- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 квітня 1993 р. N 315 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 565 від 11.07.2013 )
Про внесення змін і доповнень до деяких рішень Уряду України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про зайнятість населення"
У зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР
"Про зайнятість населення" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести зміни і доповнення до положень про державний фонд сприяння зайнятості населення, про організацію оплачуваних громадських робіт, про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, викласти у новій редакції текст Положення про порядок реєстрації громадян як безробітних, виплати допомоги по безробіттю та про умови подання додаткової матеріальної та іншої допомоги безробітним і членам їх сімей, затверджених постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24 червня 1991 р. N 47 "Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР "Про зайнятість населення" ( 47-91-п) ( ЗП УРСР, 1991 р., N 6, ст. 50), згідно з додатками N 1 - 5.
2. Перейменувати Республіканський центр зайнятості Міністерства праці в Державний центр зайнятості Міністерства праці.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Л. КУЧМА В. ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 1993 р. N 315
ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ,
що вносяться до Положення про державну службу зайнятості ( 47-91-п )
1. У тексті Положення посилання "Української РСР, УРСР" замінити на посилання "України", "місцеві Ради народних депутатів" - на "місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети відповідних Рад народних депутатів", "республіка" - на "держава", "Кримської АРСР" - на "Республіки Крим", "виконкоми місцевих Рад народних депутатів" - на "місцеві органи державної виконавчої влади", "Республіканський центр зайнятості" - на "Державний центр зайнятості", "республіканський (Кримської АРСР) центр зайнятості" - на "Кримський республіканський центр зайнятості".
2. Абзац третій пункту 1 викласти у такій редакції:
"Місцеві центри зайнятості та інші органи державної служби зайнятості підпорядковуються Міністерству праці України і відповідно Раді Міністрів Республіки Крим, місцевим органам державної виконавчої влади".
3. У пункті 4:
підпункт "л" після слів "громадських робіт для" доповнити словами "забезпечення тимчасової зайнятості населення, передусім";
підпункт "т" викласти у такій редакції:
"т) видає сертифікати комерційним організаціям, що надають послуги, пов'язані з профорієнтацією, підвищенням професійного рівня та підготовкою до роботи громадян за новою професією, а також сприяють працевлаштуванню громадян у період тимчасового перебування їх за кордоном".
4. Останній абзац пункту 5 викласти у такій редакції:
"діяльність підприємств, установ та організацій служби зайнятості".
5. У пункті 8:
у підпункті "а" виключити слова "і звільнених";
у підпункті "ж" слова "підрозділи та підприємства" замінити словами "підприємства, установи та організації".
6. Пункт 9 після слів "одержаних коштів" доповнити словами "і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості".
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 1993 р. N 315
ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ,
що вносяться до Положення про державний фонд сприяння зайнятості населення ( 47-91-п )
1. У тексті Положення посилання "Української РСР, УРСР" замінити на посилання "України", "Кримської АРСР" - на "Республіки Крим", "республіканський бюджет" - на "державний бюджет", "Республіканський центр зайнятості" - на "Державний центр зайнятості", "республіканський (Кримської АРСР) центр зайнятості" - на "Кримський республіканський центр зайнятості".
2. Пункт 1 викласти у такій редакції:
"1. Державний фонд сприяння зайнятості населення є самостійною фінансовою системою і утворюється на державному і місцевому рівнях за рахунок:
асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України;
обов'язкових внесків підприємств, установ, організацій всіх форм власності, які займаються виробничо-господарською або комерційною діяльністю. Норматив обов'язкових відрахувань визначається при затвердженні Державного бюджету України на наступний рік. При цьому до 20 відсотків коштів централізується в Державному центрі зайнятості Міністерства праці;
добровільних внесків об'єднань громадян, громадян, зарубіжних фірм, інших надходжень;
коштів служби зайнятості, отриманих від надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості".
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 1993 р. N 315
ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ,
що вносяться до Положення про організацію оплачуваних громадських робіт ( 47-91-п )
1. У тексті Положення посилання "Української РСР" замінити на посилання "України", "місцеві Ради народних депутатів" - на "місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети відповідних Рад народних депутатів".
2. Абзац перший пункту 3 викласти у такій редакції:
"3. Організація проведення оплачуваних громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях комунальної власності і за договорами на інших підприємствах, в установах та організаціях здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами відповідних Рад народних депутатів за участю державної служби зайнятості для забезпечення тимчасової зайнятості населення, передусім осіб, зареєстрованих як безробітні".
3. В абзаці першому пункту 7 слова "трудові договори строком до двох місяців" замінити словами "строковий трудовий договір".
4. Пункт 10 доповнити новим абзацом такого змісту:
"За безробітними громадянами зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені Законом України
"Про зайнятість населення".
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 4
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 1993 р. N 315
ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ,
що вносяться до Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення ( 47-91-п )
1. У тексті Положення посилання "УРСР" замінити на посилання "України", "Республіканський центр зайнятості" - на "Державний центр зайнятості", "республіканський (Кримської АРСР) центр зайнятості" - на "Кримський республіканський центр зайнятості".
2. У другому абзаці пункту 1 слова "з правоохоронними та профспілковими органами" замінити словами "з правоохоронними органами та профспілковими об'єднаннями".
3. У пункті 6:
у підпункті "а" виключити абзац третій;
в абзаці шостому виключити слова "і звільнених";
підпункт "г" викласти в такій редакції:
"г) перевіряє відповідність діяльності комерційних бюро, агентств та інших організацій, що надають громадянам платні послуги, пов'язані з профорієнтацією, підвищенням професійного рівня та підготовкою до нової роботи, а також сприяють працевлаштуванню громадян у період тимчасового перебування їх за кордоном, змісту ліцензії та сертифіката, за якими вони діють".
4. Підпункт "д" пункту 8 викласти в такій редакції:
"д) припиняти діяльність комерційних бюро, агентств та інших організацій, що надають громадянам платні послуги, пов'язані з профорієнтацією, підвищенням професійного рівня та підготовкою до нової роботи, а також сприяють працевлаштуванню громадян у період тимчасового перебування їх за кордоном, якщо їх діяльність суперечить змісту ліцензії та сертифіката".
5. Пункт 10 викласти в такій редакції:
"10. Дії працівників інспекції можуть бути оскаржені до вищестоящого за підпорядкованістю органу, а також до суду в порядку, встановленому чинним законодавством".
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 5
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 1993 р. N 315
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок реєстрації громадян як безробітних, виплати допомоги по безробіттю та про умови подання додаткової матеріальної та іншої допомоги безробітним і членам їхніх сімей
Цим Положенням визначаються порядок реєстрації громадян як безробітних, виплати допомоги по безробіттю та умови подання додаткової матеріальної та іншої допомоги безробітним і членам їхніх сімей.
Реєстрація громадян як безробітних
1. Реєстрація громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, здійснюється державною службою зайнятості за місцем їхнього проживання.
Реєстрації підлягають працездатні громадяни працездатного віку, які з незалежних від них причин не мають заробітку (або інших передбачених чинним законодавством доходів) через відсутність підходящої роботи, дійсно шукають роботу та здатні приступити до праці.
2. Працівники, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку із змінами в організації виробництва й праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ і організацій, скороченням чисельності або штату працівників (пункт 1 статті
40 Кодексу законів про працю України ) , і військовослужбовці, звільнені з військової служби у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію, реєструються в державній службі зайнятості не пізніш як за десять календарних днів до закінчення тримісячного терміну як такі, що шукають роботу. У разі, коли вивільнений працівник без поважних причин своєчасно не зареєструвався в державній службі зайнятості як такий, що шукає роботу, або відмовився від двох пропозицій підходящої роботи, він втрачає пільги, передбачені статтею
26 Закону України
"Про зайнятість населення", і реєструється на загальних підставах нарівні з іншими незайнятими громадянами.
................Перейти до повного тексту