- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Рамкова угода
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Індонезія про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях
( Угоду ратифіковано Законом
N 1768-VI від 17.12.2009 )
Дата підписання: Дата ратифікації Україною: Дата набрання чинності для України: | 06.11.2008 17.12.2009 15.03.2011 |
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Індонезія (далі - Сторони),
бажаючи сприяти зміцненню традиційних доброзичливих відносин дружби та співробітництва між двома державами,
враховуючи взаємну заінтересованість у розширенні використання космічного простору в мирних цілях,
прагнучи зберегти космічний простір відкритим для широкого міжнародного співробітництва виключно в мирних цілях,
прагнучи встановити ефективні форми двостороннього співробітництва у сфері космічної діяльності, яке б сприяло соціальному, економічному та культурному розвитку на благо народів обох держав,
з метою підтримки комерційного та промислового співробітництва між приватними секторами обох держав у космічній галузі,
спираючись на відповідні національні законодавства обох держав,
домовилися про таке:
Стаття 1
Мета
Метою цієї Угоди є розвиток співробітництва між двома державами у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях відповідно до чинного законодавства обох держав, а також міжнародного космічного права.
Стаття 2
Законодавство
Співробітництво у рамках цієї Угоди здійснюватиметься відповідно до законодавства держав Сторін, загальноприйнятих норм і принципів міжнародного права, що не заважатиме Сторонам виконувати зобов'язання та користуватися правами в рамках інших міжнародних договорів, у яких вони беруть участь.
Стаття 3
Компетентні органи
1. Компетентними органами, відповідальними за розвиток та координацію співробітництва, передбаченого цією Угодою, є:
з української Сторони - Національне космічне агентство України,
з індонезійської Сторони - Національний інститут аеронавтики і космосу.
У випадку призначення будь-якою зі Сторін іншого Компетентного органа, така Сторона негайно повідомить про таке призначення іншу Сторону дипломатичними каналами у письмовій формі.
2. Згідно з національними законодавствами своїх держав, Сторони або Компетентні органи можуть призначати інші міністерства/агентства або організації, як державні, так і приватні - для виконання спеціалізованих заходів у напрямах співробітництва в рамках цієї Угоди (далі - Призначені організації).
3. Для цілей цієї Угоди термін "учасники спільної діяльності" означатиме Компетентні органи, Призначені організації та інші юридичні особи, як державні, так і приватні - задіяні у спільній діяльності в рамках цієї Угоди.
4. Учасники спільної діяльності дотримуватимуться внутрішнього регламенту, встановленого Сторонами для реалізації цієї Угоди.
Стаття 4
Напрями співробітництва
1. Співробітництво у рамках цієї Угоди може здійснюватися за такими напрямами:
а) фундаментальна космічна наука, космічна метеорологія, космічна геофізика, астрономія та астрофізика, космічні матеріали та конструкції, біотехнології, іоносфера та космічна плазма;
б) космічні наукові та технічні прилади;
в) космічні транспортні системи;
г) розробка і виробництво супутників для наукових та комерційних цілей;
д) створення систем дистанційного зондування;
є) космічні телекомунікаційні системи;
ж) спільні науково-дослідницькі роботи, конструювання, виробництво, запуски, управління і використання ракет-носіїв, супутників та інших космічних систем;
з) наземна інфраструктура космічних систем, в тому числі пускові центри;
і) розробка, випробування, виробництво і постачання різноманітних компонентів для ракет-носіїв, супутників та наземної інфраструктури.
2. Інші напрями співробітництва визначатимуться за взаємною домовленістю Сторін.
Стаття 5
Форми співробітництва
1. Співробітництво у рамках цієї Угоди може здійснюватись у наступних формах:
а) планування та реалізація спільних космічних проектів;
б) навчальні програми для фахівців, сприяння участі наукових, інженерних та технічних фахівців у спільних проектах;
в) обмін вченими і технічним персоналом;
г) обмін устаткуванням, документацією, даними, результатами експериментів, науковою і технологічною інформацією;
д) спільна розробка та реалізація промислових і комерційних програм;
є) спільне створення і використання ракет-носіїв та інших космічних систем;
ж) організація симпозіумів та інших спільних наукових заходів.
2. Будь-які додаткові форми співробітництва визначатимуться за взаємною домовленістю Сторін.
Стаття 6
Додаткові угоди та угоди про спільні програми
1. Для виконання конкретних програм або проектів у рамках цієї Угоди Сторони можуть укладати окремі виконавчі угоди.
2. Компетентні органи можуть згідно з нормами чинного законодавства своїх держав укладати угоди про спільні програми, в яких визначатимуться принципи, правила та порядок їх організації та виконання, і, у разі необхідності, фінансування таких програм.
3. За взаємною згодою Сторін Компетентні органи можуть залучати до участі у виконанні спільних програм у рамках цієї Угоди юридичних та фізичних осіб з третіх країн.
Стаття 7
Робочі групи
З метою досягнення цілей цієї Угоди Компетентні органи з дозволу Сторін можуть, у разі необхідності, створювати двосторонні технічні робочі групи.
Стаття 8
Принципи фінансування
1. Фінансування спільних програм в рамках цієї Угоди, які є частиною державної космічної політики Сторін, здійснюватиметься Сторонами згідно з бюджетним розписом за наявності коштів у державних бюджетах держав Сторін.
2. Відповідальність за фінансування спільних програм, фінансування яких не передбачено бюджетом, і/або які не є частиною державної космічної політики Сторін, покладатиметься на Компетентні органи і/або організації, задіяні у таких програмах, про що йтиметься в окремих угодах.
3. Сторони, якщо інше не передбачено національними законодавствами держав Сторін, не відповідатимуть за фінансові зобов'язання, що можуть виникати з окремих угод між Компетентними органами або задіяними організаціями в рамках цієї Угоди.
Стаття 9
Інтелектуальна власність
Якщо Компетентні органи не домовилися про інше у виконавчих угодах в рамках спільних програм, то розподіл прав на об'єкти права інтелектуальної власності, що створені або передані у процесі виконання спільних робіт у рамках цієї Угоди, здійснюється відповідно до Додатку, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 10
Обмін інформацією
1. Дотримуючись умов конфіденційності, передбачених Додатком до цієї Угоди, Компетентні органи на взаємній основі протягом визначеного часу забезпечуватимуть доступ до результатів наукових досліджень та розробок, що спільно проводились у рамках цієї Угоди. Після їх здійснення Компетентні органи будуть підтримувати обмін відповідною науковою та технічною інформацією та даними, які не можуть передаватися третій стороні без попередньої взаємної згоди.
2. Компетентні органи, відповідно до національного законодавства про інформацію обмеженого доступу, сприятимуть взаємному обміну інформацією щодо основних напрямів національних космічних програм.
Стаття 11
Митні процедури
Згідно з національним законодавством своїх держав, кожна Сторона на основі повної взаємності вживатиме заходів для спрощення процедури ввезення обладнання для виконання спільних програм, що здійснюватимуться у рамках цієї Угоди
Стаття 12
Обмін персоналом
Кожна Сторона, згідно з національним законодавством своїх держав, вживатиме необхідних заходів для спрощення процедури документального оформлення в'їзду на національну територію, перебування на території та виїзду з території держав фахівців для їхньої участі у спільних програмах у рамках цієї Угоди.
Стаття 13
Відповідальність
1. Сторони укладуть окрему угоду щодо розподілу відповідальності за витрати та збитки, понесені з їх вини та/або вини їх Компетентних органів. Така угода буде застосовуватись до кожної спільної програми.
2. Сторони погоджуються встановити взаємну відмову від претензій між Сторонами, Компетентними органами та задіяними організаціями з метою сприяння їхній участі у спільних програмах з дослідження та використання відкритого космосу;
Сторони погоджуються із взаємною відмовою від претензій, згідно з якою кожна з Сторін відмовляється від будь-яких претензій до своїх Компетентних органів і/або задіяних організацій, в тому числі підрядників та субпідрядників;
Принципи взаємної відмови від претензій застосовуватимуться лише у випадку, коли фізична чи юридична особа або майно, що спричинили збиток, є задіяними у спільних програмах у рамках цієї Угоди, а також у випадку, коли фізичній чи юридичній особі або майну завдано шкоди через їхню участь у спільних програмах;
Стаття 14
Врегулювання спорів
Будь-які спори щодо тлумачення або застосування цієї Угоди вирішуватимуться шляхом переговорів між Сторонами або іншими способами, погодженими Сторонами і визнаними міжнародним правом.
Стаття 15
Внесення змін та доповнень
За згодою Сторін до цієї Угоди можуть вноситись зміни та доповнення, які оформляються окремими протоколами, що складають її невід'ємну частину.
Стаття 16
Прикінцеві положення
................Перейти до повного тексту