- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорської Республіки про уніфікацію документів, необхідних для перетинання українсько-угорського державного кордону в службових цілях
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 1351 від 12.09.2002 )
Дата підписання: 06.02.2002
Дата ратифікації: 12.09.2002
Дата набуття чинності: 06.03.2003
Кабінет Міністрів України і Уряд Угорської Республіки, далі - "Договірні Сторони",
виходячи з бажання спростити процес оформлення, видачі та перевірки документів, необхідних для перетинання українсько-угорського державного кордону в службових цілях,
та з метою їх уніфікації
домовилися про таке:
Стаття 1
Громадяни України і громадяни Угорської Республіки для виконання завдань, що випливають з відповідних двосторонніх міжнародних договорів, перетинають спільний українсько-угорський державний кордон у службових цілях з прикордонним посвідченням (далі - "Посвідчення"), визначеним цією Угодою.
Стаття 2
1. Посвідчення виготовляється українською та угорською мовами. Опис Посвідчення міститься у Додатку 1, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
2. З метою ознайомлення Договірні Сторони забезпечать передачу 20 (двадцяти) примірників Посвідчення компетентним органам держави іншої Договірної Сторони.
3. Посвідчення видаються відповідними органами виконавчої влади держав Договірних Сторін мовою держави видачі. Договірні Сторони по дипломатичних каналах повідомляють одна одну про назву компетентного органу, уповноваженого видавати Посвідчення.
Стаття 3
1. Посвідчення дає право на необмежену кількість перетинань кордону.
2. Видача Посвідчення відбувається відповідно до внутрішнього законодавства держав Договірних Сторін.
3. Термін дії Посвідчення - 5 років. Цей термін може бути продовжений на наступні 5 років один раз.
4. Договірні Сторони вживатимуть невідкладних заходів щодо негайної здачі до відповідного органу виконавчої влади держави Договірної Сторони, що видав Посвідчення, термін дії якого закінчився або власник якого втратив право на користування ним.
Стаття 4
1. Особа, яка має Посвідчення, може перетинати державний кордон у пунктах пропуску через державний кордон виключно з метою виконання завдань, що визначаються відповідними двосторонніми міжнародними договорами. Обов'язки та права, що стосуються перетинання державного кордону та перебування на території держави іншої Договірної Сторони для виконання службових завдань, містяться в частині Посвідчення під назвою "Необхідна інформація".
2. Особа, яка має Посвідчення, може перебувати на території держави іншої Договірної Сторони лише у частині, визначеній відповідними двосторонніми міжнародними договорами, в час, необхідний для виконання службових завдань.
Стаття 5
1. Особа, яка має Посвідчення, може в обгрунтованому випадку перетинати державний кордон поза межами пункту пропуску, якщо це обумовлюється необхідністю виконання службового завдання.
2. Компетентний прикордонний орган держави однієї Договірної Сторони завчасно інформує компетентний прикордонний орган держави іншої Договірної Сторони про місце та час перетинання державного кордону поза межами пункту пропуску через державний кордон, а також про місце та очікуваний час виконання роботи, що буде здійснюватися на території держави іншої Договірної Сторони.
3. Перетинання спільного державного кордону поза межами пункту пропуску, окрім виняткових обгрунтованих випадків, може відбуватися лише у світлий час доби.
4. Власник Посвідчення зобов'язаний пред'явити його на вимогу органу прикордонної охорони держави будь-якої Договірної Сторони.
Стаття 6
1. Технічний і допоміжний персонал, потрібний для виконання службових завдань, визначених відповідними двосторонніми міжнародними договорами, може перетинати державний кордон лише в супроводі особи, яка має Посвідчення, та на підставі Поіменного списку з документами з фотокарткою, які підтверджують особу, і які видані державними органами влади. Зразок Поіменного списку міститься у Додатку 2, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
2. До Поіменного списку може бути внесено не більше 20-ти (двадцяти) осіб. Поіменний список оформляє орган, який замовляє та відповідає за виконання службових завдань, що визначаються відповідними двосторонніми міжнародними договорами. Поіменні списки засвідчуються компетентними органами держав Договірних Сторін, які уповноважені видавати Посвідчення.
3. У невідкладних службових випадках, Поіменний список засвідчується Прикордонними уповноваженими держав Договірних Сторін.
4. Поіменний список складається в чотирьох примірниках. Перший залишається в особи, яка має Посвідчення, другий - в органі, що його засвідчив, третій - в органі, що дозволив перетинання спільного державного кордону на виїзді, четвертий - в органі, що дозволив перетинання спільного державного кордону на в'їзді.
5. Права та обов'язки осіб, зазначених у Поіменному списку, тотожні правам та обов'язкам особи, яка має Посвідчення.
Стаття 7
Особа, яка має Посвідчення, у разі втрати чи знищення Посвідчення або Поіменного списку на території держави іншої Договірної Сторони повинна негайно заявити про це в найближчий підрозділ компетентного прикордонного органу держави цієї Договірної Сторони, який складає про це акт і вживає заходів для повернення зазначеної особи на територію її держави.
Стаття 8
Компетентні органи держав Договірних Сторін мають право заборонити перетинання спільного державного кордону або позбавити обумовленого відповідним двостороннім міжнародним договором права на перебування особу, яка має Посвідчення або зазначена в Поіменному списку, якщо вона порушила законодавство держави перебування або використовувала Посвідчення. Поіменний список не за призначенням.
Стаття 9
1. Для координації дій щодо виконання цієї Угоди компетентним органом від України є Державний комітет у справах охорони державного кордону, від Угорської Республіки - Міністерство внутрішніх справ.
2. Спори, що можуть виникати при тлумаченні і застосуванні цієї Угоди, Договірні Сторони вирішують шляхом переговорів. У разі недосягнення згоди під час переговорів Договірні Сторони вирішують спори дипломатичними каналами.
Стаття 10
Посвідчення, видані до набрання чинності цією Угодою, можуть використовуватися не більше року після набрання нею чинності. Термін їхньої дії не може бути продовжено.
Стаття 11
Стаття 12
1. Ця Угода укладається на невизначений термін. Угода набирає чинності через 30 (тридцять) днів з дати останнього письмового повідомлення дипломатичними каналами про виконання Договірними Сторонами всіх внутрішньодержавних процедур, потрібних для набрання чинності цією Угодою.
2. Кожна Договірна Сторона може припинити дію цієї Угоди шляхом направлення іншій Договірній Стороні дипломатичними каналами відповідного письмового повідомлення не менш ніж за 3 (три) місяці до дати припинення дії Угоди.
Стаття 13
1. З дня набрання чинності цією Угодою для Договірних Сторін втрачають чинність:
2. З дня набрання чинності цією Угодою для Договірних Сторін втрачають чинність Додатки 1 і 2 до статті 11 Угоди між Урядом України і Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах, підписаної 11 листопада 1997 р. у м. Будапешті (далі - "Угода від 11 листопада 1997 р."). Стаття 11 Угоди від 11 листопада 1997 р. викладається в такій редакції:
"Стаття 11 Перетинання українсько-угорського державного кордону
1. Громадяни держав Договірних Сторін, яким для виконання положень цієї Угоди потрібно в службових цілях перетинати державний кордон, користуються дійсним Прикордонним посвідченням, порядок застосування якого визначається Угодою між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорської Республіки про уніфікацію документів, необхідних для перетинання українсько-угорського державного кордону в службових цілях, підписаною 6 лютого 2002 р. у м. Києві.
................Перейти до повного тексту