- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про інформацію Кабінету Міністрів України про роботу з реалізації законодавства в агропромисловому секторі економіки України та про стан підготовки до проведення весняно-польових робіт у 2006 році
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 29, ст.247 )
Заслухавши інформацію Кабінету Міністрів України про роботу з реалізації законодавства в агропромисловому секторі економіки України та про стан підготовки до проведення весняно-польових робіт у 2006 році, Верховна Рада України зазначає таке.
Кабінетом Міністрів України на виконання вимог законодавства здійснюються соціально-економічні перетворення в аграрному секторі економіки України, спрямовані на формування організаційно-правових структур ринкового типу і створення умов для розвитку конкурентоспроможного агропромислового виробництва.
Однак внаслідок того, що Кабінетом Міністрів України недостатньо вжито заходів, спрямованих на реалізацію положень законів України
"Про Державний бюджет України на 2006 рік",
"Про державну підтримку сільського господарства України",
"Про зерно та ринок зерна в Україні", а також проігноровано виконання окремих вимог постанов Верховної Ради України, що стосуються агропромислового комплексу України, Аграрним фондом не сформовано державний продовольчий резерв зерна та цукру в обсягах, передбачених законодавством, стримується направлення бюджетних коштів на державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників, помісячний розпис видатків по пріоритетних бюджетних програмах розвитку села не враховує фактору сезонності сільськогосподарського виробництва.
Недостатньо проводиться робота щодо розробки технічних регламентів і стандартів та їх гармонізації з вимогами Європейського Союзу та Російської Федерації, що призводить до виникнення складних ситуацій на ринках зерна, цукру, м'яса, молока і молочних продуктів, втрати традиційних ринків збуту.
Недотримання законів та відсутність достатнього фінансового забезпечення державної підтримки сільського господарства, зростання цін на пально-мастильні матеріали, сільськогосподарську техніку, мінеральні добрива, засоби захисту рослин та інші матеріали призвели до значного росту собівартості сільськогосподарської продукції та збитковості виробництва сільськогосподарських культур, ускладнення ситуації на селі, яка щодалі продовжує загострюватися.
Відсутній належний контроль за ввезенням на митну територію України продукції тваринницького походження. Мають місце факти ввезення на митну територію України продовольчих товарів з порушенням правил митного контролю. Потребують удосконалення норми законодавчого та нормативного врегулювання при ввезенні товарів 1-24 групи за
УКТ ЗЕД в операціях з давальницькою сировиною.
Враховуючи зазначене, Верховна Рада України
постановляє:
1. Роботу Кабінету Міністрів України з реалізації законодавства в агропромисловому секторі економіки України та щодо стану підготовки до проведення весняно-польових робіт у 2006 році визнати незадовільною.
2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:
2.1. Розробити та до 10 березня 2006 року прийняти нормативно-правові акти на виконання Закону України
"Про Державний бюджет України на 2006 рік" щодо фінансової підтримки розвитку агропромислового виробництва і соціальної сфери села. Внести зміни до помісячного розпису видатків державного бюджету на 2006 рік Міністерству аграрної політики України, передбачивши на перше півріччя не менше 60 відсотків, у тому числі на перший квартал - 40 відсотків видатків року.
2.2. Розробити та до 10 березня 2006 року внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік", передбачивши збільшення видатків Міністерству аграрної політики України для забезпечення проведення комплексу весняно-польових робіт на:
здешевлення підприємствам агропромислового комплексу коротко- та довгострокових кредитів в обсязі 300,0 млн гривень, у тому числі короткострокових - 150,0 млн гривень;
формування резервного насіннєвого фонду сортового та гібридного насіння - 30,0 млн гривень.
2.3. Виділити з резервного фонду Державного бюджету України 50,0 млн гривень для часткової компенсації сільськогосподарським підприємствам втрат, пов'язаних із загибеллю озимих культур.
2.4. Передбачити для державних сільськогосподарських підприємств, при затвердженні Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2005 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2006 році, норматив відрахування чистого прибутку в розмірі 15 відсотків за підсумками роботи за рік.
................Перейти до повного тексту