- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 травня 2017 р. № 336 Київ |
Про затвердження Порядку розроблення плану управління річковим+ басейном
Затвердити Порядок розроблення плану управління річковим басейном, що додається.
Прем'єр-міністр України |
В.ГРОЙСМАН |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 травня 2017 р. № 336
ПОРЯДОК
розроблення плану управління річковим басейном
( У тексті Порядку слово "Мінприроди" замінено словом "Мінекоенерго" згідно з Постановою КМ
№ 1065 від 04.12.2019 )
( У тексті Порядку слово "Мінекоенерго" замінено словом "Міндовкілля" згідно з Постановою КМ
№826 від 09.09.2020 )
1. Цей Порядок визначає механізм розроблення плану управління річковим басейном.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
органічні речовини - різноманітні сполуки, які належать до органічних кислот, складних ефірів, фенолів, гумусових речовин, азотовмісних сполук (білки, амінокислоти, аміни) тощо;
біогенні речовини - сполуки азоту, фосфору, заліза і кремнію;
референційні умови - умови, що відображають стан навколишнього природного середовища за відсутності або мінімального антропогенного впливу;
дифузні джерела - розосереджені джерела надходження забруднюючих і біогенних речовин до водного об’єкта шляхом їх вимивання з водозбірної площі;
точкові джерела - джерела надходження до водного об’єкта забруднюючих і біогенних речовин, що спричинене їх скиданням;
об’єкти Смарагдової мережі - спеціальні території для збереження біологічного різноманіття, створені (визначені) відповідно до Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернської конвенції).
3. План управління річковим басейном розробляється з метою досягнення екологічних цілей, визначених для кожного району річкового басейну, в установлені строки.
Стратегічною екологічною ціллю для всіх районів річкових басейнів є досягнення/підтримання "доброго" екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод, "доброго" хімічного та кількісного стану масивів підземних вод, а також "доброго" екологічного потенціалу штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод.
4. Міндовкілля визначає строк початку процесу розроблення проектів перших планів управління річковими басейнами для кожного району річкового басейну та затверджує план-графік їх розроблення.
З метою подальшого оновлення планів управління річковими басейнами Міндовкілля визначає строк початку процесу оновлення кожного плану управління річковим басейном та затверджує план-графік його оновлення не пізніше ніж за три роки до завершення строку виконання діючого плану управління річковим басейном.
5. Плани управління річковими басейнами розробляються Держводагентством разом з Держгеонадрами, центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими заінтересованими сторонами з урахуванням рішень відповідних басейнових рад.
6. Організаційні заходи щодо розроблення планів управління річковими басейнами та їх виконання здійснюються Міндовкіллям та Держводагентством.
Громадське обговорення проекту плану управління річковим басейном та звіту про стратегічну екологічну оцінку проводиться протягом не менш як шість місяців з дня їх оприлюднення.
8. Міндовкілля оприлюднює на веб-сайті інформацію про:
початок розроблення проектів перших планів управління річковими басейнами для кожного району річкового басейну та план-графік їх розроблення не пізніше ніж за три роки до подання перших планів управління річковими басейнами до Кабінету Міністрів України для затвердження;
основні антропогенні впливи на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у тому числі точкових та дифузних джерел, не пізніше ніж за два роки до подання проекту плану управління річковим басейном до Кабінету Міністрів України для затвердження;
початок оновлення плану управління річковим басейном та план-графік його оновлення не пізніше ніж за шість місяців до затвердження плану-графіка оновлення плану управління річковим басейном.
8-1. Громадськість має право надавати зауваження та пропозиції до плану-графіка оновлення проекту плану управління річковим басейном та до інформації про основні антропогенні впливи на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, зокрема точкових та дифузних джерел, протягом шести місяців з дня їх оприлюднення на веб-сайті Міндовкілля.
Проект плану управління річковим басейном оприлюднюється на веб-сайті Міндовкілля та Держводагентства не пізніше ніж за рік до подання плану управління річковим басейном до Кабінету Міністрів України для затвердження.
9. Проект плану управління річковим басейном розглядається та схвалюється відповідною басейновою радою.
10. Міндовкілля подає проект рішення щодо затвердження плану управління річковим басейном до Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до завершення строку виконання діючого плану управління річковим басейном. Перші плани управління річковими басейнами для кожного району річкового басейну подаються до Кабінету Міністрів України для затвердження не пізніше 1 серпня 2024 року.
................Перейти до повного тексту