- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про інформацію Кабінету Міністрів України про стан справ в агропромисловому комплексі України
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2005, N 48, ст.497 )
Заслухавши інформацію Кабінету Міністрів України про стан справ в агропромисловому комплексі України, Верховна Рада України зазначає таке.
В Україні відбуваються глибокі соціально-економічні перетворення, спрямовані на перехід аграрного сектору економіки до ринкових відносин. Здійснено роздержавлення сільськогосподарських підприємств, переважна більшість земель сільськогосподарського призначення передана у приватну власність, формуються нові організаційно-правові структури ринкового типу, створюються умови для розвитку конкурентоспроможного агропромислового виробництва.
Проте внаслідок того, що Урядом України не розроблено нормативно-правових актів, направлених на реалізацію положень законів України
"Про зерно та ринок зерна в Україні",
"Про державну підтримку сільського господарства України", а також Постанови Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань
"Про законодавче забезпечення розвитку бурякоцукрового комплексу в Україні та заходи щодо його покращання", послаблено державне управління розвитком агропромислового комплексу, що призводить до руйнування матеріально-технічного потенціалу аграрного комплексу, погіршення фінансового стану сільськогосподарських товаровиробників, згортання соціально-економічних процесів у аграрній сфері, масової відмови суб'єктів господарювання в агропромисловому комплексі від оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, ускладнення ситуації на селі, яка щодалі продовжує загострюватися.
Недотримання законів та відсутність чітких механізмів державної підтримки сільського господарства, зростання цін на пально-мастильні матеріали, сільськогосподарську техніку, мінеральні добрива, засоби захисту рослин та інші матеріали призвело до значного росту собівартості сільськогосподарської продукції та збитковості виробництва сільськогосподарських культур, а також практичного знищення тваринництва. При цьому слід відзначити низьку платоспроможність сільського населення та ріст заборгованості по заробітній платі цієї категорії населення.
Кабінетом Міністрів України ігноруються рішення Верховної Ради України щодо основних напрямів бюджетної політики на 2005 рік та на 2006 рік, якими передбачалося щорічне виділення коштів в обсязі не менше 10 відсотків видаткової частини Державного бюджету України на підтримку розвитку аграрного сектору та забезпечення соціальної сфери села.
Невиконання повною мірою вимог законів з питань регулювання ринку зерна та державної підтримки сільського господарства, невідпрацювання при цьому чітких механізмів їх реалізації шляхом здійснення заставних та інтервенційних операцій з об'єктами державного цінового регулювання створило нестабільну цінову ситуацію на ринку зерна та цукру.
Це може призвести до масового банкрутства значної кількості сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств.
Зважаючи на складне становище в агропромисловому комплексі, Верховна Рада України
постановляє:
1. Визнати стан справ у агропромисловому комплексі України таким, що є кризовим.
2. Розглянути у жовтні - листопаді 2005 року, передбачивши для цього окремі пленарні засідання Верховної Ради України, у визначеному
Регламентом Верховної Ради України порядку такі законопроекти:
про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення державного цінового регулювання (реєстр. N 8102);
про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" (реєстр. N 8203);
про ресурсне забезпечення сільського господарства нафтопродуктами (реєстр. N 7431);
про м'ясо та м'ясні продукти (реєстр. N 8060);
про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України (реєстр. N 7728);
про внесення змін до статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (реєстр. N 7437);
про внесення змін до статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" (реєстр. N 8088);
про державну підтримку виробництва мінеральних добрив (реєстр. N 7424);
про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (реєстр. N 3128);
про рибне господарство та регулювання рибальства (реєстр. N 8133);
................Перейти до повного тексту