1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол між Державною митною службою України і Службою Митної і Фінансової Охорони Угорської Республіки про порядок взаємодії з питань обміну даними митної статистики зовнішньої торгівлі
Дата підписання: 08.12.2003 р.
Дата набуття чинності: 01.01.2004 р.
На підставі абзацу 1 параграфа 19 Угоди між Урядом Угорської Республіки і Урядом України про співробітництво і взаємну допомогу в митних справах від 19 травня 1995 року Служба Митної і Фінансової Охорони Угорської Республіки і Державна митна служба України (далі - Сторони),
визнаючи важливість стягування мит, митних зборів, податків і інших платежів при ввезенні, вивезенні товарів і транзиті товарів відповідно до законодавства держав Сторін, а також неухильного дотримання положень нормативно-правових актів, що стосуються контролю за переміщенням і доставкою товарів у країну призначення, правильністю заявленої митної вартості, відомостей про країну походження, декларування вантажів своїм найменуванням,
усвідомлюючи, що виявлення причин розбіжностей у даних митної статистики зовнішньої торгівлі буде сприяти не тільки підвищенню достовірності митної статистики зовнішньої торгівлі держав Сторін, але і підвищенню ефективності виявлення і припинення можливих порушень митного і податкового законодавств держав Сторін,
домовилися про таке:
Стаття 1
1) Сторони будуть обмінюватися щоквартально (на 60-й день після закінчення попереднього кварталу) даними митної статистики взаємної торгівлі товарами, сформованими в розрізі "країна-товар", "митна вартість", на рівні 6 знаків Гармонізованої системи опису і кодування товарів.
2) Обмін даними, з огляду на графи товаросупровідних документів - ті, з яких можна зробити висновок про тенденції товарообігу, кількісні показники та глобальні висновки, буде здійснюватися в агрегованому виді без вказування персональних даних учасників зовнішньоекономічних зв'язків.
3) З ініціативи будь-якої зі Сторін, узгодження питань, що відносяться до структури даних, якими будуть обмінюватися Сторони, може бути проведений в інші терміни, чим зазначені в 1 пункті цієї статті.
Стаття 2
Сторони будуть обмінюватися даними, з урахуванням чинного національного законодавства, в письмовому чи електронному вигляді.
Стаття 3
1) Виконання завдань, визначених у статті 1 цього Протоколу, покладається зі сторони Державної митної служби України на Управління митної статистики, а зі сторони Служби Митної і Фінансової Охорони Угорської Республіки на Відділ _______________________.
Список уповноважених осіб зазначений у Додатку до цього Протоколу.
2) Сторони уповноважують посадових осіб, зазначених у Додатку, встановлювати і підтримувати прямі зв'язки для виконання цього Протоколу.
3) У разі необхідності Додаток може змінюватися або доповнюватися кожною зі Сторін з обов'язковим письмовим повідомленням про це іншої Сторони.
Стаття 4
1) Представники зазначених у ст. 3 цього Протоколу структурних підрозділів Сторін будуть зустрічатися для обговорення питань, що стосуються реалізації положень цього Протоколу, по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік по черзі в Угорській Республіці і в Україні.
2) Спірні питання по тлумаченню цього Протоколу Сторони будуть вирішувати через уповноважених осіб, зазначених у статті 3, а в разі потреби через спеціально створений комітет.
Стаття 5
1) Сторони здійснюють виконання цього Протоколу в рамках, що не порушують національне законодавство держав Сторін, а також діючої Угоди про співробітництво і взаємодопомогу в митних справах.
2) Виконання цього Протоколу не є перешкодою для здійснення зобов'язань Угорської Республіки, що випливають з її членства в Європейському Союзі.

................
Перейти до повного тексту