморандуму буде визначена Сторонами за взаємною згодою дипломатичними каналами.
Меморандум є чинним до 31 грудня 2007 року з можливим подальшим подовженням, за згодою Сторін.
Припинення дії цього Меморандуму не впливає на виконання Сторонами проектів та програм, узгоджених відповідно до положень цього Меморандуму, та не завершених на момент його припинення.
Вчинено у м. Києві 15 жовтня 2002 року, у двох примірниках, кожний українською та перською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Уряд
України
За Уряд
Ісламської Республіки Іран
Програма реалізації напрямків торговельно-економічного співробітництва між Урядом України та Урядом Ісламської Республіки Іран на 2003-2007 роки (дей 1381 - дей 1386 рр. сонячної хіджри)
А. Цілі
Цю програму розроблено для наступних цілей:
Виконання досягнутих домовленостей з метою надання державної підтримки, спрямованої на розвиток відносин в економічній, торговельній, науковій і технічній сферах між обома державами.
Збільшення обсягу товарообігу між двома державами.
Подальше розширення взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва.
Виконання спільних проектів шляхом утворення спільних підприємств у різних галузях.
Розширення співробітництва між промисловцями та підприємцями.
Розширення співробітництва у банківській, фінансовій та кредитній сферах.
Обмін інформацією та досвідом у різних сферах, у тому числі стосовно діяльності вільних економічних зон.
Розширення регіонального співробітництва в різних галузях, у тому числі у транспортній та комунікаційній.
Прагнення до досягнення рівноваги у торговельних відносинах між двома державами.
Збільшення частки сучасної науково-технічної продукції в експорті та імпорті.
Заохочування виробництва конкурентоспроможної продукції на світовому ринку.
Створення сприятливих умов для участі фізичних і юридичних осіб двох держав у тендерах, виставках, конференціях тощо.
Обмін інформацією з метою ознайомлення з промисловим потенціалом, науково-технічними дослідженнями, інвестиційними проектами двох держав, а також досягнення рівноваги у двосторонній торгівлі.
Ефективне використання та розширення транспортних шляхів і комунікацій.
Б. Пріоритети
Враховуючи вищезазначені цілі, Сторони визначили пріоритети торговельно-економічного співробітництва у таких сферах, як літакобудування та передача відповідних технологій, енергетика, транспорт, промисловість, сільське господарство, будівництво, збільшення експорту-імпорту товарів і послуг.
1. Літакобудування та передача відповідних технологій
Продовження співробітництва у виробництві літака "АН-140" ("Іран-140").
Дослідження, вивчення та використання досвіду, набутого в процесі виробництва літака "АН-140" ("Іран-140"), та створення умов для можливої передачі конструкторських технологій.
Активізація співробітництва на рівні вузів і створення спеціалізованих інженерних курсів з проектування та будівництва літаків з використанням наукових знань українських викладачів, можливостей та обладнання авіаційних вузів України.
Постійний зв'язок між авіаційними організаціями Сторін з метою передачі ноу-хау, інформації про закони і правила щодо проектування та виробництва літальних апаратів, процедур затвердження та видачі відповідних сертифікатів; створення довгострокових навчальних курсів.
Визначення періодичних і регулярних програм вивчення можливостей конструкторських бюро та авіабудівних заводів, а також заводів-виробників відповідного обладнання та інструментів з метою отримання досвіду та використання його в авіабудівній промисловості Сторін.
2. Розвиток торговельного співробітництва
Створення правових засад у банківській і кредитно-фінансовій сферах, удосконалення платіжно-розрахункових відносин для подальшого розширення міжбанківських зв'язків, розвитку торговельно-економічного співробітництва, активізації діяльності національних та іноземних інвесторів на територіях обох держав.
Розширення договірно-правової бази у податковій та митній сферах, а також у сферах стандартизації, метрології і сертифікації.
Забезпечення збільшення обсягів товарообігу та досягнення рівноваги в торгівлі між двома державами, в рамках чинних національних законів і правил, а також з урахуванням можливостей держави-партнера.
Взаємне сприяння доступу товарів і послуг на внутрішні ринки обох держав не завдаючи при цьому шкоди співробітництву з третіми державами.
Створення сприятливих умов для розвитку взаємовідносин між суб'єктами господарської діяльності обох держав, з метою організації спільних підприємств, реалізації спільних проектів та програм, а також проектів та програм у третіх державах.
Надання, в межах чинного законодавства, сприяння суб'єктам господарської діяльності обох держав у разі їхньої участі у тендерах, виставках, конференціях, що відбуваються в Україні та в Ісламській Республіці Іран.
Обмін інформацією та досвідом щодо створення і функціонування вільних економічних зон та активна участь у діяльності таких зон.
3 метою визначення та усунення перешкод, що виникають при виконанні угод і меморандумів про взаєморозуміння з питань торговельно-економічного співробітництва та пов'язаних з підвищенням рівня торговельного, банківського, митного співробітництва та у сфері страхування, Сторони домовились про створення підкомісії з питань торгівлі, в рамках Міжурядової українсько-іранської комісії з економічного та торговельного співробітництва, яка очолюватиметься Заступником Державного секретаря Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Заступником міністра торгівлі Ісламської Республіки Іран.

................
Перейти до повного тексту