- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про ратифікацію Договору про дружні відносини і співробітництво між Україною і Монголією
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 16, ст.169 )
Верховна Рада України
постановляє:
Поданий Президентом України на ратифікацію Договір про дружні відносини і співробітництво між Україною і Монголіє
ю, підписаний в м. Улаанбаатар 5 листопада 1992 року, ратифікувати.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м. Київ, 5 лютого 1993 року
N 2994-XII
ДОГОВІР
про дружні відносини і співробітництво між Україною і Монголією
Україна і Монголія (надалі іменуються "Договірні Сторони"),
спираючись на традиційні відносини співробітництва між народами України і Монголії,
бажаючи сприяти подальшому розширенню всебічного співробітництва між двома державами,
глибоко переконані в тому, що зміцнення співробітництва між обома державами відповідає життєвим інтересам українського і монгольського народів,
беручи до уваги корінні зміни, що відбуваються в політичній і економічній системах України і Монголії, які відкривають нові можливості для розвитку двостороннього співробітництва як по державній лінії, так і по лінії зацікавлених міністерств, відомств, підприємств,
бажаючи зміцнювати правову основу взаємовідносин між Україною і Монголією,
домовились про таке:
Стаття 1
Договірні Сторони розвиватимуть свої відносини на основі поваги державного суверенітету одна одної, невтручання у внутрішні справи, рівноправності і взаємовигідного співробітництва.
Стаття 2
Договірні Сторони прагнутимуть робити свій внесок у справу зміцнення загального миру і безпеки, в утвердження принципів свободи, демократії, права націй на самовизначення.
Стаття 3
Договірні Сторони виявляють прагнення докласти всіх зусиль до подальшого розширення і поглиблення взаємовигідного співробітництва в політичній, науково-технічній, торговельній, економічній, культурній, гуманітарній, інформаційній та інших сферах на довгостроковій основі і обмінюватимуться досвідом з питань переходу до ринкової економіки.
Стаття 4
Договірні Сторони підтверджують готовність розвивати торговельно-економічне співробітництво і всебічно сприятимуть його розширенню в усіх формах на основі прийнятих в міжнародній торгівлі принципів.
Стаття 5
Договірні Сторони широко підтримуватимуть співробітництво в галузі інвестиційної політики, сприятимуть створенню спільних підприємств і фірм на території України і Монголії, а також допомагатимуть співробітництву учасників зовнішніх економічних зв'язків Договірних Сторін на ринках третіх країн.
Стаття 6
Договірні Сторони надаватимуть одна одній режим найбільшого сприяння з усіх питань торговельно-економічного співробітництва.
Стаття 7
Кожна Договірна Сторона сприятиме транзиту через свою територію громадян і вантажів другої Договірної Сторони в треті країни або із третіх країн на територію цієї Договірної Сторони. При цьому Україна діятиме, виходячи з того, що Монголія є внутрішньоконтинентальною країною і може розраховувати на доступ до моря відповідно до норм міжнародного права.
................Перейти до повного тексту