1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 14 квітня 1997 р. N 343
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 586 від 09.06.2023 )
Про створення державної служби медицини катастроф
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 827 від 11.07.2001 N 380 від 29.05.2013 )
Відповідно до статті 37 Основ законодавства України про охорону здоров'я та з метою створення єдиної державної системи медичної допомоги на випадок екстремальних ситуацій на території України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити державну службу медицини катастроф (далі-Служба) на базі існуючих медичних закладів і в межах виділених на їх утримання коштів.
2. Установити, що основним завданням Служби є надання громадянам в екстремальних ситуаціях (стихійне лихо, катастрофи, аварії, масові отруєння, епідемії, епізоотії, радіаційне бактеріологічне і хімічне забруднення тощо) безоплатної медичної допомоги.
Служба складається з медичних сил і засобів та лікувальних закладів центрального та територіального рівня незалежно від виду діяльності та галузевої належності, визначених Міністерством охорони здоров'я за погодженням з Державною службою з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством транспорту, Національною гвардією, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями:
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 380 від 29.05.2013 )
координацію діяльності Служби на випадок виникнення екстремальних ситуацій здійснюють центральна та територіальні координаційні комісії, що утворюються відповідно Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями;
організаційно-методичне керівництво Службою здійснює Міністерство охорони здоров'я.
3. Затвердити Положення про державну службу медицини катастроф, Положення про координаційні комісії державної служби медицини катастроф (додаються).
4. Міністерству охорони здоров'я у місячний термін:
визначити за погодженням з центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим медичні сили і засоби та лікувальні заклади, які будуть включені до складу Служби, з визначенням обов'язкової кількості спеціалізованих бригад постійної готовності служби екстреної медичної допомоги на відповідній території;
подати Кабінетові Міністрів України погоджений в установленому порядку з центральними та місцевими органами виконавчої влади та Радою міністрів Автономної Республіки Крим проект Програми розвитку державної служби медицини катастроф на 1998 - 2001 роки;
утворити Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у межах бюджетних асигнувань, виділених Міністерству, та затвердити його Статут;
подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо складу Центральної координаційної комісії державної служби медицини катастроф.
5. Київській міській державній адміністрації вирішити у місячний термін питання про розміщення на базі Київської лікарні швидкої медичної допомоги Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і забезпечити створення належних умов для його функціонування.
6. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям створити протягом двох місяців відповідні територіальні координаційні комісії державної служби медицини катастроф.
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
Інд.28
( Положення про державну службу медицини катастроф втратило чинність на підставі Постанови КМ N 827 від 11.07.2001 )
ЗАТВЕРДЖЕНО

................
Перейти до повного тексту