1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 квітня 2019 р. № 331
Київ
Про затвердження Порядку забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають освіту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти
Відповідно до частини четвертої статті 56 Закону України "Про освіту" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають освіту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 квітня 2019 р. № 331
ПОРЯДОК
забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають освіту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти
1. Цей Порядок встановлює механізм надання жилої площі в гуртожитках закладів професійної (професійно-технічної) освіти, поселення на надану жилу площу, користування нею та виселення з гуртожитків.
2. Дія цього Порядку поширюється на гуртожитки закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
3. У цьому Порядку під терміном гуртожиток закладу професійної (професійно-технічної) освіти (далі - гуртожиток) слід розуміти спеціально споруджений або переобладнаний жилий будинок, який використовується для проживання іногородніх учнів, слухачів на період навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти.
У гуртожиток на період вступу до закладів професійної (професійно-технічної) освіти можуть бути поселені:
іногородні особи;
особи, які постійно проживають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі.
Іноземці та особи без громадянства, які здобувають освіту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до законодавства та/або міжнародних договорів України, можуть бути поселені у гуртожиток на умовах, визначених законодавством та/або міжнародними договорами України.
4. Працівники закладу професійної (професійно-технічної) освіти можуть бути поселені у гуртожиток на період роботи за умови наявності у гуртожитку вільних місць та відсутності у них іншого місця проживання у населеному пункті, в якому розташований гуртожиток, за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації закладу освіти (профспілковим представником) (у разі наявності) на строк не більше одного року з моменту укладення договору найму жилого приміщення у гуртожитку з можливістю продовження такого строку.
У гуртожиток на строк до одного року можуть бути поселені члени сім’ї учня, слухача (чоловік або дружина та неповнолітні діти), особи, які здобувають освіту в інших закладах освіти, працівники інших закладів освіти, установ та організацій, особи, які направлені у відрядження до закладу професійної (професійно-технічної) освіти, за наявності у ньому вільних місць за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації закладу освіти (профспілковим представником) (у разі наявності).
У разі коли строк проживання у гуртожитку таких осіб перевищує один місяць, заклад професійної (професійно-технічної) освіти повинен погодити їх проживання у гуртожитку з власником або уповноваженим ним органом.
5. Гуртожиток є невід’ємною частиною цілісного майнового комплексу закладу професійної (професійно-технічної) освіти, загальне керівництво яким здійснює керівник такого закладу.
6. Жила площа та місця загального користування в гуртожитку не підлягають приватизації, обміну, не можуть бути предметом застави.
7. Кожне приміщення у гуртожитку повинне мати функціональне призначення.
8. Жила площа в гуртожитках надається у вигляді:
окремого жилого приміщення для користування однією особою чи сім’єю;
ліжко-місця для проживання одиноких осіб, які не перебувають між собою в сімейних відносинах.
Розмір жилої площі, що надається в гуртожитку, не може бути менше ніж 6 кв. метрів на одну особу.
9. У гуртожитку повинні бути забезпечені необхідні умови для проживання, самостійної роботи, відпочинку, побуту, фізичної культури, виховної роботи, у тому числі проживання та навчання осіб з інвалідністю відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.
10. Права і обов’язки працівників гуртожитку визначаються посадовими інструкціями, затвердженими керівником закладу професійної (професійно-технічної) освіти за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації закладу освіти (профспілковим представником) (у разі наявності).
11. Внутрішній розпорядок у гуртожитку визначається правилами внутрішнього розпорядку, що розробляються відповідно до цього Порядку і затверджуються керівником закладу професійної (професійно-технічної) освіти за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації закладу освіти (профспілковим представником) (у разі наявності).
12. Для одержання в користування жилої площі в гуртожитку особа подає заяву на ім’я керівника закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
Кожен повнолітній член сім’ї особи, який бажає поселитися до гуртожитку, дає письмову згоду на проживання в жилому приміщенні разом з цією особою.
13. Жила площа у гуртожитку надається на підставі рішення керівника закладу професійної (професійно-технічної) освіти про розподіл місць у гуртожитку за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації закладу освіти (профспілковим представником) (у разі наявності).
Керівник закладу професійної (професійно-технічної) освіти для поселення до гуртожитку видає особі ордер на жилу площу в гуртожитку (далі - ордер) за формою згідно з додатком до Примірного положення про користування гуртожитками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 р. № 498 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 52), з одночасним укладенням договору найму жилого приміщення в гуртожитку закладу професійної (професійно-технічної) освіти (далі - договір найму жилого приміщення) з особою (її батьками або особами, які їх замінюють, якщо особа є неповнолітньою).
Ордер та договір найму жилого приміщення зберігаються у особи, яка поселяється на жилу площу в гуртожитку, протягом усього строку її проживання у гуртожитку.
14. Першочергове право на забезпечення жилою площею в гуртожитку мають учні, які належать до таких категорій:
1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також учні, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;
2) особи, які згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" мають відповідні пільги;
3) діти з інвалідністю та особи з інвалідністю I-III групи;
4) особи, яким згідно із статтею 44-1 Закону України "Про професійну (професійно-технічну) освіту" гарантується державна цільова підтримка для здобуття професійної (професійно-технічної) освіти у державних та комунальних закладах освіти;
5) особи, яким відповідно до статті 5 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" гарантується надання місць у гуртожитках на час навчання;
6) особи, яким відповідно до частини дванадцятої статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" гарантовано надання місць у гуртожитках на час навчання;

................
Перейти до повного тексту